Остави ме защото не мога да имам деца

  • 22 811
  • 482
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 420
1. Изясни си отношенията с мъжа ти. Дали ще имате деца или не, не е тема за обсъждане със свекървата или когото и да било друг, освен вие двамата.
2. Отивате на лекар, за да откриете причината, ако има такава.
3. При следващо подмятане от страна на майка му, заявяваш, че вие секс не правите, така че да не чака деца и приключваш темата.

# 46
  • Мнения: X
Правилно ли разбирам, че свекървата от една страна опява за внуци, а от друга се притесняваш за връзката си? За да има свекърва, особено с толкова тежка дума, не трябва ли първо да има брак?

# 47
  • София
  • Мнения: 24 839
Съжалявам, че ще повдигна въпроса, който се избягва И от авторката.

Защо е решила да не отиде на преглед още с първия мъж?

От написаното разбирам, че има нещо/някой в семейството, който има репродуктивни проблеми, поради което тя решава, че също ги има.
Заявява на кандидат- таткото, че не може да има деца и той я напуска.
Хубавото е, че не изпада в самосъжаления и терзания, и намира друг мъж, с когото обаче, се изправя пак пред същия проблем.

Озадачава ме, че авторката иска да ходи на женска консултация и че е настроена на вълна "толкова ли е важно пък, да имаме деца"?

Има нещо, което липсва в пъзела, а свекървата ѝ е най- малката грижа, си мисля..

# 48
  • Мнения: 20
Не се притеснявай! И не се предавай! Ако един мъж те обича наистина ще те обича каквато и да си! Това не е основателна причина за да те остави ! Явно не те е обичал ,но спокойно всичко с времето си ще дойде човек ,който ще те обича каквато си! СЛАБИ СА ЗНАЧИ

# 49
  • Мнения: 3 614
Правилно ли разбирам, че свекървата от една страна опява за внуци, а от друга се притесняваш за връзката си? За да има свекърва, особено с толкова тежка дума, не трябва ли първо да има брак?

Брак все още няма. Не знам дали изобщо ще има. Внуците видиш ли обаче са супер важни.

# 50
  • Мнения: 3 614
Съжалявам, че ще повдигна въпроса, който се избягва И от авторката.

Защо е решила да не отиде на преглед още с първия мъж?

От написаното разбирам, че има нещо/някой в семейството, който има репродуктивни проблеми, поради което тя решава, че също ги има.
Заявява на кандидат- таткото, че не може да има деца и той я напуска.
Хубавото е, че не изпада в самосъжаления и терзания, и намира друг мъж, с когото обаче, се изправя пак пред същия проблем.

Озадачава ме, че авторката иска да ходи на женска консултация и че е настроена на вълна "толкова ли е важно пък, да имаме деца"?

Има нещо, което липсва в пъзела, а свекървата ѝ е най- малката грижа, си мисля..



Привет!
Отговарям на въпросите един след друг.
1. С първия мъж не отидох на лекар защото нямах време  (след като просто не стана се разделихме много грозно).
2. Искам да се прегледам и ме е страх от резултата, точно защото не ми даде шанс да решим този проблем.
3. Чудя се дали е толкова важно да имаш деца защото много мои приятелки направиха голяма трагедия от това, че моментално не забременяха и се бояха да не бъдат и те зарязани от мъжете си като мен.

# 51
  • Мнения: 30 802
E то лекарят може да ти каже и обнадеждаващ резултат.

Не е гот обаче да се влачиш с тия мъже, дето не искат брак, ама натискат за бебета. Ми той може утре да каже - а, то това не е от мен, нямаме брак, ти си ми никоя, чао.

# 52
  • Мнения: X
За повечето хора е важно. Ако за теб не е, потърси мъж, който мисли като теб. И не, не е нужно мъжът да те зарязва, а просто заедно да намерите решение на проблема.

# 53
  • Мнения: 30 802
Нямахме ли в тоя подфорум един потребител, на който майка му го съветвала да НЕ се жени за жената, преди да му роди, ама не просто дете, а ако може - син? Първо да се види дали булката "прихваща", после сватбата. Ами това е гига селско и гадно.

Чувала съм една много одиозна личност да коментира снахата, която не забременявала веднага (под веднага се разбира точно веднага, не след 2-3 години брак). Нарече я и яловица, че я наказвал господ...еми много е грозно.

# 54
  • София
  • Мнения: 8 348
Колко бързо си очаквала да забременееш с първия си приятел?

И от колко време сте заедно с новия?

# 55
  • Мнения: 603
Предишният я е оставил, защото е искал жената само за разплод. По тази причина си е намерил някоя и хоп - бебИ. Не си мисли, че щеше да си щастлива с него, ако му беше направила дете.
Този новия пък друга Мара - мама всичко диктува. Изяснете си връзката с господина и не мисли за толкова сериозни неща, защото е по-трудно да гледаш сама дете, отколкото да нямаш, а щом връзката ви не е на ниво сватби и годежи даже не бих се замислила да се опитвам да забременявам. Каква е пък бъдещата свекърва да опява и да говори за теб по този начин, да те диагностицира по-добре от гинеколог и да придава важност на нещо, което зависи САМО от теб и твоето желание?Детето няма да го ражда нито тя, нито да го гледа, нито да го възпитава.

# 56
  • Мнения: 97
Не знам ти изобщо искаш ли деца? Това е въпроса. Ако да, отиди на репродуктивен специалист. Аз преживях ин витро и проблема ми се реши. Но не си слагах сама диагнози.
Питаш важни ли са децата. За теб важни ли са, за партньора ти важни ли са?
За повечето в този форум са важни, да, но това е според човека. Едва ли тези за които не са важни ще следят БГ мама Joy
Не мисля, че проблема ти е нерешим, просто теб май те е страх да си чуеш диагнозата. А и си на 30, не си малка.
Моят съвет е ако си решила, че искаш да имаш деца отиди при репродуктивен специалист, не АГ.
ПП. И стига с тези определения "ялова"да не сме овце.
Успех!

# 57
  • France
  • Мнения: 13 461
1) Разделите се случват. Грозни, красиви... и даже странни. Като например - "Mило, може и да имам репродуктивен проблем. А, чао тогава!"
2) Най-вероятно няма да получиш конкретен отговор на първата консултация. Освен ако нямаш матка и/или яйчници. А това все щеше да го научиш до сега. Ще ти бъдат назначени изследвания, които ще покажат имаш ли наистина проблем, или не. И да имаш проблем, това не е страшно, защото модерната медицина има много решения. Няма място за страх!
3) Въобще не е важно! Освен за една абсолютно изостанала, патриалхална прослойка мъже, които и без друго е по-добре да не се размножават. Hug

# 58
  • Мнения: 4 420
Пишеш, че си на 30. На тези години трябва вече да знаеш дали искаш или не деца. На тези години трябва също така да знаеш, че ходене на лекар не се отлага, защото няма време. Най-малко профилактични изследвания трябва да си правиш.
От кога си с този мъж и от колко време правите опити за бебе?

# 59
  • Мнения: 1 472

Привет!
Отговарям на въпросите един след друг.
1. С първия мъж не отидох на лекар защото нямах време  (след като просто не стана се разделихме много грозно).
2. Искам да се прегледам и ме е страх от резултата, точно защото не ми даде шанс да решим този проблем.
3. Чудя се дали е толкова важно да имаш деца защото много мои приятелки направиха голяма трагедия от това, че моментално не забременяха и се бояха да не бъдат и те зарязани от мъжете си като мен.

Момиче, какви са тези филми,бре? Даже не си ходила на лекар, как така реши,че не можеш да имаш дете?
Прегледай се и тогава се страхувай, ако има от какво изобщо.
Да, важно е да имаш детенце, детето дава нов смисъл на живота ти. Но не и на всяка цена и въпреки всичко.Не се психирай, просто си гледай живота и това да не е идея фикс.Защото има много случаи в които жени не успяват да забременеят на психическа основа, осиновяват, успокояват се, и изненадващо забременяват после, без лекарства, без лекари и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт