Суровоядство.

  • 2 891
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, искам да попитам пълноценна ли е растителната храна? Тоест можем ли да се нахраним и да се храним само с плодове, зеленчуци и ядки без да ни липсват никакви вещества

# 1
  • Мнения: 209
Растителната храна според мен е напълно пълноценна, не мога да го твърдя със сигурност. Аз се храня основно с растителна храна от скоро, но зимата е доста трудно да е сурова. В градски условия е трудно постижимо. През другите сезони сякаш е по-лесно, когато изобилстват плодовете и зеленчуците. Не познавам лично суровояди (а може и да познавам без да знам, че са такива), но има една йога инструкторка, която е такава- Яна Данаилова. Тя набляга на кълновете обаче. Знам за хора, които се хранят с 80% сурова и 20% сготвена храна, но те зимата почти не живеят в България, а са в топла страна. Чела съм за такива излекували се от сериозни заболявания със смяна на режима на хранене, гладолечение, други със суровоядство.Познавам една жена, която веднъж годишно минава за 10 дни на сурова храна с цел детокс. Не всеки споделя такива неща на всеки. Случва ми се да споделят нещо подобно, ако случайно се заговорим.

# 2
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Не, не е, в дългосрочен план (лично мнение, подкрепено от научни факти). Без да задълбавам, например само с растителна храна не можеш да си набавиш витамин А и витамин В12, които са изключително важни.

# 3
  • Мнения: X
Не. Б12 няма как да се набави от растителна храна. Познавах суровоядци, всичките вече не са такива и всичките си докараха гастрити и други стомашни проблеми.

# 4
  • Мнения: 725
Б12 няма нищо връзка с това, кой каква храна консумира.
Има месоядни хора също с много ниски нива на Б12.
Но, да, суровата храна не на всеки понася. На мен също не ми понасят някои сурови зеленчуци, та и плодове и затова ги избягвам. 
Като цяло си ям сурови зеленчуци, защото не съм по готвенето, но си имам разни добавки за засищане.
Суровоядството е добре да се прилага през топлите месеци.

# 5
  • Мнения: X
Не. Б12 няма как да се набави от растителна храна. Познавах суровоядци, всичките вече не са такива и всичките си докараха гастрити и други стомашни проблеми.
И не само Б12. Още куп незаменими аминокиселини е невъзможно да се набавят от растителна храна.

Това 9173037-та тема "За и против веганизма" ли е?

# 6
  • Мнения: X
То не е задължително да е веганизъм, някои суровоядци ядат сурови яйца и сушено месо. Grinning

Някои хора се чудят вече къде да си бучнат перо от скука и презадоволяване. Хомо сапиенс готви храната си от над 1 милион години, но който желае, разбира се, може да се връща назад еволюционно, пък после да ходи по доктори с болежки тук и там.

# 7
  • Мнения: X
Grye, да, така е. Но незнайно защо авторът озаглавява темата "Суровоядство", а пита:
Здравейте, искам да попитам пълноценна ли е растителната храна? Тоест можем ли да се нахраним и да се храним само с плодове, зеленчуци и ядки без да ни липсват никакви вещества

# 8
  • София
  • Мнения: 49
Ако си тийнеджърка по-добре не прави подобни диети, защото с малко недоглеждане лесно се стига до болницата. Пълноценното хранене изисква много знания за необходимите микро и макроелементи, отговорни за развитието на организма и при недостиг на такива във възраст, в която тялото ти активно се променя, може да си докараш главоболия за цял живот - започващи от стомашни проблеми, през хаотичен цикъл и какво ли още не.

# 9
  • Мнения: 18 542
Здравейте, искам да попитам пълноценна ли е растителната храна? Тоест можем ли да се нахраним и да се храним само с плодове, зеленчуци и ядки без да ни липсват никакви вещества
Отговорът е да, може да се нахраним и да извлечем енергия, но не, не можем да се храним само с плодове, зеленчуци и ядки без липси и здравословни последствия (често сериозни) в дългосрочен план.

# 10
  • Мнения: 4
хаха, не може да изреждате два витамина като аргумент срещу това, че не можело да се храним само с растителна храна.. а какво друго да се яде? какви са тези витамини и кой ви ги каза, че са толкова нужни?? в растителната храна има абсолютно всичко, което е важно и необходимо за човешкия органозъм. Но който иска може да яде и другоо, разбира се.. въпросът е че само растителната храна е нормалната за човешкото тяло. То е пригодена за преработване точно на нея- всяка друга го замърсява и задръства, а и не може да служи за пълноценна храна. В сурово състояние пък няма как да се консумират месо, яйца и т.н. Вредни са!

# 11
  • Мнения: X
Ти от липса на витамин Б12 ли пишеш така логично и аргументирано?

# 12
  • Мнения: 4
така, а ти я ми обясни- откъде си го набавяш този витамин Б12?

# 13
  • Мнения: X
Защо да ти обяснявам аз? Чети. Има книги и научни статии за тази цел.

# 14
  • Мнения: 4
така си и мислех.. не можеш да си аргументираш мнението. Какво е логично и не е драга, е спорен въпрос. Сигурно четеш рандом статийки от интернет и вече си мислиш че можеш да даваш адекватни мнения. Ако ти разчиташ на логиката, аз разчитам на научните факти и данни. Разрови се в интернет и прочети.. когато организмът ти успее да извлече даже и един витамин от нещо термичнообработено, ела и ми се обади!

Общи условия

Активация на акаунт