Брекети – къде, какви, за колко? -тема 11

  • 80 145
  • 777
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 758
Аз вчера бях на преглед.Смениха ми дъгата с по-дебела и е сива.
Усещам доста силно стягане от вчера,но усещам и болка горе вляво ,на мястото от където започва дъгата.Сякаш в самия венец има болка.Може би не е сложена както трябва или притиска венеца,нямам идея.
Вдясно всичко е наред и не усещам дискомфорт.
Казаха,че при смяна на дъга понякога се случвало да има болка само на едно място,която минава.
Ако не ми мине до довечера утре ще отида,защото е доста неприятно.
Случвало ли ви се е ?

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 14:00 от Даяна1111

# 286
  • Мнения: 83
Дъгата няма как да притиска венеца, тя просто не стига дотам.
Нормално е да има болка. Особено при смяна от по-тънка на значително по-дебела дъга - съпротивлението на зъбите и натиска са много по-големи, следователно: повече болка.
До 1-2 дни трябва да отшуми болката, но при мен поне особено за отхапване или дъвчене на по-твърди храни си трябваше повече от 1-2 дни. Може би се дължеше на факта, че зъбите ми са по-малки и по-чувствителни и всяко малко движение ми се отразяваше ужасно.

# 287
  • София
  • Мнения: 1 758
Дъгата няма как да притиска венеца, тя просто не стига дотам.
Нормално е да има болка. Особено при смяна от по-тънка на значително по-дебела дъга - съпротивлението на зъбите и натиска са много по-големи, следователно: повече болка.
До 1-2 дни трябва да отшуми болката, но при мен поне особено за отхапване или дъвчене на по-твърди храни си трябваше повече от 1-2 дни. Може би се дължеше на факта, че зъбите ми са по-малки и по-чувствителни и всяко малко движение ми се отразяваше ужасно.
Доста ми е дискомфортно,към ухото отива болката и за това утре ще отида да ме види ОД.

# 288
  • Мнения: 57
Не можеш ли с огледалото да видиш, какъв е проблема? Самия венец зачервен ли е, драска ли. Предполагам, че дъгата ти е извита,и разбира се, че може да докосва венеца. Ако можеш да ми снимаш там и да ми пуснеш снимка. Да не би да имаш болен зъб нещо..., такава болка чак съм ухото..? Иначе, новата дъга ти разширява още малко горната челюст и нормално да боли, но ти би трябвало да усещаш вече кия болка от какво е.

Дъгата няма как да притиска венеца, тя просто не стига дотам.
Нормално е да има болка. Особено при смяна от по-тънка на значително по-дебела дъга - съпротивлението на зъбите и натиска са много по-големи, следователно: повече болка.
До 1-2 дни трябва да отшуми болката, но при мен поне особено за отхапване или дъвчене на по-твърди храни си трябваше повече от 1-2 дни. Може би се дължеше на факта, че зъбите ми са по-малки и по-чувствителни и всяко малко движение ми се отразяваше ужасно.
Доста ми е дискомфортно,към ухото отива болката и за това утре ще отида да ме види ОД.

# 289
  • София
  • Мнения: 1 758
Не мисля,че е болен зъб,понеже вчера след поставянето на дъгата започна да ме боли.
Казаха ми,че още ще се разшири горната челюст за което се радвам.
Попитах дали по зъбите все още ще има някакви промени или вече само захапката се лекува.Казаха,че сега захапката и накрая ще изправят наведнъж зъбите newsm78
Това с изправянето не го разбрах,понеже те вече са ми подредени зъбите и нямам и криви зъби,странно.
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=jdv1545153750m.jpg
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bwy1545153823a.jpg
От 1 година съм с брекети.ОД каза,че около март месец ще ги сваля.

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 19:39 от Даяна1111

# 290
  • Мнения: 57
Перфектна средна линия и захапката, доколкото мога да видя също е перфект. Браво, мн добре. Детайли остават може би..

Не мисля,че е болен зъб,понеже вчера след поставянето на дъгата започна да ме боли.
Казаха ми,че още ще се разшири горната челюст за което се радвам.
Попитах дали по зъбите все още ще има някакви промени или вече само захапката се лекува.Казаха,че сега захапката и накрая ще изправят наведнъж зъбите newsm78
Това с изправянето не го разбрах,понеже те вече са ми подредени зъбите и нямам и криви зъби,странно.
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=jdv1545153750m.jpg
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bwy1545153823a.jpg
От 1 година съм с брекети.ОД каза,че около март месец ще ги сваля.

# 291
  • Мнения: 83
Хм, пропуснала съм това, което си написала, че те боли "там, където започва дъгата".
Значи има как да докосва венеца. Не го ли усещаш дали драска? И не ти ли дадоха восък в случай, че нещо такова се случи?

# 292
  • София
  • Мнения: 1 758
Оказа се,че нещо се е възпалил венеца от зъбен камък.Почистиха го и ми го намазаха с лекарство.Дано мине.Казаха ми да четкам зъбите вечер с разтвор от кислородна вода.
От днес съм и с нова схема на ластици,но се разбрахме само нощем да съм с нея.Не мога през деня да изглеждам като вампир.
http://www.img-share.eu/f/images/578/48395485_529305407535542_38 … h0d1545229234.jpg

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 16:23 от Даяна1111

# 293
  • Варна
  • Мнения: 24
Не виждам къде е драмата при положение, че всеки ортодонт си има свой подход и един искаше да ми вади три зъба, друг два, а трети изобщо не спомена нищо за вадене на зъби. Всеки следва някаква методология, чела съм много по темата и дори имаше твърдения, че методът с ваденето на зъби е стар от порядъка на 70-те години, а сега сме 2018г. нещата са се изменили, ИМА начини да се мине и без вадене на здрави зъби. Всеки зъб има някаква функция. Да не кажа голяма дума, но в групите във ФБ има доста възрастни, които носят апарати за разширяване на челюстта и съответно наместване на всички налични зъби.  Възрастни на 30+. Всеки да си прави изводите.

Абсолютно съм съгласна? Аз съм на 30+, даже по скоро на 40- и съм с брекети и апаратче за разширяване на долна челюст.
Когато един ортодонт ми каза, че нещата ще се получат само с вадене на два горни зъба (имам дълбока захапка),  бях категорична, че брекети няма да сложа. За всеки случай, отидох за второ мнение и за щастие настоящия ми ортодонт каза, че нещата могат да се случат без вадене.
Виждам как челюста се "отворя" и започва да кореспондира с горната, зъбите се подреждат прекрасно. Можело значи...

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 11:50 от aviva

# 294
  • Мнения: 2
Здравейте,
Може ли някой да ми помогне и да ми препоръча ортодонт в София. Обмислям сапфирени брекети Simple Smile Ако може и цени Simple Smile Благодаря предварително!

# 295
  • София
  • Мнения: 1 758
Честита Коледа на всички!🎄🎁🎉🥂
Ядете ли фъстъци с брекетите?😄
Аз понеже много обичам днес се изкуших,но малко ме е страх да рискувам.😊😊
Кашу и орехи си ям,бадеми не мога,понеже са ми много твърди.

# 296
  • Мнения: X
Честита Коледа на всички!🎄🎁🎉🥂
Ядете ли фъстъци с брекетите?😄
Аз понеже много обичам днес се изкуших,но малко ме е страх да рискувам.😊😊
Кашу и орехи си ям,бадеми не мога,понеже са ми много твърди.

Всичко ям, после минавам със зъбния душ и всичко е наред.

# 297
  • София
  • Мнения: 1 758
Страх ме е да не се отлепи брекет от твърдите храни.Веднъж ми се случи от препечен хляб,макар че си го ям често.
Не съм в София  за празницитеи и ако ми се отлепи....,лошо

# 298
  • Мнения: 55
При мен нищо не се е отлепяло, ортодонтката ми ги е залепила супер добре. Нося ги от май

# 299
  • Мнения: 218
А пуканки дали може да се ядат?

Общи условия

Активация на акаунт