Къща около София

  • 63 360
  • 910
  •   1
Отговори
# 150
  • sofia
  • Мнения: 8 933
E, какво като е срещу парк Врана? То там целия район е просторен.
Аз като съм на 10 мин. пеша от Панчаревското езеро, та какво.....по баира не съм ходила не знам от кога.

Сега им разгледах обстойно обявите. Къща тризнак на Г е планировката. Трудно е да се схване от изрязаните им картинки. Двор 160 кв. -  алейката пред къщата.
Ако ви устройва, е ок.

Скрит текст:

# 151
  • София
  • Мнения: 7 276
И на мен ми се струва като обявената цена  да е цена за нова къща, но не във вилната зона на София, а по-скоро в Костинброд, Мрамор или подобно място - на шпакловка и замазка.

# 152
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
И на мен ми се струва като обявената цена  да е цена за нова къща, но не във вилната зона на София, а по-скоро в Костинброд, Мрамор или подобно място - на шпакловка и замазка.
Дадено е точното място на картата, цената е на зелено,затова е такава
май спирка "Военно поделение" на автобус 6 и продължение на метрото ще има до там

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 16:10 от RichiRich

# 153
  • София
  • Мнения: 7 276
Оо, щом е на зелено - нормално е да е такава цената.

# 154
  • Мнения: X
Миленков е  близо до гара Искър и още една махала (не помня името), ако не се бъркам. Там не бих си купила нищо заради ромите, които живеят в тези квартали - този етнос си има начин на живот, който не харесвам (меко казано).

# 155
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Миленков е  близо до гара Искър и още една махала (не помня името), ако не се бъркам. Там не бих си купила нищо заради ромите, които живеят в тези квартали - този етнос си има начин на живот, който не харесвам (меко казано).
Ако е там, хич не е добре. Аз помислих , че е срещу Врана, около представителството на Пежо.
Наличието на мангали хич не е за подценяване. А и на зелено за мен е много рисковано да се купува изобщо. Познавам не малко хора, които така загубиха много пари.

# 156
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Миленков е  близо до гара Искър и още една махала (не помня името), ако не се бъркам. Там не бих си купила нищо заради ромите, които живеят в тези квартали - този етнос си има начин на живот, който не харесвам (меко казано).
Ако е там, хич не е добре. Аз помислих , че е срещу Врана, около представителството на Пежо.
Наличието на мангали хич не е за подценяване. А и на зелено за мен е много рисковано да се купува изобщо. Познавам не малко хора, които така загубиха много пари.
точно срещу Врана е,
https://youtu.be/qqTSkMa8dPY

а в Миленков е друга стара къща, но там е циганско

# 157
  • Мнения: 1 349
Мнение за Гара Елин Пелин?

Видях че има редовен транспорт - влак и автобус. С кола също е близо до ИЕЦ.
Както и детска градина и училище.

# 158
  • София
  • Мнения: 7 276
Миленков е  близо до гара Искър и още една махала (не помня името), ако не се бъркам. Там не бих си купила нищо заради ромите, които живеят в тези квартали - този етнос си има начин на живот, който не харесвам (меко казано).
Ако е там, хич не е добре. Аз помислих , че е срещу Врана, около представителството на Пежо.
Наличието на мангали хич не е за подценяване. А и на зелено за мен е много рисковано да се купува изобщо. Познавам не малко хора, които така загубиха много пари.
точно срещу Врана е,
https://youtu.be/qqTSkMa8dPY

а в Миленков е друга стара къща, но там е циганско
RichiRich, мястото е хубаво. Зад Пежо се пада. Парцелът е доста близо до Околовръстното, което за мен е минус, но стига да не е много шумно, няма да ти създава неприятности. От друга страна близостта да главни пътища е и предимство - не може да се отрече.

Миленков и Бусманци са далеч - от другата страна на Врана се падат.

Цената е страхотна за 190 кв.м. чиста площ и място за паркиране!

Усещането да живееш във вилна зона е прекрасно. Не всеки го оценява така, но определено има едно спокойствие и простор, които в града няма как да се постигнат (или поне са възможни на мноооого малко места в града). Ама пак - не се сещам къде в града няма да чуваш шум Simple Smile .

Хубаво е да огледаш вилна зона Врана и на място - там има и бизнес сгради, не е само вилно. И това трябва да се отчете, според мен Simple Smile.

# 159
  • Мнения: X
Усещането да живееш във вилна зона е прекрасно. Не всеки го оценява така, но определено има едно спокойствие и простор, които в града няма как да се постигнат (или поне са възможни на мноооого малко места в града). Ама пак - не се сещам къде в града няма да чуваш шум Simple Smile .

Има места в града, където няма шум, тихо и зелено е, и усещането е като във вилна зона, вкл. крясъци на играещи деца на двора, съседи на раздумка на маса и стържене на резачка за храсти. На едно такова живея в момента в кв. Иван Вазов, но има и на други места. И за 10 мин пеш си в центъра на шумотевицата на Витошка, до магазини и заведения, до училище и детска градина, което от къща във вилна зона не можеш да го постигнеш, там си абониран за колата, и съответно, да търсиш място за паркиране в града. Не коментирам къща или апартамент, това е друга тема, и двете си имат предимства и недостатъци, а само твърдението ти за града и това, че нямало тишина и зеленина в него - има, със сигурност.

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 09:57 от Анонимен

# 160
  • София
  • Мнения: 7 276
Poppea, мисля, че в прав текст се изразих, че животът във вилна зона не е за всеки.

Но все пак - няма как да ме убедиш, че дори теоретично да е възможно да се намери място без шум и в Центъра, предимствата му са достатъчни, за да компенсират усещането от това, че на не по-малко от 100 метра някъде около теб има сграда на 10 етажа и поне няколко панелки, както и купища хора и магазини. София има заряд, който вилната зона няма, колкото и да не ти се иска да го проумееш. Познавам прекрасно Иван Вазов. Години наред ползвам инфраструктурата му. Е няма как да ми харесат шума, гледките, тълпите, паркирането, поисканата сума за прием в общинска ДГ и т.н.  - съжалявам.

И още нещо - приеми, че за някои хора отдалечеността от заведения и магазини може да е предимство - т.е. точно обратното на недостатък.

И последно - никъде не съм написала, че в града няма зеленина. Все пак Южният парк ми е кварталната градинка. Дай да не украсяваме излишно.

# 161
  • sofia
  • Мнения: 8 933
Скрит текст:
И на мен ми се струва като обявената цена  да е цена за нова къща, но не във вилната зона на София, а по-скоро в Костинброд, Мрамор или подобно място - на шпакловка и замазка.
Дадено е точното място на картата, цената е на зелено,затова е такава
май спирка "Военно поделение" на автобус 6 и продължение на метрото ще има до там
Бъркаш. Автобус 6 е мноооого далеч от това място. А това за метрото не знам откъде го измисли.
Направи си една разходка до там и виж "на живо" за какво иде реч.

Достъпът до града от това място е добър. Виждам ,че доста коли ползват паркинга на метростанцията на Цариградско, преди не беше така.

# 162
  • София
  • Мнения: 878
Дадено е точното място на картата, цената е на зелено,затова е такава
май спирка "Военно поделение" на автобус 6 и продължение на метрото ще има до там
В никакво обозримо бъдеще няма да има продължение на метрото до там. Метрото до бизнес парка в първоначалния вариант трябваше да завие в източна посока след бизнес парка, но там е решено че ще завие в западна към Икеа/ Ринг Мол- явно интересите на комплексите и магазините там се наложиха окончателно (което е глупава идея понеже ще забият метрото).
 Що се отнася до планираното разклонение на МД3 то когато бъде направено ще бъде направено до София Тех Парк/ Окръжна болница и до там приключва планирането. Това може и да стане в следващото десетилетие. След това вероятно ако разклоняват нещо ще е продължение на МД2 в квартал Витоша и към Студентски град. Има планирано разклонение към гара Север- Свобода- Илиянци. Има разклонение в Люлин и каквото и да било разширение на МД3 няма как да се очаква да се реализира преди всичко това да го има. Ако въобще е възможно да се реализира (защото даже едно разширение на Тм 23 след Дружба 2 не могат от десетилетия да реализират) каквото и да е разширение след Окръжна Болница то такова в следващите 20 години няма как да има, няма и да има никаква обосновка.
 Приказките за метро към Лозен бяха празни приказки изпускани от разни хора явно за да се рекламират комплекси около Лозен. Само дето всичко това ще си останат приказки.

# 163
  • Мнения: X
Poppea, мисля, че в прав текст се изразих, че животът във вилна зона не е за всеки.

Но все пак - няма как да ме убедиш, че дори теоретично да е възможно да се намери място без шум и в Центъра, предимствата му са достатъчни, за да компенсират усещането от това, че на не по-малко от 100 метра някъде около теб има сграда на 10 етажа и поне няколко панелки, както и купища хора и магазини. София има заряд, който вилната зона няма, колкото и да не ти се иска да го проумееш. Познавам прекрасно Иван Вазов. Години наред ползвам инфраструктурата му. Е няма как да ми харесат шума, гледките, тълпите, паркирането, поисканата сума за прием в общинска ДГ и т.н.  - съжалявам.

И още нещо - приеми, че за някои хора отдалечеността от заведения и магазини може да е предимство - т.е. точно обратното на недостатък.

И последно - никъде не съм написала, че в града няма зеленина. Все пак Южният парк ми е кварталната градинка. Дай да не украсяваме излишно.

Иван Вазов има различни места, не съм казала, че навсякъде е така, ако си на Витошка или на Бяла черква, ще е различно от това ако си навътре в уличките. Няма да те убеждавам, на мен ми стига, че нощем слушам само птички и цикади, без да се търкалям до вилната зона. Просто има такива места, а че ти не си случила на такова в Иван Вазов, не значи, че няма. Паркирането наистина в Иван Вазов в момента е ад, но тишина определно има, не навсякъде, както казах. И в Лозенец има такива места, и в Яворов също има - и е зона, и колите намаляха, и по тротоарите може да се ходи, макар че имат нужда от ремонт. Говорех за тишина като на вила, не само за зеленина. Има такива места в самия център на града, пък който иска, да вярва, а и който където иска, там да живее, аз просто споделям опита си. Не говоря за предимставата на център акато цяло, а че това, че в центъра на град навсякъде е шумно и няма тишина, и не се вижда зеленина от прозореца, не е вярно, това исках да кажа. И ако човек търси, ще намери. А който не вярва, ами да не вярва Simple Smile Негова си работа.

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 12:30 от Анонимен

# 164
  • София
  • Мнения: 7 276
Мисля, че темата не е за обсъждане на кв. Иван Вазов Wink

Общи условия

Активация на акаунт