Електронни четци - тема 22

  • 46 845
  • 756
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 11 816
Набързо погледнах в olx, намира се за 215 - 219 лв. новият Kindle Paperwhite. Прилична цена е, на който не му се чака ново намаление, не е като 330 лв. Wink

# 166
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Набързо погледнах в olx, намира се за 215 - 219 лв. Прилична цена е, на който не му се чака ново намаление, не е като 330 лв. Wink
Сиси, той в момента е на 100 евро в немския Амазон, аз бих си взела от там, но ще почакам понеже имам предния Пейпъруайт, пак от немците, тогава за 80 евро.

# 167
  • Мнения: 504
All-New Kindle , 6" Glare-Free Touchscreen Display, Wi-Fi (Black) - Includes Special Offers - EUR 49.99 в немския
Да попитам това ли е офертата?
https://www.amazon.de/dp/B0186FESVC?aaxitk=oIQV4cRCmZ92DaOgpJOId … ialangeboten#tech

И е без подсветка, нали така?
Пише безплатна доставка, но до Германия или до България ще е безплатна?
Понеже на предишната промоция на другия киндъл направо си пишеше че не доставят до България, а за този как е?
Тази седмица в брошурата на кауфланд има четец киндъл glare touch за 150 лв, дали е същия модел?
Има и за 260лв с подсветка

# 168
  • Мнения: 18 993
Този е, без подсветка. Безплатна доставка е до Германия
В Кауфланд е този от 150.
С подсветка е Paperwhite

# 169
  • Мнения: 504
Да, ясно, може да взема за подарък. Значи ако е от амазон пак чрез габко ще  е.

# 170
  • Мнения: 11 816
Jinxey, да, знам, разбира се, че винаги от Амазон излиза най-изгодно дори и когато не е намален. Но споделям като алтернативен вариант, защото се видя, че много хора нямат опит с пазаруване от Амазон + доставчик, или просто не им се занимава или чака. А разликата не е толкова голяма и четците са същите, купувани пак от такива промоции.. Има и хора, които купуват от нормалните магазини, без да знаят, че има алтернативи.. Просто като информация, нали темата е за това?!

# 171
  • София
  • Мнения: 5 826
Да се похваля - и моят Киндъл дойде най-после.
Куриоз - доставката от Германия до България ми струваше 3,40 лв., доставката от склада на превозвача /София/ до вкъщи /София/ с Еконт - 6,50, е това нормално ли е?!?  Rolling Eyes

Сега си прехвърлям книгите и си подреждам библиотеката  Simple Smile
Май някой назад беше писал, че може да се качват още шрифтове.
Моля да припомните как ставаше.

# 172
  • Мнения: 18 993
Правиш разходка до Полигона и спестяваш 6,50

# 173
  • София
  • Мнения: 5 826
Нямаше как да изляза от работа, ситуацията е сложна, а нямах търпение, както и да е.
Но направо се изумих от разликата в цените.
 

# 174
  • София
  • Мнения: 12 550
Нямаше как да изляза от работа, ситуацията е сложна, а нямах търпение, както и да е.
Но направо се изумих от разликата в цените.
 

Разликата е, че куриерът в София носи твоята пратка плюс още максимум 20-30. От Германия идва цял ТИР.

# 175
  • Мнения: 2 833
6,50 в София? На мен от София до провинцията ми вземат 5 лв 100км са!

# 176
  • София
  • Мнения: 6 149
Разстоянието няма значение. Дали ще е София - София или София - Силистра цената на куриерската услуга е еднаква. Разликата идва от начина на доставка: от/до офис на куриера/адрес.

# 177
  • София
  • Мнения: 101
До някаква степен е така, но като че ли 6.50 е малко много за доставка София- София.


[/b][/b]
Разстоянието няма значение. Дали ще е София - София или София - Силистра цената на куриерската услуга е еднаква. Разликата идва от начина на доставка: от/до офис на куриера/адрес.

# 178
  • София
  • Мнения: 2 411
Да споделя, че бухнах една архивирана книга в Калибре-то и я изкара в моби без проблем... Май😁... Конвертирах на куп 5 книги, които изтеглих архивирано от Читанка. Засега тръгват добре, но не знам дали някъде по трасето няма да възникне грешка, защото програмата ги направи на един файл.

# 179
  • София
  • Мнения: 9 880
Ето и моето впечатление за новия киндъл.
Сравних го с 2015 PP3 - и се оказа че има подобрения, но и един основен недостатък спрямо PP 3 2015.

Предимства:
- Много равномерна подсветка
- видимо по-бързо опресняване при прелистване
- 16г по-лек /182 по каталог, по моята везна= 184г)
- повече памет и водоустойчивост (за мен нямат значение)

Недостатъци:
- видимо прозиране на текста, т.е. нисък контраст (по-ниска оптична плътност, спрямо стария, дори с различни шрифтове...).
Пробвах с двата болднати шрифтове /halvetica, amazon ember bold/ ,малко по-добре е, но аз чета със серифни (  bookerly)... а няма опция за болдване както е Kobo. Жалко.
Опитах да ъпгрейдна, но няма подобрение.
 
2.  има луминисцентен фон (студено бяло), за разлика от по-топлия фон на стария ми, но той има в дъното лека сянка, която не прави впечатление вече.
На снимките разликата се е потушила с 50%...




Ето и актуалната версия на четеца: 5.10.0.2  - с тази си и беше. Регистрирах го.
Четох и в mobileread.com/forums  че имат този проблем с контраста, вероятно заради допълнителния панел... като цяло силния контаст идвал с екрани от инфрачервена сензорика, като Kobo.
Някой взе ли си вече Kobo Clara HD 6" или ONYX BOOX NOVA

Да се похваля - и моят Киндъл дойде най-после.
.......
Май някой назад беше писал, че може да се качват още шрифтове.
Моля да припомните как ставаше.
И аз се интересувам. По-специално bookerly - bold-нат.
До колкото разбрах azw и mobi - амазонски книги имат опция за bold-ване, не че е гаранция за решаване на проблема, но може да се опита - дали с нашите книги ще стане (болдването)? Ако няма ефект мисля да се освободя от него и да си карам със тройката засега и да се огледам за Koboто ili Oniksa, които идват с топъл екран и липса на синя светлина...

ПС: Някой намери ли хубав калъф за 4ката?

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 13:40 от Starrydream

Общи условия

Активация на акаунт