Високо ЦРП и температура

  • 42 184
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Правили ли сте гърлен и носен секрет? Има действаща инфекция в момената, нищо че няма температура. Ставите болят ли ви?

# 61
  • Мнения: 2
Здравейте, имам следния проблем: от 10 дни сме с високо CRP, беше 280,260,220 а сега е 160. Минахме на втори венозен антибиотик, но не виждам подобрение. Изследваха ни за какво ли не и нищо не излиза. Поддържаме температура около 39, която се вдига на интервал от около 10 часа. Мисълта ми е, някой имал ли е подобен проблем? Дали да предприемаме други мерки и да ходим към София (от Стара Загора сме) или към Турция? Ще бъда благодарен за всеки един съвет или опит. Благодаря!

# 62
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Синът ми разви сепсис буквално за 3 дена като температурата му беше 39,7, спадаше до 38,7-39 с лекарства и то за час, два и ЦРП му беше 300, ако не се лъжа. Чернодробните също не бяха въобще добре, заради натравянето на кръвта.Аз съм писала в тази тема назад във времето. Самия доктор от нашия град не се досети какво става, но ни прати към София. Ние бяхме на два силни венозни антибиотика наведнъж за 14 дена в болница. Не е шега тая работа. Даже в Пирогов в спешното не се усетиха какво му е на сина ми и му объркаха диагнозата, и ни пратиха в детска болница в клиниката по ревматология .Там разбраха, че е сепсис. Съветвам ви да заминавате за София щом във вашия град не могат да овладеят положението.
Все пак ЦРП ви пада, но с един антибиотик няма да стане.

# 63
  • Мнения: 2
Синът ми разви сепсис буквално за 3 дена като температурата му беше 39,7, спадаше до 38,7-39 с лекарства и то за час, два и ЦРП му беше 300, ако не се лъжа. Чернодробните също не бяха въобще добре, заради натравянето на кръвта.Аз съм писала в тази тема назад във времето. Самия доктор от нашия град не се досети какво става, но ни прати към София. Ние бяхме на два силни венозни антибиотика наведнъж за 14 дена в болница. Не е шега тая работа. Даже в Пирогов в спешното не се усетиха какво му е на сина ми и му объркаха диагнозата, и ни пратиха в детска болница в клиниката по ревматология .Там разбраха, че е сепсис. Съветвам ви да заминавате за София щом във вашия град не могат да овладеят положението.
Все пак ЦРП ви пада, но с един антибиотик няма да стане.

Много Ви благодаря за бързия отговор. Тя сваля температурата за около 10 часа, но се поти доста обилно (сменя по 3 тениски на вечер, което си е доста според мен). Може ли да ни насочите към коя болница/клиника да се обърнем, където докторите ще могат да се справят? Благодаря!

# 64
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Писах Ви на лично. Няма много време за чакане. Коя да е болница вървете, не знам в детската болница Проф. Иван Митев в София дали правят прегледи, ако трябва звънете там.
ето, правят прегледи на друг адрес, вижте синьото поле. Кажете случая, че е спешен.
https://usbaldb.com/?page_id=68
"Записвания на часове за преглед и консултация се извършват в Медицински център по детски болести към лечебното заведение на ул. "Найден Геров" № 2, тел.: 02/952 18 14 "

# 65
  • Мнения: 68 703
Аз знам че може да искате от болницата в която сте, да извикат национален консултант. Знам го покрай близко дете, лекуваха го в местна болница, но не се оправяше. Тогава поразпитах нашия педиатър и тя ми каза за консултанта, каза че явно нещо не се справят в болницата, щом продължава да вдига Т въпреки антибиотиците. Разпитайте ако искаш завеждащият отделението...

Общи условия

Активация на акаунт