Какво повече НЯМА да купя - тема 14

  • 81 196
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 448
Аз да се оплача от СБА. Вчера брат ми е купил кисело мляко Белииса със срок на годност до 13.01.... Даже не е било на промоция. Затова не обичам малки супермаркети ! Постоянно си пробутват застоялите стоки.

# 271
  • Мнения: 1 763
В ЦБА в Бургас, особено в магазина в ЦГЧ ВИНАГИ, ама ВИНАГИ има стоки с минал срок на годност. В останалите клонове не се е случвало подобно нещо.

# 272
  • Мнения: 3 047
Салата "Тадзики" - на Пилос от Лидл - трябваше ми малко количество - 100/200 гр. и затова я купих (беше 250 гр.). Чисто кисело мляко (гъсто, но от какво?), и може би 1 или 1/2 кисела краставичка нарязана вътре. Добре, че беше за компонент от ястие, та горе-долу свърши работа.

# 273
  • Мнения: X
Дзадзики е СОС,не е салата.Може оттам да идва разочарованието ти.Очаквала си САЛАТА Grinning

# 274
  • Мнения: 3 554
Салата "Тадзики" - на Пилос от Лидл - трябваше ми малко количество - 100/200 гр. и затова я купих (беше 250 гр.). Чисто кисело мляко (гъсто, но от какво?), и може би 1 или 1/2 кисела краставичка нарязана вътре. Добре, че беше за компонент от ястие, та горе-долу свърши работа.
и много солено

# 275
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Дзадзики е СОС,не е салата.Може оттам да идва разочарованието ти.Очаквала си САЛАТА Grinning
Все едно каза, че Снежанката е сос, а не салата.

# 276
  • Мнения: X
Ако няма толкова много за дъвчене вътре,какво е?!

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Не знам аз ли съм карък, но много ще се замисля преди да купя обувки за втори път от Deichmann. Преди месец-два купихме обувки за децата - от дамската и мъжката колекция - ботуши и боти. Ботите се очукаха за отрицателно време на носовете - направо парчета падаха. Това го преглътнах, защото е ясно тийновете колко пазят, вечно не видели къде ритат и какво ритат. После обаче се срязаха отстрани, на някаква прегъвка. Е, в крайна сметка се оказа, че имат два месеца гаранция и ги занесохме в магазина, та ни върнаха парите, защото не могат да се поправят. Ботушите на щерката издържаха месец и половина - с около 10-на дена повече от батко й. Започна да се къса ципът. Не да се разшива от кожата, а да се разшиват зъбците от плата на ципа, което няма оправия и трябва да се смени. Айде пак, този път ги взеха за поправка и ще чакаме 10 дена. И на нейните носове кожата е поочукана, но в рамките на нормалното.  Та те така.
А иначе ММ си взе от там за него боти миналата зима, няма проблем...

Продължението:

Обадиха ми се завчера, че ботушите са готови. ММ отиде да ги вземе. Оказа се обаче, че обущарят никакви не ги е свършил. Ципът изобщо не е бил подменен. Поне, каза, разнищените конци да бяха поорязани, а то всичко по старому, въобще не са пипнати. Момичетата от магазина му казали, че в такъв случай вече може да върне обувките. И той ги върнал, върнали му парите, и сега сме с нови обувки от Декатлон.

Та повече обувки от Дайхман - не! И местният им обущар явно не си върши работата. От едно съм доволна поне - нямаше проблеми с връщането.

# 278
  • Мнения: 5 294
Ако няма толкова много за дъвчене вътре,какво е?!
Крем супите не са супи, а сосове?!

# 279
  • Мнения: X
Ако няма толкова много за дъвчене вътре,какво е?!
Крем супите не са супи, а сосове?!
Да защото се варят,после пасират,това са пасирани,минали през термична обработка зеленчуци и месо,например Simple Smile
Егати "професорите" има тука.Хахахахах.Ужасия!

# 280
  • софия
  • Мнения: 2 463
Хм то и руската салата, дето се продава по магазините, си е сос вече

# 281
  • Варна
  • Мнения: 987
Хм то и руската салата, дето се продава по магазините, си е сос вече
Зависи от кои магазини? С ръка на сърцето мога да кажа,че  в Берьозка продават чудесна руска салата Simple Smile

Колкото до Дзадзикито то наистина е сос

https://gotvach.bg/n5-75737-%D0%92%D0%BA%D1%83%D1%81%D1%8A%D1%82 … D0%BD%D1%82%D0%B0

Но смятам,че го има и като салата.От там може ми идва недоразумението.Аз съм си взимала соса Дзадзики от лидъл и за сандвичи е перфектен Simple Smile

# 282
  • софия
  • Мнения: 2 463
Руската салата е нещо, което си губи качеството, когато се приготв в промишлени количества. Руска салата от магазин...няма такова нещо...онова е просто някаква салата с много майонеза.

# 283
  • Варна
  • Мнения: 987
Руската салата е нещо, което си губи качеството, когато се приготв в промишлени количества. Руска салата от магазин...няма такова нещо...онова е просто някаква салата с много майонеза.

Опитвала ли си тази за която ти говоря? Иначе и аз другите от магазин не ги харесвам Simple Smile

# 284
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 683
Руската салата е нещо, което си губи качеството, когато се приготв в промишлени количества. Руска салата от магазин...няма такова нещо...онова е просто някаква салата с много майонеза.

Опитвала ли си тази за която ти говоря? Иначе и аз другите от магазин не ги харесвам Simple Smile

И аз давам +1 глас за Руската салата от Берьозка. Даже в един момент я рекламираха със следия слогън: "Ако искате Руска салата за 2 лв/кг - Нямаме. Нашата е 10 лв/кг, но си струва цената."...
Опитвала съм и се доближава максимално до моят вкус. Единствено домашната ми е по-вкусна, но то няма пълно щастие.
Яде се и от Била - от насипните - тази с марка Била. Не Оливие!! Но само и единствено, ако е сега отворена голямата кутия. Аз купувям от нея за големи партита - 2.5кг е, но вкусът е различен като престои на витрината и, като е сега отворена.

Общи условия

Активация на акаунт