Остави ме защото не мога да имам деца

  • 22 809
  • 482
  •   1
Отговори
# 30
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 352
Обикновено лекарите искат първо да се направи изследване на  мъжа-спермограма.И ако всичко е наред тогава се правят изследвания на жената.
Някои мъже категорично отказват и жената се тормози излишно.
Твоят партньор правил ли си е изследване?

А този дето те е зарязал,той просто си търси крава за разплод.

Ако причината е в теб ,винаги можеш да си намериш мъж,който вече има дете от предишна връзка и не желае повече деца.Или мъж,който също не може да има деца.

# 31
  • Мнения: 1 267
Здравейте момичета. Темата не е шега и не е подигравка. На кратко на 30 години съм. В предишна връзка приключила преди известно време установихме, че не мога да имам деца след известни опити и със скоростта на светлината бях заменена с по-млада от мен, която вече роди. Дори не се опитахме да говорим за това и да намерим решение. Директно ми се показа вратата с оправданието, че като не мога да родя не му трябвам. В сегашната ми връзка отново правим опити и нищо не се получава - свекървата само ни мърмори и натиска и се боя, че ако не забременя скоро това ще сложи край на връзката ни. Толкова ли е важно една жена да може да има деца? Психирала съм се до такава степен, че идната седмица съм си запазила час за женска консултация с тази цел. Дайте ми някакъв съвет... от кога стана задължително да може да имаш деца, за да имаш щастлива и успешна връзка и значи ли, че липсата на деца те обрича на самота до края на дните ти?


Отговарям направо на първия пост. Обичай се повече моето момиче! Не позволявай някой да те натиска и да ти вменява вина! Просто се обичай и намери партньор, който да те обича!
На въпрос дали те обрича на самота - ние сами се обричаме на самота, защото сами си поставяме ниска оценка!

# 32
  • Мнения: 8 939
А в моя опит, който е не само личен, "обикновеното" е паралелно спермограма при мъжа и стандартните хормонални (полови и щитовидни) при жената. Но в конкретния случай не виждам причина специалист да не назначи изследвания само на жената. Защо да се комплексира момичето, защо да търси мъж, който ще я приеме без деца, като изобщо не е ясно има ли проблем или не? И защо изобщо да си създава нагласа, че не може да има деца? От друга страна, ако има проблем, не е ли по-добре да се хване възможно най-рано?

# 33
  • Мнения: 15 619
Жена може да бъде изоставена и когато е родила деца. Друго си мисли, не това. Нищо не се знае на този свят със сигурност, нищо. Повече спокойствие ти желая и добри резултати от прегледи и изследвания.

# 34
  • Мнения: 30 802
1. Деца се правят в брак, не във връзка. Първо намери мъж, който иска да ти предложи. Не си слагай главата в торбата да сте още гаджета, а ти да се раздаваш 100%. Това да не ти е тест драйв на кола - става/не става. Ако те иска достатъчно, за да прекара живота си с теб, би трябвало да приеме и възможността да сте двойка без деца. Ама и мамини златни муньовци, ще кажеш, че са с кралска кръв и трябва да оставят наследник...

2. Я махни тия селски разсъждения за "ялова". 21 век сме, има техника, има диагнози. Няма "ялови" ей така от нищото. Огромна грешка - невежи двойки от срам или страх с години "опитват" и губят време, вместо веднага да се възползват от медицината.

3. Замисли се какво искаш от живота и защо излизаш със селташки муньовци. Децата не са всичко. Нито ще ти решат проблемите, нито ще те зауважават свекървите.

# 35
  • Мнения: 2 695
На теб ти е лесно, като имаш 3 деца нали? Simple Smile
Само си представи, че ги нямаше и не можеше да ги имаш... пак ли това щеше да напишеш?

# 36
  • France
  • Мнения: 13 456

Отговарям направо на първия пост. Обичай се повече моето момиче! Не позволявай някой да те натиска и да ти вменява вина! Просто се обичай и намери партньор, който да те обича!
На въпрос дали те обрича на самота - ние сами се обричаме на самота, защото сами си поставяме ниска оценка!
...и към това да добавя да отидеш при специалист по репродуктивни проблеми и да не си слагаш диагнози сама.
Ако наистина имаш такъв проблем, това не те прави "ялова". Въобще кой използва още подобни думи? Има много решения - хормони на хапчета, на инжекции, инсеминации, ин витро...
И не, това дали можеш да имаш деца НЕ ОПРЕДЕЛЯ твоята личност. Който те обича наистина, ще те обича такава каквато си.

# 37
  • Мнения: 30 802
Да, пак това бих написала. Всички ми казваха, че децата са смисъла на живота, родих три, за да проверя - ами не са. Просто е въпрос на хормони, лудост и самонавиване, че е нещо невероятно. Даже щях да се кефя да съм "ялова".

Всички други неща са си валидни - защо нямат брак, тя защо бърза, защо е това суеверие да не ходи при специалист и да не й поставят диагноза...

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 500
Пък и това, че един мъж има приоритет да остави наследник, не го прави селяшки муньо.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 381
Пък и това, че един мъж има приоритет да остави наследник, не го прави селяшки муньо.

Така е. Селяшки Муньо го прави готовността да слуша щом мама каже, че не може да се забърква с ялови...

Последна редакция: пн, 12 ное 2018, 18:33 от Светулчица

# 40
  • Мнения: 30 802
...както и суеверно-мистичното отношение към раждането на деца. Вместо да седнат и да видят, че това е проблем с много решения, те пробват и чакат, докато се тровят от токсичния поглед на свекървещицата, която бди над брачното ложе като окото на Саурон, свети им, буквално...

Сега ако каже, че се бута да живее във фамилни кооперации и се напъва да я заплодят, за да влезе в ролята на пълноправна снаха...абе в живота има доста повече неща.

# 41
  • София
  • Мнения: 8 348
А от колко време сте с новия мъж заедно? И колко време опитвахте с предишния? И кой реши, че не можеш да имаш деца?

# 42
  • Мнения: 15 619
Сирен, цинизмът на чужд, поударен вече гръб е като стоте тояги. Когато и ако на твоя ги налагат, тогава евентуално ще е адекватен с проявата си. 

# 43
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 817
Една моя позната и тя като тебе все ми се оплакваше преди 2 години, че няма да има деца. Имала обърната матка...та незнам какво си. Сега има дете на 1.5 години. Когато много се съсредоточиш върху нещо, то няма да стане. Сигурно си чувала как други двойки са имали същия проблем, просто го приемат и след известно време-хоп с дете, че и второ раждат скорострелно.

# 44
  • Мнения: 7 006
Връзката е с жената, а не със способността ѝ да има деца. Щом това е причината да те остави, значи не е човек за теб.
Именно

Общи условия

Активация на акаунт