Как се преодолява изневяра?

  • 26 311
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
 В случая само ще си дадат парите. Да пробват ако искат.
Психотерапевтите в тези случаи казват: "кривото не се променя", когато съвета е безплатен де. Ако е платен са като адвокатите.

Последна редакция: пн, 29 окт 2018, 14:42 от Анонимен

# 61
  • София
  • Мнения: 38 476
Колко време е продължила въпросната връзка с колегата?

# 62
  • Мнения: 1 305
В случая само ще си дадат парите. Да пробват ако искат.
Психотерапевтите т тези случаи казват: "кривото не се променя", когато съвета е безплатен де. Ако е платен са като адвокатите.

Надявам се не говорите от опита си .
и с риск да прозвуча заядливо , ще ви обърна внимание , че заради подобни клиширани изрази в България все още психотерапията се смята за ненужна загуба на време и пари.
А е (може би )  единственото , което при подобни страдания , носи утеха и разплитане на възела

# 63
  • Мнения: X

Не говоря от опита си.
Но им чета сайтовете и публикациите. Всичко е комерсиално, предполагам де, да не се заяждаме.
В този случай предполагам, че някой ще направи няколко сеанса за да продаде надежда, въпреки че много добре знае  като професионалист какво ще стане. Едва ли ще им каже: Вашата връзка вече е обречена, отивайте си.
При други обстоятелства обаче психотерапията може да е много полезна. Пак го казвам без опит.

# 64
  • Мнения: X
Очевидно е едно - че на жена ти нещо не и достига във вашата връзка и то винаги ще е налице. Други неща обаче, във вашата връзка, и стигат, харесват ѝ, държи да ги има - и за това остава. За това хората не се разделят така лесно, защото зрелия човек си дава сметка, че няма (или се среща много рядко) комплект "всичко, което желая - в един мъж".
Но оттук-оттам в повествованието личи, че тя и доста послъгва, което, ако бях мъж, щеше да е причината да мисля за раздяла.

А че е к--ва, както я нарече някой по-напред, това е доста селски етикет. Нормална, обикновена жена, на която нещо просто не и достига. Това е. Същото, както при мъжете, които изневеряват, но държат на семейството си.

# 65
  • Мнения: X
Здравейте и благодаря за мненията.
След толкова гледни точки, някак се примирих и с моята, взех я преди доста време, но вътрешно имах и още имам свойте терзания.

Това, което разбирам с времето, а и вие потвърдихте от опит или разбиране е, че подобно нещо не се преживява и прощава лесно, ако въобще се прощава. За себе си знам, че в живота лесни неща няма и ако цената е да преглътна егото си веднъж, то бих я платил на драго сърце. Ако не стане, не е било писано и съм станал глупак борещ се за загубена кауза, но... няма да съм първия герой борещ се с вятърни мелници.

Не търся оправдание в детето, за да запазя връзката ни. Но когато знаеш, че и това човече търси мама и тати и ни води и двамата из цялата къща за ръчичка(заедно), за да си играе с нас или да ни показва разни неща, мирогледа ти се променя. Не е толкова лесно да кажеш ма**ата му, когато повтаря мама, тати, мама, тати.

За съпругата ми, колкото и странно да звучи я обичам. Все още смятам, че хората правят грешки и тя е направила такава. Живота е пред нас, за да разбера дали е било еднократна “грешка” или всичко м-у нас е свършило, но аз отказвам да го приема. Не изключвам второто, но се надявам на първото.

За това да не се престаравам, имате право за което благодаря.

Дори да не пиша активно последните дни, следя темата и още веднъж мерси за всички мнения.

# 66
  • Мнения: 2 703
Успех!

# 67
  • Мнения: 11 834
.........

За съпругата ми, колкото и странно да звучи я обичам.
........

Не е странно, любовта не изчезва с магическа пръчка дори и да има разочарование и болка.

От сърце ти желая успех! Дано тази жена оправдае очакванията ти  Hug

# 68
  • Мнения: 305
Дано тази жена разбере какъв мъж има.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако е умна ще разбере. Успех желая и аз Simple Smile

# 70
  • Мнения: 12 755

Не говоря от опита си.
Но им чета сайтовете и публикациите. Всичко е комерсиално, предполагам де, да не се заяждаме.
В този случай предполагам, че някой ще направи няколко сеанса за да продаде надежда, въпреки че много добре знае  като професионалист какво ще стане. Едва ли ще им каже: Вашата връзка вече е обречена, отивайте си.
При други обстоятелства обаче психотерапията може да е много полезна. Пак го казвам без опит.

митко_кост, психотерапевтите не дават прогнози за развитие на бракове. Не казват дали връзката е обречена или не е обречена, защото те не са гадатели. Те помагат на хората да разберат по-добре себе си, да си изяснят защо се чувстват наранени, защо са склонни към определен тип връзки, помагат им да добият увереност и самочувствие. Човекът трябва да активира вътрешния си ресурс и да се справи сам, психотерапевтът не може да му реши никакъв проблем - само да му покаже пътя.

Perk0, моите уважения за позицията.

# 71
  • Мнения: X
Не ми се спори. Доста по-рано е трябвало да се ходи при психотерапевт. Но Perk0 не е знаел, дамата пък си е правила удоволствието и едва ли е искала да ходи някъде.
Та така.
Иначе и аз давах шансове, два пъти...
Бившата не прекрати.
В интерес на истината пробва, но не се получи.
След 6 месеца взех решението.
Нека и той да пробва, да му е чиста съвестта.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 508
За разбитото доверие е ясно, но не бих дала съвет да търсиш щастие на друго място. Имам пример пред мен за семейство минало през същото. След 25 години се обичат и са заедно. Жената още се обвинява за младежкото си залитане. В днешно време е по-трудно да продължиш напред с партньора , а не да избягаш от него и проблемите. Като че ли повечето предпочитат второто и разбитите семейства са налице.

# 73
  • Мнения: X
Като за начало стартирай с тест за бащинство. Сигурен ли си, че детето е твое?! Ако имаш такава шавлива половинка не може да си сигурен от кога има афера. Това с втория шанс аз лично не го разбирам. Или обичаш някого и си само с него, или си боклук Simple Smile Малко съм крайна...но за мен лечение за изневерите няма. Станало ли е веднъж, ще стане пак.

# 74
  • Мнения: 3 250
Във форума има много наранени от изневяра жени, но наранени е едно, а озлобени съвсем друго.
Гледай си живота и не се терзай, излишно е.

Общи условия

Активация на акаунт