Quiko ERA: Всичко, което трябва да знаете за безконтактните термометри

  • 21 430
  • 232
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 991
Дъщеря ми на 2,5г. отказва да и меря температурата по какъвто и да е начин, пробвала съм чрез игри, слагаме заедно на куклите и играчките, но на нея не дава.
Повече от година найстина не успявам да и измеря температурата.
Разглеждала съм варианти на безконтактни термометри, но немога да преценя и реша на какъв да се спра.

# 61
  • Мнения: 427
Най-честите затруднения с обикновените термометри са,че детето не стои мирно дълго време, неудобни са, показват различно всеки път.

# 62
  • Мнения: 384
Детето ми само докато види термометъра и веднага бяга от мен,при опит да и го поставя се започва един рев,едно тръшкане...Реално не съм успявала да и я измеря...

# 63
  • София
  • Мнения: 905
Температурата се вдига и нощем, когато детето спи или е унесено от температурата. За да измеря температурата, трябва да съблека, подпъхна или даже да събудя детето, което сънено плаче и още повече повлиява на показанията. Безконтактния термометър ще е голямо улеснение в тази посока. Малките също не стоят мирно, за да се измери температурата, мърдат и термометъра се мести.

# 64
  • Мнения: 4 585
Най-голямото затруднение идва от това да накараш детето да стои спокойно и да не се движи, докато термометъра си свърши работата.

# 65
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Както повечето отговори и моят е да стои мирно, докато термометърът отчете. Също неприятно е и това, че дори при електронните термометри е добре да се изчака време след сигнала, а детето чуе ли го, скача.

# 66
  • Мнения: 999
С дъщеря ми не бих казала, че имам проблем, когато се налага да меря температура. Синът ми обаче се опитва да се отскубне, докато го държа, и е много трудно да се отчете точна температура. Трудно е и  нощно време, когато трябва да се поразсъблече детето, да се измери температурата, а в същото време да не се нарушава напълно сънят му.

# 67
  • Мнения: 2 396
И за мен най-голямо затруднение при измерване на температурата на детето ми е постоянното му мърдане.

# 68
  • Мнения: 1 009
Остава малко повече от месец до появата на нашето малко бебче , а все още не сме избрали термометър.  Повечето не ми изглеждат надеждни , а живачен няма как да използваме . Искам да попитам трябва ли се насочим към термометър , който се поставя в дупето или в друга кухина или тези от разстояние са по-добри за новородено бебче 😊 ще ви бъда много благодарна 😊

# 69
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Най-трудно ми е да задържа детето мирно, докато му измеря температурата.Също така нямам голямо доверие на електронните термометри.
При спиртните обаче на детето му стават некомфортно ми измерване и нощем също е трудно.
Няколко дни малкият ми е точно с температура и нощем се виждам в чудо с меренето.

# 70
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
проблем, че отнема време измерването. трудно е дс измеря особено вечер, докато малката спи...

# 71
  • Мнения: 740
Разбира се и при нас търпението липсва докато термометърът отчете.
Пробвала съм безконтактен, но всеки път отчиташе различна температура и ми се стори ненадежден. Беше преди доста време, надявам се сега да има и по-добри.

# 72
  • Мнения: 2 726
Както при всички дадени отговори досега, така и при моят син, най-трудна задача е да стои без да мърда няколко минути, докато я мерим. А след като я измеря, пък настава рев, че иска да си играе с термометъра.

# 73
  • Мнения: 240
Най-трудно е стоенето мирно! Термометърът ми показва различни стойности и трябва да меря няколко пъти

# 74
  • София
  • Мнения: 3 011
И двамата ми синове не разрешават да им меря температурата. Въртят се, мърдат, направо е ад да им се измери температурата. Меря, когато заспят.

Общи условия

Активация на акаунт