Бебешката количка - цяла наука за второ висше №41

  • 58 257
  • 772
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 554
няма да слагаме по-голямо столче на количката. то няма смисъл - нали си има кошове за количката. въпросът е, че бебешорското кошче за кола на Balios S ще омалее на бебето според мен до 6-7 месечна възраст и трябва да се смени с по-голямо кошче. колата ни е с Изофикс - съответно трябва база за кошчето

Аз имам базата на сайбекс base m. На нея може да се монтира кошница aton m и после sirona m2. Сирона става до 4 годишна възраст. Може да се вози по посока на движението и обратно на посоката. Но столчето не се върти на базата, а се дига и обръща. Сирона с се върти, но самото столче е вградено в базата.
Друга кошница, която върви отделно на базата е cloud z и после на същата база може да се монтира sirona z.

sawson, забранила си си съобщенията. опитвам се да ти отговоря на лично

# 676
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 085
Аз разглеждах Nuna, но ме отказаха следните неща: тежи над 10кг, малък и нисък багажник, не се сгъва компактно, а пък изглежда и не много широка. Иначе се бута лесно и  не се усеща тежка, поне в магазина. По парковете гледам доста майки с такива, явно е популярна Grinning

Моля за съвет, Nuna Pepp Luxx или Maclaren techno? Моля да ме посъветвате на коя от двете колички да се спра, ще се радвам на отзиви, плюсове и минуси. Благодаря предварително!
Във Варна Нуната е много популярна, водят я издръжлива количка, но си е тежка. Единственото оплакване, което съм чувала от майки е, че много се драска отдолу от тротоарите и неравностите по улиците.

Nedinka, благодаря. Ще й предам отговора ти.

# 677
  • Мнения: 2 559
Имах Нуна Пеп от първия модел с дъщеря ми през 2011-2012г. Мнооого бях доволна от количката.

# 678
  • Мнения: 3
Здравейте момичета 😊Моля ви помогнете ако някоя от вас има Mima Xari бяла как я почиства по точно с какви препарати понеже не намерих такава тема ,а кожата е много кофти и ме е страх да не я съсипя!Благодаря😊

# 679
  • Мнения: 955
Привет Simple Smile днвс гледахме iCandy, като сравнявахме различните модели.
Това, което ме притесни е, че при коша за 6+ месеца, долната част за крачетата не се регулира и в напълно легнало положение там има една доста сериозна чупка, ако бебето спи, трябва да е със свити колене през цялото време.
Доколко това е удачно?

# 680
  • Мнения: 452
Привет Simple Smile днвс гледахме iCandy, като сравнявахме различните модели.
Това, което ме притесни е, че при коша за 6+ месеца, долната част за крачетата не се регулира и в напълно легнало положение там има една доста сериозна чупка, ако бебето спи, трябва да е със свити колене през цялото време.
Доколко това е удачно?
И мен това ме притесни, че за спане не ми се струва много удобна. И аз очаквам отговори на мами, които имат мнение за нея 😊

# 681
  • Мнения: 423
Icandy ми беше една от фаворитите, но като отидох да я видя на  живо, да ви кажа, се разочаровах. Струва ми се тежка и тромава, няма никакви екстри и като цяло няма нищо към нея (като аксесоари), няма и собствено столче за кола. Трябва да се купува допълнително, да се купуват адаптори, за да може някое от столчетата, които пасват на количката, да се сложи. За мен това лично е много неудобно, за мен е важно всичко да става лесно и бързо и отделно дръжката ми идва твърде висока и неудобна. С една дума бързо се отказах от нея.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 00:28 от shakri

# 682
  • Мнения: 955
На мен ми допадна лесното сгъване, дизайна, багажника е голям и удобен, а дръжката пък ми пасна перфектно. Теглото не е за подценяване - Strawberry / Lime са по 10кг , заедно с коша !
Единствено ме притеснява положението на крачетата - така свити в колената, когато е напълно легнало ...

# 683
  • Мнения: 2 241
Тези чупки в краката никога не са ми харесвали. Да не говорим колко е неудобно това за смяна на памперс.

# 684
  • София, България
  • Мнения: 3 628
И аз никога не съм ги харесвала. Просто си представям аз как трябва да стоя 3-4 часа с такава чупка в краката и ми се струва много неприятно. То детето няма как да си каже, че му е зле. Знам, че има майки, които споделят мнение, че децата им нямат проблеми в такъв тип колички, но все пак... аз се отказах категорично  Simple Smile

# 685
  • Мнения: 955
Продавачката в магазина как ли не ме кръщава, че така е много по-удобно, сравнява го със сядане в масажен стол, където има същата такава чупка.

Уф, препоръчайте ми сравнително лека и по-висока количка ? Бях се спряла на Stokke / iCandy, но и двете нямат напълно легнало положение с изправени крачвта

# 686
  • София
  • Мнения: 18 788
Количка с кош 6+ с пълно легнало подобно на кош за новородено едва ли има.

# 687
  • Мнения: 2 241
Mamas and papas Urbo 2, Ocarro, Armadillo flip XT, все са с напълно легнало положение.

# 688
  • София
  • Мнения: 18 788
Без чупката?

# 689
  • Мнения: 218
Easywalker Charley
8кг, пълно легнало, чупката за крачета се регулира. На мен много ми харесва, но ми е над бюджета. Показват на снимки как може да се ползва с softcot за новородено, без голям кош.
https://easywalker.nl/products/charley/

Общи условия

Активация на акаунт