Влизаме в последния триместър - за СЕПТЕМВРИ викайте оркестър

  • 25 106
  • 281
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 137
Здравейте момичета! Simple Smile
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на дилИпилИ и на пременичката на Спарки!!!  bouquet Да са живи и здрави!!! Първата да се радва на есен на най-прекрасното бебе  ylinfant, а втората да порасне голяма, много умна и красива и да радва всички около себе си! Two Hearts
За секса - на нас ни го забраниха още от самото начало, но да ви кажа и аз (странно, но факт) не изпитвам огромно желание, не че понякога нямам "мокри сънища", но ... ще изтрая още малко. Mr. Green
За зрението - и при мен като че ли се е увредило, трудно ми е понякога със субтитрите, пък и ми се изморяват бързо очите при четене. Но се надявам да е в рамките на нормалното и да мине след раждане. Във всеки случай съм решила да ходя на преглед след това. Мисля, че ще е по-разумно и резултатите ще са по-реални.
Мен също ме обземат страхове и разни черни мисли от време на време, но гледам бързо да ги прогоня, че иначе не знам докъде ще стигна ooooh!
При мен вечер коремът ми е много напрегнат и твърд, не знам това контракции ли са или по-скоро вече много ми натежава и гледам да си полегна и да си го подпра, за да се отпусне малко.
Хайде стига толкова, че май се поувлякох в писането Wink
Хубав и успешен ден на всички мами и целувки на следките коремчета! Heart Eyes
А, и успех на всички при изследванията! newsm10 newsm51

# 46
  • Мнения: 1 100
Здравейте мами   bouquet

Хайде и аз да се разпиШа в новата ни теми4ка, прекрасна както винаги. За това естествено благодарности на Irinii и дано пребори бързо настинката #2gunfire

Моми4енцата се увели4ават виждам, 4естита госпожица на Stes newsm51

Yany, имаШ право да се ядосваШ, как мразя немърливи медицински лица. Тези  хубостници заслужават един скандал smile3515 и някой да им обясни, 4е не ти правят услуга, а си изпълняват служебните задължения. Но ти гледай да не се тормозиШ излиШно.

Що се отнася до разни 4ернодробни болки, пускат ли ви изследвания за 4ернодробните ензими? Тук ги правят след 24 г.с, заЩото 4ерният дроб обикновено се затормозява при бременност и показателите се пока4ват. Затова трябва да се следи правилното хранене, за да се облек4и функцията му. Но то тук какви ли изследвания не правят, резултатите са дълги 3 страници Blush

За 4ереШите се поуплаШих и не искам ве4е. Ще преминаваме на дини Laughing

Пожелавам на вси4ки хубави дни, без контракции и грижи:)

# 47
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
ДилиПили честит рожден ден  Желая ти лека и безрпоблемна бременност Много радост и щастие и най вече живо и здраво бебче на есен
Стес честита девойка Аз имам щастието  да имам момиченце и мога да те уверя че е прекрасно за една майка Те са толкова галювни и мили Днес ходих па да ме изследват а тя през цялото превем ме галеше по ръката за да не ме боли докато ми взимат кръв и мине не мине време и тя ме прегръща и ми казва мамо много те обичам Направо да се разтопиш от умиление Сега ще видим какво ще е общуването с малкия разбойник Но аз както съм свиканала да гушкам и да милвам може би ще му досаждам като порасне Те момченцата не са по тая част като гледам Въпреки че всичко си зависи от детенце Да са ни живи и здрави пък ние всякак ще си ги обичаме
Хемоглобинът ми е 94 което е много лошо особено ката се има предвид количествата желязо които пия и взех да се плаша Сега лекарите искат трето излседване Ако може да ми източат цялата кръв  #2gunfire и ще решат какво да правят

Ние със секса сме по кротки заради мен Още много ме е страх за бебчо и не мога да се отпусна А милия тати му е много тежко и му съчувствам но като ме е страх какво да правя
Днес най накрая си намерих жена да ми помага вкъщи Дано да съм доволна че много ми тежи от три години домакинството ми го върти жена и сега от два месеца пощурях То за това не качвам сигурно ПО-сериозно е и от фитнес да изчистиш да измиеш да изгладиш Краката ми треперят
На всички желая приятен ден и дано  бебчовците слушкат в комеките и нямаме притснения
Поздрави

# 48
  • Мнения: 407
Здравейте момичета!
Минавам на бързо само да ви се похваля и отивам да сготвя една посрещаща вечеря за половинката ми.Беше ме изоставил за една седмица,че имат учение и обикаляха някъде с кораба и на мен не са ми много ясни тези военни неща.Важното е,че вече се прибира.
ziyah и аз като теб пих магнезии десетина дена,но не ми подейства.Първо пиех 3*1 след няколко дена увеличих 3*2.Нямаше особен ефект,но проблема при мен е,че точно след 10 дена ми предстои сватба и не е желателно да съм с контракции и затова ми изписаха това лекарство.Нямам представа бебчо как се чувства,но определено контракциите ми спряха и това само след 3 изпити хапченца.Нямам сърцебиене нито ми треперят ръцете поне за сега.Ще продължавам да ги пия поне до сватбата за да не започнат пак,а след това ще имам време да си почивам и може да ги спара.Всичко зависи от лекарката ми-каквото каже тя.Ако наистина няма проблем за бебето,значи всичко е наред.
stes  честито ти момиченце ,аз толкова исках да си имаме момиченце,но ще го оставим за следващия път,тъкмо ще си има батко.  Wink
sparki  честит първи рожден ден на малката госпожица.Нека да е жива и здрава и безгрижно детство и пожелавам.
И за секса и аз да се отчета.Заради контракциите лекарката изрично ми забрани.До сега съм стриктна и спазвам и може би до края ще е така,че много ме стреснаха тези ранни контракции.
Лек и успешен ден и цунки по коремчетата.  Hug

# 49
  • Мнения: 430
 Привет, прекрасни септемврийки и "септемврийчета безчет"!  bouquet  bouquet
След доста голяма пауза, ето ме и мен Hug (Липсвах ли ви Wink )

Най-напред: ГОЛЯМО ЧЕСТИТО на всички рожденици и рожденичета през последния месец  bouquet и ОСОБЕНО ГОЛЯМО на днешните такива - ДилиПили и Спарковото едногодишно племениче!!! Здраве, щастие и много любов ви пожелавам Hug

Сега за нас - малчо е мъж още от 12-та седмица и всеки следващ път, пишката му е все по-голяма, щото всеки път, всеки доктор с това започва: " Ау, колко хубаво се вижда, че е мъж! Виж каква голяма пишка Mr. Green", което кара баща му да се пъчи гордо и да разправя наляво и надясно, на кого прилича нероденият му син Joy Доста е големичък - преди седмица тежеше над 700 гр, което отговаряло на 26 г.с, а не на началото на 24-та, но аз знам, че е станал по-рано, понеже цикълът ми беше доста къс напоследък.  Като споменах за цикъла на докторката, тя ми смени и термина, та сега съм с термин 20 септември (трябва да си поправя и лентичката).

Не съм се включвала от доста време, понеже нещо го закъсах с контракциите и дори десетина дни бях в болница на инжекции, като две седмици преди това бях на легло и на медикаменти (включително Жинипрал, само че го пиех в комбинация с Верапамил в продължение на една седмица), но ефект нямаше. За срамотите, въпреки че ми е втора бременност, чак сега разбрах какво са контракциите Embarassed  Първият път бях като хала - ходех по 10-на км. дневно, пътувах непрекъснато, работех по цели нощи, вдигах тежко без да се съобразявам, но така и не усетих "стягане" на корема. Чак като почнах да раждам си имах контракции, но те бяха силно болезнени и по нищо не приличаха на сегашните. Сега контракциите са ми доста - между 20 и 40 дневно, като не се влияят нито от лекарства, нито от лежане. Изписаха ме с диагноза "силно чувствителна матка" и с препоръки да се пазя. Вече не пия никакви лекарства, понеже и с тях, и без тях, положението е все едно и също, а магнезият в кръвта ми вече е оттатък нормите  #Crazy Върнах си се вече към предишните дейности и ниво на активност и май спрях да им обръщам внимание - явно така ще е до края този път.

Относно черешите, те са ми любимия плод и цяла година мечтая да дойде края на май и да се появят на пазара. Сега не се спирам, изяждам минимум по около килограм на ден и не изпитвам никакъв дискомфорт. Е, той моят стомах си е доста запечен по принцип, та едни череши не могат да го разхлабят Laughing

А сексът ми е много, много болна тема. Имам огромно и непрестанно желание, но след секс контрахирам в продължение на часове през пет минути и ме е страх. За тати пък да не говорим -  милият, страх го е вече дори да ме гушне по-интимно Blush

Поне изследванията ми са като за показно. Хемоглобинът ми, без да взимам никакви желязосъдържащи таблетки, е 143!!! Но аз винаги съм си била с много добър хемоглобин - миналата бременност, макар че не ядях месо, бях с 120-130! Пожелавам ви и на вас такъв  bouquet

Хубав и усмихнат ден на всички и много весели ритничета от бебочковците Hug

# 50
Здравейте на най-готините септемврийски майки. Кога стигнахте до 3-та страница, не мога да Ви насмогна.
Днес ми направиха изследвания и ще чакам резултати.
По повод плодовете аз съм луднала по грейпфрути. Почти през ден изявам по един. В Пикадили зареждат страхотни червени, почти като мандарини ги ям.
Секса е преустановен за момента. Това не го знаех:   

И още  нещо, в  този период в  който сме, не трябва партньора да се  изпразва във влагалището, защото спермата съдържа някаква съставка, която подпомага разкритието на  шийката !
дано не е вярно.
 Irinii хапвай мед и лимончета, въпреки че аз така се лекувах и недолекувах и сега на моменти  имам една лоша кашлица, която ме кара да се задъхвам.
 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПРАЗНУВАЩИТЕ !

# 51
  • Мнения: 252
Това не го знаех:   

И още  нещо, в  този период в  който сме, не трябва партньора да се  изпразва във влагалището, защото спермата съдържа някаква съставка, която подпомага разкритието на  шийката !
дано не е вярно.
Понеже  ме  озадъчи с  това се разтърсих из  форума и ето какво открих : В спермата се съдържа хормона простагландин, който омекотява шийката на матката. В края на бременността се препоръчва секс именно заради този хормон.
Ето от тук го видях това за  хормона, но по принцип си го знаех и от  преди затова  го написах горе  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34540.0

# 52
  • Мнения: 78
Здравейте,момичета!
Mertzyмерси за оценката    bouquet   за хемолубина ми,дано да продължавам така Simple Smile
Ти как си как са мъниците?(icq-то ми нещо май се скапа)
Зачерешите: и аз най-много тях обичам да ям:)Надявам се като ядем череши да не си докараме неприятности newsm17
А за ритниците,при мен още от 19 г.с. се усещат много сило ,корема ми се криви ужасно  Simple Smile  двете ми мъничета не могат да си поделят терен  Simple Smile  хем е готино чуството хем от време на време има дискомфорд и даже понаболява  Simple Smile
ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ СЛАДУРИТЕ,ПОЖЕЛАВАМ ТОВА НА ВСИЧКИ

# 53
ziyah не се сърди,че написах:" дано не е вярно".
 Аз нали имах проблем и е възможно точно на това да се дължи. Жалко.
 Вярно, че много не се пазех, пазарувах и винаги излизах от магазина натоварена.
И аз като Кика:
  За срамотите, въпреки че ми е втора бременност, чак сега разбрах какво са контракциите Embarassed  Първият път бях като хала -  пътувах непрекъснато, работех по цели нощи, вдигах тежко без да се съобразявам, но така и не усетих "стягане" на корема. Hug

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Аз пак се изгубих, но няма новини, а и съм доста заета та затова...Вече съм добре, тоест мина ми и синузита най- накрая...Бебето рита яко, обърнало се е с главата надолу и ме рита в ребрата в момента.
За секса - нещо нямам ентусиазъм от което страда моят мъж - сексуален маниак Mr. Green Дискомфортно ми е, независимо в коя поза, мноого рядко да изпитам удоволствие...корема ми натежава по време и след секс. Абе въобще пълен ужас в тази насока  CryА не си спомням да съм се чувствала точно така предния път...
Сега мисля за морето, вече си резервирахме в хотелче между Равда и Несебър. Малко ме е шубе, но ми се ще да отидем заради детето, да го види слънце и той да види морето и водата - много се кефи..Тати обеща да поеме основната грижа, в което не се съмнявам..пу пу голям помощник ми е поначало ...
Другата седмица съм на сватба и направо незнам какво да облека, малко на кит мязам вече, макар че съм качила само 6 килограма. Летните ми рокли не ми стават на гърдите и корема, май ще се насоча към панталон и туника...Ще търся подходящи другата седмица Sunglasses

# 55
  • Мнения: 252
ziyah не се сърди,че написах:" дано не е вярно".
 
Сладурче, мила, въобще не се сърдя , просто се  притесних да  не  би пак да пиша  глупости, да  шашкам  само хората и за  това  проверих Wink
Аз съм доста  разсеяна и често съм "чула-недочула" и затова извадих и тая  бърза реакция  Wink
Но тази информация за спермата е само, за да си  имаме "едно наум", това  не значи, че ако го  правиме  обезателно ще имаме  проблем  Praynig
 Hug

# 56
  • Мнения: 2 123
много обичам да ви чета... Simple Smile
Стес,честита госпожица.   bouquet Дано изледванията ти за антитела са ок. На мен ми предстоят  следващата седмица  Rolling EyesА на Дилипили и на племенницата на Спарки - ЧРД! С пожелание за много сбъднати и нови мечти!  bouquet
Днес се чувствам добре, но въпреки това си останах в къщи. През целия ден /особено след обяд/ имам доста явни контракции. Уж и аз гледам да не им обръщам внимание, но си наболява. Странното е, че имам нещо кат опробождащи болки в яйчниците?! Sad А магнеБ6 не съм спирала да пия вече от почти 2 месеца /но признавам, че има дни, в които я съм изпила 1 хап, я не.../
Кика, радвам се, че се появи. Дано повече не ти с еналага да лежиш по болници. Не и преди 20.09! Все пак си мисля, че е по-добре през по-голямата част от деня да лежиш. В легнало положение матката контархира много по-малко. Никол, наистина е добре, че сте взели по-сериозни мерки за отстраняването на контракциите. Сватбеният ден е много много специален и трябва да му се насладиш макс! Party
Яни , възмутена съм от отношението на т.нар. доктори, които те следят. Моят хемоглубин беше паднал като при теб, но тотемата и малко "по-железната" храна даде резултати. Все пак трябва да ти пуснат изследване, за да се установи дали причината е в липсата на желязо. Ако нямаш желязодефицит, то колкото и лекарства да взимаш хемоглубинът ти няма да мръдне нагоре.
За секса - при нас се случва по 1 /много рядко 2/ пъти  в седмицата. Аз имам желание, но въпреки това не мога да се насладя  на това занимани както преди /все по-неудобноми е/. С мъжа ми сме се разбрали да действаме бързо. След секс матката ми е контрахирана за около 1-2 минути. Това за спермата е вярно, но аз не се съобразявам засега.
Момичета, хайде да си поснимате малко коремите и д ами ги покажете, че нещо напоследък ми се струва, че моят не расте... newsm78

# 57
  • Munich
  • Мнения: 155
От сърце ви благодаря за пожеланията, мили момичета! Аз днес цял ден почивам и приемам поздравления и вече не очквах от никого обаждане, влизам в темичката да видя как я карате вие и се изненадах супер приятно от многото поздравления, много сте мили! От мен също голямо честито на Спарки и нейното племенниче! Сега тичам към магазина да пазарувам за събирането утре, ще имаме 20ина човека гости, поводът си заслужава, че за последно празнувам с цифрата 2 отпред  Sad  а и ще демонстрирам големия тумбак  Simple Smile Пращам на всички ви много поздрави и целувки и да сте здрави и весели!

# 58
  • Мнения: 1 303
Здравейте и от мен.Напоследък се бях притеснила за едни болки под "лъжичката".леко в дясно.При натиска винаги боли,като ми се подуе корема през деня става по-гадно,дърпа ме,въобще...Пак ме хвана хипохондрията и ходих на гастроентеролог да ме види с ехограф-жлъчка,ч.дроб.Преди седмица GP-to ми каза че вижда малко камъче,но специалиста нищо не видя-слава богу.Защото жлъчните заболявания се изострят по време на бременност..Каза ми че болката е от залавните места на мускулите за ребрата(аз така си мислих,ама докато не ми го каже д-р не мирясвах)И може би ще става по-лошо щото корема ще расте още..Някаво слабо място имам там явно,а и постепенно се разхлабват разни връзки,хрущяли из цялото тяло с течението на бременността-тазови кости,пубисни и т.н..Гледа ми и бъбреците-имам хидронефроза(разширение на бъбречните канали),но било нормално-физиологично,заради притискането от плода.Иначе не е хубаво по приницп,но след раждане изчезва.
Бебето мърда,даже и над пъпа понякога Laughing.Другото ще се търпи... и така Grinning
 btw Аз череши си ям доста и май след няколко черешови ексцесии започна да ме боли под реброто,подувах се като балон..но това е любимия ми плод-няма начин Joy

# 59
  • Мнения: 858
Колко много сте изписали момичета,но това се оказва любимото ми четиво  smile3521
newsm59  на  дилИпилИ и племенницата на Спарки   спожелания и за двете да се чувстват много обичани и лесно да постигат всяко нещо което си наумят ! newsm18

Това което е написала ИРИНИ   -За секса - при нас се случва по 1 /много рядко 2/ пъти  в седмицата. Аз имам желание, но въпреки това не мога да се насладя  на това занимани както преди /все по-неудобноми е/. С мъжа ми сме се разбрали да действаме бързо. След секс матката ми е контрахирана за около 1-2 минути. Това за спермата е вярно, но аз не се съобразявам засега.
Все едно аз съм го написала   Grinning

Яни искренно ти съчувствам и си представям какво е с подобно отношение на лекарите към теб ,когато най-много имаш нужда от внимание и разяснения!Но бебчето и ти сте много важни в момента така,че действай и питай ,защото е за вас двамата.Вярвам,че всичко ще е ок  Party

Пожелавам на всички лека вечер  Hug

Общи условия

Активация на акаунт