Влизаме в последния триместър - за СЕПТЕМВРИ викайте оркестър

  • 25 101
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 858
 Simple Smile Здравейте!
ziyah спокойно мила то не остана.Още малко и цчла зима като ти е студено ще си киснеш във ваничката докато бебо не ревне за следващото си хранене  Hug

алфира   отностно ритничетата при нас бяха много силни на моменти даже неприятни,но от 3-4 дни явно бебо се е оял и е надебелял и пространството не му е чак толкова много та няма как да се засили да ритне или блъсне с ръчички със същата сила като преди.Сега много отчетливо е преместването и преобръщането и някакви огромни твърди бабуни ми се показват на различни места из корема,ако се случи да е под ребрата лошоооо тогава едва си поемам въздух.

Целувки на всички тумбачета!

# 31
  • Мнения: 526
Аз покрай моите изпити, направо се загубих.  ooooh! Вече си взех 4 и ми остават само още 2. Вижда му се края вече.

А за черешите....... незнам какво да кажа. Страшно много ми се ядат и ние имаме една череша на близо и от 5 дена ям нон стоп по една голяма купа (приблизително 500 грама) и то поне по 3-4 пъти на ден. Нищо друго не ми се яде толкова, колкото черешите. Ям ги и преди ядене и след ядене, абе когато ми се прииска. Странични ефекти не съм забелязала.
От време на време ми се стяга коремчето, но мисля, че е от многото секс, а не от черешите. Ама, то това си го имаше и преди, и без да съм яла череши.

# 32
  • Мнения: 2 123
Добре дошли на новите ни септемврийски попълнения. Отбоът на момиченцата започва да догонва този на момченцата ни, коет оме радва Grinning
 Зия, аз както т испоменах съм същата като теб по отношение на ваните... Направо пристрастена. От декември месец обаче не съм се изкушила и за 1 даже. Ще издържиш още малко... Hug
Аз май се разболявам и ми е много криво.
 Деси, какво значи много секс? И нека попитам всички - как сте на този фронт? 

# 33
  • Мнения: 151
здравейте сладурани,

Никол5, Гинипрал е много добро лекарство за задържане. То се изписва ако нищо друго не действа. За бебо няма броблем. Това лекарство може да се взима едва след 24, 25 г.с, когато матката има рецептори за него.
наистина снижава твърде кръвното и от там се усеща силно сърцебиене. изписват се няколко лекарства, които да ти повишат кръвното. Ако не ти понесе, звани веднага на доки, за да ти промени дозата или допълнителното лекарство. Няма нищо страшно  Peace

Ирини, съжалявам за разболяването. То и аз до вчера карах нещо... Гадост! Между другото ти ходи ли на очен лекар?

Поздрави   bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 401
Здравейте момичета!
И аз не съм се разписвала отдавна, но ви четях редовно!Обаче сега с новата тема, не се сдържах - прекрасна е /както винаги досега, Ирини  bouquet/!Няма нищо особено при мен, освен болките, които ми се появиха в черния дроб от около седмица може би вече!Лекарите казаха, че бебката притиска органите и те започват да се качват нагоре!Доста е неприятно на моменти, но пък не е нещо нетърпимо!Иначе последните няколко дни, мъничката беше по-кротка в корема,за което също ми обясниха, че е в следствие на това, че вече започва да й става тясничко Hug!Но пък днес май беше доста подвижна - не знам, но ми казаха, че е важно всеки ден да се усеща бебчето, дори и само по един път или по няколко пъти, но да е всеки ден!Радвам се, че пак си споделям с вас и желая на всички хубави и растящи коремчета една прекрасна вечер  bouquet!
П.С: за секса - Ако зависеше от мен, бих правила секс всеки ден Blush!Но не ми се отваря парашута толкова често Joy

# 35
  • Мнения: 407
Благодаря ви esma, walentin, donikagg, Lessyy!  newsm51
Изключително много ми помогнахте.Изчаквах само Lessyy да даде компетентното си мение!Много страховити неща пише на опаковката на това лекарство,направо страх да те хване.  ooooh!
Пих преди няколко часа първото хапче,но нямам оплаквания за сега.Надявам се да помогнат най-накрая.  fingerscrossed
Поздрави от мен и малкия мъж и лека вечер!  bye

# 36
  • Мнения: 2 123

Ирини, съжалявам за разболяването. То и аз до вчера карах нещо... Гадост! Между другото ти ходи ли на очен лекар?

ЕЕее хайде поне в настинките да не се движим успоредно Wink За очите - още не съм ходила, а зрението ми е меко казано лошо. Ходя на едни курсове и днес установих, че от 4 м не виждам написаното на дъската!!!!! Надявам се наистина загубата му да е временна. Нали тук бяхме коментирали, че след като родим уж ще се оправим. Ако ли няма - по-добре да слагам отсега очилата...  Thinking Ти какво мислиш по въпроса?
Яни, как е хемоглубина?

# 37
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Добре дошли на новите мами Марианка аз преди 4 г родих със секцио и сега друг вариант не се коментира При теб не е ли така
Да ви се оплача днес отново не миказаха колко ми е хемоглобина Ще ги убия тия от света софия Тая Шишенкова и сестрата и ще ме побъркат днес ми разправят изследванията са ви зле имате албумин и захар говорете си с генеколожката да ви лекува и ми затвори телефона без никакво обяснение
Утре отивам на друго място да си правя изследвания отново за да разбера как съм и какво  ми е защото аз нямам достъп до тези резултати и не знам как ми е хемоглобина  А на всичкото отгоре ме накараха да си платя абонамент 200 лева за какво за да ме бодат през ден в други лаборатории за да знам как съм
Много съм бясна и ви съветвам бягайте далече от Шишенкова  и проклетата и сестра
Никол Стискам палци всичко да е наред
Болни майчета оправяйте се бързо
и аз съм на лекция на 23 но се чудя дали да не отида по късно за да мога да ползвам и безплатния ехограф по-късно
То в коя седмица трябваше да се прави третата фетална
Ириини стискам палци за зрението да е временно влошаване
Поздрави и утре може да се видим с някои от вас

# 38
  • Мнения: 407
дилИпилИ Честит рожден ден!Желая те много сбъднати мечти и едно прекрасно бебче на есен!
 newsm59  Tada   smile3525

# 39
  • Мнения: 318
Добро утро момичета!!!Очертава се един хубав слънчев ден, аз сед малко отивам да си подавам молба за държавен изпит, да правя обходни листи, абе цял ден ще си имам занимавка, не че нямам да чета Crazy Crazy Crazy
За черешките при мен е направо ужас, повече няма да вкуся, колкото и мноого да ми се ядат. 2 дни поред си хапвах не много количество, и след това едни болки , едно стягане на коремчето, пръцкане абе ужасия, повече не вкусвам, снощи така се уплаших от тая болка Twisted Evil Twisted Evil
А относно ритничетата гледам , че пишете че вас ви  риткат под ребрата, а аз пък бебко все още го усещам под пъпа, даже вчера беше бая надолу към пубиса цял ден там ритка, даже мъжо вика"Абе сигурно е с крачетата надолу" hahaha hahaha hahahaТам е работата, че аз не мога да различа крак от ръка или пък примерно дали рита или се върти и преобръща, луда раота.
Лек и ползотворен дем момичета  bouquet

# 40
  • Мнения: 252
Добро  утро мамички  Grinning
Вчера минах без вана и уживях  Mr. Green Няма  как ще устискам 3 месеца  още  Wink
Относно секса, сега се сетих, ето малко полезни съвети Wink
Трябва да  избягваме  позата при която жената е  легнала  по гръб , а  мъжа е  отгоре, защото така проникването е  дълбоко и докосва директно шийката на матката! Най-подходяща е позата "задна прашка"  Blush, когато жената е  на  четири крака с  възглавничка  под  коремчето Wink Или тази при която е  легнала на страни на  леглото ...
И още  нещо, в  този период в  който сме, не трябва партньора да се  изпразва във влагалището, защото спермата съдържа някаква съставка, която подпомага разкритието на  шийката !
Иначе за  ритничетата и мойта госпоИца се  врътка  и рита, но за сега я  чуствам в  областа  от  пъпа  надолу, корема ми е изхвръкнал доста напред , но засега не се  качва нагоре. То си е и до анатомия на  човека!
Все  още едната  ми гърда е леееко по-голяма  от другата  Crazy Но и двете  много ме  болят  особено в  областта на зърната ...
nikol5, аз  не съм много в  час за хапчетата и не  мога да ти дам съвет, но искам да те  попитам, на теб преди да ти ги предпишат, пробваха ли първо да  тушират контракциите ти  с  но-шпа или с магнезий ? Защото аз съм на това сега Simple Smile

# 41
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
БЛАГОДАРЯ за темичката - красива, оптимистична и изпипна!

Момичета, за СЕКСА - позата "задна прашка" е също дълбоко проникваща - така, че и с нея по-леко! Но пък аз съм чувала обратното - за ползата от секса и съответно предполагам от предпазване от забременяване - т.е. спермата не е проблем, даже съм чувала обратното. Само дето съм чувала, а не чела.
мисля си, че поза полегнала на една страна е най-удачна и удобна - да не се климбуца коремчо Wink
Както и да е - приятен секс на всечки и споко - от един пенис надали ще получим разкритие, освен ако жената няма сериозни проблеми или не чувства дискомфорт точно в момента.

Поздрави на всички!

ВЪПРОС - ВАЖЕН - имаше ли момичета с проблемно кръвоснабдяване на матката? Как вървят нещата при тях?

# 42
  • Мнения: 388
Здравейте момичета!
Искам и аз да се оплача от пробождащи болки в областта на черния дроб и жлъчката,за сега си трая, не съм говорила по този въпрос с доки,тъй като си мисля,че е от нарастващата матка.
Ирини за жалост и аз съм като теб,започвам да се разболявам,явно е от променливото време!
За секса-на тази тема нищо не мога да кажа,тъй като все още сме пълни въздаржатели,в името на бебо,с предната бременност пак бях така и затова нямам опит,за да споделя коя поза е най-добра по време на бременност!
дилИпилИ-Честит рожден ден и от мен nbirthday!Желая ти много здраве,щастие и много сбъднати мечти, септември едно хубаво и здраво бебенце  ylinfant

# 43
  • Мнения: 140
Привет момичета,дано имаме повече поводи за усмивки в тези мрачни и дъждовни дни. newsm47
Племенничката ми днес навършва 1 годинка затова ви черпя виртуално newsm38 bdbaloni.Жалко,че не съм при нея и не мога да си я нагушкам.
Никол5 дано поне престанат гадните контракции и да няма странични  ефекти.Аз съм на магне В6 и но шпа и още си имам контракции около 10 на ден,но се надявам да не се стига до други медикаменти.
Иринии аз също понастинах и преди два дни започнах с Осцилококцинум и вече съм  добре,така че може да пробваш,може да се приема по време на бременност и при мен винаги дава резултат.А по въпроса за секса,просто съм го спряла заради контракциите, не ми понася за съжаление.
Зия за ваните  bath1 не е болка за умиране,не остана, а и бебка е по-важна.
Моята принцеса също е много неуморна тия дни,а и предполагам доста е пораснала,защото за 1седмица корема ми така изхвръкна,че не ми стават блузите ужас трябва да купувам нови,а в това време изключено.Иначе я усещам навсякъде,понякога ме рита ниско долу,понякога над пъпа,но по-често на нивото на пъпа.
Браво за хубавите изследвания,а Яни ти не се ядосвай,неприятно е,но гледай да си спокойна,стискам палци.
Това е от мен желая ви хубав !
дилИпилИ Честит рожден ден и от мен.Пожелавам ти да си много щастлива и безгрижна,а септември да получиш най хубавия и желан подарък,здраво и хубаво бебче. newsm67

# 44
  • Мнения: 252
Здравейте момо4ета и от мен! Отдавна не съм писала, но 4ета редовно.Едни мра4ни мисли ме бяха налегнали и проблеми - колкото искаш... Но днес ми се слу4и нещо хубаво - ходих на ЖК и най-накрая разбрах пола не бебо - моми4е, голяма радост е. Тежи 970г. Док каза, 4е е в  норма. +9кг съм, а хемоглубина не ми го изследваха сега, продължавам с малтофера. Взеха ми кръв за антитела и се надявам вси4ко да е о.к. Леко бременеене на вси4ки!

Общи условия

Активация на акаунт