Quiko ERA: Всичко, което трябва да знаете за безконтактните термометри

  • 21 296
  • 232
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 427
Затруднението ми е, че е на два месеца и не стои мирно. Вчера за първи път ми се наложи да измеря температура и изпаднах в шок и ужас. Ще следя темата с голям интерес, защото ме вълнува много. На дневен ред ми е закупуването на подобен уред.

# 46
  • Мнения: 5 095
Най-честите затруднения в измерването на температурата на детето е то да застане мирно и да изтърпи и краткото време за измерване.

# 47
  • София
  • Мнения: 9 097
Непрекъснато купувам дигитални термометри и не са точни. У дома има поне 5 и мога да разчитам само на един от тях. Останалите мерят всеки път каквото им падне.

# 48
  • Мнения: 1 473
Затрудненията ми идват от това, че ползвам 2 различни термометъра и никога показват една и съща стойност. За мен най-точни са живачните, които за съжаление, ги премахнаха.

# 49
  • Мнения: 982
Трудно ми беше докато баха малки да ги накарам да стоят мирно. Сега използват сами електронен термометър (живачен ме е страх да използват), но не знам колко точно измерва.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 6 618
Абсурд е да накарам дъщеря си, да стои мирно, за да и премеря температурата. От бебе си е така и съм се специализирала в "меренето" с устни - допирам устните си, за целувка до челото и и усещам, ако има температура.
Със сина ми проблеми от това естество нямаме, но покрай сестра му, свикнах и с него така да процедирам

# 51
  • Мнения: 528
Предпочитам да меря температурата докато спи дъщеря ми. Стоенето на едно място е доста трудно за малката. Поставям термометъра под мишницата, измерването трае 2 мин, но е невъзможно дъщеря ми докато е будна да се случи това. Ако се случва е придружено с рев.

# 52
  • Мнения: 441
Винаги съм седяла до децата ми, докато чакам да се измери температурата. Имах стар, живачен и се притестявах да не го счупят.

# 53
  • Мнения: 1 348
Най-голямото затруднение е да се стои мирно, докато се измери температурата. Случва се някои термометри не дават точни показания, и се налага да се повтори меренето, което допълнително затруднява.

# 54
  • Мнения: 3 541
Детето с Т е много топло- дори горещо, термометъра е студен и това води до дискомфорт. Отделно на болното детенце не му е добре, иска да се гушка в мама и стоенето няколко минути мирно си е изтезание.

# 55
  • софия
  • Мнения: 25 202
Най-голямото затруднение е, че имам 2 различни термометъра, които показват различна стойност и не съм сигурна кой отчита най-коректно.

# 56
  • Мнения: 1 555
И на мен ми е трудно  да меря температурата с постоянно шаващо  и нетърпеливо  дете.

# 57
  • Мнения: 475
Трудно ми е да меря температурата на детето, защото мърда.

# 58
  • Мнения: 373
Какви са най-честите ви затруднения при измерване на температурата на вашето дете?
Най-честото затруднение при нас е да я убедим, че това  е необходимо. Освен това термометър под мишницата е много интересно и любопитно, затова се пипа, разглежда, побутва и т.н.
Имаме и безконтактен, но не мери точно.

# 59
  • Мнения: 472
Едно от най-големите затруднения е липсата на търпение и невъзможността да стои мирно за няколко минути.

Общи условия

Активация на акаунт