Тичане (5)

  • 37 205
  • 771
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 963
Ъпдейт: Успях. 132 км тази седмица. С около 3000 м D+. Ох. Grinning

# 241
  • Мнения: 10 012
Е, Гугъл, направо ми скри шапката! Браво! Flowers Hibiscus
Как се храниш? По колко часа спиш?

# 242
  • Мнения: 6 963
Е, Гугъл, направо ми скри шапката! Браво! Flowers Hibiscus
Как се храниш? По колко часа спиш?
Ами, колкото и да е странно тази седмица имах проблеми със стомаха и го карах на сухоежбина основно. Спя си добре, обаче, гледам 9 часа на нощ да имам задължително. Снощи спах едва 6 часа и сега го усещам. Днес бягахме 50 км планинско с 2100 м денивелация (по-голямата част от общата ми реално) и накрая вече усещах цялостна умора. Иначе се чувствах горе долу добре, бягахме почти навсякъде, с изключение на няколко много стръмни участъка. Според мен и съня, и храната играят доста важна роля. Аз ям доста спагети, когато ме боли стомаха, ориз също и явно повечкото въглехидрати дават отражение.
Абе, Дези, ти имаш ли страва? Grinning

# 243
  • Мнения: 599
Как се храниш? По колко часа спиш?

И аз това искам да разбера. Невероятна е Гугълчето, браво!

# 244
  • Мнения: 10 012

Абе, Дези, ти имаш ли страва? Grinning

Нямам. Това е с Гармин, нали?
Нося Фитбит Чардж 2, но ще трябва да я сменя. Много ми е широка и си се разхожда по мен свободно, и се върти. Затова и нямам много вяра.

Браво и за спането! Аз съм много зле. Спя по 5-6 часа. Не мога, и не мога да спя повече. Ще се науча, къде ще ходя. Стискайте палци, ще се опитам да направя две 80км седмици. Дано ми се получи. Praynig Време не остана.
Този идващ уикенд ще ходя на спортен лагер с боксьори за подобряване на кондицията. Не знам дори дали ще се тича. Не знам дали ще ме смелят от тренировки...Чудя се къде да пъхна дългото тичане...
Май ще го оставя за неделя вечерта...Ще разказвам. Grinning

# 245
  • Мнения: 599
И аз със спането съм много зле .... т.е. спя, но малко. Просто късно лягам, рано ставам за да бягам, после децата, работа няма как .. .... Аз затова и не си давам зор с бяганията, нямам сили и време просто.
Но и с храната много бъркам аз... Искам да сваля едни 5 кг., все залагам на НВ-ВМХ, но няма да стане с това хранене явно. Нито свалям, нито мога да бягам хахаххаа Laughing
Миналата седмица уж се зарекох да почивам, но имам три бягания Simple Smile 7К и 2х11К.

# 246
  • Мнения: 8 229
Аз спя по 6-7 часа. Вечер чета книга преди лягане и то става 12, но пък друго време за четене нямам. Бях почнала да се будя преди 6ч, защото спалнята ни е източна и като ми просветне, ставам.
Миналата седмица имам само 2 бягания. Ще видим тази, нещо все дъждовна я дават.

# 247
  • Мнения: 5 776
И аз покрай четенето рядко успявам да спя повече от 6ч, всеки ден се каня да си легна поне с час по-рано и все без успех.

Гугълче, шапка ти свалям!

Аз съм с фитбит чардж 3 от скоро, преди това с чардж HR, обаче на него каишката буквално се разпадна, а беше вграден, иначе още си бачка. На двойката нали също бяха сменяеми каишките? Мечтая си за един гармин феникс С, ама ще си остана с мечтите още дълго време, ако не и завинаги.

Вчера бая се покатерихме, за бягане и дума не можеше да става, всичко е остри камънаци и кози пътечки, на места почти отвесни, няма нито едно дърво в района, но много, много ми хареса, ще търся начини да ходя с тези групи, въпреки че по принцип са ми далеч. Големият ми проблем е, че няма на кого да оставям децата.

Скрит текст:

# 248
  • Мнения: 599
Ох, да...това с четенето и аз съм така. Едвам успявам една глава да прочета от книгата и заспивам ....
В момента чета новата книга на Юрек, Север. Даже ми дойде с автограф Simple Smile
Иначе за часовниците... Бях със Суунто рън аз, но три години го ползвах и взе да ми омръзва .... та го смених. Гледах ги доста Гармина аз, но реших че не ми се инвестират толкова много пари, при положение, че за същите неща, които искам от часовника мога да намеря и в по-нисък клас. Та сега съм с Tom tom runner 3 cardio music.
С вграден пулсомер е, но честно казано не виждам никаква разлика в отчитането с този, който имах за гърди.

# 249
  • Мнения: 8 229
И аз съм с TomTom runner 3, базовият модел. Нямам музика, не ми и трябва, няма мерене пулс, и той не ми трябва. Вече година и половина го ползвам и съм доволна. Разстояние мери точно, денивелация също, когато я има в действителност. При обиколки на равна писта се обърква, започва да ми отчита разни изкачвания. Иначе на по-дълги разстояния съм го засичала с garmin Oregon, който ползвам за колелото, и показанията им за денивелация са идентични. На мен ми е полезен, защото си свалям данните на компютъра, в сайта на TomTom си имам дневник, където се пази всичко. Дори от чисто любопитство е интересно да си имаш статистика в електронен вид. Можеш да си следваш тракове на непознати места.

# 250
  • Мнения: 599
И аз съм с TomTom runner 3, базовият модел. Нямам музика, не ми и трябва, няма мерене пулс, и той не ми трябва. Вече година и половина го ползвам и съм доволна. Разстояние мери точно, денивелация също, когато я има в действителност. При обиколки на равна писта се обърква, започва да ми отчита разни изкачвания. Иначе на по-дълги разстояния съм го засичала с garmin Oregon, който ползвам за колелото, и показанията им за денивелация са идентични. На мен ми е полезен, защото си свалям данните на компютъра, в сайта на TomTom си имам дневник, където се пази всичко. Дори от чисто любопитство е интересно да си имаш статистика в електронен вид. Можеш да си следваш тракове на непознати места.

Да да, добри часовници са. Музиката и аз не я ползвам. Нямам безжични слушалки а и не ползвам често музика като бягам. Много рядко .... Може и да си взема по натам .... не ми е приоритет.
За разстояние и денивелация са си абсолютно точни. Сравнявам го със Суунтото и с Гармин на други бегачи.
Другите гъдели са, че отчита изгорени калории, мери стъпки и часове сън Simple Smile
Свалям си всичко на тяхното приложение, и ги прехвърлям и в Страва защото там си е соц.мрежа на бегачите все пак Grinning Grinning Grinning

# 251
  • Мнения: 6 963
Веси, кажи после дали ти е харесала Север. Simple Smile) Аз една нощ си легнах в 3 и я дочетох наведнъж, хаха. Grinning Според мен се е получила много хубаво, хареса ми повече от "Яж и тичай".

Скот Юрек беше в София миналата седмица, ние дори успяхме да идем на групово бягане с него - aз лично останах с много добро впечатление, изключително слънчев и чаровен човек. Говори си с всички, отговаря на всякакви въпроси, снима се с всеки по отделно... Grinning

Дези, стравата е сайт, в който можеш да си качваш тренировките и да си водиш хубава статистика + че е малко като социална мрежа и гледаш и тренировките на други хора. Раздавате си кудоси. И е супер удобно за следене на тренировките на хора, на които си дал някакви задачки за бягане. Grinning Можеш да видиш как са си направили бягането, с каква скорост, къде са забавяли, как са се движили по баира, дали не тръгват прекалено бързо, пиковата скорост в интервалите и тн. Има синкване с всякакви уреди. Аз съм с декатлонски часовник и съм настроила автоматично да ми се прехвърлят тренировките от декатлонското приложение в страва. Могат да се слагат и снимки към всяко активити и си става един пълен профил на тренировки/разходки. Можеш и да си ги качваш ръчно - само качваш .gpx файла.

# 252
  • София
  • Мнения: 4 307
Браво на всички, които тренират хубаво Simple Smile

Аз миналата седмица тичах само два пъти, че покрай неприятни събития не можах да отделя време за това. 12 и 20 км.
Бях в Пловдив и дългото бягане беше там. Добре, че не беше слънчево, защото щях да се изпържа от единия край на града до другия, където е гребната база. Въздухът дори и в събота е мръсен и не им завиждам на бегачите там, които не живеят близко до гребната база.
Ще тичам на пловдивския маратон, живот и здраве, другия месец.
Проблем със съня нямам, обикновено спя около 7-8 часа, което ми е достатъчно. Но когато намаля храната, особено ако е по пости, има моменти, в които се тътрузя по трасето без грам енергия. Но това е положението. Не ми се иска да се дам на онзи един килограм, който изчистих от теглото си наскоро. Още един минус, също би бил добре дошъл.

# 253
  • Мнения: 2 990
3 км от мен днес

# 254
  • Мнения: 599
Привет Simple Smile
Аз тази седмица съм още на 2х7К. Вторник малко баир над квартала а днес в парка.
Събота пак малко денивелация се каня да правя, в неделя Морската. Това е плана за сега Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт