RYANAIR -13

  • 54 772
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 122
Те не са посочени от мен, а от сайта.
Тези 10, ако са с приорити- ще трябва да са с теб в самолета- няма да ти ги вземат за чекиране. Другият багаж от 20 кг трябва да се вмести в посочените размери 81х119х119 см.

# 691
  • Мнения: 9 991
Нямам приорити. Купих билета, после багаж 20 кг.  после гледам, че имам +10, но май-трябяа да в в отделен сак. Значи куфара ако не е по-голям от размерите и до 20 кг. мога да го взема. Благодаря.

# 692
  • Мнения: 30
Здравейте пътуващи! Прегледах темате Rayanair набързо, но понеже са много страници явно някъде отоворите на моя въпрос се крият, а аз немога да ги открия! Та питам: Има ли някакъв discount, ако пътуваш с тази компания много пъти? Нещо подобно на Wizz discount club! Тази година ще имам 3-4 пътувания и се очертава всичките да са с Rayanair, така че ако може поне малко да поевтинее пътуването ми, ще се радвам. Аз имам платен Wizzair standard membership за година, но така и полетите им не ме устройват понякога като време, понякога като цена! Вече планирах 3 пътувания, но и трите щe са с Rayanair. И ако съществува някакъв Rayanair membership ще съм ви много благодарна да ми кажете къде да го откри!. Ще пътуваме всеки път със съпруга ми, ако има някакво значение.
Разгледах сайта им, но освен Plus, Family Plus, Flexi Plus, които ми дават отстъпки при самата резервация ако искам priority-boarding, багаж и запазено място, друго не откривам. А ние ще пътуваме само с по една раничка от най-необходимито, така че те са ми излишни. А и цената на билетите при тях е по-скъпа!

# 693
  • София
  • Мнения: 16 070
Няма такова нещо в РЕ поне засега.
Дебнеш за цена на билет и ако те устройва инвестираш.

# 694
  • Мнения: 1 122
Нямам приорити. Купих билета, после багаж 20 кг.  после гледам, че имам +10, но май-трябяа да в в отделен сак. Значи куфара ако не е по-голям от размерите и до 20 кг. мога да го взема. Благодаря.
Тези +10 кг откъде са? Трябва да е или чекиран багаж от 10 кг или приоритет. А иначе тези размери (81*119*119) са огромни за 20 кг- обикновено куфарите са 60-70 см в най- дългата си част.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Здравейте, нямам време да чета старите теми и искам да попитам дали някой е летял до Виена от Букурещ?
Искаме да пътуваме юни месец с две малки деца едното на годинка ,а другото на 3 гд.
Като задам датите , които ме интересуват и после на информация за плащанията ми излиза ,че на възрастен включва в цената 3*1 малка чанта. Това означава ли,че с мъжът ми имаме право на общо 6 малки чанти?
Става въпрос за най-евтините билети.
Много се чудим дали да пътуваме с кола до Виена или със самолет от Букурещ. От Варна сме.
  След като сте от Варна защо не пътувате с wizzair до Виена , два дни седмично има директен полет от Варна , в сряда и неделя
Вече купихме Варна-Виена на СУПЕР цена! 😀
До преди това като гледах ми излизаха цени към 1000 лв.

# 696
  • pomorie
  • Мнения: 848
Голямо ли е летището на Cologne? Имам 1,40ч между полетите, без багаж.....

# 697
  • Мнения: 2 681
Не е малко. летището.  Има снимки в нета и в сайта му.

Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 10:34 от Emi Daniel

# 698
  • Мнения: 1 122
Малко е времето. Едно закъснение и сте изтървали другия полет...

# 699
  • Мнения: 9 991
Нямам приорити. Купих билета, после багаж 20 кг.  после гледам, че имам +10, но май-трябяа да в в отделен сак. Значи куфара ако не е по-голям от размерите и до 20 кг. мога да го взема. Благодаря.
Тези +10 кг откъде са? Трябва да е или чекиран багаж от 10 кг или приоритет. А иначе тези размери (81*119*119) са огромни за 20 кг- обикновено куфарите са 60-70 см в най- дългата си част.
20 чекирана 10 регистрирана. Не ми е приорити билета.

# 700
  • Мнения: 2 681
За 10 кг. регистриран багаж също се плаща извън цената на билета.

# 701
  • Мнения: 1 122
Та значи- цената на билета в момента е цена само за билет- всичко останало се купува допълнително. Било то 10 кг регистриран багаж, било то приорити, което включва пак 10 кг багаж, било то място или каквото и да е друго. Освен, ако билета не е купен преди... август/септември ли беше, миналата година, когато си имаше включен багаж (10 кг + малък). А щом не си плащала нищо друго, освен билет, значи имаш само малка чанта 40х20х25, която ще трябва да се събере под седалката и отделно купен 20 кг багаж.
https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre/faq/baggag … ernctpnpaha-yahta

Най- добре влизаш в профила => Резервации => Предстоящи пътувания => цъкаш върху резервацията => Преглед на маршрут (под него дори има надпис "Проверете какво сте закупили").
И там пише всичко, което имаш по резервацията.

Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 14:36 от Galettta

# 702
  • Мнения: 9 991
Та значи- цената на билета в момента е цена само за билет- всичко останало се купува допълнително. Било то 10 кг регистриран багаж, било то приорити, което включва пак 10 кг багаж, било то място или каквото и да е друго. Освен, ако билета не е купен преди... август/септември ли беше, миналата година, когато си имаше включен багаж (10 кг + малък). А щом не си плащала нищо друго, освен билет, значи имаш само малка чанта 40х20х25, която ще трябва да се събере под седалката и отделно купен 20 кг багаж.
https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre/faq/baggag … ernctpnpaha-yahta

Най- добре влизаш в профила => Резервации => Предстоящи пътувания => цъкаш върху резервацията => Преглед на маршрут (под него дори има надпис "Проверете какво сте закупили").
И там пише всичко, което имаш по резервацията.
Да това чета, и то пиша. Нямам платени два багажа веднъж 20 и веднъж 10. Освен нещо да съм проспала.

# 703
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
А колко според вас е оптималното време за престой за полет с прикачане. 6 часа много ли са?
И се чудим до юли дали ще има някакви промени и рестрикции за преминаващи транзитно през някое от летищата в Лондон. Има Мн изгодни билети в момента, в пъти по евтини с прикачане, от стандартните, които дебнем.

# 704
  • Мнения: 1 122
А колко според вас е оптималното време за престой за полет с прикачане. 6 часа много ли са?
И се чудим до юли дали ще има някакви промени и рестрикции за преминаващи транзитно през някое от летищата в Лондон. Има Мн изгодни билети в момента, в пъти по евтини с прикачане, от стандартните, които дебнем.
3 - 4 часа е нормално за прЕкачване. Ако има закъснение от час- два на предходния полет, да няма притеснения за следващия.
Има и нещо друго- ако полета е на един билет - например си купите полет до САЩ и двете отсечки са на един билет макар и от различни АК (да кажем се изпълняват от БгЕър и КЛМ, ЛОТ и т.н.), тогава вторият полет ще ви изчака. Но когато си купувате отделни билети, особено от нискотарифни- никой няма да чака. Не се надявайте на това, че имате билет и ще бъдете викани или чакани.
Относно промените- и Тереза Мей най- вероятно не може да отговори.

Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 21:05 от Galettta

Общи условия

Активация на акаунт