Вежди – Грижа, оформяне, растеж – Тема 3

  • 25 213
  • 208
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 349
Чистя ги сама с пинсета.
Бих опитала обаче с конец, и ще се радвам да ми препоръчате козметик за целта в южните райони. В chix каква е цената, много ми е удобно като локация?

Използвам помадата на Лореал, и по-рядко прецизния молив на Катрис или сенките на Есенс. Разресвам с четчица и отгоре винаги слагам прозрачен или цветен гел за фиксиране (Катрис, Макс Фактор). Издържат ми цял ден, без значение с какво са правени. Нямам за запълване, само леко оформям линията под и над веждите.

# 31
  • Мнения: 31 181
Точно така е, хваща абсолютно всичко и понеже го изтръгва от самия корен, растат много по-бавно. Правят просто перфектна форма, но боли. Определено боли, но резултата е умопомрачителен за моите вежди. Аз само леко ги почиствам и никога не ги правя с моливи и сенки, а сега ми правят чудна форма и не се налага да ги скубя през три-четри дни.
Въобще съм супер доволна и не се занимавам с вежди на 10 дни, че и повече.

# 32
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Пинсета-често скубане,не може да премахне по-къси косъмчета,зачервяване.
Конец-премахване на всички косъмчета и мъхчета,по-бързо почистване,няма зачервяване,при мен няма и болка,почиствам на около 40 дни,а на цяло лице махам на 2 месеца.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
не съм си правила с конец, но знам че хваща и най-малките косъмчета, който пинсетата би изпуснала
Хммм, аз без проблем мога да хвана абсолютно всеки косъм с пинсетата, независимо колко е къс или тънък. Почиствам всичко с нея, включително – мъхчетата около веждите.

Единствено за бързината съм съгласна, че би имало разлика, но друг плюс на премахването с конец аз поне не виждам. Или поне никой не даде валиден аргумент. Simple Smile

Конец-премахване на всички косъмчета и мъхчета,по-бързо почистване,няма зачервяване,при мен няма и болка,почиствам на около 40 дни,а на цяло лице махам на 2 месеца.
Искаш да кажеш, че в рамките на почти 40 дни не ти растат косъмчетата, които са били отскубнати от корен? Това, за двата месеца, не знам как да го коментирам даже. Rolling Eyes Не че бих тръгнала да си махам мъха от лицето, де.

# 34
  • Мнения: 1 600
С конец оформянето и въобще линията на веждите става съвършена, много различно действа пинсетата,а и доста по-бавно. Аз също знам,че забавя доста растежа и с времето изчезват,но моите косми много бързо растат като цяло,на други очевидно не, всеки си е различен.С болката се свиква, първите пъти си боли

# 35
  • Мнения: 31 181
С конец оформянето и въобще линията на веждите става съвършена, много различно действа пинсетата,а и доста по-бавно. Аз също знам,че забавя доста растежа и с времето изчезват,но моите косми много бързо растат като цяло,на други очевидно не, всеки си е различен.С болката се свиква, първите пъти си боли
Точно така е, нищо общо няма с пинсетата.


Единствено за бързината съм съгласна, че би имало разлика, но друг плюс на премахването с конец аз поне не виждам. Или поне никой не даде валиден аргумент. Simple Smile
Правила ли си си някога веждите с конец?

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Правила ли си си някога веждите с конец?
Не. Аз точно затова задавам въпроси, любопитно ми е. Simple Smile Ако бях ходила, не би имало логика да ви разпитвам.
Едва ли ще отида, защото не полагам професионална грижа за веждите си – да си ги оправям сама ми доставя голямо удоволствие, така че е малко вероятно да прибегна до услугите на специалист. Peace

Ето, примерно, сега, във връзка с поста на Christina-89777, ми стана интересно – каква е логиката премахването с конец да забавя растежа на космите? Това си е стандартно отскубване от корен. Не е лазерна епилация, че да кажеш, че растежът ще се повлияе. Просто разсъждавам логично и търся аргументи за това.

# 37
  • Мнения: 31 181
Отиди и ще си отговориш на въпросите. Peace

# 38
  • Мнения: 12 750
Чак да се забавят едва ли, но пък конецът захваща и най-мъничките, така че се отскубват всичките едновременно. Не да растат на етапи и да скубете през няколко дни които са били твърде малки предния път. По този начин наистина поддръжката би могла да е през малко по-дълго време. То и епилатор и кола маска уж все скубе, ама знаете с едното и с другото колко често се работи... логиката е същата.
Иначе наистина казват че с конец лесно се получава много хубава и чиста линия. Моите вежди за съжаление са светли и рехави и няма как да кажа от опит, аз и с пинсетата почти никаква работа нямам, то няма "материал".

# 39
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Освен че хваща всичко, конецът дава точен наклон и ъгъл на веждите. Просто са като изписани с няколко движения. Навремето една съседка туркиня правеше на майка ми веждите така, по-късно и на мен.

# 40
  • Мнения: 4 270
Отиди и ще си отговориш на въпросите. Peace
densi, още веднъж благодаря за информацията.
Днес бях в Ринг мол за почистване на вежди с конец.
Супер доволна съм. Формата е прецизна, едно мъхче не остава. Цената е 15 лв. Преди това се обадих, имах идея да си запиша час, но политиката на "салона" не била такава. Изчаках на място, имаше една клиентка преди мен.

# 41
  • Мнения: 31 181
Моят случай там беше странен. Поканиха ме на откриването и там любезно искаха да ми направят веждите. Аз не ги правя и нямам доверие да ми ги правят. Не ги рисувам, нищо не им правя, освен леко почистване отдолу на косъмчетата с пинсета. Отказах. Пак ме подканиха, отново отказах.
Дойде лично собственичката на веригата в чужбина и ми каза, че тя ще ме направи като и ще ми ги боядиса после. Изсмях и се. Тя се обиди и ми каза, че ще махне боята, ако не се харесам.
Седнах, нямаше начин. Много ме боля. Бях кисела и си затворих очите да не се гледам.
Като ги отворих видях друга жена. Имах перфектна линия на веждите и страхотен, много отиващш ми цвят. Снимах се, а аз рядко го правя и пуснах снимката. Всички ме харесаха.
Казах им директно на дамите в салона, че не знам какво ще правя утре, за да са ми такива веждите отново и си помислих, че повече никога няма да се махна от конците.
Намерих си и по-близо до нас много опитна жена и не мисля да се откажа от тази благина.

# 42
  • Мнения: X
Отиди и ще си отговориш на въпросите. Peace
densi, още веднъж благодаря за информацията.
Днес бях в Ринг мол за почистване на вежди с конец.
Супер доволна съм. Формата е прецизна, едно мъхче не остава. Цената е 15 лв. Преди това се обадих, имах идея да си запиша час, но политиката на "салона" не била такава. Изчаках на място, имаше една клиентка преди мен.
Може ли телефон на този салон в ринг мол или да ми кажеш на кое ниво е?

# 43
  • Мнения: 4 270
Отиди и ще си отговориш на въпросите. Peace
densi, още веднъж благодаря за информацията.
Днес бях в Ринг мол за почистване на вежди с конец.
Супер доволна съм. Формата е прецизна, едно мъхче не остава. Цената е 15 лв. Преди това се обадих, имах идея да си запиша час, но политиката на "салона" не била такава. Изчаках на място, имаше една клиентка преди мен.
Може ли телефон на този салон в ринг мол или да ми кажеш на кое ниво е?
Нямат телефон в т.нар. салон. Аз се обядих на телефона, който е даден в интернет. Вдигна вероятно собственичката, която каза че е в чужбина. Не записвали часове "Отивате на място, ще ме вземат". Така и направих. Въпреки това давам телефона, на който звънях аз - 0890221127.
Салонът представлява нещо като параван по средата на 2-ро ниво /или ако паркинга е на ниво 0, там са магазин Бриколаж, банките и т.н., салонът е на горния етаж/, от едната страна видях че има магазин за обувки Паоло Ботичели.

# 44
  • Мнения: 7 573
А с боядисването как седи въпроса , аз леко подчертавам с молив , боядисването трайно ли е ?

Общи условия

Активация на акаунт