Удари ми шамар!!!

  • 6 557
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 030
Трудно е, да. Но точно заради децата трябва да го направиш. Освен , ако не искаш да ги травмирате със скандалите си и пиянските изцепки на баща им.

# 31
  • София
  • Мнения: 24 839
Показва загриженост към мен и децата. Тези дни бях болна по няколко пъти ми звъня да ме пита как съм. Децата сега са при него, но въпреки това той ми звъни, за да ме чуе как съм. Знам, че ме обича, но гордоста му е много голяма.

Не се заблуждавай, не му е голяма гордостта, а любовта му към теб и децата не е достатъчно силна, че да победи алкохолизма.
Сега е момента да удържиш фронта и да му поставиш ултиматума- или алкохола, или семейството.
Но, твърдо и безапелационно.
Ако сам реши да избере семейството, ще спаси и себе си.
Но, ако ти пак клекнеш и го оставиш да си мисли, че искаш да го променяш, си загубила битката тотално.

# 32
  • Мнения: X
Нямам намерение да го моля да се събираме. Казвам само, че ако с времето видя промяна в него може би бих се замислила

# 33
  • Мнения: 251
Нямам намерение да го моля да се събираме. Казвам само, че ако с времето видя промяна в него може би бих се замислила

А той предложи ли ти да се събирате? Защото ти можеш да си мислиш някакви неща, а той вече да излиза с друга

# 34
  • Мнения: X
Да, прави сте! Може би сама се заблуждавам, че той сам ще се поправи. Понякога когато загубиш нещо тогава го оценяш.

# 35
  • Мнения: 46 591
katq_hs, опитваме се да ти кажем истината. Но както обикновено се случва - жертвата започва да защитава насилника. Никой не казва, че е щастие което и да е решение в тази ситуация, а да го пожелаваш на някого... Но няма как човек да изтрие глупавите си решения, довели дотук. Важното е да се учим от грешките си и да не ги повтаряме. Ако беше сама, както и да де, но имаш 2 деца, за които да мислиш. Повярвай,100 пъти по-добре е да растат без баща, отколкото с такъв, който се напива и бие майка им.
...Децата сега са при него, но въпреки това той ми звъни, за да ме чуе как съм. Знам, че ме обича, но гордоста му е много голяма.
А спря ли да пие? Това е единственото действие, което би било показателно, че има желание за промяна. На думи не се връзвай.
Обажда ти се, защото си му удобна. Досега задачите му, както сама казваш, са се изчерпвали с малко висене в парка, сега са пъти повече. Вече те няма теб да го обслужваш.
Също и се налага да обяснява пред роднини и познати какви дивотии е натворил, за да го напуснеш.



# 36
  • Мнения: X
Няма друга жена, в това съм сигурна. Благодаря ви за мненията, които изказахте.

# 37
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Досега задачите му, както сама казваш, са се изчерпвали с малко висене в парка

...което не е съвсем сигурно.

Всеки ден след работа пие бира, а когато е някъде с приятели пие и друг алкохол.

Задачата му е в това, че всеки ден забираше децата от градина и стоеше с тях по парковете докато аз приключа работа.



Някак не се връзва.

Моля се темата да е пързалка. Ако е истина, горките деца. Баща - пияница, майка - доста неадекватна.
/Простете!/

# 38
  • Мнения: 14 972
Посоката , в която разсъждаваш и сигналите, които улавяш от действията му в момента , ме навеждат на мисълта, че ще му простиш. Недей! Тръгнала си си и си удържала два месеца , продължавай напред, като не го допускаш отново до себе си. Да, трудно е , рутина, спомени. Но агресията му ескалира! Простиш ли физическо посегателство , тези епизоди ще продължат. Не ,  не е горд той, самнадеян е. Улавя твоето колебание и чака да ти щракне прангите. Не му позволявай! Дръж се като една истински наранена и унизена жена, която не заслужава това, което той ти е причинил. Помисли защо си си тръгнала -дали защото вече не можеш да живееш с този човек / отвращение, гняв, предел на толерантност/ , или за да го стреснеш и да го поставиш в ситуация да мисли какво губи. Ако е второто- жалко. Ще те прикотка пак. Помисли и затова , че си се отвращавала от секса с него. Би ли могла да го преодолееш.  И пак въпрос- дали си му отказвала секс, за да го накажеш , или заради собствената ти непоносимост физическа , към него. Ако е първото - жалко.
Изясни си първо каква е целта на операцията. И се дръж според резултата , който очакваш.
Сега е моментът да се спасиш , или затънеш. От теб зависи.
Съветът ми е да поставиш наистина край. А това, че ще се грижите за децата и двамата, е похвално. Ще се справиш, стига да искаш. Колкото и да ти е трудно, вземеш ли решението за раздяла, ще ти става всее по-лесно.  Теб сега пвече те измъчва дилемата дали , или.

# 39
  • Мнения: 84
Имаше една приказка, че пиенето и к*рвалъка с до гроб. Почти съм сигурна и за двете. Казвам почти, защото всяко правило си има и изключения.
Конкретно по темата. Той не те уважава. Не само шамара, но и бягството от отговорност го доказват. Бяга от отговорност като пие.
Биричка или две- три след работа... Напиване до насиране ( без извинение) с приятели... Почне ли се това - край няма. Той и бившия ми беше “различен” като не пие. Сметни само сутрин. После ставаше заядлив. “Защо тази чаша е тук, а не там?”. Имаше дни, в които пиеше вече тайно от 10 сутринта. И не се промени- аз се махнах. И без 2 деца ми беше трудно, но се преживява. Важното е да знаеш, че почне ли се с алкохола  край няма.
Взела си правилното решение. Сега е ред да го защитиш като устискаш да не се върнеш. Направи го заради децата. Той ще деградира пред очите им...

# 40
  • Мнения: 46 591
smileys, кое не е сигурно? Не може да пие по парковете ли? Пълно с хора, които го правят. Или след като я изчака да свърши работа, да се прибере и да седне да пие. Нищо необяснимо не виждам.

# 41
  • Мнения: 1 092
Искаш да се върнеш, това е ясно. Това си е лично решение. Но поне не се заблуждавайте. Приеми, че човекът няма да спре да пие, даже ще пие повече с времето. Няма да бъде онова изключение, на което се надяваш. И ще бие, не само шамарчета и псувнички. Ще си иска и ще бие. Децата ще са щастливи с мама и татко. И ще осъзнават все повече какво става, вероятно ще станат и преки свидетели някога. И ще разберат много точно кой кой е в едно семейство и какво трябва да прави. Приготви си и ти реч за пред снахите - ще обясняваш защо синовете ти пият, псуват, бият и т.н. И колко е важно внучетата да растат в семейна среда. Както казваше една приятелка на баба ми е замечтан поглед за съпруга си " Ех, как ме биеше едно време".
Не се заяждам, не ме разбирай погрешно.
Ако си ок с тези факти ще си живееш живота както си искала.
А, и не си мисли, че има такова нещо като "трезвен е различен. Просто се владее по-добре. И това ще разбереш, ако искаш.

# 42
  • Испания
  • Мнения: 37 503
smileys, кое не е сигурно? Не може да пие по парковете ли? Пълно с хора, които го правят. Или след като я изчака да свърши работа, да се прибере и да седне да пие. Нищо необяснимо не виждам.

Може, разбира се. Имам предвид, че задачата му не е била да виси в парка с децата, за да пие. А точно това излиза от написаното от авторката. Не мисля, че е сложно за разбиране какво имам предвид.

# 43
  • Мнения: 46 591
Въобще не мисля, че има значение дали пие на секундата след като му изтече работното време, дали е в парка или като се приберат.
Въпросът е, че пие. И то не да изпие 1 питие за отпускане, а пие за напиване и бой.
А дали е истинска темата, все тая, четат много хора, включително жертви на описани ситуации, добре е да прочетат адекватни отговори.

# 44
  • Мнения: 5 274
Злодеида ти имаш ли деца? Ако нямаш ти пожелавам скоро да усетиш това щастие. И ако някога изпаднеш в подобно положение тогава би ме разбрала, колко трудно е да кажеш край!
Имам, изглежда от по-дълго време от теб. И повече опит и разум явно. Точно децата ти трябва да са ти стимула за по-добър живот.

Няма друга жена, в това съм сигурна. Благодаря ви за мненията, които изказахте.
Каква друга жена? Няма да има друга жена, малко са тези които ще вземат алкохолик, да не казвам че изобщо няма такива. Явно теб те е излъгал малка. Ако въобще те е лъгал, защото ти си каза, че отначалото още е пиел. Сега обаче са минали годинки и в тази възрастова група са малко жените, които биха са излъгали. Ако ти не го прибереш ще се пропие и вмирише. Алкохолиците след време започват да излъчват странен мирис на джибри или нещо такова от самата им кожа или дъх, не знам точно.

Общи условия

Активация на акаунт