Халит Ергенч и Бергюзар Корел в "Ти си моята родина" и след това - тема 28

  • 40 931
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 23 413

Цитат
Въпросът е, че на мен ми дойде тъжен този филм.



Защо тъжен?
И в двете истории има тъжни и хубави неща.
Аз пък се почувствах точно както го каза Енгин.
Тъжна, но накрая бях с хубаво чувство.

Във филма има специфичен гръцки елемент, с който техните зрители могат да се асоциират.
Дълбоката финансова криза и как тя разяжда и любовните отношения.
Не знам дали този елемент ще присъства в нашия филм.
Ако не, трябва да измислят друга причина за разрив в отношенията между Умут и Дениз.
На мен първата история ми се видя супер реалистична.
Точно така се развиват много често нещата в живота.
Но пък в историята и диалозите на възрастната двойка имаше много оптимизъм.
Не знам дали ще има такава и в нашия филм.
Би било хубаво.

# 721
  • Мнения: 11 116
Ами тъжна е, защото имаше тъжни моменти във филма и тъжни очи.
За реалистичност на историята/първата/ - да, вече писах, че това е животът...

Някак си темата за доверието, за това колко е крехко всичко, колко е временно.
Напълно съм съгласна, че през очите на двамата възрастни всичко е много различно. Но това е психологията на тези поколения - да гледат по-философски на живота, на любовта, въпреки разочарованията, на семейството, на връзката съпруг-съпруга. При младите хора тази философия липсва.
Бързо заменят, трудно прощават, лесно зачертват. Склонни са към по-крайни решения. Нима предишните поколения са живеели по-луксозно? Но някак си любовта е имала други измерения - в добро и в зло заедно.
При всички случаи е хубаво възрастните хора да участват, защото това дава друг, различен поглед на живота, на връзките, на всеотдайността и значението един за друг.

Мисля, че турската версия ще ми е малко по-близка. Всъщност вярвам, че ще я усетя по-добре. Просто Берг и Енгин са по-топли.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
---------------------


Без надписи







Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 15:09 от Mydream

# 722
  • Мнения: 23 413
Цитат
Мисля, че турската версия ще ми е малко по-близка. Всъщност вярвам, че ще я усетя по-добре. Просто Берг и Енгин са по-топли.


Аз съм сигурна, че ще има доста разлики.
Например, как беше показана голямата любов в гръцката версия?
Ами малко претупано беше всичко.
По-близко беше до съвременния тип връзки. Без много ухажване, по едно питие в някой бар и хайде в леглото.
Мисля, че в нашата версия няма да бъде така.
Вече казах, че излязоха много снимки с моменти, които отсъстват в гръцката версия.
Хубаво ще бъде, ако са запазили диалозите на възрастната двойка или по някакъв начин присъстват.
И най-важното, да са споили добре двете истории, да не стоят парченцата от всяка от тях като кръпки.
Но това е работа повече на режисьора и монтажистите, отколкото на актьорите.

За друга разлика се сетих.
В гръцката версия Дениз блъска кучето на Умут, водят го заедно във ветеринарницата и така се запознават.
Но нашият фрагмант подсказва за друга първа среща.

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 15:06 от varna_2

# 723
  • Мнения: 11 116
Голямата любов беше показана най-вече с няколко различни пози секс и страст...Да кажем и чрез някои решения в живота, да го споделиш с определен човек, да се откажеш от други пак заради него...но пък после точно това не ти дава покой. Химия, както казваме тук ми липсваше, макар, че и двамата /в хубавата история/ бяха чаровници. Но и в остриган вариант мъжът ми беше приятен.  Joy Joy Joy Какво значи една коса?!!! После ми говорете, защо Халит и Берг ги питат нон стоп ту за брадата, ту за косата  Joy Joy Joy Joy

А за такива сцени в турската версия е просто абсурд, макар и филм. То още там разликата ще е голяма.  hahaha hahaha hahaha

# 724
  • Мнения: 23 413
Цитат
Но и в остриган вариант мъжът ми беше приятен. Какво значи една коса?!!!


Даже с остриганата глава ми беше по-симпатичен.
Добри бяха актьорите.
Особено в сцените, в които се караха.  Grinning Grinning


Нашите ще бъдат още по-хубави.
И нашето детенце е по-сладко.  Grinning Heart Eyes


Да, толкова смели секс сцени не можем да очакваме в турски филм.
Ама не ми й харесаха особено.
По-добре да са по-обрани, но заснети по-красиво.


Значи в крайна сметка това е "бялата" история.







А тази "черната".



# 725
  • Мнения: 23 413


Аз това, което излъчват тези снимки, в гръцката версия не усетих.
В нито един момент.
Имаше страст с по-откровените секс сцени, но то не е задължително да си влюбен, за да правиш страстен секс.












Вчера щях да ви питам.
В лявата част не е ли дубльорът на Енгин?


# 726
  • Мнения: 11 116
Сетих се за още една разлика, която я нямаше във филма - скачането на Умут в морето   Joy Joy Joy

Ами затова казвам, че турската версия ще е по-човечна, не казвам човешка.

Нашето дете ще е одрало кожата им, а това беше сладичко, русо със сини очички. Едно от тъжните неща за мен беше точно детето  като свидетел на скандалите и случките от нашите влюбвания, избори и решения.
Тъгата в него.

Затова и любовта много не я усетих, доста динамично, набързо, едно кафе, няколко разговора, пет пози по време на секс и се започна - пролет, лято, корем, майчинство, депресия. Лично мен не ми остана време да се порадвам на най-хубавите им моменти. Не ми стигнаха, за да кажа - да, случват се и неприятни неща, но хубавото е повече и то е важното.

А за дубльора в лявата част, ами не мога да определя, но сякаш по ушето си е Енгин. Някак си по-издължено е лицето, но може и от снимката да е. Ще видим.

Едва сега видях преведените коментари от профилите на Халит и Берг, явно са добавени по-късно към поста.  Hug bouquet

Халит е много прав, откриването на таланта и сам по себе си нищо не означава. Това е само началото.
С каква любов говорят за изкуството и за младите хора, за надеждата в тях.

# 727
  • Мнения: 23 413
Тези дни има толкова много неща, че не знам кое по-напред да слагам.

Ето още нещо хубаво.
Някои анкети все пак си струват.
Писах преди няколко дни, че Берг събра най-много гласове в анкетата за най-добра актриса за 2018 на сайта 1001 ТV.

Организаторите на анкетата са подготвили подарък за победителите във всички категории.

Скъпа Бергюзар Корел, Вашите почитатели Ви избраха за най-добра актриса за 2018 година.
Като подарък, екипът на 1001 ТV финансира засаждането на 10 фиданки на Ваше име в мемориалния парк в Ерзурум. Благодарим Ви, че вдъхновявате една инициатива, целяща да оставим  един по-добър свят на бъдещите поколения.



Уточнили са, че удостоверението за финансирането на залесяването вече пътува към Берг.



# 728
  • Мнения: 9 796
Браво на вас Grinning  гледахте филма и го коментирате Heart Eyes

Нямам време днес , по късно вечерта ще го погледна, нищо, че не знам нито гръцки, нито английски Laughing


# 729
  • Мнения: 5 725
Момичета, благодаря ви за всичко, което споделяте!  bouquet

В момента не ми се гледат тежки филми.  Grinning

# 730
  • Мнения: 23 413
И още една разлика.
В гръцката версия Умут пита "Познаваме ли се?".
В нашия филм Дениз.
И вероятно във втората история Умут ще я наблюдава тайно.
При гърците Дениз го правеше. Той нито веднъж не я забеляза.

А, и още нещо.
Гръцкият Умут нито веднъж не плака.
Нашият ще плаче.  Grinning Grinning
При комшиите без секс може, но без рев- не.  Joy


=============






Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 16:52 от varna_2

# 731
  • Мнения: 11 116
Ааааааааа,и гръцкият Умут плака. Това беше, когато остана да се грижи за детето и обясняваше за майка му. Поплака си закратко. По мъжки.

Да, само Дениз го наблюдаваше. Важното е, че се откриха все пак накрая. А това с музикалната кутия и количката с възрастния мъж дали ще го има? Мен и това ме натъжи. Или са измислили нещо друго, което да гледат от балкона?
Нали и това гадаехме? Турците си падат по подобни носталгични /от онова време/ моменти....
Да видим и какви музикални теми и песни са подбрали...

Обзалагам се, че турската Дениз ще забременее от раз.  Joy Joy Joy

ВГ, филмът на теб може да не ти се стори тъжен.  Hug

Радвам се за фиданките  в мемориалния парк в Ерзурум.  bouquet

В темата на Енгин са публикували съобщения, че премиерата на филма ще бъде на 25 януари.

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 17:24 от Mydream

# 732
  • Мнения: 23 413
Цитат
В темата на Енгин са публикували съобщения, че премиерата на филма ще бъде на 25 януари.


Видях инфото в gecce.com, но вече вярвам само на официално обявена дата.


......................


Цитат
Поплака си закратко. По мъжки.


Вярно, че  имаше такъв момент, но в нашия фрагман ми се стори, че Умут плаче пред Дениз и аз имах предвид по-скоро, че липсваше подобна сцена.
Иначе при гърците той се разстрои и когато умря кучето.
Да отбележа, че нашите са намерили и по-хубаво куче.  Laughing Laughing

А дали и при нас Умут ще изневери на Дениз?
Ама наистина първата история се оказа черна, а на пръв поглед  изглежда точно обратното.
Във втората история има случаен секс  с онази мадама от бара, дават го и в нашия трей, но се случва преди да срещне Дениз.



Дениз: А ако се изгубим?
Умут: Заедно ще намерим път.




Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 17:58 от varna_2

# 733
  • Мнения: 11 116
Първоначално мислех, че в красивата история Умут плаче заради случката с детето. Във филма на гърците видях, че не е така. Най-вероятно ще има изневяра.

А колкото до Умут в "лошата" история, показват го като голям самотник. Кучето беше за него всичко, как няма да плаче.
Това, което показаха със семейството, с петнадесетгодишен брак също беше интересно.
Най-накрая и неговата история се оцвети. Семейството/човекът до теб и работата - път към щастието или към нещастието.

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 18:10 от Mydream

# 734
  • Мнения: 23 413


Много отправни точки за размисъл има във филма.
Друг е въпросът колко ще им се мисли на хората.

На практика се получи така.
И най-прекрасното начало може да доведе до катастрофа - в буквалния и в преносния смисъл.
От друга страна, и най-сивият и безсмислен живот може, както казваш ти, в един момент да се оцвети.

Дениз блъсна кучето, но това стана причина лекарят да забележи, че има тумор и да го излекува.
В другата история кучето не претърпя инцидент, но туморът го убиваше бавно без Умут да разбере.
Умут излезе да разходи кучето, това му създаде неудобства, но пък се размина с крадците, които разбиха дома му.
В другата история си остана уж на спокойствие вкъщи, но го пребиха от бой.

И много от още такива игри на съдбата.

Общи условия

Активация на акаунт