Избор на сушилня - Тема 11

  • 81 171
  • 770
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 743
a.nik, от Мийле не ти ли пратиха упътване на мейла? На мен ми пратиха. Май не съм с такава като твоята, но ето какво съм си изпринтила. Прати ми на ЛС мейла си и утре ще ти пусна моето.





Имам я от скоро и не съм я ползвала много. Аз суша само на памук, като тя си преизчислява времето сама

# 721
  • Мнения: 4 774
a.nik, от Мийле не ти ли пратиха упътване на мейла? На мен ми пратиха. Май не съм с такава като твоята, но ето какво съм си изпринтила. Прати ми на ЛС мейла си и утре ще ти пусна моето.





Имам я от скоро и не съм я ползвала много. Аз суша само на памук, като тя си преизчислява времето сама

Пратиха и тук в темата упътване на български точно за моя модел. Всичко си пише, много лесна е за разбиране и настройване, просто на немски няма наименование програма " микс" и аз затова питах в темата. Иначе аз пробвах някои програми вече, памук я тествах, но  ми се иска да знам коя е подходяща за смесен тип дрехи, за фини тениски / нищо, че са памук/ за полари и т.н.  Проблема ми е, че пералнята ми е стара и е с барабан за 5 кг пране, аз не я пълня догоре никога, та събирам от две перални прането за да напълня сушилнята, която е за 8 кг пране. Иначе много пухкави излизат дрехите, особено хавлии, а чаршафите едни мекички ..... Купих си кърпички от ДМ за сушилня, и много хубаво ухае с тях прането.

# 722
  • Мнения: 2 743
Ами няма такава Микс, ползвам за Памук. Полари бих сушила на Outdoor. Но там май беше и за по- малко кг, виж в упътването. Финни тениски бих сушила на програмата за Ризи или Финно пране, там май също беше за по- малко кг.

# 723
  • Мнения: 13 191
Ризи и фино пране, освен че са за по-малко кг., са и на по-ниски градуси - по-щадящи са.
Няма нужда да се събира прането от няколко перални. Даже е по-добре да се пуска по по-малко - така ще се суши по-кратко и изобщо няма да се мачка.

# 724
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Аз също суша 5 кг пералня в 8 кг сушилня. 1 пералня=1 сушилня. Пералнята я пълня, но не я препълвам. Примерно пълна пералня за мен е комплект чаршафи за спалня с 1 торба. Ако сложа 2-3 хавлии, се препълва.

# 725
  • Мнения: 11 641
a.nik, от Мийле не ти ли пратиха упътване на мейла? На мен ми пратиха. Май не съм с такава като твоята, но ето какво съм си изпринтила. Прати ми на ЛС мейла си и утре ще ти пусна моето.





Имам я от скоро и не съм я ползвала много. Аз суша само на памук, като тя си преизчислява времето сама

Пратиха и тук в темата упътване на български точно за моя модел. Всичко си пише, много лесна е за разбиране и настройване, просто на немски няма наименование програма " микс" и аз затова питах в темата. Иначе аз пробвах някои програми вече, памук я тествах, но  ми се иска да знам коя е подходяща за смесен тип дрехи, за фини тениски / нищо, че са памук/ за полари и т.н.  Проблема ми е, че пералнята ми е стара и е с барабан за 5 кг пране, аз не я пълня догоре никога, та събирам от две перални прането за да напълня сушилнята, която е за 8 кг пране. Иначе много пухкави излизат дрехите, особено хавлии, а чаршафите едни мекички ..... Купих си кърпички от ДМ за сушилня, и много хубаво ухае с тях прането.
Е защо го събираш?! Тя сушилнята сама си преценява колко килограма е прането и колко време да го суши, има и сензор за влажност. Нищо не се пести така. 4-5 килограма, ще ги изсуши за кажи-речи два пъти по-кратко време, отколкото 8кг.

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 18:31 от petiaivanov

# 726
  • Мнения: 4 774
Много неща не са ми ясни за сушенето, ето сега разбирам, че не е необходимо да пълня сушилнята с две перални. Аз мислех, че не е добре да работи с почти празен барабан. Толкова голям ми се вижда в сравнение с този на пералнята, че като сложа прането не се напълва дори до половината. Та това е единствената причина - неумение да се работи със сушилня. То затова споделям тук в темата, защото благодарение на вашите отговори научавам как се ползва уреда. Всяко мнение е ного важно за мен! Благодаря на всички, които пишат!

# 727
  • Мнения: 13 191
Основното е - сушилнята сама си отчита кога е готово прането. Може една риза само да сложиш - щом я изсуши - спира, не е за време, а за зададената влажност в програмата. Затова ако се сушат тънки и дебели дрехи сушилнята отчита по-мокрото състояние на дебелите и си върти още, докато ги изсуши, в това време тънките вече са готови и се пресушават и намачкват.
Всъщност "мозъкът" на сушилнята е сензорът за влажност (с изключение само на програмите за време - там си избираш колко минути да ги върти, а тя го прави на максимална температура и щом минат зададените минути спира - сензорът не се включва).

# 728
  • Мнения: 4 774
Аз отново да попитам, току що ми свърши програма памук, при която всичко е настроено автоматично от самата сушилня, прането да излезе сухо. Сложих едно долнище от памук и една хавлия, след вашите съвети, програмата сама си свърши, около 1,30 ч. хавлията напълно суха, долнището с мокър, ама мокър ластик Това нормално ли е? Досега съм пуснала сушилнята около 6 пъти на различни програми, винаги има по нещо леко влажно, мислех, че проблема е в мен и затова пуснах автоматичната програма памук и отново влажна дреха. Да им звъня докато не е минал месец и имам право на рекламация.

# 729
  • Мнения: 11 641
Има едни дебели найлонови материи. които просто не съхнат в сушилня. Не е дефектна сушилнята. Например онези лъскавите, от иакуствена материя анцузи просто нямат изсъхване в сушилня, но на простора за 30 мин са готови. Гледайте дрехите,които сушите да са от сходни материи.

# 730
  • Мнения: 4 774
Има едни дебели найлонови материи. които просто не съхнат в сушилня. Не е дефектна сушилнята. Например онези лъскавите, от иакуствена материя анцузи просто нямат изсъхване в сушилня, но на простора за 30 мин са готови. Гледайте дрехите,които сушите да са от сходни материи.
Не, долнището е от памук, просто ластика е двоен. Но проблема е, че и джоба където е двоен плата е влажен. Абе аз имам 30 дни за тест, сега съм пуснала отново, ще видя какаво ще излезе и ще преценя. Просто искам да знам, дали е нормално, при 6 пуснати сушилни, повечето на програма памук/ най- дългата/ да излизат повечето дрехи  сухи, а една две  влажни при зададен режим - сухо?

# 731
  • Мнения: 41 019
Не е възможно, нормално е. Все пак дрехите се нагъват в барабана и се случва някоя област от чаршаф например, която е била вътре в "кълбото" да остане леко влажна. Или ако има специфичен елемент - двоен ластик в случая - той остава мокър, а всичко друго е сухо и датчикът отчита сухо. Все пак сушилнята не е човек, който опипва дрехите сантиметър по сантиметър, а машина с несъвършен датчик.
От тук нататък имаш две опции:
- да вадиш и пренареждаш прането (ако е чаршаф например) или да въртиш сухия анцуг докато му изсъхне и ластикът.
- да ги извадиш и оставиш някъде да досъхнат

Аз практикувам второто, защото първото харчи ненужна енергия и състарява дрехите като пече ненужно вече суха материя. Например няма да въртя дънки още половин час, понеже кожената им марка отзад е още мокра или някой двоен джоб е влажен.

# 732
  • Мнения: 4 774
Не е възможно, нормално е. Все пак дрехите се нагъват в барабана и се случва някоя област от чаршаф например, която е била вътре в "кълбото" да остане леко влажна. Или ако има специфичен елемент - двоен ластик в случая - той остава мокър, а всичко друго е сухо и датчикът отчита сухо. Все пак сушилнята не е човек, който опипва дрехите сантиметър по сантиметър, а машина с несъвършен датчик.
От тук нататък имаш две опции:
- да вадиш и пренареждаш прането (ако е чаршаф например) или да въртиш сухия анцуг докато му изсъхне и ластикът.
- да ги извадиш и оставиш някъде да досъхнат

Аз практикувам второто, защото първото харчи ненужна енергия и състарява дрехите като пече ненужно вече суха материя. Например няма да въртя дънки още половин час, понеже кожената им марка отзад е още мокра или някой двоен джоб е влажен.

Чуда се дали греша програмите или просто така си излизат дрехите, пак повтарям не съм имала досега сушилня, защото аз досега на всяко сушене имам дрехи, които излизат леко влажни и дрехи напълно сухи. Засега мисля, че грешката е в мен, защото все още не знам как да я ползвам ефективно.

# 733
  • Мнения: 41 019
Сушилнята се справя перфектно с еднакви и с относително малък размер неща. Например бельо, тениски, ризи или хавлиени кърпи, чорапи, блузи, суичъри и т.н. Обаче ако сложиш много различни материи резултатът не е идеален. Или ако сложиш нещо много голямо. Например като суша олекотена завивка спирам сушилнята няколко пъти за да я вадя и пъхам по различен начин, защото тя така запълва барабана, че няма никакво размешване - което е отвътре си остава отвътре и влажно. И накрая пак има тук таме влажни местенца, ама като я оставя за час върху спалнята всичко е сухо. Та не ти е виновна машината, просто трябва да и свикнеш.

# 734
  • София
  • Мнения: 16 199
Аз правя същото.

Общи условия

Активация на акаунт