Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 445
  • 807
  •   1
Отговори
# 90
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Знаеш ли защо се дразня като се използват термини като 'ум' и 'интелект'. То е ясно, че трябва да се борави с познати понятия, обаче така тотално се изкривява картинката. Все едно един компютър да започне да разсъждава за своя 'създател', само чрез понятията, които са му познати само на него. Например, че 'създателят' би трябвало оперира с нули и единици на най-ниско ниво, че трябва да има хард диск, операционна система и т.н. Просто такава аналогия правя.

И аналогията, която се прави, е точно такава. А е такава, защото нямаме друга.

Но е само аналогия - не е действителен софтуер, а някакво сравнение, за да може нашия мозък да разбере концепцията.
А може и обратното да е - всичко, което ние създаваме, е имитация на вече създаденото.


Иначе няма как да го обясним...или да го кажа така - няма как да го обясниш това на масата. Повечето хора не разполагат с друга представа или идея в главата си.

Разбирам те...но другият вариант е да опишем всичко като "нети нети" както в индуизма. "Нети нети" е негация. Но тогава ще трябва да кажем, кое Бог не е. Или пък да кажем, че Вселената не подлежи на описание, защото е нети нети.

За сравнението с компютърните игри да не говорим...Това е пак само сравнение.



Ти как би го описала?

# 91
  • Мнения: 1 857
За Слава Севрюкова пише Христо Нанев. ,,Зеница към вселената'', ,,Бъдете в този свят, но не от този свят'', ,,Прераждане и еволюция, ,,Прозрения. Свръхфеноменът Слава Севрюкова''. Написаното от Нанев е напълно разбираемо, топло и човешко. Тя казва, че в предишният живот е била графиня Александра Киргхоф:  http://prophecies.ru/prophet_kirchof.html
 Домът й в Санкт Петербург и до днес съществува като музей. Слава Севрюкова  отива на екскурзия в Ленинград и попадайки на същата улица, знае къде е къщата. Знае с точните подробности по кои стълби се стига до нейната стая и всички останали. Няколко години преди да е изобретен много силен електронен микроскоп, тя казва каква е формата на атома и след като се установява, че е точно такава, макар с образование четвърто отделение, й присъждат професорска титла в парижки институт. В една от книгите, тя разказва за Левски и точно как е убит Ботев. Разказва за следващият живот на Сталин и Хитлер. Книгите на Нанев са рядко интересни. Могат да се намерят безплатно тук:  http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%CD%E0%ED%E5%E2
  След преживяното на този свят, много малко души искат наново да се прераждат, но само преживелите много и духовно напреднали души, могат вече да не се прераждат. Затова тя предпочита да преживее всички нещастия с белогвардееца Степан Севрюков, да прекъсне кармичната връзка между тях и да няма нужда да се преражда вече. Но за да се стигне до такова ниво, задължително се преминава през няколко инкарнации на ужасяващо труден земен живот. За да има някаква почивка, възможно е след много трудна инкарнация, да има живот на материално задоволена домакиня, която се грижи за децата, дома и съпруга си. Тази инкарнация не те издига духовно, но е глътка въздух за следващите. Ако последователно няколко инкарнации нямаш никакъв духовен напредък, възможно е да си избереш инкарнация на инвалид. С многото му страдания, постигаш такъв напредък. Така, че не очаквайте да ви е забавно. Индийците са толкова напреднали, че като видят някой охранен богаташ, понякога открито му се присмиват, знаейки, че следващата му инкарнация ще е на някой парий.

# 92
  • Мнения: 7 006
Гледах отново първата част, после втората. Не мога да възприема Свердлов. Тази идея за 'самоосъзнаването' на божественият ум, което създава друго съзнание (ниво) - не я приемам.

Ми то не е ре4ено просто да "приемаш" дадено инфо на сляпо, добре е да се пора3ъждава малко:)



Потърси инфо с тaг дифракция/ интерференция/вълнова кохерентност  и проследи как едното поле генерира другото:)

Ай нещо весело..

Скрит текст:
Тая ми е сред лубимите:)




И тоя,Игор Скляр..Наборките тряя го помнят... "На недельку до второго"- много бушувахме в у4илищните "дискотеки" на тая песен,щото...кой ти помисляше да пусне Мадона или Майкъл..









Другия ми лубимец,Светла Му Памет.."Стара" душа и много сен3итивна,но ..Сириус тъй или ина4е са страстни
 и сен3итивни посредством огъня в себе си,3а ра3лика от Орион,които осе3ава 4ре3 леда и неговите вибрации


Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 11:01 от Какво?

# 93
  • Мнения: 36 409
Кои са Сириус и кои са Орион?

# 94
# 95
  • Мнения: 2 013
Трудно ми е и на мен да го опиша.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:57 от Magdalena1978

# 96
  • Мнения: 18 488

elektrichar явно четеш което и аз съм чела ,не съм Слава, чака си реда да я чета , но други казват същите неща. И все пак това е обяснение  художествено  и с неточности, внушава същите неща ,от други гледни точки и дори не точно същите неща, а до тях в повечето случаи.Но там някъде се вихри да е разбираемо.То и съвсем конкретно  никой не знае какво е.
Ленард и аз харесвам много ,някога го слушах ,сега изобщо избягвам да слушам.Но като за празник си пускам по нещо понякога.
И да , по въпроса за трудните прераждания има теория да ни проверяват какво сме награбили и дали може да се справим с трудностите, да издържим и се впишем в тезата-дава ти се което можеш да понесеш.И аз все се оправдавам ,че съм си избрала труден живот на инвалид и добре съм се спарвила до тук ,остава оттук нататък.
Още нещо имах да казвам, е то е , че няма лош и добър избор за инкарнация ,лоша или добра карма,трябва да минем  и през злото и през доброто, от двете страни да сме за пълнота.Та този избор на лоша жена  и после да търпи  същото върху себе си Слава  не е наказание,  то е част от израстването и за това  го приемаме , изживяваме и не би трябвало да бягаме от него.
Дано съм разбираема ,защото говоря да  кажем като приказка, притча , а не мога ,не че не искам, да го обясня с някакви други изразни средства  и знам че съм неточна, но дано съм близко.

# 97
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

- има информационно поле, което е на много фино ниво. Това поле буквално минава през нас. На него се записва всичко: мисли, емоции, действия, случки - всичко. Например, Слава Сервюкова, която си спомня предишен живот, тя вероятно черпи информация директно от това поле само за тази графиня, защото на вибрационно ниво (или и аз не зная точно по каква причина), тази информация резонира с нейното съзнание и мозък. Тя я 'прочита', 'знае' и т.н. Хората, наричат това 'прераждане', но просто си черпиш инфо за нещо, което резонира с настоящото ти аз.

Точно за това говори Едгар Митчъл в книгата си за Квантовата Холограма.

Тоя резонанс го нарича PCAR (Phase Conjugate Adaptive Resonance).

"Подобно на цялата холографска обработка, асоциативният модел, който се създава, улеснява извличането на информация в резонантен цикъл, използвайки припокриващите се референтни сигнали на квантовите излъчвания от външния обект. Това дава възможност на възприемащия мозък да извършва схематична / шаблонна класификация и да разпознава резониращите сигнали. Този процес на резонанс се нарича фазов скачващ адаптивен резонанс (Phase Conjugate Adaptive Resonance) (PCAR). Ние вярваме, че PCAR е основата за най-фундаменталното ниво на възприятие във всички живи организми в еволюционното дърво на живота (Mitchell 2001). Като пример вземете прилепите, делфините, китовете, които използват сонара, за да изпращат сигнали и да получават отговор, за да намерят нещо. PCAR е мозъчният аналог на този процес."

Ето оттук:
http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=429.0


Аз също мисля, че спомените за предишни животи са именно четене на информация за живота на някого. Това не е задължително да си ти самият. Просто е нечий друг живот, информацията за който се достъпва при определени условия.


Това информационно поле в миналото са го наричали етер. Индийците го наричаш акаша.

В 21-ви век го описваме с познатите ни термини от информатиката. По всяка вероятност, цялата информационна технология е копиране на "вселенската технология".




Нали знаете, как е възникнала идеята за персоналните компютри и свързването им в мрежа?


Аналогия на резонанса е например интернет адреса на бг мамата. Отиваш на тоя адрес и почваш да четеш инфо-то. Ако не идеш на тоя адрес, няма как да четеш.




# 98
  • Мнения: 6 374
...
Има един нов сериал Altered Carbon, в който аналог на тази опашната кост е едно нещо, което стои на тила. И това нещо може да се прехвърля от тяло в тяло. Сериалът е много як - тематизира религията, безсмъртието, прехвърлянето на съзнанието, спомените и т.н.
Ели, къде го гледаш този сериал? Питам, че ми е най-лесно да гледам сериали по HBO. А, и има ли превод? Grinning
Чета си ви - къде с, къде без препратките. Беше ми изникнал 1 въпрос, но като не писах в момента и ... излетя нанейде. Joy А, Ели, онова с лявата и дясната половина на мозъка ми е интересно, само дето не можеха да се разглеждат съвсем като противоположности, защото отдясно бяха 10, а отляво -11.

# 99
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
...
Има един нов сериал Altered Carbon, в който аналог на тази опашната кост е едно нещо, което стои на тила. И това нещо може да се прехвърля от тяло в тяло. Сериалът е много як - тематизира религията, безсмъртието, прехвърлянето на съзнанието, спомените и т.н.
Ели, къде го гледаш този сериал? Питам, че ми е най-лесно да гледам сериали по HBO. А, и има ли превод? Grinning
Чета си ви - къде с, къде без препратките. Беше ми изникнал 1 въпрос, но като не писах в момента и ... излетя нанейде. Joy А, Ели, онова с лявата и дясната половина на мозъка ми е интересно, само дето не можеха да се разглеждат съвсем като противоположности, защото отдясно бяха 10, а отляво -11.

Ина, пращам ти линк на личния да го гледаш с бг субове.

На български са го превели като "Просто обвивка".

Гледай и Battlestar Galaktika. Там по е по-яко прехвърлянето на съзнанието.

# 100
  • Мнения: 1 857
Добре, чели сме много и различни неща, но в крайна сметка сме проумели, че има прераждане. И изведнъж намираш текст, мисля в Мегавселена, който казва, че не трябва да следваш бялата светлина и, че всичко това е измислено от сивите. Те преследвали някакви свои цели с всичко това. И, че тези нови инкарнации са постоянен капан, от който не можеш да се измъкнеш. Дори казва какво да направиш, за да се измъкнеш от него. Казва, че ти си свободен дух и въобще не си длъжен да продължаваш тази игра на безкрайни превъплащения. Когато си свободен дух, пътуваш през вселената, намираш някаква девствена планета, въплъщаваш се за малко в някое животно, или същество. Чувстваш с неговите органи за възприятия, след това го освобождаваш и продължаваш своето безкрайно пътешествие. Парадоксално е, но Робърт Монро описва точно това в едно от неговите излизания от тялото си. На една планета имало животни подобни на коне. Той влязъл в тялото на едно същество и почувствал свободата да бягаш където си искаш, вятърът в гривата, зеленината и един безгрижен радостен живот. След това излиза от това тяло и си продължава нататък. Разбира се, тази информация за сивите, може и да е нарочно поставена лъжа, за да не се стремиш към бялата светлина. От толкова различни източници, в един момент се чудиш на кого да вярваш.

# 101
  • Мнения: 18 488
Аз съм избрала да не вярвам на никой  и да не се стремя към нищо ,то си идва само което е твое  и трябва да те намери.Такова вторачване си е зарибявка ,секта  по пътя ни какъвто и да е той.Какво има и какво няма не е доказано ,никой не се е върнал да разкаже как е  оттатък.Живееш си живота                                                                                                                    като първия човек и правиш каквото трябва, то си става каквото ще.Всички учения имат задачата да ни правят по-добри, по съвършени,  и няма лошо в това ,другото е допълнителни опции.

# 102
  • Мнения: 7 006
Ако последователно няколко инкарнации нямаш никакъв духовен напредък, възможно е да си избереш инкарнация на инвалид. С многото му страдания, постигаш такъв напредък. Така, че не очаквайте да ви е забавно. Индийците са толкова напреднали, че като видят някой охранен богаташ, понякога открито му се присмиват, знаейки, че следващата му инкарнация ще е на някой парий.

Ми щото са тъпи и са програмирани да вярват,4е само материалната ми3ерия е белег 3а "духовно богатство" ,но духът е вси4ко друго ,но не и беден на материални аспекти и идеи,понеже те прои3ли3ат от именно от него.

Не е нужно да си гладен,бос и дрипав,или пък инвалид 3а да "и3растваш"..Да,вариант е(един от многото),но не и 3адължително условие..
И пак напомням..Вселената е ментална,ако о4аквате еволуция посредством мъки и страдания,то това и ще полу4ите..Всъщност,манталитета на Геновева мъ4еница е доста разпространен..Simple Smile

Манталитетът на жертва – едно от основните препятствия за завършването на Играта




https://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/483-2013-12-06-14-09-24.html

# 103
  • Мнения: 7 006
В Сaтурновa дупкa съм и кaкто всякa годинa,веселбaтa е голямa..Не бли3вaм aлкохол,но те3и 40 дни съм си все нa 4ерешaтa,aдренaлин ли е,не 3нaм..
И все ми и3бивa мъжкaтa половинa и "кaртини" и нaстроения от минали животи..Не 3нaм Слaвa къв д3вер е,но моите мъжки животи не сa много китка 3a мирисaне и понеже все ми ходят по гъ3a и правя квото си искaм,и си 3aря3aх цялото семейство в един живот,оставих ги да тънат в ми3ерия,a a3 профукaх вси4ко нa комар и си бих кaмшикa към..хм..мaй Ямaйкa,не съм много сигурнa..Про4ее,целия ми настоящ живот,целия сценарии се върти около саможертватa,грижaтa и опекатa към семейството,при това,съвсем сaмa,рa3кa3a ми се играта и хи4 не ми се отдaвa..
И с нетърпение 4aкaм мaлкото дa си поеме пътя,4е да си доживея животa с пълни гърди/сега имaм твърде много блокaжи и стрaхове,да не си прецaкaм тялото нещо,4е нямa кой да го отгледa/ ,но веднъж и3у4и ли се,ехееееее...свободa,майна..Simple Smile

# 104
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Прочее, целия ми настоящ живот, целия сценарии се върти около саможертватa,грижaтa и опекатa към семейството,при това,съвсем сaмa, рaзкaзa ми се играта и хич не ми се отдaвa..
И с нетърпение чaкaм мaлкото дa си поеме пътя, че да си доживея животa с пълни гърди/сега имaм твърде много блокaжи и стрaхове, да не си прецaкaм тялото нещо, че нямa кой да го отгледa/ ,но веднъж изучи ли се,ехееееее...свободa,майна..Simple Smile

Hug

Общи условия

Активация на акаунт