Какво повече НЯМА да купя - тема 14

  • 81 197
  • 741
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
Не бих купила никога повече месо, от която и да е от веригите. Не знам откъде се сдобиват с него, но или е вече готово за екарисажната площадка, или е от някой 50-годишен военен запас от не-знам-си-къде.
Има огромна разлика между месото от веригите и това от някой специализиран магазин. Първото като го готвиш и мирише на мърша. Подлъгвала съм се преди заради примерно някоя промоция, но последната ми такава покупка беше преди няколко години и директно замина в коша.


# 361
  • Мнения: 7 006
Дзадзики е СОС,не е салата.Може оттам да идва разочарованието ти.Очаквала си САЛАТА Grinning

Напротив

Дзадзики е точно млечна салата с краставица и чесън.
И би трябвало да си изглежда като салата.
П.п.Относно стоките с изтекъл срок..
Докато има балъци,ще има и тарикати.


Дзадзики по принцип е салата, да. Но точно коментирания продукт е "сос тип дзадзики", а не салата дзадзики.
Добре е да се информираме преди да обявим другите за балъци.

Нерде Ямбол,нерде Стамбул,а?

Балък е всеки който дава пари за стока с изтекъл срок на годност.

# 362
  • Мнения: 343
Обувките, които продават в Дайхман ги има и в алиекспреса... отврат.
Не бих си взела обувки от магазини тип Дайхман, Тенденц, Паоло Ботичели май се казваше и други подобни - тотални боклуци.
Не всички са боклуци! За Дайхман не знам, но специално в Пауло Ботичели миналата зима си купих ботуши от естествена кожа. Е верно 120 лв., но кожата си е кожа, не са мръднали втора зима вече.

# 363
  • Мнения: 10 212
Като казахте обувки, то и боята за обувки вече не струва Sad  Пробвах какво ли не - Казабланка, Ердал, Топ Полиш, Киви .... само Кивито донякъде се справи. Иначе го докарват на аромат на терпентин и цвят ама от там насетне - нъцки.Като им чете човек състава - имат си уж всичко което трябва, но на практика не става.  Ако някой може да сподели качествена боя и от къде ще бъда благодарен. Търся черна, кафява и бордо.
След като си пробвал всичко друго, пробвай и Саламандер. Ако и тях не харесаш, значи не е произведена козметика за обувки за теб.

# 364
  • Мнения: 10 791
Като казвам качествена боя за обувки, искам такава, която да има цвят и след като попие, като се лъснат да има блясък. От тези които съм правил опити в последно време единствено Киви-то става. Ердала и Топ Полиш след изсъкване стои на бели петна  от восъка, а това си личи и че трудно се нанася. Казабланката се нанася много лесно,но цвета и е слаб ( кафевия ) и не попива в дълбочина. Имаше едно магазинче на Цар Освободител малко след банката посока Спешното. Там имаше италианска боя за обувки която наистина беше добра, но магазина го затвориха. За това отправих запитване. Не е каприз, а необходимост.

# 365
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 859
Обувките, които продават в Дайхман ги има и в алиекспреса... отврат.
Не бих си взела обувки от магазини тип Дайхман, Тенденц, Паоло Ботичели май се казваше и други подобни - тотални боклуци.
Не всички са боклуци! За Дайхман не знам, но специално в Пауло Ботичели миналата зима си купих ботуши от естествена кожа. Е верно 120 лв., но кожата си е кожа, не са мръднали втора зима вече.

За Тенденз - давам положително мнение, тъй като имам ботуши и боти от 5 години, които при ежедневна употреба търпят само смяна на токчето.
Пауло Ботичели не съм пробвала, но няма и да пробвам, тъй като моя приятелка си изпати доста от тях с едни ботуши. Купува - поправят - пак връща, докато върнат парите.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 20:43 от didka pitka

# 366
  • Мнения: X
П.Ботичели,Тенденз и Дайхман-за мен тези магазини не съществуват.Боклук до боклук,и до него друг боклук.

# 367
  • Мнения: 9 050
И в Пауло Ботичели, и в Тенденц има евтини и скъпи обувки. Евтините са ефектни, но са с качеството за парите си. Купувала съм и такива. Красиви, но е ясно, че за бързо ще станат за боклука
 Ама са 20-30 лева. Колко точно качество се очаква за тези пари?
Има и скъпи. И те са много добри. Въпросът е какво търсиш. Имало е случаи, в които ми е трябвало ефект в обувката. За никакви пари съм си купувала перфектната обувка от Пауло Ботичели. Но далеч не съм мислела, че сатенена обувка с камъни за 20 лева, ще ме изкара от тук до бала на децата.

# 368
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
кажете някой спец. магазини за месо и за млечни продукти от които сте доволни, нищо, че не е такава темата

# 369
  • Мнения: 9 050
кажете някой спец. магазини за месо и за млечни продукти от които сте доволни, нищо, че не е такава темата

За кой квартал и град?
Аз лично, по отношение на месото съм много претенциозна, защото имам и домашни източници. Но когато нямам доставки "от двора" карам през половин София за месо.

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Самоцитирам се по повод по-предните постове:
Скрит текст:
Не знам аз ли съм карък, но много ще се замисля преди да купя обувки за втори път от Deichmann. Преди месец-два купихме обувки за децата - от дамската и мъжката колекция - ботуши и боти. Ботите се очукаха за отрицателно време на носовете - направо парчета падаха. Това го преглътнах, защото е ясно тийновете колко пазят, вечно не видели къде ритат и какво ритат. После обаче се срязаха отстрани, на някаква прегъвка. Е, в крайна сметка се оказа, че имат два месеца гаранция и ги занесохме в магазина, та ни върнаха парите, защото не могат да се поправят. Ботушите на щерката издържаха месец и половина - с около 10-на дена повече от батко й. Започна да се къса ципът. Не да се разшива от кожата, а да се разшиват зъбците от плата на ципа, което няма оправия и трябва да се смени. Айде пак, този път ги взеха за поправка и ще чакаме 10 дена. И на нейните носове кожата е поочукана, но в рамките на нормалното.  Та те така.
А иначе ММ си взе от там за него боти миналата зима, няма проблем...

Продължението:

Обадиха ми се завчера, че ботушите са готови. ММ отиде да ги вземе. Оказа се обаче, че обущарят никакви не ги е свършил. Ципът изобщо не е бил подменен. Поне, каза, разнищените конци да бяха поорязани, а то всичко по старому, въобще не са пипнати. Момичетата от магазина му казали, че в такъв случай вече може да върне обувките. И той ги върнал, върнали му парите, и сега сме с нови обувки от Декатлон.

Та повече обувки от Дайхман - не! И местният им обущар явно не си върши работата. От едно съм доволна поне - нямаше проблеми с връщането.


Обувките на децата, които купихме, бяха по 60лв. За мен 60лв за боти/ниски ботуши  не са малко. В смисъл, те не са и много, но е една разумна цена на фона на това, че ще се захвърлят след един сезон, защото ще са умалели. Та очаквам за тези пари обувките да издържат поне до края на носенето им за периода от 3 месеца, или 4 макс. А не да се скъсат след третото слагане.

Вследствие на горните перипетии взехме на сина Булдозер за същите пари и за сега са ОК, а на малката от Декатлон, пак горе-долу на същата цена, които също са ОК.

# 371
  • Мнения: 9 050
Ами аз пък тази година купих на децата боти от Дайхман. Около 60 лева бяха. На касата доплатихме за импрегниране (6,99). И не са мръднали. Ако не им растеше крака и на двамата главоломно, можеше и за догодина да стават. Никакви забележки.

# 372
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
кажете някой спец. магазини за месо и за млечни продукти от които сте доволни, нищо, че не е такава темата

За кой квартал и град?
Аз лично, по отношение на месото съм много претенциозна, защото имам и домашни източници. Но когато нямам доставки "от двора" карам през половин София за месо.

иван вазов, хладилника, лозенец, но няма значение и по-далече да е - ще отида

# 373
  • Мнения: 9 050
Две месарници никога не са ме разочаровали. На Янко Сакъзов, на спирката на трамвая, преди канала. И на Тодор Каблешков, срещу новия Лидл, до фурната на Бримекс.
А на Дойран има и чудесен магазин за риба, та като ходя до Тодор Каблешков, съчетавам. Носят прясна риба всеки вторник и събота.
Тази на Тодор Каблешков има по-особени меса и суб продукти, които трудно се намират.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 22:03 от Нищо лично

# 374
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Две месарници никога не са ме разочаровали. На Янко Сакъзов, на спирката на трамвая, преди канала. И на Тодор Каблешков, срещу новия Лидл, до фурната на Бримекс.
А на Дойран има и чудесен магазин за риба, та като ходя до Тодор Каблешков, съчетавам. Носят прясна риба всеки вторник и събота.
къде на дойран е рибата?

Общи условия

Активация на акаунт