Противогрипна ваксина сезон 2018/19

  • 31 760
  • 416
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 485
Благодаря за информацията. Значи все пак ще я има, а от ХЕИ са излъгали. Да видим дали в аптеки Премиум и Медея ще бъде малко по-евтина. Инфлувак може да е станал добър колкото ваксигрип, но може и да не е. Не зная. Преди повече от 10г. бяха внасяли швейцарската инфлексал вместо ваксигрип и тя също беше добра. Имаше и IRS19, която се слагаше в носа, но за нищо не ставаше. Подобна на нея, но не зная коя ни слагаха в у-ще само една година експериментално преди повече от 30г. И тя за нищо не ставаше......В американски аптеки даже поставят грипните ваксини на клиентите. Видях клипове в youtube с това. Имаше и такива с радио и телевизионни водещи, на които също поставят ваксина против грип пред камерите. Вероятно за да убедят публиката, че не е страшно и неприятно.

# 151
  • София
  • Мнения: 9 753
Вчера се засилих да ваксинирам щерката. Пък и тя как така се нави и чак очакваше с нетърпение да я предпазя от разболяване (така й я изрекламирах ваксината, че да се съгласи). Е, беше твърде хубаво, че да е истина.  В РЗИ казаха, че нямат детски ваксини в момента. На въпроса ми дали може да си купя и те да й я поставят отговориха, че може, но след бележка със съгласине от ОПЛ + бележка какви ваксини са поставяни до момента на детето + бележка, че не е болно. Също така да им занеса закупената ваксина в термо чанта. Естествено, че ме отказаха, а може би и това беше целта им. В понеделник ще питам ОПЛ дали може да й заведа детето без записан час, за да се ваксинира. Тъпото е, че нашата ОПЛ работи със записване на час през Супердок и няма свободни часове повече от една седмица напред, а аз не знам като запиша щерката за след една седмица дали ще бъде здрава тогава. Без час приема само спешни случаи, но ваксината не е такъв.  Бясна съм! Rage

# 152
  • София
  • Мнения: 38 985
Няма детски ваксини този сезон - факт!

# 153
  • Мнения: 9 276
А миналата година точно в РЗИ ни ваксинираха всичките + децата без проблем. А сега бележки, чудеса, става все по-зле и по-зле.

# 154
  • Мнения: 2 485
Вчера се засилих да ваксинирам щерката. Пък и тя как така се нави и чак очакваше с нетърпение да я предпазя от разболяване (така й я изрекламирах ваксината, че да се съгласи). Е, беше твърде хубаво, че да е истина.  В РЗИ казаха, че нямат детски ваксини в момента. На въпроса ми дали може да си купя и те да й я поставят отговориха, че може, но след бележка със съгласине от ОПЛ + бележка какви ваксини са поставяни до момента на детето + бележка, че не е болно. Също така да им занеса закупената ваксина в термо чанта. Естествено, че ме отказаха, а може би и това беше целта им. В понеделник ще питам ОПЛ дали може да й заведа детето без записан час, за да се ваксинира. Тъпото е, че нашата ОПЛ работи със записване на час през Супердок и няма свободни часове повече от една седмица напред, а аз не знам като запиша щерката за след една седмица дали ще бъде здрава тогава. Без час приема само спешни случаи, но ваксината не е такъв.  Бясна съм! Rage

На ваксината за възрастни имаше маркер докъде е за деца. Тоест половината-0,25мл, а не 0,5мл, както е за възрастни. Но вече забравих дали не трябваше другата половина да се прави след месец и за кои деца. Потърсете листовки и прочетете. Нямате ли съседка мед.сестра или такава позната? Или пък лекар? Дори и вас могат да научат да я слагате. Точно така се получи с нашето семейство преди години. Научиха ни и сега сами се справяме безупречно с тази ваксина, а за други по-специални инжекции търсим когото трябва. Напр. наша близка съседка, която е операционна сестра или пък способна ревматоложка, която се е прочула с качествата си да прави околоставни  и вътреставни инжекции. И тя се справя идеално. Имаме и пълно доверие.

# 155
  • Мнения: 9 276
vl, в листовката на Инфлувак си пише черно на бяло 18+ години.
https://apteka.framar.bg/30071819/инфлувак-тетра-ампула-05-мл

Листовката на Ваксигрип още не съм я виждала, все се надявах тя поне да става и за деца под 3 години.

# 156
  • Мнения: 2 485
Преди ставаше, а сега като е 4-валентна не зная. Може би трябва да потърсиш миналогодишната за предварителна информация, а след това и тазгодишната през идната седмица.

# 157
  • Мнения: 9 276
Миналогодишната не ставаше, беше 3+. Тогава на децата сложихме Инфлувак тривалентна. Надявах се тази година Ваксигрип вече да е одобрена за над 6 месеца. Всичко ще стане ясно като (ако) се появи ваксината.

# 158
  • София
  • Мнения: 9 753
Питах днес в аптеката до нас за детска Ваксигрип и казаха, че нямат.Само Инфлувак имали детска, но пък аз не я искам нея. Ако не намеря детска Ваксигрип, ще купя да пие Рреспивакс, но тя трудно гълта хапчета и не знам още дали точно така ще процедирам. Иначе мислех да попитам сестрата в детската градина дали ще се съгласи срещу заплащане д я ваксинира. Но ми се ще да е Ваксигрип...
Ако някъде в София се натъкнете на детска Ваксигрип, пишете моля! Ще откача, ако изкараме още една зима като предходните две. Направо беше по график - две седмици в градината, две седмици вкъщи на лечение.

# 159
  • София
  • Мнения: 4 878
Ще откача, ако изкараме още една зима като предходните две. Направо беше по график - две седмици в градината, две седмици вкъщи на лечение.

Искаш да кажеш, че през 2 седмици е карала грип ли?
И ако не, как противогрипната ваксина ще я спаси от зимните настинки?

# 160
  • София
  • Мнения: 9 753
Не е карала грип през две седмици. По себе си съдя, че когато се ваксинирам боледувам по-рядко и изкарвам много по-леко всякакви разболявания зимно време. Надявам се и на нея така да й влияе ваксината. До сега не съм я ваксинирала против грип.

# 161
  • Мнения: 9 276
Въпреки че атакуват по едно и също време и често се споменават заедно, грипът(инфлуенца) не е обикновена настинка. Грипът удря много лошо, срива имунната система и изтощава тялото, именно в това се състои голямата опасност от грипа. Според проф. Кантарджиев след прекарана инфекция 1-2 месеца си с отслабена имунна система, през това време трябва доста да се пазиш, защото си податлив на други инфекции.

Определено ако желаеш да си по-здрав е препоръчително да вземеш мерки да не се разболееш от грип или поне да смекчиш удара от него.

Ваксината срещу грип намалява значително риска от инфаркти и инсулти:

http://www.heartandstroke.ca/articles/ask-a-cardiologist-flu-shots

Сезонът още не е започнал, а вече има и жертви. Съвсем млада и здрава 29 годишна жена - адвокатка.

https://abc11.com/health/29-year-old-raleigh-lawyer-dies-from-fl … ications/4410954/

Последна редакция: нд, 07 окт 2018, 12:49 от LillyM

# 162
  • Мнения: 2 204
Каква е разликата между Инфлувак и Ваксигрип и защо някои толкова много чакат и търсят Ваксигрип. Инфлувак някаква фалшива ваксина ли е? Само Ваксигрип ли е истинската и работеща ваксина против грип, че всички чакат да се появи тя на пазара и отричат напълно Инфлувак. Аз например си сложих Инфлувак - това значи ли че съм дал напразно 22 лв. и не съм защитен против грип за този сезон?

# 163
  • Мнения: 9 276
В никакъв случай не е фалшива, по-скоро е нова, т.е. четиривалентния вариант на ваксината е нов, иначе като тривалентна се я има от доста време, даже май тя се спряга като по-добрата от двете, поне моята джи пи така каза, не знам колко е вярно. А иначе хората обикновено търсят това, което вече познават и вече са пробвали.

# 164
  • София
  • Мнения: 9 753
И аз съм чувала от медицинско лице, че Инфлувак е по-добрата. Но при мен нямаше ефект и затова предпочитам Ваксигрип. Един път само си сложих Инфлувак и бях много зле като се разболях зимата, толкова тежко никога не бях боледувала. А с Ваксигрип винаги съм карала почти неусетно всякакви разболявания  и затова предпочитам нея.

Общи условия

Активация на акаунт