Кралски работи и клюки - 18

  • 45 149
  • 773
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 18 595
Именно и аз това се чудя. Според мен е нарочно. Какво пък толкова се правят с тези имена. ?Ето и сега Преслава като роди(сравнението не е съвсем уместно, но само за пример го давам). Пазят в тайна и разгласяват след дни вече с нясоя снимка с буква в инстаграм. Просто ми е чудно.

# 361
  • София
  • Мнения: 7 988
Бе я да дадат на детето едно хубаво българско име, че ем ще е екзотично за Англия, ем ще му върви. Нещо като Радка, Кичка, Пенка ... и т.н.

# 362
  • Мнения: 9 710
Кичка Уиндзор Joy

Защо да не заложат на "американско име". Някои са си съвсем подходящи и за USA и за UK.
Джеймс, Александър, Джон, Хенри (едва ли)
София, Ема, Амелия, Виктория

(гледам класация на най-често даваните имена на бебета в САЩ през 2018г и тези ми се виждат достатъчно подходящи и универсални)

# 363
  • Мнения: 9 973
 Pinned Tweet

Paul Burrell
@PaulBurrell_RVM
 Oct 16
More
Dear Meghan and Harry, Many Congratulations to you both on your wonderful news. Australia has taken you to their hearts and have seen at first hand the inspirational people you are. If your baby is a girl, be brave and call her Diana which would make your Mother so proud. ❤️

Бившият иконом на Даяна призовава Хари и Мегън в Туитър да са смели и да кръстят детето на нея, ако е момиче.

# 364
  • Мнения: 1 092
Сладни ли ви темата Joy
Гълъбчета, нека се обичат, аз не съм убедена, че Хари ако беше най-обикновен оплешивяващ, рижко от ГБ, Меган щеше да е тъй запленена ама хаайде. Ще им повярвам в името на всенародната любов и сеир.

А дали Уейти Кейти щеше да е запленена толкова от плешивия красавец Уили? И дали щеше да си го вземе такъв, малко шавлив, ако работеше в някое офисче? Айде, нема нужда...
Лично за мен ако Мегън е лисичка, то и да бяга срещу кака си Кейти няма да я стигне на преструвки. Просто на едната са американски и от скоро, другата е англичанка и цял живот за това е стягана.

# 365
  • Мнения: 10 493
Бе я да дадат на детето едно хубаво българско име, че ем ще е екзотично за Англия, ем ще му върви. Нещо като Радка, Кичка, Пенка ... и т.н.

Nature Zap.. или като далечния братовчед Симеон/Хасан..

# 366
  • Countryside
  • Мнения: 11 666
Иии сакън, да не би някоя да залюби някой принц! Използвачка и сметкаджийка и туйто! Може пък и двете снахи на Чарлз да си ги харесват и обичат мъжете, и да ги бяха взели и без кралското потекло, няма как да знаем. Предполагам фактът, че са принцове е помогнал за развръзката, но едва ли е бил основен фактор.

# 367
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Бе я да дадат на детето едно хубаво българско име, че ем ще е екзотично за Англия, ем ще му върви. Нещо като Радка, Кичка, Пенка ... и т.н.

Nature Zap.. или като далечния братовчед Симеон/Хасан..

Калина всъщност защо даде Хасан като второ име на детето си?

# 368
  • Countryside
  • Мнения: 11 666
Бе я да дадат на детето едно хубаво българско име, че ем ще е екзотично за Англия, ем ще му върви. Нещо като Радка, Кичка, Пенка ... и т.н.

Nature Zap.. или като далечния братовчед Симеон/Хасан..

Калина всъщност защо даде Хасан като второ име на детето си?

Цитат от статия в 124часа:
"Симеон-Хасан носи имената на дядо си и на покойния крал на Мароко Хасан II, с когото царят е бил много близък."

Иначе и в момента Калина с мъжа си и детето живеят в Мароко.

# 369
  • Мнения: 6 927
Според мен няма да е Даяна бебето, най-малкото, понеже това име вече е включено в името на Шарлът. Ан на Ан Болейн... Малко странно би било: обезглавена кралица, за която се твърдяло, че опозорила краля. Иначе аз много я харесвам Ан, смятам, че е жена, изпреварила времето си.
Влюбени и щастливи изглеждат с Хари и защо да не са? Богати, здрави, току-що се оженили, чакат първото си детенце, че какво повече му трябва на човек?!
Аз не я харесвам много, понеже съм Тийм Кейт. Joy От скоро следя съвременните кралски събития и Кейт съм я виждала почти само като изискана, добре облечена херцогиня, знаеща какво прави за разлика от Мегън. Външния и вид, който много хора намират за твърде скучен и старомоден понякога, на мен много ми харесва. Сигурно затова я харесвам повече - изпълнява ми детските критерии за кралска особа. Simple Smile И въпреки това конспиративните теории за нея ми звучат като онази, която твърди, че майката на Кейт я изпратила в университета на Уилям, за да ги сватоса. Доста тъпо.
Не ми харесва как я обличат в момента в Австралия. С изключение на бялата рокля носи само тъмни дрехи и това не ми допада. Малко цвят (като жълтата рокля) би я разкрасил.
Честито и на Пипа.

# 370
  • София
  • Мнения: 8 743
Не мисля, че ще е Ема. Ако е от този род, по-скоро биха кръстили Емилия или Амилия.
На мен Гергана ми харесва повече от Джорджина. Което ми е доста грубо, по-скоро за американски еквивалент на бг бабичките-реститутки.   Като Летисия Каратемелкова, ако си спомняте ролята на Дони в Спукано гърне.
 Ако вярваме на теориите за лисичавия характер на Мегън, то името би било различно, но звучащо царствено. В този смисъл Ема, Дженифър, Ава, Хоуп...не вървят.
Зара си ги е кръстила Миа и какво там друго беше, пак кратко. Но сякаш тя по-може да си го позволи. 
На мен анкетите за пол и имена ми вървят да се пускат около раждането. За да има сравнение между резултата и реалността.

# 371
  • София
  • Мнения: 10 073
Сладни ли ви темата Joy
Гълъбчета, нека се обичат, аз не съм убедена, че Хари ако беше най-обикновен оплешивяващ, рижко от ГБ, Меган щеше да е тъй запленена ама хаайде. Ще им повярвам в името на всенародната любов и сеир.

А дали Уейти Кейти щеше да е запленена толкова от плешивия красавец Уили? И дали щеше да си го вземе такъв, малко шавлив, ако работеше в някое офисче? Айде, нема нужда...
Лично за мен ако Мегън е лисичка, то и да бяга срещу кака си Кейти няма да я стигне на преструвки. Просто на едната са американски и от скоро, другата е англичанка и цял живот за това е стягана.

Уили оплешивя след това...не че това е от значение.
Момчетата са симпатични, нищо че са принцове Simple Smile

Иии сакън, да не би някоя да залюби някой принц! Използвачка и сметкаджийка и туйто! Може пък и двете снахи на Чарлз да си ги харесват и обичат мъжете, и да ги бяха взели и без кралското потекло, няма как да знаем. Предполагам фактът, че са принцове е помогнал за развръзката, но едва ли е бил основен фактор.

Да си ходят сами, че да не ги използва никой!
Какво сега, новият младоженец дали пък не е взел Юджини-то щото е принцеса? Щото не е първа красавица.

Welt, за Ан Болейн беше шега - нали Хари всъщност е Хенри.
 

# 372
  • Мнения: 9 710
Трябва да си ултра тъп да избираш половинката си по външност. Rolling Eyes
Външността е нещо, което може да се промени не с години, а с дни. И към по-лошо и към по-добро.
Има десетки по-съществени критерии.
Сърцето няма критерии - то просто избира.
Разумът казва - да е отговорен/на, стабилен/на, да е умен/на, да е пробивен/на, да е мил/а, любвеобилен/на, да обича деца и т.н. И избира според личностните си разбирания за щастие.

# 373
  • Мнения: 6 927
Lana, това не го знаех. Ама на мен ми харесва Ан, сигурно за това го приех сериозно. Ан за дете на кралски особи повече ми харесва от Ема да речем, което име по принцип харесвам. Пък и ако може да кръстиш дете на крал, който по всички днешни критерии (и тогавашни май) е бил жесток и кажи-речи луд, оженил се за вдовицата на брат си и погребал четири съпруги, защо да не кръстят друго дете на една от тези жени? Joy 

# 374
  • Мнения: 9 710
Е, той е бил Хенри 8ми. Логиката казва, че е има поне 7 други крале Хенри. Може да е кръстен на някой от другите 7. Joy
Aн нали се казва сестрата на Чарлз. Значи е съвсем ОК за име на кралско дете.

Общи условия

Активация на акаунт