Какво ви дразни в работата ви?

  • 12 427
  • 157
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 819
Това, че сме по-малко от нужната бройка, извънредните часове и това, че на практика личен живот нямаме. В много случаи идваме сутрин и не знаем, кога ще си тръгнем.

# 121
  • Мнения: 29 341
Това, че сме по-малко от нужната бройка, извънредните часове и това, че на практика личен живот нямаме. В много случаи идваме сутрин и не знаем, кога ще си тръгнем.

Това в София ли е?

Колко време ще издържиш на това темпо?

# 122
  • София
  • Мнения: 1 434
И ние сме претоварени, защото всеки изпълнява поне по 2 административни длъжности със сериозна отговорност за капак. Естествено и грешките са по-чести, но ръководството не си дава сметка за обемите, защото работата си върви. Спазва се работното време поне. Заплащането е над това, което всеки от нас може да намери "утре" на друго място и по тази причина всички си траем. Тъпо е отношението обаче. Една блага дума не сме чули  (аз за близо 4 г.), но има колеги с 10 г. стаж тук. Карат ни да се чувстваме нeзначителни и все едно не им пука дали утре ще ни сменят ако някой покаже недоволство или си поиска повишение например. Убедена съм, че едно "потупване по рамото" действа по-силно и мотивиращо от бонус за Коледа.

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 11:23 от Franie

# 123
  • Португалия
  • Мнения: 3 957
Franie, благодарен шеф няма- поне от този тип,дето го описваш
бившия ми шеф беше от тази категория- безскрупулен наглец, който те товари двойно, и ако вземеш,че се справиш- тройно те товари
като ми писна от машинациите му-че и мен караше да ги правя и от 24/7 работене, получих като оценка на работата си „задоволителна“ .
Е,мерси за парите,ама аз работя за да живея, не живея за да работя

# 124
  • Мнения: 4 808
Има и обяви, в които изтъкват като предимство редовното изплащане на заплатата. Много се дразня като видя: фирмата предлага: трудов договор, 8-часов работен ден, 20 дни платен годишен отпуск и редовно и навреме изплащане на месечните възнаграждения. Все неща, които са задължителни според КТ, а те ги изкарват предимства. И очакват едва ли не да им благодариш, че те вземат на работа...

# 125
  • София
  • Мнения: 1 434
И аз се дразня на обявите! Но понеже некоректните работодатели са явно много, може и да целят да подчертаят, че те не са такива. Мисля, че в известна степен ние сме си виновни, че не си търсим правата, търпим и се съгласяваме на пари "под масата" и ниски осигуровки. Много ми е интересно какво ще стане ако всеки откаже или напусне.
Само дето няма да се случи, защото народът е гладен и се съгласява на всичко.

# 126
  • София
  • Мнения: 8 348
Ами, при нас идват хора редовно, дето искат да са на минимална заплата. И се цупят, като им кажем, че не може.

Та хора всякакви.

# 127
  • Мнения: 19 485
Тези дето се цупят си просят да ги назначите на минималната заплата, и след това да получат това, което е записано в договора и нито стотинка повече. Да ги питам как ще си търсят правата тогава. Загубени хора!

# 128
  • София
  • Мнения: 1 434
Ами, при нас идват хора редовно, дето искат да са на минимална заплата. И се цупят, като им кажем, че не може.

Та хора всякакви.
Може да са длъжници и така не им взимат много пари месечно. Има и социален минимум, който няма как да им пипат.

# 129
  • София
  • Мнения: 8 348
Е така де, те си идват и казват, имам запор, искам на минимална.

# 130
  • Мнения: 15
Редовият бг работодател никога няма да стане толкова гъвкав по отношение на служителите си, просто защото той винаги иска да вземе повече, отколкото дава. Също така не съм виждала бг работодател да заяви, че предлага work-life баланс, т.е. допълнителни дни платен отпуск. Това го предлагат международните фирми. В същоото време все още се срещат обяви, в които трудовият договор и служебен телефон трябва да са супер предложение! Скоро ми попадна обява, в която изрично е посочено, че в петък следобед се работи с намалено работно време - международна фирма, както се очаква.
Като цяло в Европа се наблюдава стремеж към избягване на 40-часова работна седмица или най-малкото се предлагат 25-30 дни отпуск. Дано и тук доживеем да стане масово.

Аз работя в чужда фирма в България и в петък сме с намалено работно време - до 14 ч., вместо до 17ч.  НО уловката е, че обедна почивка в петък няма, а рлез седмицата - 30 мин. на ден, с което работната седмица си остава с 40 работни часа. По чужд модел, ама не съвсем...

# 131
  • Мнения: 5 262
няма такъв виц в чужбина > на договора пише 40 часа , но си работим по колкото си искаме.
Ако пише 35, то е мин. 35, ако пише 30 то е мин. 30 ...

# 132
  • София
  • Мнения: 1 434
Веднага бих се съгласила да си тръгвам в 14 ч. при тези условия. И без това си ям на бюрото за няма и 10 мин.
Тези няколко часа в петък, биха отворили доста възможности за пътуване, административни дела, прегледи, спорт и какво ли не.

# 133
  • Мнения: 592
Веднага бих се съгласила да си тръгвам в 14 ч. при тези условия. И без това си ям на бюрото за няма и 10 мин.
Тези няколко часа в петък, биха отворили доста възможности за пътуване, административни дела, прегледи, спорт и какво ли не.
Много е труден баланса работа-личен живот. Но знаете ли, от гледна точка на човек с 9 г. стаж по специалността, вече утвърдил се, мога да кажа, че винаги съм се раздавала на макс и не съм си изисквала законовите права, по 12 дни отпуск годишно системно, един път в годината болничен за максимум 2 дни. Идват обаче млади колеги, които са безкомпромисни, ценят се и не са склонни да търпят, защото професията ни е високо квалифицирана и поначало би следвало ако не си високо платен, то поне да не живееш с усещането, че си постоянно експлоатиран. И понеже аз съм от "старите..." (по-горе някой се беше изказал), на която й се налага да отсъства и спестява за репродуктивни изследвания и процедури , ми е много обидно да виждам подобни коментари от младите момичета. Едновременно се чувствам и глупава, че допуснах да се отдам твърде много емоционално на работата си, което психически ме е товарило и колкото и да е, има връзка и с незабременяването. Затова съветът ми към по -младите дами е да не винят колегите си, защото не знаете на тях какво им е и през какво са минали, а като усетите трайно некоректно отношение, да знаете, че работодателят носи отговорността и вината за това и ако имате избор -сменете работата си незабавно.

# 134
  • Мнения: 5 262
... а като усетите трайно некоректно отношение, да знаете, че работодателят носи отговорността и вината за това и ако имате избор -сменете работата си незабавно.

Абсолютно. Прекия началник , който представя за вас работодателя е виновника. 

Общи условия

Активация на акаунт