Да съберем съвети за семейното пазаруване на храна

  • 9 061
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 46 636
Сетих се за рибата - освен от магазините, купуваме от рибари, току що уловена и изчистена. Ако имате наблизо язовир можете да проучите кой и кога продава. Цените са по-ниски.
Тайната е яко готвене. Обаче аз нямам желание, а повечето жени нямат време.
Не съм героиня, това не бих си го причинила.
Моята тайна е готвене на ястия, които имат време за приготвяне на продуктите 5-6 мин. (купени на промоция Simple Smile) + всички в семейството да го правят.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох ще икономисам ама друг път. Цял предиобед седя и мисля каква глезотия да измисля за довечера, ей така просто, да разпуснем, че е петък.

# 92
  • Мнения: 46 636
При нас петък е денят за риба, бира и който иска - картофки Grin хем не искат въртене около печката, хем 1 ден малко почивка от здравословното, петък е все пак Laughing

# 93
  • София
  • Мнения: 39 079
Ха, мерси за идеята. Отивам за риба. Ако намеря де.

# 94
  • София
  • Мнения: 6 010
Тайната е яко готвене. Обаче аз нямам желание, а повечето жени нямат време.


И не изхвърляне на храна, че това също е голям разход.

# 95
  • Мнения: 18 057
О, за готвенето аз готвя, ежедневно. През седмицата гледам нещо по- бързо, супи не обичаме, затова гледам нещо на фурна и салата, или скара и салата. При нас няма много готова готвена храна, а и излиза двойно, дори по- скъпо.

# 96
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600
Тайната е яко готвене. Обаче аз нямам желание, а повечето жени нямат време.


И не изхвърляне на храна, че това също е голям разход.
Много важно е това, поне за моето домакинство! Вкъщи храна не се хвърля! Успявам да готвя и пазарувам така, че да не разхищаваме никакви продукти. И ми става направо лошо, ако трябва да хвърля и троха хляб.

# 97
  • Мнения: 2 518
Цената на рибата, Току-що уловена от рибарите, наистина е по-ниска. Мъжът ми редовно купува и слагаме във фризера. Миналата година рибарите се бяха скарали нещо и продаваха сафрида на 2-3лв килограма. Бяхме купили доста Grinning
При нас денят за риба е четвъртък, т.е. снощи. Остана доста, така че и днес ще е рибен ден, макар че мислих да сме на спагети. Само една друга гарнитура трябва да им измисля. Снощи бяха варени картофи, днес може пържени Stuck Out Tongue Winking Eye Ако не ме домързи да ги изпържа Grinning
Днес в Била има 25% намаление на млека, така че купих за 3-4 дни напред Simple Smile

# 98
  • София
  • Мнения: 2 995
Да споделя, че имаше добри промоции в Кауфланд - купих 2 Лактацида за 7 и нещо, 2 кутии фина хималайска сол за 2 и нещо, имаше намалено олио по 1,70 май, имаше и някакви прахове за пране 2 на цената на 1 също.
Онзи ден пазарувах: резултатът е 90 лева, но ядохме онзи ден, вчера и имаме поне за още 2 дни, но пък спестих 17 лева според бележката, така че съм окей Grinning

Не купувам, нито ползвам нищо от изброеното. Да се считам се с 90 лева напред, значи 😀

Аз пък съм страстен риболовец и често нося риба вкъщи, макар че не винаги успяваме да я изядем и замразявам или кучето намазва. Вчера, например, омота няколко дунавски скумрии, но и то си е член на семейството, де.

# 99
  • Мнения: X
Асос, веднага давам адрес да пращаш пресни дунавски скумрии по куриер на каквато цена кажеш. Омръзнаха ми замразените норвежки скумрии. Направо бизнес можеш да отвориш с тоя риболов.

# 100
  • Мнения: 46 636
Не купувам, нито ползвам нищо от изброеното. Да се считам се с 90 лева напред, значи
Не купувате храна?
И така да е, въпросът е как да пазаруваме изгодно нещата, които ползваме. А че всеки купува различни неща е ясно Hands Plus1

# 101
  • София
  • Мнения: 2 995
Ами както писах по-горе - ловим си храната 😁

Впрочем, аз ползвам черен хайвер. Някой да е виждал на промоция?

# 102
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ние сме трима а имам чувството, че ядем за петима. Седмично оставям между 100 и 150 лв в супермаркета.

Това изобщо не е много. В последно време в София храната поскъпна, аз съм студентка и само за себе си давам сигурно около 200 лева на месец само за храна, изключвам нехранителните.

От другия месец мисля да спестя като си нося храна от вкъщи за обяд.

От половин година пазарувам през интернет. Започнах, защото не можех да ходя и да не товаря мъжа ми, а след това си останах пак там. Сметките ми драстично паднаха от 150 лв на 80 лв седмично.

От къде пазаруваш  #Crazy ?

Всеки един електронен супермаркет ще ти свърши работа. При мен са vodolei.bg - за по-големи количества, и ebag.bg за глезотийки. Но няма значение.

Принципът е следният - напълваш си кошницата с каквото ти душа иска, поглеждаш тотала, ужасяваш се и започваш да изхвърляш нещата, от които наистина нямаш нужда. На финала се получава една достатъчно прилична сума, горе-долу по средата.

Замислете се, че при всяко влизане в реален супермаркет вие вземате и продукти, които реално не ви трябват - ама сте гладни, или са на промоция, или нещо друго. И накрая, като видите тотала, ви е неудобно да ги върнете, затова преглъщате и плащате. Е, оттам идва разликата, не от друго.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 995
Затова едно от най-важните правила при мен е никога да не пазарувам гладна Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 341
И да не водя гладни деца с мен!

Общи условия

Активация на акаунт