Брекети – къде, какви, за колко? -тема 11

  • 80 061
  • 777
  •   1
Отговори
# 780
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Явно е така, защото на дъщеря ми й вадиха и горе, и долу. Долу вече няма дупка от около месец (преди 3м извадени и сложени брекети), а горе е като току що изваден. Ортодонтът ни каза предварително, че ще отнеме към 5-6м

# 781
  • Мнения: 343
Около 5-6м, да. Само горе вадихме и от едната страна даже не е плътно затворено. Но слагах брекетите в чужбина, тук се върнах без работа и с дете, беше тегав момент и накрая ги свалих, без да съм запълнила напълно едното разстояние. Кътниците наоколо зо 6г имат лек наклон към празнината, но като цяло не я заемат (на което се надявах все пак хаха).

# 782
  • Мнения: 17
А колко време след ваденето на зъба ви поставиха брекети на съответната челюст? Трябва ли да се изчака някакъв период от време или брекетите се поставят възможно най-скоро?

# 783
  • Мнения: 66
Аз днес правя година с брекети на горната челюст , с един изваден 4-ти зъб съм и все още има мнооого мъничко незапълнено място на извадения зъб.  Такава мъка беше докато дърпаха кучешкия зъб на мястото на въпросния 4-ти , че не мога да си представя каква щеше да е болката , ако го дърпаха с повече натиск , за да се запълни по-бързо празнината.

# 784
  • Мнения: 66
1 година и 38 минути разлика 😁

# 785
  • София
  • Мнения: 1 176
Stacey91, чудесен резултат! Relieved

# 786
  • Бургас
  • Мнения: 2 058
И при мен горе долу за 6 месеца ми се затвориха разстоянията. За горни зъби, долу нямам вадени. Аз си бях с брекети по това време. Махнаха ми дъгата, вадят и на следващия ден пак ми сложиха дъгата, да не се травмира още повече мястото. А тегленето на зъбите мисля, че поне след 2 седмици започн, пак с такава цел.

# 787
  • Мнения: 8
Аз имам зъб извън зъбната дъга, за който няма никакво място и се налага да ми извадят горните шести зъби.... представям си колко време и мъки ще отнеме свалянето на зъба и носенето на апарата! Направо нз Sad

# 788
  • Мнения: 343
И при мен така вадеха, около година след поставянето на брекети, когато зъбите вече бяха подредени. Ваденето беше през седмица, т.е. дъгата са я сложили об.атво след съответно една и две седмици от ваденето.

# 789
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
При нас ваденето беше преди брекетите. В сряда беше изваден втория зъб, в понеделник сложиха брекетите.

# 790
  • Мнения: 55
И при мен ваденето на двата горни беше както при mayadio. С тази разлика, че имам изваден и един на долната челюст, но там разстоянието се запълни за месец и половина.

# 791
  • Мнения: 1 008
1 година и 38 минути разлика 😁


Много добре изглеждат:))) Моите предни зъби също бяха в твоята позиция. Дори след 1.7 мес носене, резултата ти от втората снимка не ми се промени, накрая ми писна, и ги махнах.

# 792

Общи условия

Активация на акаунт