Мъжка и/или женска работа?!

  • 15 760
  • 363
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 5 061
Пушещите редовно и систематично трева са наркомани.

Да отговоря на първия пост. Логиката на мъжката и женската работа у нас е простичка. Женската работа е всичко, което ми харесва да правя, а мъжка работа е това, което ненавиждам да правя. Останалото е обща работа. Конкретно - у нас женска работа е готвене, сглобяване на мебели, планиране, счетоводство, пране, декорация. Мъжка работа е чистене на бани, всичко около  колата и колелетата,  електроремонти, гладене, пазаруване.  Мъжете в къщи дават вид на щастливи от така описаното разделение на труда.

Тревомани са,не наркомани и наистина е до време.Поради простата причина,че липсва пристрастяване.Това е един келешлък,нищо повече.

Сглобяването на мебели е женска работа?Ти ме уби Grinning

# 346
  • Мнения: 7 952
Тревопушенето не е кой знае какво.

Сетих се кое е мъжка работа - отварянето на виното. Има неща, които просто много ме мъчат и независимо от силната мотивация да успея, трудно ми се получават Grinning

# 347
  • Мнения: X
Битовизми винаги ще има.Просто, защото трябва да се яде, не може да се живее в кочина заради хигиената/болести, та ......не може без тях.
"Тайната" е доколко им се "връзваш" и какво внимание им отделяш.
И понеже не е възможно домашната работа да е абсолютно точно 50/50 разделена, почнеш ли да въртиш "сметки" кой какво и колко свършил, директно си съсипваш и живота, и връзката.
За мен е важно наличната работа да е свършена.Не се втелясвам, ако не е свършена, както АЗ искам или харесвам.Не ходя след никого да "довършвам".Имах тая "мания" първите 2-3 месеца от брака...после се "излекувах".Сега само казвам "Супер!/Чудесно е!/Излизаме ли ?" и хич не го мисля.
Ако, след като е чистил, е забравил/не видял трите косъма в ъгъла:
-ако не ме мързи, ги хвърлям аз
-ако ме мързи, ами, стоят си там до следващата прахосмукачка, не е драма
Не живея в стерилна среда, някой и друг косъм или малко прах няма да ме гътнат.
Но, може би съм така лежерно настроена, защото като цяло мъжът ми опитва да прави нещата по моя начин, да оставя използваните неща там, където аз намирам за удобно, да подрежда както аз харесвам.....не знам дали щях да съм толкова благосклонна, ако не му дремеше и грам не се съобразяваше с моите "изисквания".

# 348
  • Мнения: 307
Моят мъж също чисти плочките в банята. Много ми е омразно. Сега има желание и чисти и тоалетната чиния. Жив и здрав да е. Innocent

# 349
  • София
  • Мнения: 575
Ние сме с поделени задължения като в определени случаи е възможно и някой да поеме част от задълженията на другия.

Женски задължения са: готвене, изготвяне на списък за пазар,бърсане на прах, миене на под, подреждане на шкафове, гладене, подреждане по шкафове на сгънатото пране.

Мъжки задължения са : миене на чинии, пускане на прахосмукачка, простиране и сгъване на мокрото пране (освен, ако не се глади), всички мъжки ремонти, носене на чантите с пазара (ако са много по-тежките са за него).

Пазаруваме заедно, рядко се налага той да купува нещо сам.

# 350
  • Мнения: 28 840

Кажете вашите половинки украсяват ли с вас!
При нас в неделя!

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 12:44 от Tatti

# 351
  • Мнения: X
ММ не украсява, но пък е запомнил, че искам лампички по къщата отвън и ми ги направи/вгради в козирката на цялата къща (без кабели,  окачвания и сваляне на украси след празниците) и в хола ми сложи Лед лучнички със сменящи се цветове и ефекти.

Отделно аз си купих лазерен прожектор за цялата къща и той ми го инсталира да е над нивото/направи стойка на снега и насочен да покрива цялата къща със светлините.
Още като спомена, че нещо ми е хванало окото и е вече е измислил как да го вземе. Не се спира.
Той строи, аз украсявам Simple Smile

Последна редакция: нд, 09 дек 2018, 20:46 от Анонимен

# 352
  • Мнения: 18 641
А, моят за себе си ги купува тези простотии. Радва им се без да мисли къде ще се сложи, има ли място за още един свещник, за още една звезда, пък дали подхожда на останалото...

# 353
  • Мнения: X
По темата - изобщо не ми прави удоволствие, правя го заради децата. Голям комерс е тая Коледа, шопинг, шопинг, шопинг и накрая плюскане за разкош. Мразя такива неща!
Украсявам заради децата, сега имам и дъщеря, която много иска украса, синът ми спестяваше тези неща /За ползата от синовете/. Аз избрах украсата, те тримата украсиха.
Скрит текст:
Аз юрках сина да учи. Пак. Оплаквам се.

# 354
  • Мнения: 5 061
О,мъжът изобщо го няма с украсата.
Цялата стая е в лампички,елха,коледни чаршафи и всевъзможни украси и съм сигурна,че той изобщо не е забелязал,че има някаква промяна даже Grinning
Аз и предпочитам да не участва.Не бих била ок да ми се натрапва чуждо мнение точно за това.Всичко си е по мой вкус.

# 355
  • Мнения: 15
В последно време, често срещам из форума понятието мъжка и женска работа. Любопитно ми е, кое според вас, скъпи потребители, е мъжко и кое женско задължение. И защо? Как вие си поделяте задачите и мислите ли, че има равновесие между вашите отговорности.
Разбира се, не става дума за бременеето/раждането/кърменето, което колкото и да ми се иска, не мога да поделя 50-50 с половинката, въпреки че науката работи по въпроса. Както и с вдигането на 100 от лежанка (е, някои жени успяват) и подписването в снега, облекчавайки се.
Ще се съгласите с мен, че това не са дейности, които извършваме всеки ден.
Благодаря предварително за отговорите ви.

Според мен младите мъже са станали по-бетер от жените и каквато и да е работа е женска. Например аз имам проблеми с моя приятел, едните от тях са точно тези. За него женска работа е да окося тревата, да ходя до магазина и да зареждам колата, сменяне на крушки, отпушване на мивки ( доста често се запушва ) плащането на сметки, паленето на камината, абе изобщо всичко е женска работа и ако нещо не искам да направя се сърди, а веднъж се опитах да не отида до магазина, но уви, и той не отиде и останахме гладни! Говорила съм и с други познати и приятелки, които срещат същия проблем.. Мъжете им нищо не искат да правят, не знам

# 356
  • Мнения: 5 061
Вчера ми се оплака същото това момиче,за което преди споменах,че се смее на комшията,който простира пране.
Децата и са вече на 2 и на 5 годинки ,до скоро малката беше бебе и на майка и и беше маааалко по-лесно,защото едното беше в количката,а другото покрай нея.Сега са фурии и двамата.
Майка им се оплака,че и се налага всичко да прави сама,че и с децата заедно все.
тя само пазарува,тя оправя всичко покрай детската,тя ги води на лекар,тя ги гледа като цяло,отделно целия дом нея чака.
Еми,смей се ти на комшията после,че простирал.
А мъжът и имаше потенциал за всичко да помага,ама каква жена е тя,ако му даде да изметете.Това,което сами можем да си го надробим,никой не може да ни го направи.И като жени и като майки.

# 357
  • Мнения: 18 590
А защо се купува и се принася храна на такъв? Ще откаже да отиде до магазина и демонстративно ще си осигуря вечеря само за мен.

# 358
  • Мнения: X
Вчера ми се оплака същото това момиче,за което преди споменах,че се смее на комшията,който простира пране.
Децата и са вече на 2 и на 5 годинки ,до скоро малката беше бебе и на майка и и беше маааалко по-лесно,защото едното беше в количката,а другото покрай нея.Сега са фурии и двамата.
Майка им се оплака,че и се налага всичко да прави сама,че и с децата заедно все.
тя само пазарува,тя оправя всичко покрай детската,тя ги води на лекар,тя ги гледа като цяло,отделно целия дом нея чака.
Еми,смей се ти на комшията после,че простирал.
А мъжът и имаше потенциал за всичко да помага,ама каква жена е тя,ако му даде да изметете.Това,което сами можем да си го надробим,никой не може да ни го направи.И като жени и като майки.
Аз направо бих я посъветвала, при това с усмивка, да продължи да се смее на мъжете, които са ДО жените си, по всякакъв начин.

# 359
  • Мнения: X
О,мъжът изобщо го няма с украсата.
Цялата стая е в лампички,елха,коледни чаршафи и всевъзможни украси и съм сигурна,че той изобщо не е забелязал,че има някаква промяна даже Grinning
Аз и предпочитам да не участва.Не бих била ок да ми се натрапва чуждо мнение точно за това.Всичко си е по мой вкус.
Е, да не мислиш, че моят го има. Децата го учат, научава се.
Някакъв начин да се занимават децата е, и без това се чудим постоянно какво да им измисляме, особено пък сега в студа. Какво, какво - украса. Утре друго ще е.
А аз нямам нищо против, понеже аз съм този, който не забелязва украсата, каквато и да е, все ми е тая. Слагам елхата и съм до там по принцип. Ама ми се падна момиченце Wink
Наистина има такива, които не 'дават' на мъжете си да пипнат нищо. Майка ми е от тях, ама не искаше да си го признае. Искат да блеснат с домакински умения, като няма с какво друго /вероятно/ или не знам и аз.
Смачква им се самочувствието, понеже не могат да изкарват пари, та гледат да го замаскират с друго ли? Никога не съм разбирала мотивацията, която стои зад това. И приятелка имах такава, голяма гордост, че той не знае къде стои солницата, голямо чудо. А отстрани - смешно стои. Млади жени, да кажеш, че са от старата генерация, разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт