Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 10

  • 40 151
  • 752
  •   1
Отговори
# 600
  • Paris, France
  • Мнения: 14 456
Елора, нормално е да ти е по-обилен щом Hb1ac ти е високо. В някои моменти захарта и инсулинът са високи и има предостатъчно хормони на растежа.

Стела, дебелината на лигавицата не се определя само от инсулин. Прогестеронът ти ако не е наред ще имаш проблеми с тънка лигавица. Високият инсулин трябва да се свали. Има хиляди причини за тънка лигавица - нисък естроген, феритин, механични увреждания, инфекции, миоми, лошо кръвоснабдяване. Високият инсулин уврежда кръвоносните съдове и прогресивно намалява оросяването. За да се хване ембриона и да можеш да отхранени и износила до термин жив и здрав фетус ти трябва здрава матка и идеални хормонални, витаминни и минерални нива. Висок инсулин по време на бременност поврежда панкреаса на плода. Трябва да намериш причината за тънката лигавица и да я отстраниш, ако е възможно. Ако и с висок инсулин ти е тънка лигавицата, не е само в инсулина проблема. Ако възрастта ти го позволява е по-добре първо да се излекуваш.

# 601
  • София
  • Мнения: 16 219
На мен за добра лигавица по време на инвитро опитите много ми помагаше виагра, но не на глобули вагинално, както я изписват и приготвят в Надежда, ами в по-течен вид, с пластмасов инсталатор (подобен на инсталатор за тампони).

# 602
  • Мнения: 32 531
Невена, доста патова ситуация.
Тоест не бива и съвсем да орязваме въглехидратите.
Ама нали все пак имам цикъл. Това е важното.

# 603
  • Мнения: 5 459
Вчера колежката имаше рожден ден/голяма кулинарка е. / И като направила някакви погачи, еклери, фъчове и куп други вкусотии. Едва издържах да не си взема. А колегите буквално за отрицателно време унищожиха всичко. И ги гледам доста въглехидратно си хапват, а са едни елегантни и стройни-само аз и шефката сме дебели.

# 604
  • Мнения: 7 294
Невена, проблема с лигавицата ми е най-вероятно от механични увреждания, защото имам два аборта по медицински причини. След тях ми се появи този проблем, преди много години. По време на процедури ме тъпчат допълнотелно с естрогени, за да понарастне.
Мисълта ми е, че ако ниския инсулин допълнително води до изтъняване на и без това тънката ми лигавица, мисля да го оставя за известно време на заден план.
Нямам време да чакам. Вече съм на 43г.

# 605
  • Мнения: X
Вчера колежката имаше рожден ден/голяма кулинарка е. / И като направила някакви погачи, еклери, фъчове и куп други вкусотии. Едва издържах да не си взема. А колегите буквално за отрицателно време унищожиха всичко. И ги гледам доста въглехидратно си хапват, а са едни елегантни и стройни-само аз и шефката сме дебели.
От колко време познаваш колегите си?И ежедневно ли така си хапват основно сладкиши?

Защото аз например, при такъв повод, също бих си хапнала, поне бих опитала....все пак не всеки ден се черпя за нечий РД.И най-вероятно някой, който ме познава от няколко месеца, също би си казал "Еха, гледай я тази как си хапва сладко-сладко...и тортичка, и еклерчета, пък каква е фина и елегантна....!".
А всъщност истината е, че съм слаба именно защото не ям подобни храни постоянно.А само когато наистина има повод.

# 606
  • Мнения: 1 050
Момичета, идвам с въпрос... На гости съм на нашите, първия ден удържах. Но следващите дни си хапнах и сармички с ориз, и кекс, и пържени филии с яйца, и баница и т.н... И сега се чудя дали да не се възползвам от паузата и да си пусна ОГТТ или вместо това да си пусна трикратно глюкоза и инсулин? Аз клоня към второто сякаш, не знам защо така се дърпам от ОГТТ...

# 607
  • Мнения: 2 067
75гр глюкоза не е чак толкова много. Ти си я опапкала за един обяд при маме и тате.

# 608
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Елора, Хашимото и хипофункция на ЩЖ са в пряка връзка с цикъла. Винаги, като ходя на преглед -на профилактичния при гинеколог, при ЛЛ, при ендото и тн първият им въпрос е как съм с цикъла.
Напълно възможно е при неоптимални нива на ТСХ, ФТ3 и ФТ4 да ти се промени МЦ. Следи се по-често.Simple Smile
Много момичета в Хашимотната тема, включително и аз , се ориентираме много точно по МЦ , че са ни разбутани хормоните

Аз също бих се въздържала от почерпката, ако съм на старта на режим, особено ако началото ми е било трудно, дори много трудно , предвид колко пъти Алиннна започва и все с нещо нарушава.
 Та по този повод Алиннна те поздравявам, че си удържала.Hands Clap Blush
 
Какво ще си кажат колегите -това е на втори план, някой ден можеш да им обясниш, макар че аз не бих .

Стела,  нямам опит с това,  с което ти се сблъскваш, но на няколко места прочетох, че ИР е голяма пречка при забременяване,и все пак е добре да се свали инсулина, дори и да не влезе в оптималните нива, но всяка единица намаление е плюс за теб. Успех Simple Smile 

...а аз си купих клин, щях да го правя за първата ми свалена 10ка килограми, но пазарувах в спортен магазин за децата и така де ... Картинката в огледалото е потресаваща, все пак направих няколко селфита, с надеждата че повече няма да изглеждам така ...Bowtie

# 609
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И моят цикъл се променя. Миналият месец закъсня 15 дни. Сега дойде на време, но е много обилен. Много! И малко по-дълъг. И вчера имах огромен съсирек, колкото бобено зърно. Никога не ми се е случвало такова нещо. Даже тест си направих за всеки случай, но е отрицателен. Според мен са някакви предклимактерични промени може би.
Иначе продължава да ми е лошо. 4ти ден. Направо психически не издържам вече. Сутринта си правих всякакви изследвания. Ще пиша после като излязат. Да видим дали ще разбера какво се случва.
Някой да препоръча читав ендокринолог в София, който работи по ЗК?

# 610
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Момичета, пак аз -с въпрос...
Кой от всичките подсладители мога да ползвам , предстои ми едно захарно избухване с торта, мъфини и
дребни сладки..Някои ще ги правя изцяло , като за здрави-бяло брашно и захар, но трябва да предвидя и от здравословните?

Чудя се между кокосова захар, захар мусковадо, меласа и мед ...

# 611
  • Мнения: X
Момичета, пак аз -с въпрос...
Кой от всичките подсладители мога да ползвам , предстои ми едно захарно избухване с торта, мъфини и
дребни сладки..Някои ще ги правя изцяло , като за здрави-бяло брашно и захар, но трябва да предвидя и от здравословните?

Чудя се между кокосова захар, захар мусковадо, меласа и мед ...
Няма здравословна захар....и бялата захар, и болднатата захар-все захар, без разлика за тялото.
Доколкото съм чела, изкуствените подсладители също вдигат СЗ/Инсулина, та не знам....то май няма смисъл от здравословен десерт.
Ако не се яде ежедневно, не е проблем предполагам, че веднъж месечно човек е хапнал няколко хапки торта...

# 612
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Момичета, пак аз -с въпрос...
Кой от всичките подсладители мога да ползвам , предстои ми едно захарно избухване с торта, мъфини и
дребни сладки..Някои ще ги правя изцяло , като за здрави-бяло брашно и захар, но трябва да предвидя и от здравословните?

Чудя се между кокосова захар, захар мусковадо, меласа и мед ...
Няма здравословна захар....и бялата захар, и болднатата захар-все захар, без разлика за тялото.
Доколкото съм чела, изкуствените подсладители също вдигат СЗ/Инсулина, та не знам....то май няма смисъл от здравословен десерт.
Ако не се яде ежедневно, не е проблем предполагам, че веднъж месечно човек е хапнал няколко хапки торта...

Благодаря Катрин Simple Smile , докато чаках някой да ми отговорих попрочетох и аз в нета ...Общо взето, кокосовата захар е с най-нисък ГИ-35, спрямо всички останали, но носи точно толкова въглехидрати и калории, колкото и бялата. За вдигането на инсулина -вдига го, и един вид ...дори и да е богата на инулин, цинк, магнезий и подобни, щом не целя да си набавям микроелементи от нея, а само да подслаждам е все тая каква захар ползвам

Все пак може и да пробвам с някой естествен подсладител, колкото да имам различно от бяло захар

# 613
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Излязоха ми резултатите. ПКК, холестероли, триглицериди, пикочна киселина, урея, креатинин, калий, натрий, магнезий, чернодоробни ензими - всичко е в норма. Пикочната киселина е паднала доста, значи има полза от вит. С. Добрият холестерол се е повишил, значи и от фитнеса има полза. Глюкозата ми е 5.2, гликиран хемоглобин 5.4! Повече от добре. Инсулинът пада (13 е сега, беше 14) макар и бавно. Единствено общият калций ми е много малко над горната граница, йонизираният не е излязъл още. Но нормата на цибалаб е занижена, навсякъде дават по-висока норма. Така или иначе спирам вит. Д, знаех си че с мастноразтворимите витамини не трябва да се експериментира.
С две думи всичко е чудесно. Което не обяснява защо непрекъснато ми е лошо.

# 614
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Да не е от тренировките ?
След тях и аз съм зле - не можах да намеря отговор на въпроса Защо ?
Даже спрях да тренирам с инструктор да не се пренатоварвам уж
Но пак - на другия ден след тренировка съм парцал Cry

Общи условия

Активация на акаунт