Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 468
  • 807
  •   1
Отговори
# 360
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Исках да попитам, има ли някаква практическа полза от това далечно виждане? Какъв е смисълът от него - по принцип за какво се използва?

ЦРУ-то и КГБ-то са го ползвали за разузнавателни цели.

И за други цели е ползвано. Ако помниш, бях поствала едно клипче за далечно виждане на Марс:



Това е възстановено по разсекретените документи на страницата на ЦРУ - когато са правили сесии с далечно виждане, са водили записки.

Та това клипче е по записките на ЦРУ-то.

Адам е прототип на Знаещия, Самоосъзнат човек.
Библията/ Стария Завет е Тора. А преди Тора е Сефер Йетзирах. Тоест най-старата известна книга е Сефер Йетзирах. Съставена е от 5 тома. Това е Кабалистичен труд с много философия и закодирана информация. Тора/Стария Завет в първоначалния си вариант е мотамо със Сефер Йетзирах. От там и в Библията. В последствие обаче, нечии среди, премахват една много важна част от Библията, редактират я в днешния ѝ вариант и затова сега остава неразбираема. Разбира се само повърхностно, като притчи, приказки.

Ангела, къде да ги намеря тия неща да ги чета?

Тората са първите 5 книги от Стария Завет.

А Сефер Йетзирах по-старо ли е? Аз си мислех, че Тората е най-стара.



# 361
  • Мнения: 36 428
Спомням си за Марс, обаче си мислех дали човек като мен би имал практическа полза от подобно нещо. Чудех се дали да опитам, като следвам инструкции от нета, но не мога да измисля за какво би ми било нужно...

# 362
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Petia Kageyama, стр 8 последния пост е дадено за какво може да се полза. Практически за всичко.
   https://forum.xnetbg.net/index.php?topic=6825.105

Елеонора, да, Сефер Йетзерах е преди Тора, а има една друга, дето е още по-стара, но не мога да я намеря сега. Къде можеш да прочетеш? В Кабала, Зоарх, Кодът на Бог. Първите две са сложни за разбиране, Кодът на Бог е лек за четене и има доста информация.

# 363
  • Мнения: 2 013
Момичета, напишете две приказки да ми разредите постовете, че ми стана интересно това, което Ангела е написала.

Моля Flowers Hibiscus
За съжаление съм абсолютно невежа по тези въпроси. Срам ме е, но дори и Библията не съм прочела. Все си мисля, че не съм дорасла за това, което твърдение за тази моя възраст е по-скоро невярно.

# 364
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Елеонора, да, Сефер Йетзерах е преди Тора, а има една друга, дето е още по-стара, но не мога да я намеря сега. Къде можеш да прочетеш? В Кабала, Зоарх, Кодът на Бог. Първите две са сложни за разбиране, Кодът на Бог е лек за четене и има доста информация.

Кабалата и Зохар не са ли по-нови от Тората?

Съвсем се обърках.

Кодът на Бог ще го чета задължително Grinning




В официалната верси на български Битие, Глава 4 пише следното:

”7 Ако правиш добро, не ще ли бъде прието? Но ако не правиш добро, грехът лежи на вратата и към тебе се стреми; но ти трябва да го владееш.”


В международната версия на английски също се използва думата ”трябва”:
”If you do what is right, will you not be accepted? But if you do not do what is right, sin is crouching at your door; it desires to have you, but you must rule over it.”


Във версията на Крал Джеймс се казва ”би трябвало”:

”If thou doest well, shalt thou not be accepted? and if thou doest not well, sin lieth at the door. And unto thee shall be his desire, and thou shalt rule over him.”


В Еврейската Библия (JPS 1917), преведена на английски, се казва ”ти можеш”:

”If thou doest well, shall it not be lifted up? and if thou doest not well, sin coucheth at the door; and unto thee is its desire, but thou mayest rule over it.'”


На български, това звучи така:

”Ако правиш добро, няма ли да бъде прието? и ако не правиш добро, грях лежи пред вратата; и се стреми към теб, но ти можеш да го владееш.”

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 22:59 от Eleonora_27

# 365
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Кабала е вид философия, която използва закодирана информация под формата на казвам едно, разбирай друго. Освен това използва нумерологията като вид код. Така че имаме няколко вида закодирване в един и същ текст. Зоар е една от петте книги, съставляващи Сефер Йетзирах и са по-стари от Тора. Тора е базирана на Сефер Йетзирах.

# 366
  • Мнения: 7 006
. Относно страховете ти - това са заложени “вирусни програми”, които могат да бъдат премахнати. Кой и как ги е заложил? Може да идват от ранното детство заложени несъзнателно от родителите с цел предпазване на детето. Като например: “Не прави това, защото ще ... еди какво си.” Правят го от любов и грижа към малкото човече.
Може да идва и от по-далече.

Тук Ню Ейджа няма място. Просто го изхвърли от съзнанието си.

А не.
Страховете ми не са просто "вирусни програми"(кой каза да изхвърлим Ню Ейдж от съзнанието си:)/вирусните програми са част от именно от него)..
Страхувам се,понеже не съм уверена в способностите си,от друга страна много добре зная кви бели могат да се случат,не е като да не съм се набивала в шамарите.
Даваш ли си сметка,Ангела,колко лесно може да бъде увредено астралното тяло и какви поражения има върху физическото?
Не ща да получа "инсулт" по време на сън и прочее разкошотии,малко ми е детето и нямам право на грешки.
И това тъкмо ти,би трябвало да го знаеш много добре,в другия форум съм го заявявала милион пъти,тъй че..кви вируси,кви 5 лева?

П.п.Не понасям когато хората умишлено или не биват въвеждани в заблуда

”If thou doest well, shall it not be lifted up? and if thou doest not well, sin coucheth at the door; and unto thee is its desire, but thou mayest rule over it.'”


На български, това звучи така:

”Ако правиш добро, няма ли да бъде прието? и ако не правиш добро, грях лежи пред вратата; и се стреми към теб, но ти можеш да го владееш.”



Ся остава и някой да даде определение на "добро"?Що е то?

# 367
# 368
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
. Относно страховете ти - това са заложени “вирусни програми”, които могат да бъдат премахнати. Кой и как ги е заложил? Може да идват от ранното детство заложени несъзнателно от родителите с цел предпазване на детето. Като например: “Не прави това, защото ще ... еди какво си.” Правят го от любов и грижа към малкото човече.
Може да идва и от по-далече.

Тук Ню Ейджа няма място. Просто го изхвърли от съзнанието си.

А не.
Страховете ми не са просто "вирусни програми"(кой каза да изхвърлим Ню Ейдж от съзнанието си:)/вирусните програми са част от именно от него)..
Страхувам се,понеже не съм уверена в способностите си,от друга страна много добре зная кви бели могат да се случат,не е като да не съм се набивала в шамарите.
Даваш ли си сметка,Ангела,колко лесно може да бъде увредено астралното тяло и какви поражения има върху физическото?
Не ща да получа "инсулт" по време на сън и прочее разкошотии,малко ми е детето и нямам право на грешки.
И това тъкмо ти,би трябвало да го знаеш много добре,в другия форум съм го заявявала милион пъти,тъй че..кви вируси,кви 5 лева?

П.п.Не понасям когато хората умишлено или не биват въвеждани в заблуда

”If thou doest well, shall it not be lifted up? and if thou doest not well, sin coucheth at the door; and unto thee is its desire, but thou mayest rule over it.'”


На български, това звучи така:

”Ако правиш добро, няма ли да бъде прието? и ако не правиш добро, грях лежи пред вратата; и се стреми към теб, но ти можеш да го владееш.”



Ся остава и някой да даде определение на "добро"?Що е то?
При този тип виждане астралното тяло не играе роля, ще рече че не се занимаваш с Астрала. Много хора изпитват страх. Напълно нормално е. Но това блокира разширяването на възприятията и отварянето на каналите, които са блокирани. Влиза се само в алфа медитация.
Но аконе можеш да преодолееш страха и не си позволиш да надникнеш в тази авантюра, няма лошо. Не е задължително. Сигурно ще намериш нещо също толкова интересно и заинтригуващо, с което да вървиш напред.

# 369
  • Мнения: 36 428
Предните дни коментирахте светещи сфери и исках да попитам нещо, но забравих - затова ще го направя сега:
Случвало ми се е да виждам едни светещи летящи неща, обаче не сфери или облачета, а малки звездички - малки като точки. Летят из въздуха в определена посока и се виждат при всякакво осветление - може да е тъмно, може и да е посред бял ден, без значение от фона (знам, че на фона на небето също се виждат едни неща - това са левкоцити, не питам за тях). Виждала съм много пъти такива звездички (обикновено е само една) - дори понякога са доста стабилни и ярки - първо ги забелязвам с периферното си зрение, но спокойно мога да ги фокусирам и да проследя движението им (обикновено по права линия нагоре или настрани, после изчезва).
Мислех си, че се получава от умора на очите - защото твърде дълго гледам в екрана на компютъра, обаче не се случва често - ако беше от екрана, трябваше да ги виждам всеки ден. Може и да е от това, че понякога имам мигрена.
Някакви предположения какво може да е това?

# 370
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Предните дни коментирахте светещи сфери и исках да попитам нещо, но забравих - затова ще го направя сега:
Случвало ми се е да виждам едни светещи летящи неща, обаче не сфери или облачета, а малки звездички - малки като точки. Летят из въздуха в определена посока и се виждат при всякакво осветление - може да е тъмно, може и да е посред бял ден, без значение от фона (знам, че на фона на небето също се виждат едни неща - това са левкоцити, не питам за тях). Виждала съм много пъти такива звездички (обикновено е само една) - дори понякога са доста стабилни и ярки - първо ги забелязвам с периферното си зрение, но спокойно мога да ги фокусирам и да проследя движението им (обикновено по права линия нагоре или настрани, после изчезва).
Мислех си, че се получава от умора на очите - защото твърде дълго гледам в екрана на компютъра, обаче не се случва често - ако беше от екрана, трябваше да ги виждам всеки ден. Може и да е от това, че понякога имам мигрена.
Някакви предположения какво може да е това?

Това е дефект на очите. И аз го имам. Описан е в медицината. Чела съм за това, не е опасно и е широко разпространено. Особено много се проявява, когато гледаш към небето.




Ся остава и някой да даде определение на "добро"? Що е то?

Всеки осъзнат човек знае, как да прави разлика между добро и зло. Доброто трудно се дефинира, защото хората са устроени така, че да виждат и забелязват злото.

Добро е съзнателно да помагаш на хората, ако можеш, да бъдеш честен човек, да говориш истината, да се опитваш да знаеш повече, за да бъдеш мъдър.



Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 16:34 от Eleonora_27

# 371
  • Мнения: 36 428
Аз предполагах, че е от мигрената, защото имам познати с мигрена, които са ми казвали, че виждат светлини, но не съм ги разпитвала подробно...

# 372
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз предполагах, че е от мигрената, защото имам познати с мигрена, които са ми казвали, че виждат светлини, но не съм ги разпитвала подробно...

При мигрената има и аура - променено състояние на съзнанието. Добре изучен феномен! Много хора получават даже "откровения" свише, ако имат т.нар. аура. В темата в АА съм писала за "аурата" на Достоевски. Човекът е бил просто гениален - получавал е знание за смисъла на нещата по време на такава "аура".

Всички тия неща са доста добре описани в научната литература като явления. Знае се, че ги има. Има редица опити да се обяснят - къде успешно, къде неуспешно. Но определено не са в сферата на "свръхестественото". Психолозите и невробиолозите знаят, че някои хора имат видения, без да са луди. Има такива неща - това е!

По същия начин се изучават преживяванията на хората, които ползват психоделици. Писах в предишни коментари, че в момента се финансират много проекти, за да бъдат тия неща по-добре изучени. Лекарите казват, че тези неща съществуват, въпреки че не могат да дадат някакво научно обяснение за тях.

Не могат, естествено ... както физиците не могат да обяснят, как е възникнала вселената. Казват ... Голям Взрив имало ... но как е придизвикан тоя Голям Взрив ... никой не знае.



А за категориите "добро и зло" - това са морални аспекти, които религиите са се опитали да дефинират. Колкото и да са несъвършени тези дефиниции ... , поради простата причина, че ние хората не сме съвършени, си струва да им се обърне внимание.

Моралният релативизъм, т.е. липсата на концепции за добро и зло, е психически непоносим. Лудите хора в психиатричните клиники ... те не могат да правят разлика между добро и зло.

 

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 17:20 от Eleonora_27

# 373
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Те и убийците не правят разлика, ама то тяхното си е, че мозъкът им работи по-различно от хората дето различават тези емоции, ако възприемем доброто и злото като вид емоционална нагласа.
Мигрена и аз имам, като когато бях по-млада беше по-тежка, сега е по-поносима. И е с аура ама гениална не съм станала 😂. Кой знае, още има време докато съм на земята, току виж съм станала 😆
А, и блестящи точки от време на време ми бляскат ама не им се впечатлявам особено. Първия път малко се зачудих дали не е отблясък от нещо си преминаващо, но после им свикнах. Не са чести.

# 374
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Те и убийците не правят разлика, ама то тяхното си е, че мозъкът им работи по-различно от хората дето различават тези емоции, ако възприемем доброто и злото като вид емоционална нагласа.
Мигрена и аз имам, като когато бях по-млада беше по-тежка, сега е по-поносима. И е с аура ама гениална не съм станала 😂. Кой знае, още има време докато съм на земята, току виж съм станала 😆

Grinning Grinning Grinning

Това с "откровенията" по време на аура е, естествено, изключение.

Кой знае, дали си гениална или не. Може и да си!

Някои убийци правят разлика между добро и зло. Но правят избор. В това се състои ключът към всичко - изборът!

Защото сигурно на всеки от нас му се е случвало да иска да отрепе някого ..., нали? Но правиш избор ... винаги. Ако някой ти е навредил, например, сигурно има моменти, в който ти идва да го премахнеш от тоя свят. Но повечето хора правят избор - аз повече няма да общувам с този човек, няма да се опитвам да му навредя, както той направи с мен. Махам го от живота си и продължавам ... напред ... в търсене на хора, които не са като него.

Общи условия

Активация на акаунт