Удари ми шамар!!!

  • 6 551
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет на всички четящи и следящи форума. До сега не ми се е налагало да пускам тема, но много бих искала да получа съвет по моя проблем. Сигурна съм, че доста жени са били в моето положение. Ще разкажа накратко. Връзката ми започна преди 8 години. Най-голямата любов в живота ми. От тази любов се родиха две момченца. Още от началото много се карахме с него. Той пиеше и се напиваше често. В началото не ме притесняваше това, но след като се родиха децата и напиванията продължаваха и пред тях, на мен започна да ми писва. И така след мноооого разговори, караници, ни с доброто, ни с лошото нещата не се промениха. Цитирам негови думи „ аз съм на 38 години и ти не можеш да ме промениш”. В един момент на мен така ми се отврати, че не исках да си лягам с него. И се завъртя един кръг (той пие, аз не искам да правим секс, той се сърди, обижда ме, псува ме и т.н) началото на юли месец бяхме на гости при неговите родители и там се случи последния ни скандал. Той си пийна, поиска да правим секс, аз го отблъснах и той ме удари. След това всичко приключи. Изнесох се и вече почти два месеца сме разделени. През това време се разбираме кой кога ще гледа децата и всичко е наред. Децата ми страдат заради раздялата. Знам, че той ме обича, аз него също. Питам ви, мислите ли, че избързах с решението си? Само да кажа, че ако не ме беше ударил щях да си продължа да търпя всичко останало.

# 1
  • Мнения: 9 196
Решението ти е непълно. Око за око, зъб за два. Той ти ударил шамар, ти трябваше да му счупиш носа ... поне. Да го осъдиш за домашно насилие и да се разведеш. Това е правилен сценарий.

Обичане в картинката няма при вас - плод на фантазията ти е всякаква любов. Кучешко привързване - ти го биеш, то пак се връща и върти опашка.

Мисли за децата си и на какво ги учите.

# 2
  • Мнения: X
Не мисля, че сте избързали, ударът е бил само последната капка, но цялостно отношенията Ви изобщо не вървят и няма изгледи да се оправят, защото той отказва да промени вредните си навици, а Любовта, която преди 8 години Ви е накарала да затворите очите си за очевидни проблеми, е отдавна изконсумирана и превърната в две дечица, които са и единственото, което все още Ви свързва.

Прав е, че на 38 човек трудно може да бъде променен, но може да реши сам да се промени, а той очевидно не иска и/или не може. Пожелавам Ви кураж и сила да доведете нещата до края и да се справите с трудностите, които Ви предстоят.

# 3
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Не искам да наливам масло в огъня, но...

Още от началото много се карахме с него. Той пиеше и се напиваше често. В началото не ме притесняваше това

Не бих могла да бъда на мястото ти, защото:

1. Ако се карам с някого, не бих живяла с него.

2. Още по-малко пък бих го нарекла любовта на живота ми.

3. А е напълно изключено и да родя не две, а едно дете от него.

Още от самото начало връзката ви е била обречена. Просто не е трябвало да се жениш за него и да раждаш деца.
Тъй като всичко това е факт, единствено разумното решение е било да го напуснеш.

# 4
  • Мнения: 251
Значи за теб един шамар е достатъчен да прекратиш връзката, а 8 години системен психически тормоз - не?
Ами, ти си си го търсила. Хайде, връщай се при него, простете си, направете и 3то.

# 5
  • Мнения: X
Това беше наистина гадно изказване. Едно семейство се крепи на взаимни компромиси. Само да кажа, че когато не пие, той е друг човек. Винаги е държал на семейството си ( никога не ме е оставил без пари, винаги ми оставя кола на разположение, лишава себе си, за да има за мен и за децата), Алкохола скапва нашите отношения. И знаеш ли, че от както се разделихме се разбираме много по-добре. Той все още ми липсва, и съм доста объркана.

# 6
  • Мнения: 251
Това беше наистина гадно изказване. Едно семейство се крепи на взаимни компромиси. Само да кажа, че когато не пие, той е друг човек. Винаги е държал на семейството си ( никога не ме е оставил без пари, винаги ми оставя кола на разположение, лишава себе си, за да има за мен и за децата), Алкохола скапва нашите отношения. И знаеш ли, че от както се разделихме се разбираме много по-добре. Той все още ми липсва, и съм доста объркана.

Ами, едно е да разговаряш с трезвен човек, а друго е да живееш с алкохолик. Може би, ако си склонна да му дадеш 2ри шанс, е добре да поговорите с него сериозно за проблема му е с алкохола, който е на лице от толкова много години - има голяма възможност и да се промени в тази насока, дори и той да не вярва. Особено, ако иска да си върне теб и децата, ще потърси помощ със справяне на този проблем

# 7
  • София
  • Мнения: 24 839
Знам, че той ме обича, аз него също. Питам ви, мислите ли, че избързах с решението си? Само да кажа, че ако не ме беше ударил щях да си продължа да търпя всичко останало.

Ми, щом можеш да обичаш алкохолик, който те псува и бие, нямаш проблем.
От какъв зор си се изнесла?
Връщай се и почни да му вдигаш крака щом пожелае, нищо че е на талпа, само и само да няма бой.
И децата доволни, и ти, и той.

Венсеремус!

# 8
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Едно семейство се крепи на взаимни компромиси.

Да, но зависи какви са те.

От втория пост се сърдиш за истината, която ти пишат.

Щом ти липсва, щом го обичаш, щом той те обича /по твоите думи/, къде е проблемът? Това "когато е трезвен, е друг човек" много жени на алкохолици го казват. И какво от това? С годините все по-малко време ще е друг човек.

# 9
  • Мнения: X
За проблема с алкохола сме говорили много. Резултат няма! Според него той няма такъв проблем. Повярвайте ми, това беше моята причина да си тръгна. Много е трудно от страни да се говори. Склонна съм да се замисля дали да не се съберем ако той осъзнае колко му липсва семейството. Може би не веднага, а с времето ако ми докаже промяна в себе си. Не съм мазохистка, но мисля, че всеки заслужава втори шанс.

# 10
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Реакцията ти е типична за малтретиран и мачкан с годините човек. Извинявай!

Късмет!

# 11
  • Мнения: 251
Не съм казала, че той е алкохолик! Казвам, че пие,но до сега не си беше позволявал да ме удря. Не се сърдя за това което ми написа, но повярвай ми от страни изглежда по-друг начин. Няма да изпадам в подробности за наши разговори и т.н, просто искам съвет от жена, която е била в моето положение.

Катя, човек, който пие често не е алкохолик. Човек, който пие и се НАПИВА често (както ти сподели) е алкохолик. Да търси помощ. Постави му го като условие да се съберете. Освен че с пиянството си травмира децата, това ще се отрази и върху теб след време. Децата ще порастнат и ще си бият камшика, но ти ще станеш една тъжна жена с мъж алкохолик.

Никой не те напада, такива коментари се пишат, не да ти се присмее човек, а да се шокираш, за да вземеш правилното решение за теб и за децата ти! Защото вие би трябвало да сте си най-важни! Мъже колкото искаш.

# 12
  • Мнения: 3 732
Ако можеш сама да си отгледаш децата, тръгвай си.

Той защо всъщност пие, знаеш ли?

# 13
  • Мнения: 46 573
Питам ви, мислите ли, че избързах с решението си?
Не си избързала. Закъсняла си с 8 г. Сега две деца ще растат и ще взимат пример от баща насилник и пияница.
Но няма как да върнеш времето назад, важно е какво ще си извадиш като поука и какви ще са действията ти напред. Само не прави грешката да се връщаш при него, защото ще научите синовете си, че да биеш жена си е нещо в реда на нещата.
И се ослушвай какво говорят за общуването си с него - не е невъзможно да се напива и когато са заедно, както и да им посегне. Следи за индикации за проблем след като са оставали при него.

Ако можеш сама да си отгледаш децата, тръгвай си.
Всеки може, когато се налага. Ако обича децата си няма да ги остави в един дом с него.

# 14
  • Мнения: X
Ако можеш сама да си отгледаш децата, тръгвай си.

Той защо всъщност пие, знаеш ли?
 Думите му са, че така си почива от напрегнатото ежедневие. Не е започнал да пие заради мен. В такава среда е израснал.

Последна редакция: пт, 17 авг 2018, 22:59 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт