Съвет - приятелят ми говори с бившата по телефона

  • 17 501
  • 267
  •   1
Отговори
# 60
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Абе какъв ти е проблемът да му кажеш "стоп с тая". Ама без аргументи. Без обяснения. Без обосновка. Ей така бе. Стоп с тая заради мен. Моя прищявка си е. Ей така, навила съм си го на пръста, искам да видя коя ти е по-важна, тя или аз.

Мойта скоро след като се закачихме и ми каза от ФБ скоростно да излетят всякакви бивши индивиди. Ми не ми стана кеф. Аз съм силен, автономен мъж, откъде накъде тая ще ми казва кого и как да трия аз уеееее?!?!?!?!?

Е, изтрих ги, кво да правя...
Това е като:Жената каза и ние го решихме! Joy

# 61
  • Мнения: 3 545
Ами започнах преди около година ..случайно една вечер беше във ФБ в 5 през нощта .. търсеше да кажем случаен секс ,бях бременна ,получих контракции 3 седмици преди термина .Е опита се да излъже ,мазнене се ,оправдаваше се .Не говоря обаче за същата персона.Въпросът е ,че когато ме лъже е гузен и се оправдава .В случая не се е оправдавал ,напротив .От тогава някак ме човърка.А Ддз може и преди това да е звъняла,но аз не проверявах нищо .

Почти всички удобно подминахте това. Няма да стане с проверки на телефона, не те съветвам така да действаш, но не му е много чист косъма на момъка.

# 62
  • Мнения: 11 505
А, не, изобщо не го подминах, даже натъртих как по никакъв начин не бих си причинила стрес да ставам в 5 часа да следя кой защо не спи, а болднатото е опит за оправдание на следенето по нощите. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2 127
Е, с такава предистория, и аз бих проверявала телефони и бих изисквала. Не само орязване на контакти с бивши, ами и изобщо преустановяване на приятелства с противоположния пол. Ако въобще остана с него, а не го натиря обратно от където е дошъл.

# 64
  • Мнения: 3 025
След 5 години няма как да изпитва каквито и да било чувства. Ревноста ти е напълно неоснователна според мен. Но ако не ти е приятно да общува с нея му кажи. Въпреки, че като минат чувствата веднъж, няма как да се възвърнат след толкова години, не се притеснявай. И аз се чувам с бившите си, да не кажа, че с почти всичките си бивши по празници се чуваме, също и ако някой е решил за нещо да звънне на другия, но нито аз изпитвам вече нещо към тях, нито те към мен. Дори приятелство не е това. Просто оставате добри познати, нищо повече.

# 65
  • Мнения: 41 368
Аз пък не ги разбирам тия работи с бившите. На мойта, когато стана ясно, че нещата отиват насериозно, ѝ казах следното: Имаш една седмица да се оправиш с всички бивши, полубивши, полунастоящи индивиди, партньори за секс, партньори за бира и секс и т.н. И след това тия изчезват от живота ти. Ако искаш да бъдеш с мен, де.

........

Аз също поддържам връзка с бившите само тайно. Щото ако разбере, ще ми причини сериозен дискомфорт на слуха. И то дълготраен.

Това ми говори, че си идиот. Сам осъзнаваш, че не може да се избегне напълно контакт с бившите, понеже го правиш ти самият. Но на нея не даваш обаче, респективно и тя не ти дава. И така рискувате скандал, ако стане издънка. И кому е нужно това??? Защо изобщо човек трябва да се преструва, че няма минало и животът му започва от датата на последната връзка? А ако се срещнете на улицата какво, обръщаш глава на другата страна ли? Ми тъпо ми е, ама хора всякакви.

# 66
  • Мнения: 3 231
Аз пък не ги разбирам тия работи с бившите. На мойта, когато стана ясно, че нещата отиват насериозно, ѝ казах следното: Имаш една седмица да се оправиш с всички бивши, полубивши, полунастоящи индивиди, партньори за секс, партньори за бира и секс и т.н. И след това тия изчезват от живота ти. Ако искаш да бъдеш с мен, де.

........

Аз също поддържам връзка с бившите само тайно. Щото ако разбере, ще ми причини сериозен дискомфорт на слуха. И то дълготраен.

Това ми говори, че си идиот. Сам осъзнаваш, че не може да се избегне напълно контакт с бившите, понеже го правиш ти самият. Но на нея не даваш обаче, респективно и тя не ти дава. И така рискувате скандал, ако стане издънка. И кому е нужно това??? Защо изобщо човек трябва да се преструва, че няма минало и животът му започва от датата на последната връзка? А ако се срещнете на улицата какво, обръщаш глава на другата страна ли? Ми тъпо ми е, ама хора всякакви.
Принципно не е добре да обиждаш във форум. Говори за лошо възпитание, комлекси и зле контролирани емоции.

Иначе, понеже питаш. Аз и горе казах - мъжете поддържаме връзка с бившите с цел секс. Няма други причини един мъж да търпи и друга жена, освен жена си на този свят. Сексът е причината. Та... това са просто едни жени, които знаят, че доказано знаеш как да ги докараш до оргазъм, следователно имате общи теми веднъж-два пъти в годината. Жена ми няма нужда да знае всичко това, нали? Други въпроси?

# 67
  • Мнения: 3 025
Аз пък не ги разбирам тия работи с бившите. На мойта, когато стана ясно, че нещата отиват насериозно, ѝ казах следното: Имаш една седмица да се оправиш с всички бивши, полубивши, полунастоящи индивиди, партньори за секс, партньори за бира и секс и т.н. И след това тия изчезват от живота ти. Ако искаш да бъдеш с мен, де.

........

Аз също поддържам връзка с бившите само тайно. Щото ако разбере, ще ми причини сериозен дискомфорт на слуха. И то дълготраен.

Това ми говори, че си идиот. Сам осъзнаваш, че не може да се избегне напълно контакт с бившите, понеже го правиш ти самият. Но на нея не даваш обаче, респективно и тя не ти дава. И така рискувате скандал, ако стане издънка. И кому е нужно това??? Защо изобщо човек трябва да се преструва, че няма минало и животът му започва от датата на последната връзка? А ако се срещнете на улицата какво, обръщаш глава на другата страна ли? Ми тъпо ми е, ама хора всякакви.

Наистина е много тъпо бивши като се видят и са с половинките си да се правят че не се познават и да извъртят глава. Какво толкова има " Здравей" да се каже? И наистина ревноста съсипва връзката. Колкото повече доверие имаш на човека до себе си и му даваш свобода да общува спокойно, толкова по- добре според мен. Той сам ще си слага границата и няма да те нарани, защото ще се чувства добре във връзката с теб. Когато го ограничаваш от нещо, само лошо си правиш-" Всичко забранено е желано и интересно."

# 68
  • Мнения: 5 037
Ама че мнения изчетох - че имала ниска самооценка, затова се ядосвала. Дори и да имаш самочувствие и висока самооценка, пак може да не ти е приятно, че приятелят ти поддържа контакт с бившата.
Начинът, по който е разбрала е грозен, но и това, което е разбрала е не по - малко грозно. По-точно реакцията "аз нямаше и да ти кажа, защото се сърдиш". Така че към авторката съвет - извини се за самия начин, по който се е стигнало до там, но за това, че поддържат контакт като знае, че не ти е приятно вина нямаш.
Казваш му, че щом няма чувства към нея нищо не му коства да прекъснат комуникация Wink

# 69
  • Мнения: 3 231
Дори и да имаш самочувствие и висока самооценка, пак може да не ти е приятно, че приятелят ти поддържа контакт с бившата.
Я обяснете, моля, че аз не схващам логиката.

# 70
  • Мнения: 143
След 5 години няма как да изпитва каквито и да било чувства. Ревноста ти е напълно неоснователна според мен. Но ако не ти е приятно да общува с нея му кажи. Въпреки, че като минат чувствата веднъж, няма как да се възвърнат след толкова години, не се притеснявай. И аз се чувам с бившите си, да не кажа, че с почти всичките си бивши по празници се чуваме, също и ако някой е решил за нещо да звънне на другия, но нито аз изпитвам вече нещо към тях, нито те към мен. Дори приятелство не е това. Просто оставате добри познати, нищо повече.
Благодаря ти !

# 71
  • София
  • Мнения: 8 348
Ако човека е тъпанар, търсещ случаен секс из ФБ в 5 сутринта, при бременна жена до него, то нищо няма да помогне.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 358
Бих приела поддържане на контакт с бивши само при едно условие - ако от връзката има дете/деца.
Всичко останало не го приемам за нормално. Разбира се, ако се срещнат някъде случайно - може и да се поздравят, да разменят няколко реплики... Но до там.

П.С. Ако работят на едно място - също, но само в работно време и по служебни въпроси.


Не съм чела нататък, но... знчи да откажа поканата ми за рождения ми ден на един бивш. И на Нова година, и на други РД можем да се засечем... ами ще си стоя затворена и никъде няма да излизам.
П.С. Тъй като съм свободна жена и той е свободен мъж можем да правим каквото си поискаме, където си поискаме и когато си поискаме. Обаче ни той иска ни аз. Simple Smile
Аз лично смятам, че бъдещите са по-опасни от бившите.
Отивам да чета останалите коментари

Последна редакция: пн, 17 сеп 2018, 20:59 от Светулчица

# 73
  • София
  • Мнения: 4 358
Е, с такава предистория, и аз бих проверявала телефони и бих изисквала. Не само орязване на контакти с бивши, ами и изобщо преустановяване на приятелства с противоположния пол. Ако въобще остана с него, а не го натиря обратно от където е дошъл.

Аз не бих проверявала телефони. Директно шут в г..а!
Направо се изумих. Някои хора нямат грам самоуважение

# 74
  • Мнения: 1 447
Е, с такава предистория, и аз бих проверявала телефони и бих изисквала. Не само орязване на контакти с бивши, ами и изобщо преустановяване на приятелства с противоположния пол. Ако въобще остана с него, а не го натиря обратно от където е дошъл.

Аз не бих проверявала телефони. Директно шут в г..а!
Направо се изумих. Някои хора нямат грам самоуважение


Не е само до липса на самоуважение. Просто понякога не ти се иска да е ... най-лошото. Имаш някаква надежда, но в 95% от случаите като гореописаната, нещата не свършват добре.

Общи условия

Активация на акаунт