Бившия

  • 4 722
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Предварително се извинявам, ако имам грешки в правописа пиша от телефона.
Историята е следната.
Омъжена съм имам и три прекрасни деца. Обичам съпруга си и за нищо на света не бих го оставила. Бившия ме тревожи с неговите попадения. Нямам към него чувства.

Не сме заедно от 15 години. Омъжена съм от 11 години. А той е омъжен от 2 години за моя бивша най-добра приятелка. Живеят в селото на баща ми и понякога се засичаме когато ходим на гости.
Тревожиме факта, че толкова години не ми е говорил и аз отбягвах да говорим. Като го видех някъде просто се обръщах на другата страна, защото не ме вълнува!
Миналото лято отидох на гости при баща ми с децата. Братовчедка ми взе едното най-голямото и отидоха до магазина, а той там работи.
Като видял детето ми започнал да я разпитва на кой е това дете тя му казала, че е мое. Той продължил с разпитите само едно дете ли съм имала, заедно ли съм с мъжа си, сама ли съм в селото къде живеем с мъжа ми, някакви такива въпроси задавал и накрая взел детето ми на ръце я гушнал  й купил нещо.
Братовчедка ми като се върна нищо не ми каза. От миналото лято започна да ме поздравява и аз най учтиво отвръщам до тук добре.
Преди време незнам колко точно, но ние си се поздравявахме вече здравей как си веднъж докато си чаках кафето да ми бъде готово, той започна да ме разпитва за мен и мъжа ми. Не обърнах внимание в този момент влезе голямото ми дете и ми каза:Мамо искам студен сок. Аз и отвърнах, че неможе студено да пие, ако иска топло сокче или нещо друго да си избере.
Той като чу това дойде вдигна я и я вкара навътре да си избере нещо, а аз останах без думи. Просто ги гледах и не знаех какво да кажа. Гледах като пълно теле.
Избра си детето нещо и го питам колко струва, а той ми отвърна нищо аз я черпя и тръгна да я целуне по бузката, но аз рязко я дръпнах и той ме погледна не ме и попита даже Защо? Явно знаеше защо.
И това отмина сега за Великден бях на гости на баща си за една седмица. И често се засичахме с НЕГО и всеки път ме заговаряше. Ако бяхме по далеч не спираше да ме гледа какво правя с кой говора, аз съм постоянно с децата. Когато аз го погледна засечат ни се малко погледите и той отвръща поглед.
Чудя му се много той също има дете малко.
Не ме разбирайте погрешно нямам никакви чувства към него отдавна ми е изстинал. Просто ми е интересно, защо го прави това нещо. Не искам да говоря с него абсурд. Пиша тук, защото няма с кой да споделя тази чуденка. Въпроса ми е към мъжете и жените.
Защо според вас го прави това нещо?
Благодаря на всички които изчетоха докрай!

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 02:40 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 46 489
От скука. Запълва си времето.

Скрит текст:
Не го мисли, но извлечи полезното от всичко това, а именно практиките му за отглеждане на здраво дете. Повече студено, по-малко болести Simple Smile

# 2
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Не ти пука, а цяла тема отваряш за "НЕГО". Човек не си извръща главата когато някой му е безразличен, а когато се прави, че някой му е безразличен.

В поведението му спрямо децата ти не виждам нищо нередно. Това правя с деца на познати, приятели и без да е имало нещо между мене и бащата. Гушнал ги, почерпил ги, нормално за бивша тръпка или просто съселянка, съученичка, съседка.

Може пък да те харесва, да не сте доизживяли връзката и да се надява да я подновите,особено като те вижда да гледаш на другата страна. Мъжете често бъркат женското нежелание, срам, даже отвращение с мила свенливост. Щом е питал заедно ли сте с мъжа ти и сама ли си в селото, ясна е работата. Може да е помислил, че братовчедка ти нарочно води детето ти при него за да му напомни за тебе.

Цитат
А той е омъжен от 2 години за моя бивша най-добра приятелка

Най-добрата приятелка е бивша, защото се е "омъжил" за нея или сте скарани отдавна? Имат ли дете? Това дете, дето го има малко, от нея ли е? Ако е от предишна връзка може да му липсва и затова да гушка чуждите.

# 3
  • Мнения: 1 846
Човека е любезен, държи се добре с децата ти, поздравява те...били сте заедно някога..всеки е придължил напред...просто му е интересно как си се развила...какво толкова от миналата година го мислиш, а нямаш чувства....аз като нямам чувства хич не ги мисля хората...ама какво, защо....

# 4
  • София
  • Мнения: 13 027
Абсолютно нормално се държи за стар познат. Явно напълно те е преодолял и се държи любезно като към съселянка. Ти търсиш (или още се надяваш) на нещо друго.

# 5
  • Мнения: 1 281
НЕГО?! Не се вкарвай във филми

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Прекалено много внимание обръщаш на всяка дреболия за да си напълно безразлична. Забелязваш и най-малкото нещо. Не знам той защо го прави, но при теб нещата не са съвсем на нулата.

# 7
  • Мнения: 14 795
Скука, любопитство, куртоазия, вижда познат човек и разпитва какво ново. Предвид че не сте заедно от 15 години и явно поне 14 от тях не сте се виждали, чували и не сте се интересували един от друг, всичко около теб за него е ново. Не иска да те оножда, просто е любезен и с добро отношение към деца. Не се вкарвай във филми.

# 8
  • Мнения: 5 424
Няколко пъти казваш, че нямаш чувства, но никак не изглежда така. Поведението му е съвсем нормално, не виждам нищо нередно. Твоят интерес и вглеждане в детайли и погледи обаче е друго нещо. Ти сигурна ли си, че си оставила тази връзка в миналото или и пред себе си не си признала, че не си го преодоляла съвсем?

# 9
  • Мнения: 18 295
Затоплянето в отношението към теб май времево съвпада с неговия брак. Тоест оженил се е вече, доволен е от живота и спира да се цупи, че не сте заедно.
Човекът обича децата явно. А когато станеш родител, и чуждите деца ти стават някак по-мили, защото виждаш в тях своето.
Тоест аз тълкувам неговото поведение в смисъл, че най-сетне те е преодолял. Щастливият човек е добър с хората.

Освен това ако не сте скарани с приятелката ти, той е мъж на твоя приятелка. Това само по себе си изисква човекът да не прави фасони, а да се държи мило с приятелките на жена си.
И последно - може даже да разпитва за теб, защото после иска да й разкаже как си, предполага, че ще й е интересно.

# 10
  • Мнения: 4 135
Авторката, че не е съвсем безразлична и даже хич - вярно е. Но и бившият да разпитва за нея - сама ли е в селото или с мъжа си, къде живее понастоящем и да й гушка децата, защото най-накрая я е преодолял и е щастлив - хайде бе! Ако беше така невинно, лично нея щеше да заговори и попита. Има нещо останало и от двете страни, но авторката щом си обича мъжа, да не задълбава в анализи, че да не се заиграе наново, преди да се е усетила.

# 11
  • Мнения: 6 527
И аз нищо странно не виждам в поведението му. Просто приятелски и любезно се държи, е и малко клюкарски с това разпитване, но да кажем нормално да се поинтересува за някой, който му е бил близък. По-скоро ти проектираш твоите очаквания върху него. Може би искаш да се почувстваш желана и да си почешеш егото, дори и да нямаш чувства конкретно към него. В това няма лошо, стига да не задълбаваш. Дръж се приятелски на дистанция и не го мисли много много.

# 12
  • Мнения: 1 306
На мен пък ми направи впечатление демонстративния ник на авторката, както и часа на писане на публикацията. Ако не го мисли и ѝ е безразличен надали щеше по нощите да се занимава с неговите заигравки. А той си се забавлява. Надявам се и тя да остане на това ниво. Лек флирт и толкова.

# 13
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Авторке, не форума, себе си трябва да убедиш, че нямаш чувства и питаш по нощите просто така от любопитство.
Май бяха казали, че старата любов ръжда не хваща....

# 14
  • Мнения: 4 135
И ако поговорката за любовта и ръждата е вярна, тя важи само за авторката ли?
Не знам, защо така категорично отсякоха някои потребителки, че бившият няма никакъв мъжко-женски интерес към нея?
За мен е видно, че той иска да й направи добро впечатление и се интересува от нея.
Три деца е родила авторката, от 11 години женена, нормално да й се прииска малко внимание, ако е само това - имаш го от негова страна.

Общи условия

Активация на акаунт