Тичане (5)

  • 37 287
  • 771
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 970
Има още достатъчно време да опита да пробяга една маратонска дистанция със съвсем леко темпо тренировъчно -
примерно уикенда да бяга Брезите-Боянско езеро и обратно или НИМ-Кладница и обратно. Просто да види как се чувства, а и ще се усети съвсем различно на самата обиколка, знаейки, че вече е правил поне 40 км наведнъж.

Аз бих заложила на гелчета - GU, примерно. Барчетата се дъвчат трудно в движение. Храна дето се прокарва с вода ще има по пунктовете. Нека на тях пийва и по малко кола след Кладница. Нещо солено да не забравя, за да не си прецака електролитния баланс с потенето. Стъпалата може да си намаже с вазелин преди да се обуе и няма да има нужда от лепенки.
За шапката, ръкавиците и термо фолиото много зависи от конкретния човек. Аз обичам да имам ръкавици, защото кръвообращението ми е смотано и ръцете ми изстиват, понякога дори се подуват. Някои хора не са така и даже връхна дреха няма да носят, но не го препоръчвам. Фолио не мисля, че е нужно чак.

На мнение съм, че за Витоша 100 не трябва да се прекалява с багажа, защото е равничко трасе (общо взето), цялото е бегаемо и след ХХ км всичко тежи. Само най-необходимото и да се възползва максимално от пунктовете. За лекарства въобще не се сещам какво би могъл да носи освен евентуално прахче магнезий и имодиум инстант. Grinning

# 331
  • Мнения: 176
Много благодаря! За лекарствата попитах, защото някъде прочетох за Ентерол, че е хубаво да имаш в себе си. Стори ми се странно, но пък и не съм запозната с дисциплината в крайна сметка.

# 332
  • София
  • Мнения: 38 611
Я и аз да питам нещо. Дъщерята тренира. Сега ще ги водят на лагер, на който ще бягат за време по 1 км. До сега е правила 600 м и се чуди дали ще се справи.

# 333
  • Мнения: 6 970
Я и аз да питам нещо. Дъщерята тренира. Сега ще ги водят на лагер, на който ще бягат за време по 1 км. До сега е правила 600 м и се чуди дали ще се справи.
А защо не пробва предварително? Отива на произволен стадион, хубаво загрява и после 2.5 обиколки. За колко време трябва да го бяга?

# 334
  • София
  • Мнения: 4 326
Някакви съвети? Къде съхранявате багажа си по време на тичане?

Моят багаж за тичане е: телефон, ключове за вкъщи, 2 лева (1 за вода, ако чешмичките не работят или се пусна на градско без да има чешми по трасето и 1 за тоалетна), ако съм хремава - 2 носни кърпички. Тичам с клин с джобче отзад, в който са ключовете и кърпичките и един колан с джоб за телефона, в който е телефонът, разбира се, и монетите. Ако сложа ключовете в колана, те могат да натискат телефона и той пее непрекъснато на какви километри съм.
Зимата, когато не работят чешмите в парка, имам меко шише от 150 мл., което се събира в джоба на якето. Леко тежи и не е удобно, но след 12-13 км. не мога без вода, дори и на студено.
Другото което ме изкушава е малка опаковчица слънцезащитен крем - има такива в ДМ, но на потно лице не се виждам да се мажа и засега не съм взимала.

# 335
  • Мнения: 5 776
Аз бягам без телефон, че ми тежи, а и само по познати маршрути наоколо, та GPS-a не ми е необходим. Също с клин с джоб отзад, в който слагам мп3-ката и малко джобче отпред за ключа. Колата я оставям посредата на трасето и когато минавам покрай нея - тогава пия вода. Чешмички нямаме. Във Варна вероятно ще нося и някаква малка сума пари в мен за всеки случай, но ако ходя в Морската, там поне чешмички много.

Доживях декатлонците да пуснат онлайн магазина си тук, отне им близо 2г след откриването на магазина им. Гледам, че имат елек-раница 10л с 1л мех за вода, някой има ли впечатления от него? Доста по-поносима цена от този на Nathan, който съм си харесала.

# 336
  • Мнения: 8 242
Мария, аз имам една декатлонска раница за бягане kalenji, не е точно елек, но наподобява.
Ей тази https://www.decathlon.bg/ranitsa-za-planinsko-bgane-5-l-id_8488291.html
Вървеше заедно с мех за вода от 1л (много качествен се оказа, а има с какво да сравнявам) и всичко това за 36лв. Изключително съм доволна от нея. Не се усеща като тегло, а събира всичко необходимо. На Коджа Кая доста хора бягаха с такива. Сравнявах с една Хока на приятел и не мисля, че е Календжи-то е по-лошо, а разликате в цената е огромна.

# 337
  • Мнения: 5 776
ston Kissing Heart, точно такова имах предвид, много благодаря за мнението, дори ще изчакам да се прибера и ще си я взема от БГ, че тук има само версията с 10л за 35€.

# 338
  • Мнения: 599
Привет!
Аз си поръчах тази https://www.decathlon.bg/elek-za-planinsko-bgane-id_8489223.html Чакам я с нетърпение.
Бягам само и единствено с ключовете за дома и часовника. Преди бягах с телефона или мп3, но вече предпочитам да бягам без музика. Някак си ми е хубаво да чувам какво става около мен. А и в гората е просто задължително да съм без тапи в ушите Simple Smile
На дълги бягания съм с раничка за бягане. Старата ми обаче много се захаби вече и скъса, та си чакам новата Simple Smile

# 339
  • София
  • Мнения: 4 326
Аз не мога да бягам със слушалки. Тотално губя едно сетиво, което ми е важно за усещане на обстановката, особено в глухите алеи на парка.

# 340
  • Мнения: 35
Здравейте!
От няколко месеца и аз се запалих по бягането. Последно време мушички ми влизат в очите. Как се справяте с тях?

# 341
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Аз не мога да бягам със слушалки. Тотално губя едно сетиво, което ми е важно за усещане на обстановката, особено в глухите алеи на парка.
Аз, поради същата цел - махам едната слушалка...
Момичета, стимул сте ми Wink благадря....

# 342
  • Мнения: 6 970
Аз обожавам да слушам музика докато бягам, затова просто я намалям така, че да не ми пречи да чувам все пак какво става наоколо.

За мушичките няма спасение. Някои хора бягат с очила, но мен това ме побърква. Хем на предпоследното състезание спечелих едни жестоки слънчеви очила с не знам колко и какви филтри, проектирани за планински бегачи с някакви системи да не се изпотяват... ама пак не мога да свикна да бягам с очила.

# 343
  • Мнения: 5 776
Аз понякога слушам, понякога не, зависи от настроението. Родих се с блутут слушалките, че кабелите все ги намествах. Слънчеви очила нося постоянно, зима, лете, облачно, само тенис не мога да играя, че има лека разлика в положението на топката. Не понасям дневна светлина след работата по корабите. Та с мушички никога  не съм имала проблем.

Наместиха ни подготвителен вътрешен тенис турнир другия уикенд, в следващия имаме с отбор от Атина, отиде ми първия полумаратон. После има шанс за един планински такъв, но денивелацията ми се струва сериозна, че нямам опит. Сега ще добавя снимка да споделите мнение.

# 344
  • Мнения: 8 242
Колело карам винаги с очила. Имам си едни Alpina, които са по-стари от големия ми син и карам все още с тях, само сменям плаките според условията. При бягане обаче не ми е удобно с очила. Аз и като вървя не мога да ги търпя, но във високата планина си налагам да ги трая някакси. Като съм с колелото направо забравям за тях и не усещам, че са ми на лицето. Цял ден мога да откарам с тях. Пеша ли съм обаче, ме дразнят неимоверно.
Музика не мога да слушам докато бягам. Обичам да чувам какво става около мен, да си слушам мислите, сега вече и да чувам кучето как пухти около мен. Голям бегач се заформя дребният.

Общи условия

Активация на акаунт