Суровоядство.

  • 2 916
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Мдам, освен, че не си много добър в аргументирането, виждам, че и в предположенията не те бива никак. Сигурно е от липсата на витамини.

# 16
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Ето информация за Б12, как се набавя и до къде води дефицитът му. Статията е от Националната Медицинска Библиотека. Там хората са чели маааааалко повече от обикновено и добре се аргументират.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3262614/

# 17
  • Мнения: 18 542
хаха, не може да изреждате два витамина като аргумент срещу това, че не можело да се храним само с растителна храна.. а какво друго да се яде? какви са тези витамини и кой ви ги каза, че са толкова нужни?? в растителната храна има абсолютно всичко, което е важно и необходимо за човешкия органозъм. Но който иска може да яде и другоо, разбира се.. въпросът е че само растителната храна е нормалната за човешкото тяло. То е пригодена за преработване точно на нея- всяка друга го замърсява и задръства, а и не може да служи за пълноценна храна. В сурово състояние пък няма как да се консумират месо, яйца и т.н. Вредни са!
Абсолютни глупости. Няма да е зле да почетеш малко повече независими източници, не само веган пропаганда.
Хората от години ядат /по-скоро пият/ сурови яйца. Месото може да се консумира сурово, стига да ти харесва вкуса, да имаш зъби да го сдъвчеш и да е от проверен източник. Нищо няма да ти стане, ако го ядеш сурово, друг въпрос е че сме свикнали да го ядем готвено. Въпреки това, доста хора харесват алангле. Ако не знаеш какво значи тази дума - значи полу-сурово.
В растителната храна може да има много неща, въпросът е колко от тези елементи са усвоими.
Ти като искаш, си рупай марулите, но не разпространявай невярна информация.

# 18
  • Мнения: 1 684
Темата е интересна. Само не я пълнете със разни безмислени спорове. Нека Тони обясни от колко време се храни така. Как си набавя Б12 и ако не приема допълнително добавки , какви са му кръвните  резултати.
Останалите теории,  за това че е невъзможно, са известни- има ги в интернет.
Идеята е тук да пишат хора, който се изхранват изцяло със суровоядство, ако има такива.

# 19
  • Мнения: 11
Аз знам доста хора, които се хранят изцяло със сурова храна и то дълги години. Освен, че са излекували заболявания, нямат и никакви липси, според редовните кръвни изследвания. Който има желание, в интернет има предостатъчно информация.

Всичките тези описани липси в спора по-горе, ги имах когато се хранех с "нормална" според масата хора храна - готвено, боклуци, полуфабрикати, месо, млечни. Не ги консумирам тия неща от години и личната ми лекарка не спира да се чуди, че аз НЕ взимам никакви добавки, а имам перфектни нива на всичките му там Б12, желязо и други подобни, за които се твърди, че ако не ядеш месо и млечни, то не е възможно. Еми възможно е. Като си изчистиш тялото е възможно. Да не говорим за енергията, която дава суровата храна. Подчертавам - не съм суровоядец на 100%, имам много дни в които съм, но и дни, в които в салатата си слагам варени бобови, печени батати и други подобни веган храни.

Аз лично съм голям фен на една дама, казва се Кристина и можете да я последвате в Инстаграм - FullyRaw Kristina.

# 20
  • Мнения: 18 542
А, тази с триглицериди до небето и преддиабетно състояние, ако не е и диабетичка вече (показва си изследванията във видео). Много добър пример, няма що!

А за Б12 не го вярвам, освен ако не визмаш добавки. Б12 няма във нито една растителна храна, дори най-запалените вегани го потвърждават.

# 21
  • Мнения: 2 055
Полюбопитствах и аз да я видя тази Kristina. Пуснала си е доста снимки във фейсбук. А ми какво да кажа - започнала е да оформя типичното коремче за метаболитен синдром. А доста младичка, сигурно няма 30г. Не ми се мисли след 5-7-10 години, ако продължава с това хранене, как ще изглежда и по-важното какво ще е здравословното й състояние. Те тези неща се натрупват с годините, не се получават за ден, два, година дори. За тази жена ли става въпрос?

https://mystalk.com/detail/1845437464640358265_49199621/

# 22
  • Мнения: 18 542
Да, същата. Тя вече е с метаболитно заболяване, според изследванията които показва, въпреки че в клипа изкараха нещата с доктора супер, но ако поназнайваш дори малко и ѝ погледнеш резултатите, няма да си толкова "хепи", ако бха твоите.

# 23
  • Мнения: X
На мен вече ми е нелепо да чета/слушам 20-30 годишни с поучения как да се храним, илюстрирано с полуголи снимки. Млади жени, нормално е да изглеждат добре на тази възраст дори на диета от хамбургери и кола. Където отиват - оттам идваме, повечето сме имали време да ескпериментираме кой с вегетарианство, кой с веганство, и сме видели резултатите дългосрочно и сред свои по-упорити познати. В случаите с известните вегани/инфлуенсъри става дума за бизнес. Как се хранят не им светим... Ето, ще пусне приложение с диети, после клипчета, рекламки на това или онова в ИГ. Как да им вярвам на твърденията, нали им плащат да поддържат някакъв имидж.

# 24
  • Мнения: X
Защо не пробваш вместо с Неумивакин, с малко peer-reviewed изследвания?

# 25
  • Мнения: 11
Тази жена е суровоядец от 13+ години и се е излекувала от диабет точно, когато е започнала със суровоядството си. А и не е само тя, има още много други като нея Simple Smile Аз за себе си вярвам, че растителната храна е най-полезна и усвояема, сурова Simple Smile

А и не разбирам защо в група, наречена Суровоядство, се пише повече за "как не можем да сме здрави със сурова храна щото виждаш ли Б12 и т.н.", а не се пишат идеи, препоръки, опит! Simple Smile

# 26
  • Мнения: X
Ами, ние чакаме някой да сподели позитивен опит със суровоядство в дългосрочен план, ама ей на, никой не споделя такъв.

# 27
  • Мнения: 2 418
Аз също имам приятелка ,която се храни предимно сурово(ако мога да се изразя така).Споделяла ми е,че приема много добавки и витамини.Виждам,че си носи ядки и кълнове,когато хапваме заедно,било у дома или по заведения.Аз съм пробвала за кратък период,защото имах адски болки в стомаха и бързо се отказах.

# 28
  • Мнения: X
Споделяла ми е,че приема много добавки и витамини.
Това е една от причините да съм резервирана към подобно хранене. Всяко хранене, което претендира, че е здравословно, би трябвало да осигурява нужните вещества на организма, а не да се налага пиенето на добавки.

# 29
  • Мнения: 18 542
Глупости на търкалета. Излекувала е диабет като нагъва основно плодове - хайде, хайде, ние не ги ядем с колците.
Нека да не си разправяме приказки и да се опитваме да се надлъгваме.
Който както иска да яде, но не разпространявайте откровени лъжи. Суровоядството/веганството не е здравословно в дългосрочен план. За кратка разтоварваща диета, евентуално да, но за дългогодишен начин на хранене е абсолютна измама, непочиваща на сериозни клинични изследвания.

El Universo, щом следиш ютубъри, вземи пусни едно търсене "ex vegan" и виж колко интервюта на всякакви хора с разнообразен многогодишен опит ще ти излязат.

Общи условия

Активация на акаунт