Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 15

  • 56 762
  • 752
  •   2
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 5 508
При мен пък имаше сериозно разминаване.Роди се дълъг,но фин младеж.С бедъра си е заблудил всички ехографи (включително на Сигродов и доц.Димитрова)
И до ден днешен (почти 2 г) продължава да е много висок за възрастта си,но слабичък и пълен с енергия.

# 301
  • Мнения: 5 468
Здравейте, момичета Simple Smile
Изчетох доста неща... в 34 г.с. съм и ми предстои раждане, като в болница Надежда ходя при доктор Даниел Георгиев. Притеснена съм понеже имам лека бременност, но на последния преглед ми каза, че се налага секцио поради това, че детето върви доста едро 2900гр. 33гс.+3... чудя се какво да правя... за 24 дни от 30 гс. е качило 1 кг. Някак си ми е първа бременност и се бях настроила за нормално раждане с усмивка...

Аз бих сменила лекаря с някой, който подкрепя естественото раждане, но ти си знаеш. Теглото на бебето, особено в 34 г.с., не е медицинска предпоставка за секцио. Лекарката, която проследяваше предишната ми бременност даже казваше, че ехографът не е кантар и изобщо не е обръщала особено внимание на теглото. Също така, имай предвид, че в едно нормално раждане, контракциите си болят еднакво, без значение дали бебето е 3кг или 4кг. А при самото изгонване на плода, както са ти казали, обиколката на главата е важна, а не толкова цялостното тегло.

# 302
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Аз бях със секцио заради обиколката на главата на дребен. В крайна сметка се роди с 37.8см, което хич не е малко и допълненир при операцията се оказа, че има някакво скъсяване на пъпната връв.. Тъй че за мен се оказа много правилно решение.
Не харесвам нещата на всяка цена, та тогава избрах да не рискувам.

# 303
  • Мнения: 19 706
Абсолютно. Въпросът не е само в контракциите, но и в разкъсванията след това. Да не говорим, че понякога има фрактура на ключицата, което аз лично пожелах да избегна като риск. Иначе и аз до последно се бях заинатила за нормално раждане Crazy

# 304
  • Мнения: 88
Здравейте! Може ли някой да ми прати телефона на д-р Димова на лично съобщение. Благодаря предварително.

# 305
  • Мнения: 192
Здравейте! Може ли някой да ми прати телефона на д-р Димова на лично съобщение. Благодаря предварително.
roshkova, забранила си изпращане на лични съобщения.

# 306
  • Мнения: 88
Здравейте! Може ли някой да ми прати телефона на д-р Димова на лично съобщение. Благодаря предварително.
roshkova, забранила си изпращане на лични съобщения.
Сега трябва вече да е ОК.

# 307
  • Мнения: 71
Здравейте Simple Smile Искам да попитам Др Ташков провежда ли ЖК в Надежда или само изражда там?

# 308
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Здравейте Simple Smile Искам да попитам Др Ташков провежда ли ЖК в Надежда или само изражда там?

Само изражда там. ЖК има частен кабинет и мисля в мед център Сердика беше преди време.

# 309
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Само изражда там. Води ЖК по ЗК в Сердика, също и в частния си кабинет. Аз лично ходех в Сердика само да се запиша и после за 45 дневния болничен, по-удобно ми беше в частния (кв. Хиподрума).

# 310
  • Мнения: 464
Момичета, някой със серклаж при др Христов, знаете ли в коя седмица се сваля и има ли значение дали раждането ще бъде нормално или секцио. Също ме интересува дали има престой в болницата след свалянето или няма. От информация ми казаха да си питам док. Аз ще му пиша след седмица, но ще съм благодарна ако някой пише.

# 311
  • София
  • Мнения: 9 129
И аз да питам - след раждането като ви дадат бебоците как става смяната на памперси, ако са си непрекъснато при вас? Носите си от вкъщи или там има осигурени?
В реанимация като донесат бебетата  за валко, ако всичко е наред, дават ли да се направи първи опит за кърмене или не?

# 312
  • Мнения: 102
Момичета, някой със серклаж при др Христов, знаете ли в коя седмица се сваля и има ли значение дали раждането ще бъде нормално или секцио. Също ме интересува дали има престой в болницата след свалянето или няма. От информация ми казаха да си питам док. Аз ще му пиша след седмица, но ще съм благодарна ако някой пише.

Мога да ви кажа за серклаж преди планово секцио. Съквартирантката ми по стая беше със серклаж, махнаха го непосредствено преди операцията.

# 313
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз да питам - след раждането като ви дадат бебоците как става смяната на памперси, ако са си непрекъснато при вас? Носите си от вкъщи или там има осигурени?
В реанимация като донесат бебетата  за валко, ако всичко е наред, дават ли да се направи първи опит за кърмене или не?

Бебето дори и да си стои при теб можеш да го водиш да му сменят памперса. Аз на втория ден поисках сама да си го обслужвам и ми дадоха памперси и мокри кърпи един пакет.

# 314
  • София
  • Мнения: 3 390
И аз да питам - след раждането като ви дадат бебоците как става смяната на памперси, ако са си непрекъснато при вас? Носите си от вкъщи или там има осигурени?
В реанимация като донесат бебетата  за валко, ако всичко е наред, дават ли да се направи първи опит за кърмене или не?

Бебето дори и да си стои при теб можеш да го водиш да му сменят памперса. Аз на втория ден поисках сама да си го обслужвам и ми дадоха памперси и мокри кърпи един пакет.
Иначе те си ги сменят от време на време.
Аз в реанимация се опитвах да "поизстисквам" зърната/гърдите, докато течаха банките с окситоцин и така си отделях капчици коластра.
След това като ме качиха в стаята и взех бебето при мен, му давах на 40-60 мин. да суче, за да предизвикаме слизането на кърмата. Не съм дохранвала с АМ, заото капките коластра му стигат за първия-втори ден.

Общи условия

Активация на акаунт