Избор на сушилня - Тема 11

  • 81 303
  • 770
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 882
В ръководството на моето Горение си е упоменато, че е добре да отварям поне веднъж и да пренареждам нещата вътре, ако са по- големи и повече.

# 736
  • Мнения: 1 105
Здравейте , първо благодаря отново за инструцията на български и да дам отзив от първото ползване. Това е сушилнята https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-tce-530-wp-active-plus, не съм имала друга досега и не мога да сравня марки. Преди доста години имах комбинирана пералня със сушилня, пуснах я точно два пъти на сушене и това беше. Но това, което е отделната сушилня е съвсем друго нещо. Много съм доволна, че я имам! Вчера целия ден прах и суших, все още налучквам програмите, въпреки изключително лесната работа с настройката им, не съм ги тествала всички и не знам коя ще е най - ефективна за моето пране. Два пъти досушавах, но това изобщо не ме притеснява. Говорите тук в темата за програма "микс"  и "за гардероб"  , моля който има сушилня Miele, да сподели как са изписани на немски тези програми, защото аз в превода нямам такива. Като цяло, доволна, доволна, доволна!  

Скрит текст:
Мамо, какво е нармално? Това е настройка на сушилнята, скъпа

Здравей пускай на Памук 2рата наляво с extratrocken и schonen+  Така излизат напълно сухи, но не са пресушени заради (schonen+) по-деликатно сушене на по-ниска температура. Аз пускам всичко така и нямам проблем. Simple Smile

# 737
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
Моето АЕГ има специална програма за спално бельо и друга за завивки. Пробвала съм спално бельо на програма памук - излиза влажно и на топка. Начинът на въртене е различен, времето е горе-долу еднакво. На пликовете винаги закопчавам копчета, ципове и т.н., иначе всичко се навира вътре и остава мокро. Преди да сложа в сушилнята, сгъвам на две, на три чаршафите.

# 738
  • Мнения: 4 787
Давам последен отзив за моята сушилня Miele. След като прочетох задълбочено инструкцията за работа с машината и след като последвах съветите написани тук в темата, вече два пъти вадя от сушилнята много добре изсушено прането и без да е намачкано. Купих топки, наистина има много добър ефект сушенето с тях. Купих и ароматните кърпички, не само прането, но и цялата стая започва да ухае на хубаво след като го извадя от машината . Сушилнята е много добра, много съм доволна че я имам и наистина е голямо удобство! Благодаря и за съветите, които получих на лично съобщение! Темата е толкова полезна, нямате си представа колко ми помогнахте да се ориентирам бързо и лесно. Програмирането на машината също е много опростено и само за четири дни вече нямам проблем с настройките на различните програми. Не съжалявам изобщо, че поисках да си купим в къщи този уред, съжалявам само, че толкова време съм отлагала!

# 739
  • Мнения: 3 027
Може ли линк към тези кърпички. Аз слагам някакви, но като извадя дрехите не миришат на нищо. Даже ленора се губи..

# 740
  • Мнения: 4 787
Може ли линк към тези кърпички. Аз слагам някакви, но като извадя дрехите не миришат на нищо. Даже ленора се губи..

От ДМ ги купих, мога по - късно да снимам,  пише на опаковката, кърпички за сушилня. Изглеждат точно като мокри кърпи и са леко влажни в пакета. Около 4 лв са.

# 741
  • София
  • Мнения: 16 208
Аз си нося от Щатите (ходя поне веднъж годишно в командировка). Не са мокри, за разлика от ДМ-ските: https://www.walmart.com/ip/2-Pack-Great-Value-Free-Delicate-Hypo … 0-count/510312935

# 742
  • Мнения: 3 123
Ето тези са предполагам,мокри са и много хуваво миришат,но на моята сушилня някак все се застопоряват на долните филтри за мъх и си стоят там.Отварям,смесвам с прането и след 3 мин.пак са там Sad

# 743
  • Мнения: 4 787
Ето тези са предполагам,мокри са и много хуваво миришат,но на моята сушилня някак все се застопоряват на долните филтри за мъх и си стоят там.Отварям,смесвам с прането и след 3 мин.пак са там Sad


Тези са!

# 744
  • Мнения: 2 140
Въпрос - защо слагате тези кърпички? Вместо омекотитил или...

Миналия ден търсех нещо в книжката на сушилнята. Ръководството й съвместява такава с и такава без кондензатор.
Моята е кондезационна с термопомпа, та не знам към кой вид да я числя.
Пише, че трябвало да се долива дестилирана вода в мястото, където е чекмеджето. Вадиш чекмеджето и сипваш вътре, в сушилнята направо. Или поне така разбрах.
Някой може ли да ме просветли?

# 745
  • Мнения: 3 123
Аз ги слагам заради антистатичния ефект,който би трябвало да имат,много се наелектризират дрехите ....

# 746
  • Мнения: 2 140
Аз ги слагам заради антистатичния ефект,който би трябвало да имат,много се наелектризират дрехите ....
Интересно. При мен няма наелектризиране. Предполагам, защото сушилнята ми е с йонизатор.
А заради друго?
Разпитвам, защото мисля да се откажа от омекотителя. Не смятам, че действа добре на пералнята като уред.

# 747
  • София
  • Мнения: 16 208
Аз отдавна не ползвам омекотител. Химикалът, който държи омекотителя да не се сгъстява с времето, прави гнусни налепи на маркуча за отходната вода (виках майстор за "почистването").

При мен също няма наелектризиране от сушилнята.

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 1 385
Djirdja,при "самопочистващите" сушилни трябва винаги да има вода в кондензатора,защото и в началото,и в края на сушенето се самопочистват,а това става с налична вода в кондензатора.Ако няма вода в кондензатора,или водата
отива в канализацията директно,сушилнята не се самопочиства.За кърпичките-ползвала съм на Lenor,Soupline,показаните на ДМ и не останах доволна.

# 749
  • Мнения: 4 787
Използвам кърпичките за аромат, за друго не знам дали имат ефект.

Общи условия

Активация на акаунт