Къща около София

  • 63 511
  • 910
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 317
В Банкя е супер, но цените на имотите са резачка. За който може да си ги позволи, сигурно ще остане доволен. И чист въздух там все още има....

... най- дивите селяни в обкръжението.
И да можеш да си позволиш Банкя пак няма да ти отговори на "гражданско-аристократичните" изисквания. Там са още "по-диви селяни". Поведението на ББ е достатъчно да разбереш за какви хора става въпрос. Не се церемоним с никой , че даже и американската посланничка беше подвиквана като дворно куче Satisfied

# 616
  • Мнения: 19 485
Жителите на Банкя да не са почнали да се държат като жителите на Правец едно време? Всъщност ако се търси идеалната среда в интелектуално и социално отношение много трудно ще бъдем удовлетворени където и да живеем.

# 617
  • София
  • Мнения: 4 192
Ами честно да Ви кажа, не се запознавам със всички в селото. Все пак затова са и оградите - за да могат интроверти като мен да се чувстват по-добре и да се намалят нежеланите съприкосновения с граждани и селяни. Имаме си приятелски семейства и са ни напълно достатъчни, за да търсим допълнително социализация  Sunglasses
Банкя на мен ми харесваше, Иваняне също. Обаче цените бяха петорни, а времето за стигане до желаната от мен дестинация в София нямаше да е по-малко.

# 618
  • Мнения: 317
Жителите на Банкя да не са почнали да се държат като жителите на Правец едно време? Всъщност ако се търси идеалната среда в интелектуално и социално отношение много трудно ще бъдем удовлетворени където и да живеем.
Не зная как са се държали преди време в Правец,  но коренните банкялии имат това поведение на ББ. За там няма проблем,  но мен лично ме е срам от ББ като обществено поведение. Голям срам.

# 619
  • Мнения: 19 485
Тези от Правец се държаха така, все едно целият свят им е длъжен, същевременно бяха мега прости и безцеремонни. Тези, с които съм общувала де, не мога да обобщя за цялото градче.

# 620
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Нямам аристократични изисквания, ама хич  Simple Smile За градски се замислям, може и да имам. Покрай работата общувам с хора от всички социални слоеве. Аз на простотията мога и да не обръщам особено внимание, ама обикновено тя върви заедно с лошотия и жестокост към по-слабите, което вече ми идва в повече. Колкото и да се изолира човек, все пак не може съвсем.
В Банкя въздуха е лечебен, или поне така се твърди. Има и санаториуми. И наоколо е красиво и чисто. Близостта до гората прави мястото привлекателно. А простаци май има навсякъде.
Не зная как са се държали преди време в Правец,  но коренните банкялии имат това поведение на ББ. За там няма проблем,  но мен лично ме е срам от ББ като обществено поведение. Голям срам.
То всички ни е срам, ама ...

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 13:41 от The Iron Lady

# 621
  • Мнения: 9 786
Въздухът в Банкя си е наистина лечебен, няма измама. И такива въздушни течения, които не позволяват мъгли, смогове и т.н. Тодор Живков живееше там, не в Бояна.
Но местните са си местни, не знам каква част от живущите в момента са местни, като се има предвид популярността на мястото.

# 622
  • Мнения: X
Банкя си е много добре, дори за мен е по-добре от Витошката яка, макар че е по-далеч, заради връзката с влак до София. За ежедневно къмютване в час пик е по-добре с влак и после метро.

# 623
  • София
  • Мнения: 878
Банкя си е много добре, дори за мен е по-добре от Витошката яка, макар че е по-далеч, заради връзката с влак до София. За ежедневно къмютване в час пик е по-добре с влак и после метро.
Да де, ама едно време (преди 25 години) имаше влакове на всеки час ... а сега има четири влака на ден.А беше удобно- мяташ се на влака и за половин час си от Централна Гара в Банкя ...
 поправка- 5 били влаковете ... все тая. Вместо да доразвият идеята, която съществуваше за кратко за влак Банкя- Гара Искър, нищо чудно след някоя година да им хрумне да бастисат жп участъка към Банкя.

# 624
  • Мнения: X
Напълно си прав! Това е пътят, поне в нормалните държави. Е, те в София трамваи унищожиха, граждани подписка, че не искат трамвай , правиха.... Сбъркана работа.
Всъщност, БДЖ може би смятат, че в Банкя са големи богаташи и няма да ползват влак, под достойнството им е. Тук манталитетът е такъв. Защото например Пловдив-Асеновград (като вторият 80 % работи и учи в Пловдив), има влакове на всеки час и са Сименс, чисти и удобни. И пак има задръстване по пътя между двата града.

# 625
  • Мнения: 19 485
По-скоро никой не е помислил за буферни паркинги, които обслужват ЖП гарата, за да може човек спокойно да си остави колата и да ползва влака. Не всички живеят до ЖП гари, и Банкя и София са доста големи, така че се налага довозване с кола.

# 626
  • Мнения: X
По-скоро никой не е помислил за буферни паркинги, които обслужват ЖП гарата, за да може човек спокойно да си остави колата и да ползва влака. Не всички живеят до ЖП гари, и Банкя и София са доста големи, така че се налага довозване с кола.
За Банкя, ако си в Банкя, а не в безбройните вилни зони, които ги пробутват за Банкя, не мисля, че е проблем , а в София има метро на централната гара и не се налага довозване с кола в общия случай. Малко са кварталите в София, непокрити с метро.
Но манталитетът на българина  е такъв, че без кола не може, и още много години ще е такъв.

# 627
  • Мнения: 2 998
Защото например Пловдив-Асеновград (като вторият 80 % работи и учи в Пловдив), има влакове на всеки час и са Сименс, чисти и удобни. И пак има задръстване по пътя между двата града.
Асеновград е с 50000 население, Банкя е с 15000.

# 628
  • Мнения: 19 485
Ами и хората от безбройните вилни зони вместо да пъплят с коли, биха могли да ползват влака. Ако им се създаде удобство, нали затова пишем, стимулите да се ползва обществен транспорт. Не може всички да живеем в центъра на Банкя или в кварталите с метро на София. Но при пет влака на ден и липса на място за колата ми, не бих ползвала влак лично аз и то не от някаква непоносимост или чувство че не ми приляга пътуване с обществен транспорт.

# 629
  • Мнения: X
Скрит текст:
Защото например Пловдив-Асеновград (като вторият 80 % работи и учи в Пловдив), има влакове на всеки час и са Сименс, чисти и удобни. И пак има задръстване по пътя между двата града.
Асеновград е с 50000 население, Банкя е с 15000.
Да, и това има значение Simple Smile Влакът в 8:00 от Банкя сигурно може да поеме всички къмютъри.
Ами и хората от безбройните вилни зони вместо да пъплят с коли, биха могли да ползват влака. Ако им се създаде удобство, нали затова пишем, стимулите да се ползва обществен транспорт. Не може всички да живеем в центъра на Банкя или в кварталите с метро на София. Но при пет влака на ден и липса на място за колата ми, не бих ползвала влак лично аз и то не от някаква непоносимост или чувство че не ми приляга пътуване с обществен транспорт.
Специално за Банкя си права, там е добре да им паркинг на гарата, защото не знам как е ГТ там.  За София не мисля, че има нужда от още паркинги на Централна гара. Кварталите без метро в София са малко, сега с третата линия всички основни квартали в четирите посоки ще са покрити. Ако всички от тези квартали ползват метрото, наличната инфраструктура ще е достатъчна за колите на тези, където не стига метро. Само че много от тях не искат да го ползват, не им приляга на имиджа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт