Варненки, хай да се организираме?

  • 16 649
  • 453
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 629
Мира, защо задълбаваш? Това беше и си е доброволно начинание с доброволно участие. Такива 'отчети' само ще отблъснат хората, а тепърва ще има нужда от повече поддръжници тази идея. И, въобще, прекалено на сериозно взехте да го давате. Протест имаше ли? Имаше! Дойдоха ли майки? Дойдоха! Журналисти? Да! Кметът? Да! Това е. Спирам да пиша по темата. Започва да заприличва на партиен конгрес.

# 391
  • Мнения: 1 033
Mirra, Мюриел е права. Който дошъл дошъл:) Все пак се събрахме, споделихме грачейки или кудкудякайки е най-точната дума проблемите, извлекохме си поуки за по-нататъшни действия.
По-нататък трябва да мислим за това, да не останем само с организацията на протеста, а дейността да продължи и след това. Ще трябва да отворим може би нова тема, в която да обсъждаме критериите за прием в детска градина.
Имам няколко въпроса:
Кога ще се връчат подписите? - Около 600 са.
Някой  чу ли какво точно каза кметът за националния протест - по-конкретно думите му, че не може да се ангажира с подкрепа на националните ни искания, защото искам да го спомена утре ако се обадят от БНР?

# 392
  • Варна
  • Мнения: 676
Момичета, искам да ви кажа, че сте страхотни, БРАВО за всичко, което правите, за НАШИТЕ деца. Браво за ентусиазма ви, за това, че давате всичко от себе си, за да докажете, че нещата могат да се променят! Изобщо няма място за критика, а само за  smile3501 ! Едва ли някой е очаквал да има перфектна организация и професионално провеждане на мероприятието - нито имаме опит в това, нито достатъчно време и средства. Най-важното е, че го направихме и май ни чуха... и поне обещаха... 

# 393
  • Варна
  • Мнения: 737
Не се опитвам да задълбавам. Просто ми беше любопитно дали се събраха само форумки или имаше и допълнително привлечени за каузата. Ама наистина вече няма смисъл да гледаме назад.

Време е да почнем да обсъждаме кой ще отиде на брифинга във вторник.
Както и да спретнем един списък с критерии, по които да бъдат класирани децата в детските градини, а после да решим, кои критерии заслужават по-голямо тегло.

# 394
  • Мнения: 2 282
И от мен голямо Браво и Благодаря, че сте организирали събитието и сте били там, за да защитавате нашите интереси!

Нещо друго ми се иска да споделя. Вчера гледх новините, за да видя отразяването на протестите, и що да видя: новината, представена преди тази за протеста (делеше ги 1 друга тема). Та новината беше, че се съкращават средствата за няколко клинични пътеки, и ги изброиха. Най-общо, бяха включени бременност и раждане, нещо с грижата за новородените, алергиите, свързани с дихателната система при децата,... другите бяха още 3-4, несвързани с децата. Направо ми се искаше да убивам! После ще кажат: ами трябваше да спестим отнякъде пари, за да удовлетворим изискванията ви!

А за подлезите, Йорданов е изръсил огромна глупост. Вместо да инвестират в асансьор, който ще се поврежда всеки ден, по-лесно е да циментират 80 см от стъпалата (така де, да направят рампи). Проблема не е, че ни мързи да сваляме колички по наклона, ами че ширината на лайсните изобщо не пасва на тази на количките, а и е ужасно трудно ходенето между тях.

А за критериите в детските градини искам да кажа, че в нашата градина критериите са изнесени в списък на вратата, и бяха напълно логични. Нямам ги пред себе си, но бяха и добре степенувани, по ред на номерата. Нещо от сорта на: самотни родители, многодетни майки, работещи родители, 2ро дете в същата градина.... (не помня за уврежданията).

# 395
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618

А за подлезите, Йорданов е изръсил огромна глупост. Вместо да инвестират в асансьор, който ще се поврежда всеки ден, по-лесно е да циментират 80 см от стъпалата (така де, да направят рампи). Проблема не е, че ни мързи да сваляме колички по наклона, ами че ширината на лайсните изобщо не пасва на тази на количките, а и е ужасно трудно ходенето между тях.

А за критериите в детските градини искам да кажа, че в нашата градина критериите са изнесени в списък на вратата, и бяха напълно логични. Нямам ги пред себе си, но бяха и добре степенувани, по ред на номерата. Нещо от сорта на: самотни родители, многодетни майки, работещи родители, 2ро дете в същата градина.... (не помня за уврежданията).

За подлезите и ние казхме тъй, ма наклона бил голем и не можело! И господа журналистите подкрепили.....

# 396
  • Мнения: 2 282
За подлезите и ние казхме тъй, ма наклона бил голем и не можело! И господа журналистите подкрепили.....
трънки не може. Аз с една от количките успявах да слизам по наклона (преди години), по-добре е от измислянето на сложни и скъпи оправдания.
А ето и вярната новина за клиничните пътеки:
Цитат
Намалиха средствата за 57 клинични пътеки
01 Юли 2006
От днес здравната каса ще плаща на болниците по-малко пари за диагностика и лечение на новородени бебета и интензивните грижи при бременност. 
Клиничните пътеки, на които касата намалява парите със 7 до 10 процента са 57. Сред тях са: за лечение на бронхити и бронхопневмонии, астма, остри коремни заболявания, гръдна жаба, бъбречно-каменна болест, алергични заболявания на дихателната система при деца, инфекции и възпаления на очите, ставни болести, операции на апендикс, хернии, сливици, аборт, лъчелечение на онкологични заболявания, диабет, инвазивна кардиология.
Източник: БТВ

Да им таковам грижите за увеличаването на раждаемостта!

# 397
  • Варна
  • Мнения: 737
Облаче, ако попрепишеш този списък много ще помогнеш, поне ще имаме база, от която да започнем.

# 398
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ананасов днес ми каза, че бил гледал интерву на кмета по МСАТ, който обещавал, че до 40 дни, всички подлези в града щели да бъдат пригодени за бебешки колички. Или е сънувал ли, бедния ми?  ooooh!

# 399
  • Мнения: 520
Момичета благодаря ви за всичко , което правите!  bouquet
Възхищавам се на всички момичета , които успяха да съчетаят грижите за децата си с организирането на този протест Hug
Ние с още една форумска майка, поради режима на децата успяхме само да минем и да се разпишем в подписката , но това беше вече към 11.30 и имаше много слънце и малко хора, а и мамата която събираше подписите каза, че кмета тъкмо бил тръгнал и набързо ни преразказа какво е обещал. Да се надяваме , че поне част от обещанията ще станат реалност Peace нали и той има малко дете , може пък да е съпричастен Thinking
Успех момичета и браво за инициативата smile3501 Надявам се и аз да бъда полезна с нещо в бъдеще  bouquet

# 400
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Разчетох се в сайта на Общината какво се съветвали  и какви решения взимали...
Тук е последното заседание - 09 юни. Срещнах разни неща, ще ми се да споделя с някоъ си и ще пиша тука.

3779-8. На основание чл. 21, ал. 1, т. 6 и 8 и ал. 2 от ЗМСМА, във връзка с молба с  вх.№ СДЖ-6-94.Т/3/13.02.2006 г. и на база социален статус
(лицето е разведено, с две непълнолетни деца – учащи в Помощно училище “Братя Миладинови”; двете деца са момичета-близначки с 83% трайно намалена работоспособност; от 01.02.2006 г. на лицето е предоставено общинско жилище в лошо техническо състояние (заварени неплатени сметки за ел.енергия и вода); жилището е без бойлер, водомер и др), Общински съвет – Варна дава съгласие да бъде отпусната еднократна помощ в размер на 1000 лв. на ТАТЯНА ИВАНОВА ТОДОРОВА – ЕГН 6904200994, гр.Варна, кв.”Възраждане” бл.19, вх.1, ет.3, ап.7– за задоволяване на основни жизнени и комунално-битови потребности.
Бравос на господата и евала на горката жена!  Cry


70 000 хил. лева са предоставени за финансиране издания (книжни, магнитни носители... )на проект “Културната памет на Варна”
през 2006 г.  Crazy

# 401
# 402
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Хе в момента слушам интервюта по радио Варна.
С пенсионери по повод увеличението на пенисиите. И казват - Майките също искат увеличение на пари. Ако трябва да се избира на вас или на майките на кого да ги дадат?

Един човек не каза дайте ги на нас!Всички - "Дайте ги на майките!Ние все ще се оправим. С тез смешни пари деца не се гледат!" newsm51 smile3501 smile3501
Останах учудена, но ми стана и приятно! Дори да са орязали неприятните отговори пак е приятно!

# 403
  • Мнения: 3 405
Чест им прави като се има превид, че някои пенсии са смешно ниски. Но и те разчитат на децата си и искат по-добро бъдеще за внуците си  bouquet

Струва ми се, че кмета е позамазал положението. Кога ще е следващия протест, натам вървят нещата?!

В София казват към 15 септември, ако не се откликне на исканията.

На местно ниво, ако нищо не се свърши в рамките на обещаното, пак ще трябва да се сбираме.

# 404
  • Мнения: 520
Ето и симпатичното мнение на една журналистка от Dnes.bg. МОже и някой да го е пуслак и ако е така , моля за извинение, но току-що го прочетох и много ми хареса , реших да споделя Peace:http://www.dnes.bg/article.php?id=24894

Общи условия

Активация на акаунт