Дневникът - тема 95 - Да отслабнем всички заедно!

  • 47 161
  • 755
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 270
Нега да сменим темата и да си отчитаме режимите:
Аз имам още един успешен ден храна в кутии:
Закуска : 1 червено гръц.йогурт , 1 лилаво тиква и сливи
Втора закуска:дюнер от 1 червено -3 белъка на палачинка ,телешко смляно за пълнеж и 1 зелено -люта чушка и зелени салати микс
Трето хранене: 1 лилаво нар , 1 червено гръц.йогурт
Четвърто хранене:1 жълто пълноз.паста, 1 червено телешко смляно , 1 синьо пармезан
послвдно вчеря :1 жълто пълноз.паста , 2 зелено броколи

# 211
  • София
  • Мнения: 2 934
Не съм искала да кажа, че тя е ненормална, не съобразих че така изглежда. Ненормално е теглото, Кайсия добре го каза. Моето също е ненормално.

Аз съм наясно, че теглото ми е нездравословно и за съжаление носи много болести след себе си. Изпитах го на гърба си. Не бих и никога не съм се обиждала, ако някой ми дава съвети, насоки, често ги търся дори, прекалено често Simple Smile

# 212
  • Мнения: X
И наднорменото, и поднорменото тегло СА болест. Или сериозна "заявка" за такива в бъдеще. Поднорменото тегло се поддържа основно с глад (тялото самО няма да се държи на ниски кг), а гладът на клетките е предпоставка за болести.

# 213
  • София
  • Мнения: 1 434
Жената написа, че почти през целия си живот е била 40 кг. Всички познаваме такива дребни структури с много тънки крайници и детски дупета. И са така на всякаква възраст. Ако това е стандартното й тегло, +10 кг. са сигнал за някакъв проблем бил той хормонален или друг. Аз сега съм 52 кг. на 164 см. На всички им звучи "страшно малко" за жена почти на 42 г. Да, ама аз си виждам сланинките и трябва да сваля поне още 2-3, за да се махнат и пак ще съм мноооого далече от "кожа и кости", което и не харесвам Simple Smile

Този път луната ме разби! Пътувах и "спах" на различни и чужди места и от няколко дни тялото ми иска въглени.
Недоспиването винаги ме разцентрова хранително с дни. Освен това зъзна непрекъснато, защото ми се получи разлика от 34 градуса за един ден. Снощи изядох една тенджера с паста! Нищо де. Ще наваксам сън и ще върна контрола Simple Smile

# 214
  • София, България
  • Мнения: 812
Хелоу, девойки! Как сте? Как е хавата? Въглените? Захарта? Мазнините?

Моя милост се справя доста добре. Станах преди час (почивен ден - йейййй) и сега си варя яйчица за закуска, нарязах си малко краставичка, като се сварят яйцата ще си добавя и половин доматец, ще си хапна и една филия от моя "специален" хляб и една чашка портокалов сок, който е минал покрай сок, ама толкоз па да ми се пият  сокове, а да нямам с какво да си правя сама. Да захладнее малко и тук при нас и тях ще ги спра.

Иначе работата върви, започнах учебната година в университета, започвам доста добре, още драскам с оня хубав младеж, който ми е симпатичен, та при мен нещата се развиват чук. Още нямам представа колко тежа и какви са ми мерките, но при първа възможност ще се отчета. Но забелязах едно...след като съм работила нямам грам енергия за разходка и не си правя крачките и това никак не е симпатично, трябва да си наложа да излизам да се разхождам поне 10 000 крачки да правя при все, че не правя нищо друго, а работя на бюро в кол център. Другото, което забелязвам е, че откакто спрях месото консумирам по-мазно. За близо месец половин бутилка олио ми е заминала, а аз живея сама, както знаете. Наскоrо си направих класически палачинки (олио), бананови палачинки (олио), салата (олио), таратор (олио), миш-маш (олио), бъркани яйца, на очи и т.н...пак олио... , та за това сега си викам я да ги сваря тез яйца Grinning

Хайде няма да ви досаждам повече, скоро пак! Не, че нещо, ама яйцата се свариха, а съм гладна! Grinning

# 215
  • Мнения: 5 262
... Аз сега съм 52 кг. на 164 см. На всички им звучи "страшно малко" за жена почти на 42 г.  ...

на мен ми се вижда супер! и аз искам! който има критики моля да ги сподели. може да науча нещо полезно Simple Smile

# 216
  • Мнения: X
Скрит текст:
Жената написа, че почти през целия си живот е била 40 кг. Всички познаваме такива дребни структури с много тънки крайници и детски дупета. И са така на всякаква възраст. Ако това е стандартното й тегло, +10 кг. са сигнал за някакъв проблем бил той хормонален или друг.
Аз сега съм 52 кг. на 164 см. На всички им звучи "страшно малко" за жена почти на 42 г. Да, ама аз си виждам сланинките и трябва да сваля поне още 2-3,
Скрит текст:
за да се махнат и пак ще съм мноооого далече от "кожа и кости", което и не харесвам Simple Smile

Този път луната ме разби! Пътувах и "спах" на различни и чужди места и от няколко дни тялото ми иска въглени.
Недоспиването винаги ме разцентрова хранително с дни. Освен това зъзна непрекъснато, защото ми се получи разлика от 34 градуса за един ден. Снощи изядох една тенджера с паста! Нищо де. Ще наваксам сън и ще върна контрола Simple Smile
В крайна сметка, всеки изхожда от личните си приоритети.
За мен са подредени така:Здраве-Визия-Кг.
Щом съм здрава и ми харесва какво показва огледалото, дали кантара показва 50 или 70 няма значение.
От всичко прочетено през годините:има много жени, за които на първо място е кантара, после огледалото, здравето е някъде в 10-та глуха.Ако са млади, напълно разбираемо, и аз на 25 не мислех за здраве, хранене и т.н.
Тогава си бях здрава "по презумпция", дори да набивах всеки ден кифли и сладолед.
Та така, не е критика към никого, просто споделени наблюдения и опит.

# 217
  • Мнения: 7 743
аз пък мисля, че вече трябва да спрете

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 08:12 от Herzen

# 218
  • София
  • Мнения: 1 434
Именно заради здравословни проблеми трябваше да отслабна, а сега трябва да поддържам тегло до живот, за да не се разболея от диабет. А да оздравееш/овладееш ситуацията, в комбинация с това отново да се харесваш и да се натикаш в "слабите" дънки е страшен кеф Simple Smile

# 219
  • Мнения: 5 262
Herzen  много приличаш на мен. Аз започнах работа в Германия на 24 години директно след като завърших унито в София и изглеждах точно така при 160 см. бях 47 или 48 кг. Бях си съвсем нормална. Сега на 42 години  с две деца съм 62 и пак не изглеждам изобщо зле или отпусната освен в една област , корем и паласки ... които стягам ефективно, но кг. не свалям.

Да. Ще спрем наистина. Само да добавя, че учудването ми не беше че при 160 см госпожата има 47 кг ... защото и аз бях така и имах фигурка като статуетка ... учудването ми дойде при споменаването на 40 кг. при 160 см за жена на възраст, не дете на някаква тиин възраст.

Сега спирам. Кой разбрал - разбрал , никого не съм обидила. Изразила съм недоверие .

# 220
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Herzen, страхотно тяло извади - завид Simple Smile

tissi, няма ли там зехтин, че все олио Simple Smile

# 221
  • Мнения: 7 743
тия снимки са от преди 10 години

# 222
  • София, България
  • Мнения: 812
pvacheva добра идея ми даваш да си купя зехтин..какво се правя на интересна!

Херциии, ще ти изям краката!

# 223
  • София
  • Мнения: 1 270
Отчитам пореден режимен ден по 21 Фикс:
Закуска : 1 червено гръц.йогурт , 1 лилаво тиква и сливи
Втора закуска:дюнер от 1 червено -3 белъка на палачинка ,телешко смляно за пълнеж и 1 зелено -люта чушка и зелени салати микс
Трето хранене: 1 лилаво нар , 1 червено гръц.йогурт
Четвърто хранене:1 жълто пълноз.паста, 1 червено телешко смляно , 1 синьо пармезан
послвдно вчеря :1 жълто пълноз.паста , 2 зелено броколи + 1 чаша шампанско

# 224
  • Мнения: 5 062
За седмица с режима на Страхил си върнах килограмите от преди морето. Мисля да сваля с неговия режим и да поддържам после с нисковъглехидратен. Макар че и сега не се храня с много В, по-скоро мазнините са по-малко.

Чета все повече за HIIT и все повече се зарибявам. Това е краткият отчет от мен за тази седмица. Голямо предизвикателство идва уикенда - семеен празник Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт