Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 47 705
  • 742
  •   1
Отговори

Анкета

Какъв процент от окосмяването ви в зоните, които третирате, изчезна завинаги, в резултат на перманентните методи за обезкосмяване?

Опции:

* Може да изберете максимум 5 опции.

# 60
  • Мнения: 3 980
Във Версус

# 61
  • София
  • Мнения: 361
ioana, доволна ли сте?
Може ли малко повече информация за този обезболяващ крем?

# 62
  • Мнения: 5 816

Интересно... Аз защо бях останала с впечатление, че във "Versus" работят с Диоден лазер? newsm78 Да не би да са си сменили апарата наскоро?
Извинявам се, в такъв случай, ако съм подвела някого неволно, защото май назад писах, че лазерът във "Versus" е Диоден - моя грешка. Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 361
Не е диоден, поне такава е информацията от сайта им. Като го видя “на живо” ще пиша пак.

# 64
  • Мнения: 3 980
Във Версус са с Александритен лазер. Ходя на мишници и интим на всеки два месеца. Онзи ден бях на трета процедура. На мишници имам над 50% оплешивяване вече, на интим по-малко. Може би около 30%. Крема е гръцки, може да се намери или в Гърция или в ОЛХ. Мажеш се един мас преди епилация и го покриваш с готварско фолио. Той съдържа лидокаин в себе си. Там на място в студиото се забърсваш хубаво с мокри кърпички, и веднага след това те еплилират. Пак се усеща, но е по-добре. Аз слагам по една тубичка на интим, на мишници не слагам.

# 65
  • София
  • Мнения: 361
Здравейте!
Днес бях във Версус. Лазерът, с който ме обработваха мен е александритен, на Candela Gentle Max Pro.
Много съм доволна. Без никакво обезболяване не почувствах някаква кой знае колко силна болка. По-скоро усещах леко или по-силно боцкане, според зависи от зоната и конкретното място. На много зони дори усещах само струята със студен въздух, без друго неприятно чувство.
Дано и при следващите процедури съм така и да не ми се налага да обезболявам с кремчета или друго.

# 66
  • Мнения: 5 816
Arwen, а кои места на тялото прави?
Предварително ли подготви зоните или те избръснаха на място?

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 357
Arwen, а кои места на тялото прави?
Предварително ли подготви зоните или те избръснаха на място?

Не бръснат на място. Даже може да те върнат, ако не си обръснал добре зоната за третиране (май го четох в някои от правилата им). Мусят се, като има недобре почистени косми.

Аз търпя всички зони без перианална област. И нея понасях до известно време, но като не видях резултат там, реших да не си причинявам тази мъка. Не съм ходила никога на кола маска на интим, но предполагам, че боли повече, отколкото лазера, а и той е за по-кратко време.

# 68
  • Мнения: 5 816
Не бръснат на място. Даже може да те върнат, ако не си обръснал добре зоната за третиране (май го четох в някои от правилата им). Мусят се, като има недобре почистени косми.
Ужас! Crazy Мен в "Борекс" на място са ми бръснали целите крака, ръце и интимна област. Mr. Green

Аз търпя всички зони без перианална област. И нея понасях до известно време, но като не видях резултат там, реших да не си причинявам тази мъка. Не съм ходила никога на кола маска на интим, но предполагам, че боли повече, отколкото лазера, а и той е за по-кратко време.
Не искам да съм категорична, защото знам, че е субективно, но според мен, тези от вас, които са свикнали само с Александритен лазер, ще видят голям зор с Диодния. Simple Smile Ужасно много боли просто, а аз доста търпя на болка, така че...

# 69
  • София
  • Мнения: 361
Гърне без похлупак, аз не ги написах пак, за да не досаждам, защото малко по-нагоре ги бях изредила. Ето ги: цели крака, цели ръце, цялата интимна област + подмишници.
Това, което е написала aniK, е точно така. Всички зони, които ще се третират, трябва да бъдат старателно и гладко обръснати предната вечер преди процедурата. Добре е да няма пропуснати участъци и след това кожата да е добре хидратирана. Лично аз се чувствам по-комфортно да се почистя и подготвя сама вкъщи, вместо на място девойчето да ме бръсне. Особено на зона интим примерно. Аз нямах забележки, така че не са ме връщали. Дори очаквах процедурите да отнемат повече време, а то бързичко става. За това и поведението на клиента играе роля. Момичето, което ме работи днес беше много мило и любезно. На въпроса ми относно времетраенето тя ми отговори точно това. Каза ми, че нямам забележки в предварителната подготовка, лежа/седя си мирно и спокойно без да мърдам, не мрънкам и не спираме процедурата. Това естествено помага да са експедитивни. Но ако и аз като някои момичета чувствах силна болка или дискомфорт, със сигурност картинката щеше да е друга.
Що се отнася до болката при обезкосмяване с кола маска и епилатор сравнено с александритен лазер мога да кажа, че моят досегашен опит категорично сочи едно: с епилатор и кола маска някои зони - като интим и подмишници например, лично мен много, много ме болят. Просто си причинявах големи мъки и търпях. Сега съм щастлива и усмихната. Дано и бъдещите ми усещания са все така позитивни и дано се повлияя добре, че по 20 процедури не ми се правят. Не се знае каква песен ще запея, ако нещо се промени. Но за сега не очаквам влошаване, най-малкото, защото в момента все пак имам остатъчен тен, а през декември кожата ми ще е далеч по-бяла.

# 70
  • Мнения: 5 816
Това, което е написала aniK, е точно така. Всички зони, които ще се третират, трябва да бъдат старателно и гладко обръснати предната вечер преди процедурата. Добре е да няма пропуснати участъци и след това кожата да е добре хидратирана. Лично аз се чувствам по-комфортно да се почистя и подготвя сама вкъщи, вместо на място девойчето да ме бръсне. Особено на зона интим примерно. Аз нямах забележки, така че не са ме връщали.

Сега се замислих и се сетих за поне 2 причини, поради които някой би предпочел да отиде необръснат:
1. За зони като "Цели крака" и "Цели ръце" вероятно е без значение в какво състояние ще са космите, но ако ходя, например, за зона "Цял корем", бих предпочела козметичката да види къде се намират косъмчетата, преди да започнем със самата манипулация, защото, в крайна сметка, не целият ми корем е окосмен и не бих искала да ме щрака с лазера, където ѝ падне. Защо да минава участъци от кожата ми, на които по принцип нямам никакви косми? Не виждам как този "недостатък" би могъл да се избегне, ако е задължително да обръсна корема си предварително.
2. Има зони, които не всеки може да обръсне прецизно сам. Срам - не срам, но покрай хормоналните си проблеми, качих страшно много килограми - няма да пиша колко точно, че е шокиращо. Истината е, че в момента просто ми е физически невъзможно да се обръсна гладко отдолу. Естествено, успявам криво-ляво да постигна някакъв резултат, но е далеч от перфектно гладка кожа, особено в по-закътаната част на интимната зона.

Черна точка им пиша на "Versus", още преди да съм ги посетила. Laughing Макар че се чудя дали има друго студио, освен "Борекс", където са склонни да те обръснат на място, в салона? Май - не.
Никога преди не се бях замисляла, че това може да е проблем, честно казано.

# 71
  • София
  • Мнения: 361
Гърне, съгласна съм с теб, доводите ти са резонни. Аз накратко и неизчерпателно описах какви са им общите правила. Конкретно относно бръсненето предната вечер аз виждам голяма логика. Моята кожа не реагира добре на всякакъв вид обезкосмяване, може би защото е чувствителна. Определено след като се обръсна, дори и с пяна, усещам участъците леко раздразнени и естествено - по-сухи. Ако го направя предния ден - тогава естествено първо ще съм я хидратирала, и второ - тя ще е имала време да се успокои до другия ден. Според мен е опасно да се работи неспокойна кожа - да употребя този израз. Simple Smile
Предполагам, че както и в живота, от всяко правило си има и изключения. Според мен, ние тук няма как да знаем със сигурност при тези ти проблеми и разсъждения как биха реагирали от Versus или друго студио. Аз просто бих се обадила и бих си задала въпросите и обяснила притесненията. Другото, за което се сещам, е, че винаги можеш да отидеш на предварителна консултация, където зоните да се огледат, да ти се отговори на всички въпроси и можете да се разберете конкретно как ще се действа в твоя случай. На мен директно вчера преди началото на процедурите ми дадоха да изчета и подпиша няколко документа, запознах се с правилата и изискванията им, които ще ми изпратят и на имейла. След това ми обясниха подробно всичко, зададох въпросите си и чак след това пристъпихме към действие. Всъщност аз нямах почти никакви въпроси, нищо ново не научих и нямаше изненади. Бях се подготвила предварително и бях изчела сайта им и не само.

# 72
  • Мнения: 4 948
Момичета, искам да се допитам до вас. Както бях писала, ходя от над година на лазер на три зони. Проблемът е,че космите станаха тънки и по-светли от преди, но като количество са доста. Работиха ме с александритен лазер с честота на вълната 755нм, а диодните са на честота над 800. Мислите ли че диоден лазер би имал по-голям ефект? Или да сменя студиото, но навсякъде александритните лазери са си на тази честота, дали има смисъл? Не знам дали да продължа на друго място с този тип лазер или да сменя с диоден?

# 73
  • Мнения: 5 816
Момичета, искам да се допитам до вас. Както бях писала, ходя от над година на лазер на три зони. Проблемът е,че космите станаха тънки и по-светли от преди, но като количество са доста. Работиха ме с александритен лазер с честота на вълната 755нм, а диодните са на честота над 800. Мислите ли че диоден лазер би имал по-голям ефект? Или да сменя студиото, но навсякъде александритните лазери са си на тази честота, дали има смисъл? Не знам дали да продължа на друго място с този тип лазер или да сменя с диоден?

Това, което аз знам, е, че Александритните лазери се водят по-ефективни от Диодните, като цяло. Като, разбира се, това твърдение е доста условно.
Александритните, също така, са по-подходящи за третирането на по-тънки и светли косми, докато Диодните - за по-твърди, плътни и пигментирани.
Нищо не пречи да пробваш в друго студио, с Диоден лазер, даже е задължително, за да можеш да сравниш качеството на услугата в различните центрове.
Но не очаквай чудеса, според мен. Аз ходя вече над 10 г. на лазерна епилация (в няколко студиа) и все още зоните, които третирам, не са изчистени на 100%. Честно казано, за всичкото това време ми поникнаха и нови косъмчета, с които се боря. Та, твоята една година ми се вижда супер кратък период, че да очакваш огромни резултати. Simple Smile
Припомни ми, в кое студио ходиш?

# 74
  • Мнения: 10 251
Аз пък вчер ходих да си изразходя последната платена процедура за крака и горна устна. Докато правихме горна устна, чувствах лазера в пломбите по зъбите ми. Направо откачих. Това пък чудо не бях очаквала. Къде косми, къде зъби, къде пломби. Направо ще речеш нерва ми докосваше тоя лазер на места.

Общи условия

Активация на акаунт