Нашите кухни - 77

  • 70 277
  • 758
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 416

Можеш ли да ми препоръчаш от по-евтините. Днес ходих в Салекс , предложиха ми това МДФ и едно ПДЧ на Фундермакс супергланц , но и то идваше скъпо. Имаше и един друг по-лек гланц на Фудермакс, но не ми хареса и това е. Нямаше друг избор. На Егер нямаха гланц. Малко да ме насочиш, по-конкретно ако може с нещо не толкова скъпо.

# 616
  • Мнения: 147
По-евтиното е при Роси.

# 617
  • Мнения: 1 416
По-евтиното е при Роси.

Там още не съм ходила, ходих в Строймаркет, там имаше на Кроношпан гланц, но нали не го препоръчват. Та затова питам за нещо средно.

# 618
  • Мнения: 41 800
Абе скъпо, скъпо, колко пък да е по-скъпо?  newsm78 Като се замисля колко години се ползва една кухня, дали има смисъл от дребни спестявания? Аз поне, колкото пъти съм спестила нещо, после много бързо ефектът от спестяването е заминавал и е оставало разочарованието от по-евтиното. То и като получих офертата за техническия камък ми се замая главата, ама вече е забравено и съм доволна, че го имам.

# 619
  • София
  • Мнения: 181
Абе скъпо, скъпо, колко пък да е по-скъпо?  newsm78 Като се замисля колко години се ползва една кухня, дали има смисъл от дребни спестявания? Аз поне, колкото пъти съм спестила нещо, после много бързо ефектът от спестяването е заминавал и е оставало разочарованието от по-евтиното. То и като получих офертата за техническия камък ми се замая главата, ама вече е забравено и съм доволна, че го имам.
В коя фирма го поръча, или майсторът на кухнята ти го поръчва......, как  съчетахте сроковете с монтажа на кухнята ? каква дебелина е камъкът при теб ?

# 620
  • Мнения: 1 416
Абе скъпо, скъпо, колко пък да е по-скъпо?  newsm78 Като се замисля колко години се ползва една кухня, дали има смисъл от дребни спестявания? Аз поне, колкото пъти съм спестила нещо, после много бързо ефектът от спестяването е заминавал и е оставало разочарованието от по-евтиното. То и като получих офертата за техническия камък ми се замая главата, ама вече е забравено и съм доволна, че го имам.

Абе, права си!

# 621
  • Мнения: 41 800
В коя фирма го поръча, или майсторът на кухнята ти го поръчва......, как  съчетахте сроковете с монтажа на кухнята ? каква дебелина е камъкът при теб ?

Поръчах от СКВ. Мебелистът каза, че с тях има опит и не са се дънили. Иначе са скъпи, има и по-евтини. И за да не сглупя и после да си скубя косите заради спестена хилядарка не съм търсила алтернативи. Поръчах си го лично, за да не си слага мебелиста печалба. Може да са взели някаква комисионна де, не знам. Но първо едните направиха долните шкафове, после каменарите мериха по тях (вече подредени нивелирани), чаках да направят плотовете, гърба и масичката за хранене, монтираха ги и след това слагахме горните шкафове. Отнема време, ама иначе няма гаранция, че всичко ще е точно.

Дебелината е стандартна - 2 см, но челата са 4 см със герунг снадка и не си личи залепването.

Иначе камъкът е Silestone, от по-скъпите, имаше и по-евтинi, но като цяло колкото по-хомогенен и дребнозърнест е камъкът, толкова е по-скъп. Имаше и още по-скъпи де  Twisted Evil Тези, дето са като мозайка, са най-евтини. Иначе няма разлика в качествата.

# 622
  • София
  • Мнения: 181
Видях кухня с черен термоплот с остри краища.Какъв му е вида , със сигурност не е U-профил,  те са леко заоблени ? Знае ли някой ?

# 623
  • Раковски
  • Мнения: 2 174

Можеш ли да ми препоръчаш от по-евтините. Днес ходих в Салекс , предложиха ми това МДФ и едно ПДЧ на Фундермакс супергланц , но и то идваше скъпо. Имаше и един друг по-лек гланц на Фудермакс, но не ми хареса и това е. Нямаше друг избор. На Егер нямаха гланц. Малко да ме насочиш, по-конкретно ако може с нещо не толкова скъпо.

По-евтино е АГТ от роси.бг или ако имате Гизар (марка материали) в района.

# 624
  • Мнения: 3 092
Здравейте! Може ли да препоръчате някакъв препарат за почистване на тъмно синя плоскост, мат е, но няма противопръстов ефект. Забърсвам с чиста влажна кърпа, но остават следи и ме дразни.

# 625
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте! Може ли да препоръчате някакъв препарат за почистване на тъмно синя плоскост, мат е, но няма противопръстов ефект. Забърсвам с чиста влажна кърпа, но остават следи и ме дразни.



Има един обезмаслител/ не е Меглио, някакъв италиански беше, не помня марката / прилича на разреден бял сапун и мирише на сапун. Мек, не е толкова агресивен и става

# 626
  • Мнения: 3 092
Благодаря за подсказката, ще пробвам. Сетих се, че имам и оцетен препарат вкъщи. Ще пробвам и с него.

# 627
  • Мнения: 1 416

Можеш ли да ми препоръчаш от по-евтините. Днес ходих в Салекс , предложиха ми това МДФ и едно ПДЧ на Фундермакс супергланц , но и то идваше скъпо. Имаше и един друг по-лек гланц на Фудермакс, но не ми хареса и това е. Нямаше друг избор. На Егер нямаха гланц. Малко да ме насочиш, по-конкретно ако може с нещо не толкова скъпо.

По-евтино е АГТ от роси.бг или ако имате Гизар (марка материали) в района.

Значи, по-добрия вариант е МДФ с ПВЦ покритие на АГТ, от ПДЧ на Кроношпан, правилно ли съм разбрала, за бял гланц говоря?

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 14:12 от Freyda

# 628
  • Мнения: 1 197
Ско,сподели дали почистваш лесно повърхността.Аз се огледах в едно ПДЧ на Егер със същата структура ST9.
Бардолино (което за момента бяхме избрали) е със структура ST10 и има повече релеф,което много ме притеснява относно почистване.

# 629
  • Мнения: 3 092
Ами вчера чистих за първи път, след монтаж. Основно прахоляк, тухла и стърготини от монтажа. Нямах проблем с почистването - първо с накрайник с четка на прахосмукачката, после с влажна кърпа - няколко пъти. Но при мен цвета е много тъмен, не мога да кажа как ще бъде при по-светлите примерно /ако структурата е по-пореста може и да хлътва мръсотията и да се чисти по-трудно/. Ще снимам като стане готово.
Остават следи обаче след неколкократно минаване с парцала, макар и вече да няма мръсотия.

Общи условия

Активация на акаунт