Вежди – Грижа, оформяне, растеж – Тема 3

  • 25 240
  • 208
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
ВЕЖДИ:

ГРИЖА, ОФОРМЯНЕ, РАСТЕЖ

Hug  и всичко, което ни вълнува за тях.  newsm76



Вместо запис, моля, споделете:

Сами ли се грижите за веждите си или се доверявате на специалист? Peace


Предишни теми: 1, 2.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 14:51 от Blаck Cat

# 1
  • Мнения: 1 600
Благодаря за темата,сама се грижа за веждите си. Някой с препоръка за дълготрайна помада за вежди за блондинки?

# 2
  • Мнения: 39 380
Сама се грижа.

# 3
  • Мнения: 1 467
Благодаря за темата. И аз сама се грижа за веждите си, но съм фен на по-дебелите и с естествена форма, така че нямам и много работа по тях, само почиствам.
Много съм доволна от автоматичният молив на Катрис - изключително тънък и прецизен е, и ми харесва ще е със по пепелив подтон.

# 4
  • Мнения: 786
Аз ходя на козметик, понеже само малко да ги барна и стават различни. В ежедневието си съм ползвала различни моливи и сенки, като в момент съм с автоматичен молив на Avon и съм изненадващо доволна. Със светла коса съм, съответно вежди, който са и доста редки, та ако нямкой може да ми препоръча нещо за сгъстяване, ще съм благодарна!

# 5
  • Мнения: X
Ще следя темата с интерес. В момента ползвам молив за вежди на корейската марка Тони Моли, страшно добър много траен /ако го нанеса сутринта докато се изкъпя вечер не мърда/. Тези дни поръчах това от сайта на додис.
https://www.dodis.bg/catrice-serum-za-podhranvane-na-vezdite-bam-brow.html
Също така гледах и тату за вежди на мейбалин, но все се чудя дали е подходящо.

# 6
  • Мнения: 1 052
За сгъстяване/удебеляване използвам Revitabrow. Доволна съм.
Принципно веждите ми са гъсти, но бяха много тънки. За два месеца използване на серума има голяма промяна. Естествено и ограничаване на пинсетите.

# 7
  • Мнения: 1 600
Мазане с бадемово или рициново масло,синапено,търкане с чесън Wink

# 8
  • Мнения: 31 206
Откакто ми направиха и подържам веждите си с конец се родих. Никога не са ми били по-хубави.

# 9
  • Мнения: 4 270
Откакто ми направиха и подържам веждите си с конец се родих. Никога не са ми били по-хубави.

densi , би ли споделила повече за това къде предлагат услугата оформяне на вежди с конец? Извинявай ако в предишни теми си писала, нямах време да чета назад.
Аз ходя на козметик за оформяне на вежди, а сама ги почиствам при нужда. Рядко ползвам молив, на Лореал.

# 10
  • Мнения: 1 600
С конец е много лесно и сам да действаш,аз се научих с ютюб:grinning: иначе съм чувала за едно малко салонче  близост до Скай Сити,но не съм ходила,тъй като се научих и сама

# 11
  • Мнения: 182
В Дерма акт предлагат такава услуга ама ми се вижда мн скъпо (15-20лв)... много е нали?

# 12
  • Мнения: 4 270
В Дерма акт предлагат такава услуга ама ми се вижда мн скъпо (15-20лв)... много е нали?


Разгледах ценоразписа им и епилация на вежди с конец е 10 лв. Благодаря за идеята.
Не мисля, че е много.

Christina-89777, с маникюр и сешоар се справям повече от добре, но с веждите не мога. Предпочитам професионалист да се заеме Grinning.

# 13
  • Мнения: 31 206
Има на много места. Аз си ги правя в квартално салонче при много добра козметичка за 10 лв., но първо ми ги направиха в Chix в Ринг мол и тогава се харесах страшно, за да продължа.

# 14
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Моите вежди ги прави един арабин в Красна поляна,за 5 лева.
Допълнително ползвам ет това https://dreamgirlbeauty.blogspot.com/2017/05/impala-eyebrow-powder.html

# 15
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, някоя от вас оформяла ли е веждите си с лазерна епилация. Предлагат ми в салона, в който ходя, но се притеснявам какъв ще е ефекта и по-специално две неща - дали няма да останат тъмни петна по лицето и дали е безопасно за очите - все пак това е лъч, който не знам къде достига

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
А как е разликата между това, да си оформяш веждите с конец, и това, да отстраняваш излишните косъмчета с пинсета?

# 17
  • Мнения: 1 168
След около 15-20 години яко скубане, моите вежди станаха ужасно тънки. Да не говоря, че са си редки по принцип. А на всичкото отгоре са и по-светли от цвета на косата (а аз съм с кестенява коса) През лятото пък съвсем се губят, стават още по-руси. Преди година и половина казах "край" спирам да ги скубя, за да станат по-дебели. Ефектът - на места изникнаха косъмчета. Само дето тия места бяха ония места, където трябва да се скубят, т.е. местата извън естествената форма. Същевременно обаче продължавах да ги подчертавам с молив. В един момент се замислих, дали точно нещо, някаква химия в молива, им пречи да израснат. И спрях да го ползвам. Повярвайте ми имаше ефект. Но и не само това.
Една приятелка ми каза, че маже нейните с витамин А. (Аз бях чувала, че трябва да се мажат с витамин Д). Набавих си и аз. Със стара спирала почнах да ги разчесвам през вечер в продължение на около 4 месеца. Подобриха се значително. От начало изникна ред косми през един ред от нормалните ми вежди. Все едно имат по два реда косми, вместо една вежда със значително разстояние по между им. На по-късен етап се появиха и свежи нови попълнения косми в пролуката между двата реда. Естествено, беше ужасно смешно, но пък със слънчевите очила можех до известна степен да се понасям. Сега, след като нещата са гооооре-долу ок, само махам излишните косми извън формата с пинцета. Дупчиците, които останаха на места запълвам по различни начини. Ползвала съм Мейбълин Brow satin, ползвала съм и гелът Tatto brow. Напоследък само със матови сенки запълвам.

# 18
  • Down south
  • Мнения: 7 684
Докато уцеля правилната тема, изписах един ферман в друга.

Да попитам.
До съвсем скоро ползвах този молив за вежди  и общо взето си бях доволна, само че се свърши и отидох за нов.



Да си призная, не знам как, но девойката консултантка ме омагьоса с другият им популярен продукт, дори ми направи веждите и много се харесах.
Добре, сдобих се с този продукт, който не съм сигурна как да опиша, но повечето от вас знаят за какво става дума. Взех и подходяща (според консултантката) четка, #12






До тук добре, оставям настрана, че ми отнема повече време, но това не е толкова голям проблем, работата е там, че сутрин изглеждат добре, а следобяд вече не чак толкова.  Някак си стоят на точици  Crazy
Въпросът ми е под тази продукт, слага ли се нещо друго на веждите и ако да, какво? Или се слага върху него и пак какво би било то?

Благодаря авансово, в случай, че някоя добра душа, намери време да ми отговори  Peace

# 19
  • Мнения: X
Не съм ползвала подобен продукт, ползвах лятото вид спирала за вежди на есенс и катрис, добре се държаха, на жегата не се стичаха.

# 20
  • Мнения: 69
Daylily аз използвам помадата на Анастасия от години, но винаги "запечатвам" от горе със сенки за вежди. При мен нямат мърдане.

# 21
  • Мнения: 7 279
Аз подсилваме моите с молив и над него слагам спирала за вежди. Изглеждат съвсем естествено и не мърдат цял ден.

# 22
  • Down south
  • Мнения: 7 684
Daylily аз използвам помадата на Анастасия от години, но винаги "запечатвам" от горе със сенки за вежди. При мен нямат мърдане.
Помада! Точно това е думата  Peace Въобще нямаше да се сетя за тази дума. Благодаря!
Така сега, кажи, моля, какви са тези сенки за вежди? Ако може и линк към продукта, че направо да го поръчвам.

# 23
  • USA
  • Мнения: 7 303
А как е разликата между това, да си оформяш веждите с конец, и това, да отстраняваш излишните косъмчета с пинсета?

И аз питам същото.Нали крайният резултат,скубане/оформяне, е един и същ.Какво значение дали се отстраняват с конец или пинсета?
Сама се оформям от много години.Имам над 15 молива,гела и четки за оформняне и разнообразявам всеки път.Най са ми удобни моливите.

# 24
  • UK
  • Мнения: 958
Сама си ги оформям. Моите са доста редки и в момента се опитвам да ги мажа редовно с рициново масло. Резултат за момента не виждам, но скоро започнах.

# 25
  • Мнения: 4 270
Има на много места. Аз си ги правя в квартално салонче при много добра козметичка за 10 лв., но първо ми ги направиха в Chix в Ринг мол и тогава се харесах страшно, за да продължа.
Благодаря, densi!
Ще се вдигна в събота за едни вежди до Ринг мол-а, че вечер задръстванията са кански.

# 26
  • Мнения: 786
Daylily, аз също използвам подобни помади, просто при самото нанасяне гледам да няма струпване на материал, така да се кажа, а ако се случи сресвам с четка от стара спирала и излишното или остава на четката и излиза над веждите и избърсвам внимателно. По - лесно ми е с този вид запълване, понеже с молива "точиците" по - трудно се разнасят. Надявам се да ме разбра .

# 27
  • Мнения: 310
На Anastasia помадите са много хубави, тъкмо ми свърши моята миналата седмица, но я поднових с MAC.

# 28
  • Мнения: 2 179
А как е разликата между това, да си оформяш веждите с конец, и това, да отстраняваш излишните косъмчета с пинсета?

И аз питам същото.Нали крайният резултат,скубане/оформяне, е един и същ.Какво значение дали се отстраняват с конец или пинсета?
Сама се оформям от много години.Имам над 15 молива,гела и четки за оформняне и разнообразявам всеки път.Най са ми удобни моливите.
С конец изглеждат по- прецизно оформени..не съм съгласна, че крайния резултат е един и същ.

# 29
  • Мнения: 1 467
не съм си правила с конец, но знам че хваща и най-малките косъмчета, който пинсетата би изпуснала

# 30
  • Мнения: 1 349
Чистя ги сама с пинсета.
Бих опитала обаче с конец, и ще се радвам да ми препоръчате козметик за целта в южните райони. В chix каква е цената, много ми е удобно като локация?

Използвам помадата на Лореал, и по-рядко прецизния молив на Катрис или сенките на Есенс. Разресвам с четчица и отгоре винаги слагам прозрачен или цветен гел за фиксиране (Катрис, Макс Фактор). Издържат ми цял ден, без значение с какво са правени. Нямам за запълване, само леко оформям линията под и над веждите.

# 31
  • Мнения: 31 206
Точно така е, хваща абсолютно всичко и понеже го изтръгва от самия корен, растат много по-бавно. Правят просто перфектна форма, но боли. Определено боли, но резултата е умопомрачителен за моите вежди. Аз само леко ги почиствам и никога не ги правя с моливи и сенки, а сега ми правят чудна форма и не се налага да ги скубя през три-четри дни.
Въобще съм супер доволна и не се занимавам с вежди на 10 дни, че и повече.

# 32
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Пинсета-често скубане,не може да премахне по-къси косъмчета,зачервяване.
Конец-премахване на всички косъмчета и мъхчета,по-бързо почистване,няма зачервяване,при мен няма и болка,почиствам на около 40 дни,а на цяло лице махам на 2 месеца.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
не съм си правила с конец, но знам че хваща и най-малките косъмчета, който пинсетата би изпуснала
Хммм, аз без проблем мога да хвана абсолютно всеки косъм с пинсетата, независимо колко е къс или тънък. Почиствам всичко с нея, включително – мъхчетата около веждите.

Единствено за бързината съм съгласна, че би имало разлика, но друг плюс на премахването с конец аз поне не виждам. Или поне никой не даде валиден аргумент. Simple Smile

Конец-премахване на всички косъмчета и мъхчета,по-бързо почистване,няма зачервяване,при мен няма и болка,почиствам на около 40 дни,а на цяло лице махам на 2 месеца.
Искаш да кажеш, че в рамките на почти 40 дни не ти растат косъмчетата, които са били отскубнати от корен? Това, за двата месеца, не знам как да го коментирам даже. Rolling Eyes Не че бих тръгнала да си махам мъха от лицето, де.

# 34
  • Мнения: 1 600
С конец оформянето и въобще линията на веждите става съвършена, много различно действа пинсетата,а и доста по-бавно. Аз също знам,че забавя доста растежа и с времето изчезват,но моите косми много бързо растат като цяло,на други очевидно не, всеки си е различен.С болката се свиква, първите пъти си боли

# 35
  • Мнения: 31 206
С конец оформянето и въобще линията на веждите става съвършена, много различно действа пинсетата,а и доста по-бавно. Аз също знам,че забавя доста растежа и с времето изчезват,но моите косми много бързо растат като цяло,на други очевидно не, всеки си е различен.С болката се свиква, първите пъти си боли
Точно така е, нищо общо няма с пинсетата.


Единствено за бързината съм съгласна, че би имало разлика, но друг плюс на премахването с конец аз поне не виждам. Или поне никой не даде валиден аргумент. Simple Smile
Правила ли си си някога веждите с конец?

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Правила ли си си някога веждите с конец?
Не. Аз точно затова задавам въпроси, любопитно ми е. Simple Smile Ако бях ходила, не би имало логика да ви разпитвам.
Едва ли ще отида, защото не полагам професионална грижа за веждите си – да си ги оправям сама ми доставя голямо удоволствие, така че е малко вероятно да прибегна до услугите на специалист. Peace

Ето, примерно, сега, във връзка с поста на Christina-89777, ми стана интересно – каква е логиката премахването с конец да забавя растежа на космите? Това си е стандартно отскубване от корен. Не е лазерна епилация, че да кажеш, че растежът ще се повлияе. Просто разсъждавам логично и търся аргументи за това.

# 37
  • Мнения: 31 206
Отиди и ще си отговориш на въпросите. Peace

# 38
  • Мнения: 12 821
Чак да се забавят едва ли, но пък конецът захваща и най-мъничките, така че се отскубват всичките едновременно. Не да растат на етапи и да скубете през няколко дни които са били твърде малки предния път. По този начин наистина поддръжката би могла да е през малко по-дълго време. То и епилатор и кола маска уж все скубе, ама знаете с едното и с другото колко често се работи... логиката е същата.
Иначе наистина казват че с конец лесно се получава много хубава и чиста линия. Моите вежди за съжаление са светли и рехави и няма как да кажа от опит, аз и с пинсетата почти никаква работа нямам, то няма "материал".

# 39
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Освен че хваща всичко, конецът дава точен наклон и ъгъл на веждите. Просто са като изписани с няколко движения. Навремето една съседка туркиня правеше на майка ми веждите така, по-късно и на мен.

# 40
  • Мнения: 4 270
Отиди и ще си отговориш на въпросите. Peace
densi, още веднъж благодаря за информацията.
Днес бях в Ринг мол за почистване на вежди с конец.
Супер доволна съм. Формата е прецизна, едно мъхче не остава. Цената е 15 лв. Преди това се обадих, имах идея да си запиша час, но политиката на "салона" не била такава. Изчаках на място, имаше една клиентка преди мен.

# 41
  • Мнения: 31 206
Моят случай там беше странен. Поканиха ме на откриването и там любезно искаха да ми направят веждите. Аз не ги правя и нямам доверие да ми ги правят. Не ги рисувам, нищо не им правя, освен леко почистване отдолу на косъмчетата с пинсета. Отказах. Пак ме подканиха, отново отказах.
Дойде лично собственичката на веригата в чужбина и ми каза, че тя ще ме направи като и ще ми ги боядиса после. Изсмях и се. Тя се обиди и ми каза, че ще махне боята, ако не се харесам.
Седнах, нямаше начин. Много ме боля. Бях кисела и си затворих очите да не се гледам.
Като ги отворих видях друга жена. Имах перфектна линия на веждите и страхотен, много отиващш ми цвят. Снимах се, а аз рядко го правя и пуснах снимката. Всички ме харесаха.
Казах им директно на дамите в салона, че не знам какво ще правя утре, за да са ми такива веждите отново и си помислих, че повече никога няма да се махна от конците.
Намерих си и по-близо до нас много опитна жена и не мисля да се откажа от тази благина.

# 42
  • Мнения: X
Отиди и ще си отговориш на въпросите. Peace
densi, още веднъж благодаря за информацията.
Днес бях в Ринг мол за почистване на вежди с конец.
Супер доволна съм. Формата е прецизна, едно мъхче не остава. Цената е 15 лв. Преди това се обадих, имах идея да си запиша час, но политиката на "салона" не била такава. Изчаках на място, имаше една клиентка преди мен.
Може ли телефон на този салон в ринг мол или да ми кажеш на кое ниво е?

# 43
  • Мнения: 4 270
Отиди и ще си отговориш на въпросите. Peace
densi, още веднъж благодаря за информацията.
Днес бях в Ринг мол за почистване на вежди с конец.
Супер доволна съм. Формата е прецизна, едно мъхче не остава. Цената е 15 лв. Преди това се обадих, имах идея да си запиша час, но политиката на "салона" не била такава. Изчаках на място, имаше една клиентка преди мен.
Може ли телефон на този салон в ринг мол или да ми кажеш на кое ниво е?
Нямат телефон в т.нар. салон. Аз се обядих на телефона, който е даден в интернет. Вдигна вероятно собственичката, която каза че е в чужбина. Не записвали часове "Отивате на място, ще ме вземат". Така и направих. Въпреки това давам телефона, на който звънях аз - 0890221127.
Салонът представлява нещо като параван по средата на 2-ро ниво /или ако паркинга е на ниво 0, там са магазин Бриколаж, банките и т.н., салонът е на горния етаж/, от едната страна видях че има магазин за обувки Паоло Ботичели.

# 44
  • Мнения: 7 574
А с боядисването как седи въпроса , аз леко подчертавам с молив , боядисването трайно ли е ?

# 45
  • Мнения: 31 206
А с боядисването как седи въпроса , а леко подчертавам с молив , боядисването трайно ли е ?
Не, за около две седмици пада.

# 46
  • Мнения: 7 574
Супер , ами ще пробвам и аз . По принцип съм адски недоверчива на тема вежди понеже много  им харесвам формата и ме е страх да е ми я развалят.

# 47
  • Мнения: 39 380
Денси, дай и ние да те видим. Всъщност, само веждите. Ще ми/ни е от полза.

# 48
  • Мнения: 31 206
Не качвам снимки тук.

# 49
  • Мнения: 39 380
На веждите само?

# 50
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
не съм си правила с конец, но знам че хваща и най-малките косъмчета, който пинсетата би изпуснала
Хммм, аз без проблем мога да хвана абсолютно всеки косъм с пинсетата, независимо колко е къс или тънък. Почиствам всичко с нея, включително – мъхчетата около веждите.

Единствено за бързината съм съгласна, че би имало разлика, но друг плюс на премахването с конец аз поне не виждам. Или поне никой не даде валиден аргумент. Simple Smile

Конец-премахване на всички косъмчета и мъхчета,по-бързо почистване,няма зачервяване,при мен няма и болка,почиствам на около 40 дни,а на цяло лице махам на 2 месеца.
Искаш да кажеш, че в рамките на почти 40 дни не ти растат косъмчетата, които са били отскубнати от корен? Това, за двата месеца, не знам как да го коментирам даже. Rolling Eyes Не че бих тръгнала да си махам мъха от лицето, де.
За да не съм голословна, ето снимка на веждата ми, която за последно правих на 26 август. Снимката не е обработвана.

# 51
  • Мнения: 1 052
Ще задам сигурно много тъп въпрос, ама нали няма да ги изтънят с това почистване. Питам, защото последните 2-3 месеца ги удебелих колкото може и съм доволна от резултата.
Склонна съм и аз да пробвам, за да ми ги уеднаквят доколкото може.

# 52
  • Мнения: 4 270
Ще задам сигурно много тъп въпрос, ама нали няма да ги изтънят с това почистване. Питам, защото последните 2-3 месеца ги удебелих колкото може и съм доволна от резултата.
Склонна съм и аз да пробвам, за да ми ги уеднаквят доколкото може.
Напротив. Момичето първо пита дали да промени формата, дали да ги изтъни или просто да оформи. Аз също казах, че се опитвам да ги уплътня и удебеля, доколкото е възможно, така че ще бих искала основно да ги почисти и оформи там където не са ок. В момента са перфектни, като изписани. И тъй като не ги подстригва, а леко изравняна, ако някой косъм стърчи, те изглеждат доста плътни.

Последна редакция: нд, 02 дек 2018, 08:32 от Herz

# 53
  • Мнения: 1 052
Случайно попаднах в ринг мол днес и минах през веждите.
Става много бързо. Повече време си говорихме. Според момичето веждите ми са добре и нямаше много какво да прави. Работи повече върху едната, защото имаха малка разлика, другата само почисти.
Предложи да ми промени малко формата ако искам, но предвид, че ги удебелявах последните месеци се отказахме, защото промяната щеше да ги изтъни малко.
И ги боядисах. Имам бели косъмчета, но няколко не ги хвана боята.

# 54
  • Мнения: 39 380
Може ли снимка?

# 55
  • Мнения: 1 052
Не знам доколко ще помогне. То си зависи от материала.

# 56
  • Мнения: 39 380
Хубава е!

# 57
  • Мнения: 7 574
И аз минах през chix  и съм доволна-момичето работи бързо и е много симпатично.

# 58
  • Мнения: 580
Здравейте, красавици..
От 6 години ходя на козметик, за да ми поддържа веждите. Най - много съм била доволна от козметичната процедура - с конец. Едно момче от сирийски произход в салон в Красна поляна ми ги поддържаше 1 година. Справяше се много добре, след това ми ги очертаваше с молив, бях като изписана.
Но честно казано сега съм на такъв етап, че бих предпочела сама да си ги правя вкъщи и искам да ги боядисам.
Струват ми се много рехави и не ми изглеждат добре. Thinking

# 59
  • Мнения: 31 206
Аз отивам сега на конец и извиване на мигли. За първи път ще си прав извиване на мигли, да видим.

# 60
  • Мнения: 580
Аз отивам сега на конец и извиване на мигли. За първи път ще си прав извиване на мигли, да видим.

Ейй, супер. Да разкажеш после как е минало. Heart Decoration

# 61
  • Мнения: 31 206
Много съм доволна. Миглите ми са уау. Извити, черни, няма да нося спирала йеее.

# 62
  • Мнения: 1 876
Супер тема! На мен веждите винаги са ми били проблем откакто ги проскубах преди години. После останаха твърде редки. Вероятно трябва да ги пусна повече време и да намеря козметик, който да ги оправи. Търся си във Варна такъв човек, защото вече няколко жени ми ги разсипаха.
Ето и как изглеждат:
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 08:03 от bubanka

# 63
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
bethefirst, аз съм със същия тип вежди, едно към едно! Досега само четях темата, но като видях снимката ти, реших и аз да пиша. Колкото и да ги оставям да растат свободно (сега покрай майчинството си позволявам да съм неглиже), не стават по-гъсти. Единствено някои косъмчета порастват повече на дължина и, разбира се, има доста косъмчета извън основната линия, от които полза няма.

Поддържам ги иначе у дома, веднъж годишно може да посетя козметик за оформянето им, но винаги ми ги правят по-тънки, отколкото искам. Вкъщи с помощта на четчица и ножичка подстригвам дългите косъмчета, а с молив за вежди подчертавам контура им и запълвам пропуските. Козметичка ми е казвала, че с микроблейдинг може да се получи добър ефект за вежди като моите, но колкото направени вежди на живо съм видяла, нито едно изпълнение не ми е харесало. И сега си ходя, както са си.

Видеото от първия пост ми беше много интересно! Мацката ползва такава помада, за която после сте коментирали, но преди това за първата си вежда ползва и някаква боя. Не можах точно да разбера какъв е продуктът, някой, който го е гледал също, може ли да сподели, ако знае?

За извитите мигли: преди по-малко от месец си направих (просто в някакъв момент на умопомрачение реших, че трябва да направя нещо разкрасяващо за себе си, каквото и да е!). Стоят хубаво извити, но тъй като и те са ми рехави като веждите, ефектът не е като след спирала. Трябва ми обем, но, доколкото разбрах, него мога да постигна само чрез допълнителни мигли косъм по косъм, които обаче струват по-скъпо и изискват честа поддръжка.

# 64
  • Мнения: 39 380
Какво представлява тази процедура за извиване на мигли?

# 65
  • Мнения: 31 206
Кератинова процедура с ролка и последваща боя за мигли.

# 66
  • Мнения: 1 258
Колко струва тази процедура?

# 67
  • Мнения: 31 206
50 лв. Трае два месеца, на някои хора можело и три, но аз не вярвам.

# 68
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
За цената зависи от града и от салона. В Русе платих 29 лв, без боядисване обаче, защото моите мигли са си естествено черни.

# 69
  • София
  • Мнения: 746
Моите вежди ги прави един арабин в Красна поляна,за 5 лева.
Допълнително ползвам ет това https://dreamgirlbeauty.blogspot.com/2017/05/impala-eyebrow-powder.html
Може ли координати, моля Simple Smile

# 70
  • Мнения: 286

Здравейте! При мен това е положението след 1година,откакто е направен микроблейдинг.Разочарована съм,тъй като линиите червенеят и повече дума да не става за микробл.Пък за болката да не говорим... Та в момента са под всякаква критика,на места нямам косми и се мъча със сенки да прикривам,но не става.Искам да си купя тривитаминол.Какво мислите по въпроса? 😣

# 71
  • Мнения: 39 380
Може и други масла да ползваш. Не знам дали ще има ефект, ако се ползва масло от чесън. Защото чесновата отвара май много я хвалеха.

# 72
  • Мнения: 2 692
Аз още в предната тема щях да качвам снимки на моите вежди. Сега успях да изрежа по една.  Simple Smile Моля не ме цитирайте, ще изтрия малко по-късно.
Flowers Tulip

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 18:56 от Sladkishi

# 73
  • Мнения: 31 206
Страхотни са! Какво им е правено освен боя?

# 74
  • Мнения: 1 467
Ох страхотни са, това ми е мечтаната форма - по квадратна в началото, за съжаления при мен не става без молив. Твоите бих си ги носила и естествени без допълнителни продукти. Страхотна форма.

# 75
  • Мнения: 2 692
Благодаря, момичета Relaxed
Само оформяне и боя им е правено.

# 76
  • Мнения: 31 206
С конец или с пинсета са оформяни?

# 77
  • Мнения: 479
А ти ли си ги боядисваш? С боя за вежди ли и колко време ти издържат?

# 78
  • София
  • Мнения: 4 713
Много съм доволна. Миглите ми са уау. Извити, черни, няма да нося спирала йеее.
Сподели какво точно ти направиха че да не слагаш спирала ?

# 79
  • Мнения: 31 206
Прочети за ламиниране на мигли и боядисване.
Родих се с тази процедура. Извити, черни мигли, но естествено стоящи, без напластена спирала. Всекидневно е супер. Само слагам сенки отгоре и съм готова. Спестява ми време и усилия.
За вечерен и тежък грим трябва спирала, но за през деня е чудесно.

# 80
  • Мнения: 2 692
Аз си ги оформям и боядисвам. Правя ги с пинсета и боя за вежди. Боята трае около 2-3 седмици.
Ламинирането на мигли е страхотна процедура. Има отделна тема за него. Аз и там съм писала и снимка съм качила Simple Smile

# 81
  • Мнения: 31 206
Сега ще я намеря благодаря.

# 82
  • Мнения: 39 380
Отивам и аз да я търся тази тема.

# 83
# 84
  • Мнения: 513
Момичета прекрасни, много ви моля да ми кажете тези вежди черни или тъмно кафяви са? Мечтая си да имам такъв цвят, но не мога да преценя какъв е.. 🙏❤️








# 85
  • Мнения: 2 692
Тъмно кафяви.

# 86
  • Мнения: 513
Благодаря ви! 😍 Гледах клип на една гримьорка, която говореше за грешките при гримиране и към тях включи и хората, използващи черен молив за вежди като огромна грешка. Каза, че в работата си почти не е виждала жена с черни вежди, повечето били с тъмно кафяви и съответно трябвало да се използва тъмно кафяв молив, в никакъв случай черен. Какво ви е мнението? Thinking Аз съм 50/50, защото от дълго време се чувствам загрозена, като подчертая веждите си с черен молив, въпреки че не натискам.. и май започвам да вярвам и аз в това. Има ли оттук момичета с черни/тъмно кафяви вежди? И с какъв цвят трябва си ги подчертавате? Или ако не, знаете ли с какъв трябва?



Това са моите - или съм луда да мисля че са черни (очевидно 1 на милион Rage) или са кафяви наистина?

# 87
  • Мнения: 1 467
Не мога да преценя много добре от снимката, но на мен ми изглеждат тъмно кафяви.
Може да използваш много тъмно кафяв молив, и за мен има голяма разлика в сравнение с черен.
Би изглеждало много по-естествено.

# 88
  • Мнения: 1 532
Моите вежди са черни,използвам тъмно кафяв молив или гел за вежди. Най доволна съм от гел се води, на лореал.Не се изтрива така лесно като молива.Ползвала съм дости моливи,скъпи и евтини ,никой досега не ми е харесвал както на лореал.

# 89
  • Мнения: 7 574
На мен ми трябва нещо ново за вежди ,май клоня към Бенефит ,но има такова разнообразие,че не знам съм какво дя се насоча.

# 90
  • Мнения: 2 692
Черно за вежди - не. Не стои естествено.

# 91
  • Мнения: 7 574
На Бенефит какво ще ми препоръчате ?

# 92
  • Бостън
  • Мнения: 13 512
аз имам (и) това, ОК е...
https://www.benefitcosmetics.com/us/en/product/ka-brow

# 93
  • Мнения: 31 206
На Бенефит какво ще ми препоръчате ?
Какъв ефект търсиш?
Аз си купих куфарчето за Коледа и имам на практика всичко в него.
Гел Ка Брау за силен ефект на подчертаване и изписване на веждите. Можеш да промениш формата им и да дорисуваш всичко, което пожелаеш.
Молив дебел за нормално подчертаване. Форма не може да се промени почти с него.
Спирала за вежди за съвсем леко оформяне на цвят. Пудрата не съм пробвала още, нито тънкия молив.

# 94
  • Мнения: 7 574
Подчертаване търся  , нямам нужда да променям форма.

денси , ти с беше боядисала веждите в ринг или греша ? Мисля да се престраша и аз , много съм доволна от оформянето с конец.

# 95
  • Мнения: 31 206
Да, боядисвам ги постоянно, като ги оформям с конец, но боята пада много бързо и подчертавам всеки ден.
Страшно доволна съм от продуктите на Бенефит, добре, че си ги купих.

# 96
  • Мнения: 7 574
мерси ,ще погледна дебелия молив.

# 97
  • Мнения: 10 012
Аз подсилваме моите с молив и над него слагам спирала за вежди. Изглеждат съвсем естествено и не мърдат цял ден.

И аз започнах да правя това, и никога не съм била по-доволна. Смешното беше, че бях объркала молива, мислех, че е друг продукт, за вежди. По случайност разбрах, че е идеален за целта.
Вече ми е любим продукт.

Сега ще купувам за трети път


В комбинация са идеални.

# 98
  • Мнения: 609
Здравейте, можете ли да ми препоръчате добра козметичка за оформяне на вежди в София 😥😥😥

# 99
  • Мнения: 7 574
Криси -пяботи в салон Хелита.

# 100
  • Мнения: 39 380
Моя за препоръка за хубави пинцети. Повечето се продават опаковани и не върви да се пробват. Понякога от един вид имам и качествени и супер кофти.

# 101
  • Мнения: 1 349
Titania и Solingen

# 102
  • Мнения: 39 380
Ами и от двете съм имала и хубави и не хубави

# 103
  • Мнения: 1 349
Аз съм много доволна. Използвам скосени. Всички други вариации не отскубват добре. Може би и това има значение. В момента съм с Титаниа, четвърта година е безгрешна.

# 104
  • Мнения: 31 206
Не съм ползвала по-добри пинсети от Tweezerman.
Имам 4, скъпи са, но са супер качествени и веднъж пробвани, няма как да се сменят. Моите са поръчвани от чужбина, а тук ги имаше преди години в Сефора, но сега не знам.

# 105
  • Мнения: 39 380
Благодаря

# 106
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Моя за препоръка за хубави пинцети. Повечето се продават опаковани и не върви да се пробват. Понякога от един вид имам и качествени и супер кофти.

От много години ползвам една ....не помня даже кога съм я купувала,но са към 10-тина години,може и повече.Ето такава,все още се намира в малки магазини за козметика,струва 1-2 лв.



През годините съм купувала и други по-скъпи ,но така и не открих по-добра от тази и си ползвам само нея.

# 107
  • Мнения: 39 380
Такава точно съм имала. Едната беше супер, а следващите- не. Минах на други и пак така- първата супер, следващата- не. Но ще се поогледам пак за тези.

# 108
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Може да са ги развалили ,хубавото е ,че опаковката е такава,че може да се пробва .

# 109
  • Мнения: 992
От много години ползвам само показаната от тед. Имам 4, супер са всички. Една за в чантата, за път , за вкъщи..

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Момичета, колебая се между тези 2 серума:




Вероятно има писано из темите, но не намирам.
Ползвал ли е някой нещо такова с видим резултат?

# 111
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте,

Подчертаване търся  , нямам нужда да променям форма.

денси , ти с беше боядисала веждите в ринг или греша ? Мисля да се престраша и аз , много съм доволна от оформянето с конец.

Къде в Ринг-а?


Директно от сайта ли поръчвате продуктите на benefit?

# 112
  • Мнения: 7 574
https://www.sofiaring.bg/bg/tenant/chix

Бенефит има в сефора.

# 113
  • София
  • Мнения: 30 142
https://www.sofiaring.bg/bg/tenant/chix

Скрит текст:
Бенефит има в сефора.
Много благодаря!
Посетено. Останах доволна. Благодаря още веднъж за препоръката!

п.с. Извинявам се за поредните постове. Не мога да редактирам.

# 114
  • Мнения: 559
Момичета, някоя от вас да се е сблъсквала с проблема на стърчащи на всякъде косми на веждите? Не говоря за такива, които могат да се пригладаят с гел или друго...От известно време все повече косми на веждите ми растат напред или под прав ъгъл и са твърди и дебели, не могат да се пригладят и не следват линията на веждата. Като ги отскубна, остава празно място, дупка - грозно, като ги оставя - пак грозно, не знам какво да правя вече...Ако някой има идея, решение, моля да сподели... Sad

# 115
  • София
  • Мнения: 5 289
Оф същата работа и с моите вежди, много ме дразнят, един даже започна да ми се къдри.Laughing Подстригвам, където има нужда и така.

# 116
  • Мнения: 559
А да, забравих да вметна и това, някои косми се завиват много дразнещо и аз подстригвам...но исках да намеря някакво решение - как да ги накарам да растат в нормалната си посока или е загубена кауза?

# 117
  • Мнения: 787
Момичета, колебая се между тези 2 серума:




Вероятно има писано из темите, но не намирам.
Ползвал ли е някой нещо такова с видим резултат?

А от къде ги взимате тези продукти?

# 118
  • София
  • Мнения: 30 142
И аз задължително подстригвам късо, оформям ред по ред като внимавам да не откъсна някой косъм от следващ ред, че тогава се получава много неприятна дупка. Само това помага при дебел косъм, който расте под ъгъл и/ или се къдри.

# 119
  • Мнения: 31 206
А да, забравих да вметна и това, някои косми се завиват много дразнещо и аз подстригвам...но исках да намеря някакво решение - как да ги накарам да растат в нормалната си посока или е загубена кауза?
Загубена кауза.

# 120
  • София
  • Мнения: 30 142
Аз имам усещането, че самото подстригне води до растене в различни посоки и разрошване, но няма друго спасение.

# 121
  • софия
  • Мнения: 1 305
Това купих вчера за вежди https://www.emag.bg/vaksa-za-vezhdi-l-oreal-paris-brow-pomade-10 … EYASABEgIcFPD_BwE беше на промоция със спиралата от същата серия за 24 лева от Лили, но светлото ми беше светло, взех тъмното което си чернне. Иначе много естествено ги подчертава

# 122
  • Мнения: 31 206
Аз имам усещането, че самото подстригне води до растене в различни посоки и разрошване, но няма друго спасение.
Точно така е. Освен това е и от възрастта, появяват се бели косъмчета, а често те са дебели и остри.

# 123
  • София
  • Мнения: 30 142
Аз имам усещането, че самото подстригне води до растене в различни посоки и разрошване, но няма друго спасение.
Точно така е. Освен това е и от възрастта, появяват се бели косъмчета, а често те са дебели и остри.
Да, и това. Тогава се започва с боядисването, защото няма как да се отскубнат и да се получи дупка т.е. завъртаме се в един постоянен кръг.
Аз напоследък се доверявам на оформяне от специалист, защото точно от махането на такива твърди косми, които са в различни посоки и разрошени, си направих дупки и несъразмерни вежди. Оставих ги хубаво да израстнат и отидох на оформяне.

# 124
  • Мнения: 31 206
Това е начинът да, професионалист след хубаво израстване. Грозно е да ходиш с израстнали, но повечето хора го правят така или иначе и не забелязват такива незначителни неща. А и по-добре рошави и израстнали от нарисувани инстаграм гъсеници - черници.

# 125
  • София
  • Мнения: 30 142
Да, не ми беше комфортно известно време, но в крайна сметка все някога трябваше да станат еднакви, подстригани, боядисани и добре оформени. Боля ме и малко повече, но не е нещо нетърпимо.

# 126
  • Мнения: 479
Забелязах, че една приятелка си боядисва веждите с боя за вежди и така не й се налага всяка сутрин да си ги попълва. Вие боядисвали ли сте си ги и дълготраен ли е ефекта?

# 127
  • Мнения: 31 206
Да, постоянно. Бързо пада обаче. За 10 тина дни.
Сега ми направиха веждите с конец в Chix, страшно доволна съм отново. Боя обаче не си сложих, защото предпочитам да си ги направя сутрин аз с продуктите на Бинефит.

# 128
  • Мнения: 7 574
Кой продукт на Бенефит ти е любим? Аз се чудя дали мога да ги кочбинирам ..

# 129
  • Мнения: 31 206
Да, комбинирам ги.

# 130
  • София
  • Мнения: 30 142
И аз този път се доверих на оформяне с конец + боя. Доволна съм. Боята наистина пада за 10-на дни, но аз на толкова горе-долу ходя на оформяне и боядисвам.

# 131
  • Мнения: 229
Бях в Chix и не съм впечатлена. Може би очаквах повече, но на мен реално си ме оскуба с пинсета повече. Не ми бяха мн прораснали, но друг път като съм ходила за оформяне е мн по-осезаема разлика. Нямаше и разлика от боядисването. Моите са доста тъмни естествено, да не кажа черни и нямаше никаква разлика та ми ги нарисува момичето/

# 132
  • София
  • Мнения: 30 142
Вероятно защото не са били израснали добре.

# 133
  • Мнения: X
Хора отидох при една козметичка и тя ми махна почти цялата вежда (проблема е че не е оформена ами половината вежда  от по широката част на самата вежда я няма )
И сега не знам какво да правя мига ли да накарам косъмчетата да пораснат  по бързо

# 134
  • Мнения: 39 380
Май не.

# 135
  • София
  • Мнения: 30 142
Не, аз преди години си бях направила "дупка" на едната вежда, ходих на козметик и тя каза, че трябва да изчакам хубаво да израсте и чак тогава да оформяме. Замазвах положението с молив за вежди.

# 136
  • Мнения: 1 467
Сподели коя е тази козметичка, да знаем къде да не ходим

# 137
  • Мнения: 580
Здравейте, момичета, може ли да ми препоръчате добра помада за вежди/ сет или някакви сенки. И някакъв гел за тях допълнително, за да ги фиксирам, че все стоят рошави.. Grin

# 138
  • Мнения: 7 574
Бенефит, особено гела емного добър.

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 926
По препоръка ходих вече 3 пъти в Chix в Ринг Мол. Първите два пъти бях много доволна, правеше ми ги едно много симпатично момиче. 3тия път беше друго момиче, не останах доволна, вместо да ми ги направи еднакви, тя ми ги направи още по-различни Grinning

Можете ли да ми препоръчате козметичка за оформяне, в Южните райони би било перфектно.
Някой да е пробвал в Дима стил?

# 140
  • София
  • Мнения: 30 142
На мен в Chix всеки път ми ги прави различно момиче. Последният път ме беше прищипала с конеца и на двете вежди в края и ме боля няколко дни след това т.е. и аз не останах много доволна, ако е била същата.

Ако искаш пробвай в КА студио. Там едната козметичка ги оформя супер, другата ги прави добре, но не е блестящо. Само не им помня имената. Blush

# 141
  • Мнения: 5
Аз имам малък проблем с моите вежди. По принцип са доста гъсти и винаги съм ги оформяла само. Напоследък и аз не знам защо, започнах да слагам молив.
От няколко дни забелязах че си имам една доста голяма дупка в основата на едната вежда.
BTW използвам/х молив за вежди на rimmel. Имате ли впечатления от него? Аз съм доволна от марката, позлвам други продукти.

Изчетох цялата предишна тема и малко от тази, мисля да пробвам рициново масло, чесън, лук. Ако имате друго предложение, кажете. Също ще спра да слагам молива.

# 142
  • Мнения: 527
И аз съм с проблемни вежди. Не знам какво да ги правя. Просто са редки. От години ползвам молив за вежди. Пусках ги на няколко пъти благодарение на рициновото масло, но пак са си редки нищо, че са по-дебели. На скоро пак ги "оправих" та сега пак пада мазане с маслото. Иначе и моите са черни и косата ми е черна, но слагам най- тъмно кафявия молив на импала. Ако сложа черен хептен ще стана Мортиша. С конец като  ви ги чистят по дълго време ли изкарвате? Аз си махах мустака с конец, но нещо не се изкефих- появиха ми се пъпчици.

# 143
  • Мнения: 479
Боядисвате ли си веждите? Всъщност може и да съм питала и преди , но не съм сигурна Grinning А спирала за вежди ползвали ли сте такова чудо Joy

# 144
  • Мнения: 786
Боядисва ми ги козметичката, което ще рече веднъж на 10-тина дни.  Иначе преди доста години пробвах със спирала ама нещо не ми допадна как се наслоява.
Да се редактирам, че става съпрос за спирала с цвят, иначе безцветна ползвах с цел да стоят мирно, но пък не ми беше естествено.

# 145
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Така и не се престраших да ги боядисат. Ползвам това и съм сравнително доволна

# 146
  • Мнения: 479
Някоя може ли да качи снимка преди и след спирала с цвят?

# 147
  • София
  • Мнения: 30 142
Боядисва ги козметичката, но боята пада за 6-7 дена. До следващото ходене ползвам молив за вежди.

# 148
  • Мнения: 479
Мисля да си взема боя за вежди и вкъщи сама да се правя. Може да пробвам и ще кажа колко време издържа при мен. Ако е за 10тина дена пак ще е по-добре 3 пъти в месеца отколкото всеки ден с молив.

# 149
  • Мнения: 1 467
Боядисвала съм се със една боя от Лили - 4лв струваше
Бях много доволна издържаше между 7 и 10 дни

# 150
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Здравейте, аз пак ще питам Simple Smile

Има ли някой, който реално да е ползвал RevitaBrow? Изчела съм всичко в нета, но ми се иска да ми каже някой реален човек, че е подействало. Сега ще има 20% отстълка за всичко в Beauty Zone и ако ще го взимам, сега ще е Simple Smile)

# 151
  • Мнения: 1 052
Аз съм го ползвала.
Но заедно с него спрях да скубя. Веждите ми значително се удебелиха /върнаха се към нормалната си дебелина след 20г. скубане/.
Не съм убедена обаче, че е от RevitaBrow, тъй като останаха места, на които не пораснаха косъмчета, или поне не толкова колкото ми се иска. Сега ги попълвам.

# 152
  • Мнения: 46
Здравейте! Може ли някой да ми препоръча продукт за вежди. Косатаа ми е в цвят между русо и кафяво и със студен подтон, но който и молив да си взема за руса коса ми е жълт и дори оранжев и става смешно, а ако взема за кафява ми е тъмен. Дори ако продукта леко сивее ще е добре. И ако има как да е на по-ниска цена... тъй като не ми се дават 30, 40 лева за молив или помада.

# 153
  • София
  • Мнения: 30 142
Тук (във форума) ми препоръчаха молив на Catrice с четка и съм много доволна. Виж цветовете. Мисля, че имаше и сивкаво. Има светъл тон (Date with Ash-ton), може да ти допадне.
Продуктите на benefit също са добри и на прилични цени.

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 16:08 от missence

# 154
  • Мнения: 2 298
Салон Chix има и в центъра:
Скрит текст:

# 155
  • Мнения: 1 006
 Ползвала ли е някоя от Вас този продукт, или подобен ? Втори ден се мъча и нищо не става, ама грам не ми се боядисва нищо - нито кожа, нито косъм Flushed Днес след поредния опит реших да приключа експеримента, че ще ми опадат и малкото останало от подобия на вежди.  Продуктите на Catrice продават ли се някъде в магазинната мрежа, не ми се налучква цвят по интернет

# 156
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Ползвала ли е някоя от Вас този продукт, или подобен ? Втори ден се мъча и нищо не става, ама грам не ми се боядисва нищо - нито кожа, нито косъм Flushed Днес след поредния опит реших да приключа експеримента, че ще ми опадат и малкото останало от подобия на вежди.  Продуктите на Catrice продават ли се някъде в магазинната мрежа, не ми се налучква цвят по интернет


Да,ползвам я.Но не я правя както е дадено в листовката.Слага грахово зърно от боята и 2 до 3 капки от окислителя.Става много гъсто,мажа веждите доста,и държа по 10 минутки.На 2 седмици повтарям,че иначе се измива.

# 157
  • Мнения: 1 006
При последния си опит изобщо не сложих от окислителя, мазах директно с крема и пак нищо, съвсем нищо, точка боядисано даже нямам. А първия път мазах три последователни пъти, поне 30 мин съм стояла и пак нищо. Може пък нещо моите вежди да са мутирали Rolling Eyes

# 158
  • Мнения: 1 467
Аз също съм го ползвала, не си спомням какво количество слагах, но бях много доволна от резултата. Веждите ми бяха все едно съм с микроблейдинг, и издържаше резултата около 7 дни. Трябва отново да си го купя.

# 159
  • Мнения: 825
Съжалявам за глупавия въпрос, но и кожата ли се боядисва в такъв случай? Или само косъмът? Мисля да пробвам и аз...

# 160
  • Мнения: 1 467
Съжалявам за глупавия въпрос, но и кожата ли се боядисва в такъв случай? Или само косъмът? Мисля да пробвам и аз...
И кожата, нанасяте само там където желаете цвят. Все едно си рисувате веждите, на същият принцип е

# 161
  • Мнения: 825
Съжалявам за глупавия въпрос, но и кожата ли се боядисва в такъв случай? Или само косъмът? Мисля да пробвам и аз...
И кожата, нанасяте само там където желаете цвят. Все едно си рисувате веждите, на същият принцип е
Благодаря, имах предвид дали кожата остава боядисана и след изплакване.

# 162
  • Мнения: 847
При последния си опит изобщо не сложих от окислителя, мазах директно с крема и пак нищо, съвсем нищо, точка боядисано даже нямам. А първия път мазах три последователни пъти, поне 30 мин съм стояла и пак нищо. Може пък нещо моите вежди да са мутирали Rolling Eyes
Ето къде е грешката,без окислител няма как да се получи боядисване,то е като все едно да си боядисате косата бе да сложите оксидант!

# 163
  • Мнения: 1 006
При последния си опит изобщо не сложих от окислителя, мазах директно с крема и пак нищо, съвсем нищо, точка боядисано даже нямам. А първия път мазах три последователни пъти, поне 30 мин съм стояла и пак нищо. Може пък нещо моите вежди да са мутирали Rolling Eyes
Ето къде е грешката,без окислител няма как да се получи боядисване,то е като все едно да си боядисате косата бе да сложите оксидант!

Посочих, че само при последния опит, който правих, не сложих. Всички предишни бяха с различни варианти на добавяне на окислителя - както пише по упътване, с повече, с по - малко. Все пак цели два дни се опитвах тая боя да хване по веждите ми. След постовете на дамите, които са я ползвали, съм озадачена още повече.
Отделно, да си боядисваш косата без оксидант също става, даже се прави за по-наситен цвят и издръжливост - казва се "тониране на цвета" (дано да не бъркам термина). Тъй че, точно по аналогия без окислител е възможно да се боядисаш.

# 164
  • Мнения: 1 467
Съжалявам за глупавия въпрос, но и кожата ли се боядисва в такъв случай? Или само косъмът? Мисля да пробвам и аз...
И кожата, нанасяте само там където желаете цвят. Все едно си рисувате веждите, на същият принцип е
Благодаря, имах предвид дали кожата остава боядисана и след изплакване.
Да, боядисва се

# 165
  • Мнения: 5 701
А някой може ли да ми препоръча хубава пинсета за вежди? И от къде я купувате или поръчвате?

# 166
  • София
  • Мнения: 30 142
А някой може ли да ми препоръча хубава пинсета за вежди? И от къде я купувате или поръчвате?

Solingen (скосена)

# 167
  • София
  • Мнения: 2 092
Момичета, в предишната тема прочетох за мазане на веждите с чесън за растеж. На мен ми окапаха веждите след химиотерапия, затова смятам да приложа този метод на себе си. Това обаче, заради което пиша тук, за тези от вас, които имат желание да пробват също, е да ви кажа безотказен начин как да премахнете миризмата на чесън. Мажете се вечерта, а на сутринта премахнете миризмата му с 3 % кислородна вода. Действа безотказно! Всъщност, кислородната вода премахва всякакви миризми - на миризливи крака, миризма от подмишници, миризма в хладилника, миризма на риба или чесън от ръцете... Аз я ползвам вместо дезодорант. А ако се притеснявате, че може да изсветли черни вежди, недейте. За да изсветли косъм, тя трябва да престои, а вие можете веднага след нея да се изплакнете с обикновена вода. И друго:можете да пробвате да натъркате чесън на ръката си, и да обезмирисите с кислородна вода за проба. Аз определено започвам да прилагам чесъна.

# 168
  • Мнения: 5 248
Момичета, помощ! Една козметичка днес е обезобразила 11 годишната ми дъщеря, на която махаме само ключа на веждите. Коломаската се разтекла явно и дъщеря ми в момента е с половин вежда. Знаете ли нещо за мазане, което спомага растежа. За колко време долу горе ще изникнат?

# 169
  • Мнения: 1 006
Момичета, помощ! Една козметичка днес е обезобразила 11 годишната ми дъщеря, на която махаме само ключа на веждите. Коломаската се разтекла явно и дъщеря ми в момента е с половин вежда. Знаете ли нещо за мазане, което спомага растежа. За колко време долу горе ще изникнат?
Рициново масло
Времето за израстване е индивидуално, може би 20 дни - месец

# 170
  • София
  • Мнения: 30 142
Обсъжданите в темата Chix затвориха в Ринг мол и сега не мога да намеря читав козметик в района, който да оформя вежди.

# 171
  • Мнения: 2 298
Обсъжданите в темата Chix затвориха в Ринг мол и сега не мога да намеря читав козметик в района, който да оформя вежди.
Да, остана само студиото в центъра, но момичето там е прекрасна!

# 172
  • София
  • Мнения: 30 142
Обсъжданите в темата Chix затвориха в Ринг мол и сега не мога да намеря читав козметик в района, който да оформя вежди.
Да, остана само студиото в центъра, но момичето там е прекрасна!

Предполагам, но ми е далеч. Rolling Eyes

# 173
  • Мнения: 803
Здравейте момичета, скоро никой не е писал, но се нуждая спешно от помощ. Днес една Козметичка ми орезили веждите като махна сиг 2 реда от тях и в момента са една тънка линийка. Моля дайте съвет с какво да ги мажа, за да стимулира растежа им. Sob

# 174
  • Мнения: 7 574
Рициново масло, не дъм пробвала, но съм чувала от познати, че помага. Запълвай ги с помада или молив, ще пораснат, спокойно . Simple Smile

# 175
  • Мнения: 5 248
Скоро ми казаха, че и с гел алое вера растат бързо и по- гъсти.

# 176
  • Мнения: 130
Здравейте момичета. И аз започнах да си мажа веждите и миглите, за миглите съм малко наплашена защото много оредяха след падането на "косъм по косъм". Смесвам рициново масло с бадемово и мажа преди лягане. Растат по-бързо и почти запълних дупките хаха. Исках да Ви попитам, дано не е извън темата, боята за вежди, която по-скоро се води къна май - Delia, дали по някакъв начин може да увреди веждите. Извинявам се ако е глупав въпроса Simple Smile

# 177
  • Мнения: 825
Здравейте момичета. И аз започнах да си мажа веждите и миглите, за миглите съм малко наплашена защото много оредяха след падането на "косъм по косъм". Смесвам рициново масло с бадемово и мажа преди лягане. Растат по-бързо и почти запълних дупките хаха. Исках да Ви попитам, дано не е извън темата, боята за вежди, която по-скоро се води къна май - Delia, дали по някакъв начин може да увреди веждите. Извинявам се ако е глупав въпроса Simple Smile
Aз я ползвам 1 път седмично. От половин година някъде. Мажа се, когато се сетя с рициново масло. Освен че не е кой знае колко траен цвят, не мисля, че вреди. Дори смесвам черно с тъмно кафяво.

# 178
  • Хасково
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета!
Досега все сама съм си оправяла веждите, по принцип са гъсти и махам само странични косъмчета, наскоро забелязах обаче, че някъде от средата на веждата косъмчетата започват да растат в посока надолу и в профил хич не изглежда добре. Мисля да си запиша час при козметичка и да видя как ще е. Дори не знам дали това има как да се оправи

# 179
  • Мнения: 3 416
Тук съм, заради вечната битка с веждите ми.
Имах страхотни и гъсти преди години, но от скубане постепенно стигах до някакви косъмчета. Правих блейдинг, бива,.поднових наскоро на същото място. Еми..паднаха след седмица, кофти пигмент, абе ужас.
Реших много упорито да мажа с Икаров за растеж, отдолу под линията растат яко. И на самия блейдинг нито косъм. Явно е вярно, че върху блейдинг не растат. Ако знаете някаква магия, кажете...

# 180
  • Мнения: 724
Тук съм, заради вечната битка с веждите ми.
Имах страхотни и гъсти преди години, но от скубане постепенно стигах до някакви косъмчета. Правих блейдинг, бива,.поднових наскоро на същото място. Еми..паднаха след седмица, кофти пигмент, абе ужас.
Реших много упорито да мажа с Икаров за растеж, отдолу под линията растат яко. И на самия блейдинг нито косъм. Явно е вярно, че върху блейдинг не растат. Ако знаете някаква магия, кажете...
С кое точно масло на Икаров мажеш?Би ли споделила?

# 181
  • София
  • Мнения: 493
Някой може ли да ми препоръча добър козметик за оформяне на вежди в южните райони - искам веждите да са като изписани. Благодаря!

# 182
  • Мнения: 282
Contest, в южните райони е BrowBar, но не съм ползвала услугите им. Следя ги от известно време и обмислям да ги посетя, някой посещавал ли ги е?

# 183
  • Мнения: 299
Здравейте, и аз да напиша за моите вежди. Моята козметичка ги прави прекрасно оформени, лошото е, че ги стриже, те попринцип са ми адски гъсти и плътни, та от това подстригване стават още по-дебели косъмчетата, изобщо не ми харесва, но почнат ли да се стрижат, връщане назад няма- стават ужасно дълги и дебели косъмчетата.. Ходих и при една с конец ми ги оформя и ми се скара, че съм ги подстригвала.. вече се чудя какво да ги правя, с това подстригване трябва да ходя 2 пъти месечно на козметик, а не ми се иска толкова често.
Всички искат дебели и плътни вежди, а на мен ми се иска да са ми по-рехавки и с меки косъмчета, но...май няма начин да станат такива

# 184
  • Мнения: 1 876
За Варна някой да препоръуча?

# 185
  • Мнения: 312
За Варна някой да препоръуча?

Мария Андонова

# 186
  • Мнения: 5
Момичета, знаете ли добър козметик за оформяне на вежди в район Света Троица ?

# 187
  • Мнения: 647
И аз да споделя дългогодишната история на моите вежди, която си има своите rise and falls.
От плътни и хубави вежди заради неопитни козметички, които могат да ти изскубят веждите, само и само да ги докарат в единствената форма, която могат да правят останах с вежди, по които има страшно много дупки, на които не никнат косъмчета.
Всичко, което е приложимо за растеж на косата и веждите съм го изпробвала и мога да споделя мнение, но за местенцата, на които не никне и косъм нищо не помогна.
Към момента съм се научила сама да оформям веждите си като това включва подстригване и боядисване с къна за вежди (обикновена от Елитис) по начин, по който да не си личат нелепите дупки без косъмчета.

# 188
  • Мнения: 39 380
Моля ви, дайте идея за боя за вежди, която да има и окислител и да действа. От къна при мен няма ефект. Моите са сиво-черни, искам да ги направя тъмно кафяви.

# 189
  • Мнения: 574
Здравейте, можете ли да ми препоръчате къде да си оформя веждите в Люлин?

# 190
  • Мнения: 385
Здравейте!
Може ли линк към статия или клипче с инструкции за оформяне на веждите спрямо формата на лицето?

Edit:Намерих си. Поствам тук, за да е полезен постът и за друг, търсещ нещо такова, а и май не е коментирано скоро.

https://www.realsimple.com/beauty-fashion/makeup/eyebrow-mapping

Последна редакция: пт, 13 яну 2023, 14:45 от Neznam86

# 191
  • Мнения: 45
Здравейте
Имам въпрос и ще се радвам да чуя обратна връзка ако на някой също му се е случвало. Вече втори път попадам на козметик, който посещавам за почистване на вежди и след като приключи без да ме пита почва да ми прави някакъв масаж. Едната почна на челото,вежди,слепоочие, а другата на главата и поставяне на ръцете над очите, тип като неща за чакрите и да... Не се казва нито дума, какво ще правят,защо го правят,искам ли... А просто съм отишла за почистване на вежди.

# 192
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Здравейте
Имам въпрос и ще се радвам да чуя обратна връзка ако на някой също му се е случвало. Вече втори път попадам на козметик, който посещавам за почистване на вежди и след като приключи без да ме пита почва да ми прави някакъв масаж. Едната почна на челото,вежди,слепоочие, а другата на главата и поставяне на ръцете над очите, тип като неща за чакрите и да... Не се казва нито дума, какво ще правят,защо го правят,искам ли... А просто съм отишла за почистване на вежди.
Отпусни се и се изкефи. Ако не ти е важно, може да помолиш да пропуснат процедурата.

# 193
  • Мнения: 5 701
Аз бих се изкефила на този масаж...

# 194
  • Мнения: 58
Здравейте, някой от Варна правил ли си е на ламиниране на вежди и ако е доволен, може ли да сподели къде Simple Smile

# 195
  • Мнения: 1 328
Поразбутвам темата
Аз от днес започвам да мажа със смес рицин + стимулант икаров
Не се наканих да си направя пролетния ретуш и ще го карам натурална 🤣 до есента
Ще водя отчет периодично , имам доста дупки🙃☕

# 196
  • Мнения: 647
Поразбутвам темата
Аз от днес започвам да мажа със смес рицин + стимулант икаров
Не се наканих да си направя пролетния ретуш и ще го карам натурална 🤣 до есента
Ще водя отчет периодично , имам доста дупки🙃☕

Fingers crossed 🤞
При мен това не даде ефект, токчо след чупката имам такава дупка, която бих даля всичко да се запълни, но не би

# 197
  • Мнения: 1 671


Какво мислите за боядисването на вежди!?
Някой пробвал ли е това?!

# 198
  • Мнения: 39 380
Ползвам обикновена къна. От тези специално за вежди не виждам дълготраен ефект, та реших да не си давам парите.

# 199
  • Мнения: 527
Ползвам обикновена къна. От тези специално за вежди не виждам дълготраен ефект, та реших да не си давам парите.
Каква къна ползвате и как? Аз ползвам тази за вежди показана в предния пост, но ми държи 2 дена.

# 200
  • Мнения: 647


Какво мислите за боядисването на вежди!?
Някой пробвал ли е това?!

Точно същата използвам.
Не очаквай да стане същото като боядисана коса. Може би ще ти ги потъмни леко и ще изглеждат по-плътни. Няма особено биещ на очи ефект, ако това търсиш.

# 201
  • Мнения: 1 671


А този коректор с кана?! Днес ми го предложиха в ДМ

# 202
  • Мнения: 647


А този коректор с кана?! Днес ми го предложиха в ДМ
Не съм го пробвала.

# 203
  • Мнения: 12 821
Добре де, с обикновена къна ако си намажа веждите, те ще станат рижави. Аз ли нещо грешно си представям или? Моите хич не са тъмни поначало и не става да ги мина със същото, с което си вапцам косата.
Иначе е нормално да се отмива по-бързо от тях, все пак лицето се мие къде по-често от косата, омазняването там често е различно от на скалпа и какво ли не още е намесено.

# 204
  • Мнения: 39 380
Не няма да станат рижави. Всъщност може и да станат, ако космите са бели. Аз си къносвам косата, съответно тя е червеникава, а веждите ми са сиво-черни. Комбинацията между двете не ми харесва и за това минавам и веждите с къната. Преди това разтварям малко брашно с кислородна вода и нанасям върху космите, получава се по- светъл естествен цвят. После ги къносвам. Някои косми стават червеникави, други си остават черни и така цветът не бие много на червено, но се подобрява комбинацията им с червената ми коса.

# 205
  • Мнения: 19
Здравейте! Моля да препоръчате козметик за оформяне на вежди с конец. Става въпрос за София.

# 206
  • Мнения: 453
Здравейте! Моля да препоръчате козметик за оформяне на вежди с конец. Става въпрос за София.

Brows by Jalena (Instagram)
ул. Мърфи 13

# 207
  • Мнения: 4 270
Здравейте! Моля да препоръчате козметик за оформяне на вежди с конец. Става въпрос за София.

Brows by Jalena (Instagram)
ул. Мърфи 13
Може ли да препоръчате козметичка, ако са повече от една? И аз се интересувам от оформяне на вежди с конец.

# 208
  • Мнения: 1 263
А някой може ли да даде препоръки за самостоятелно оформяне, на човек на който не му се отдава и както казвам пооскубвам, но съм с две "леви" ръце в това отношение. Ходя да ми ги чистят периодично, но не винаги е възможно и се дразня на себе си. Толкова талантливи хора има.

Общи условия

Активация на акаунт