Промяна в отношенията след раждане

  • 3 955
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 262
Black rose, моля те да опишеш ти как си го представяш. Какво точно искаш от съпруга ти.  Как искаш да бъде?

# 46
  • Мнения: 15
Black rose, моля те да опишеш ти как си го представяш. Какво точно искаш от съпруга ти.  Как искаш да бъде?
Да си разпредели парите, така че да стигат, да не недоволства, когато му се искат пари, да спре да обвинява, че му харчим парите. Да не приема детето, като работа и играчка и нещо натоварващо. Да ме разбере и мен, че освен майка съм и жена. Да спре да заплашва, че ще си тръгне, защото му било писнало само да изискват от него и да му харчат парите. Да спре да ме заплашва, че ще ми го върне, защото едва ли не аз не правя нищо по цял ден. Да спре да крещи пред детето и после да се прави,че нищо не е станало. Да остави родителите си да си трошат главата, защото и двамата са на възраст в която им е още рано за пенсия, но отказват да работят на две места, защото е по-лесно да го молят него за пари, а те да не дават нищо. Може и да съм егоист до някъде, но мисля за детето първо, за мен си не искам пари.

# 47
  • Мнения: X
Какво точно искаш от съпруга ти.  Как искаш да бъде?
Доколкото разбирам иска да се държи по-мило с нея, иска да гледа активно детето, когато е уикенд или в отпуска, иска да измисли някакви забавления за семейството, защото е изтрещяла с бебето по цял ден.

Отделно и тя и други в темата казват, че родителите му не трябвало да им помага - да мрат. Та и това иска - да не дава от приходите си на родителите. Но последното мисля че няма как да се изпълни (и слава Богу).

Може и да съм егоист до някъде, но мисля за детето първо, за мен си не искам пари.
black_rose__, определено сте егоистка. И мързелива може би също. И не е вярно, че не искате за себе си - почивка, дрън дрън, това е за бебето точно, нали... Заслужавате горе долу колкото получавате - хората се намират със себеподобни в живота обикновено. И Ви липсва еНпатия и на Вас, както се каза по-рано Stuck Out Tongue Та в общи линии сте се намерили. Също не казвайте, че Вие сте го приютили, защото доколкото разбирам и един лев не сте изкарали за изплащането на въпросното жилище, а товарите майка си да бачка, вместо да започва да мисли вече за пенсия и заслужена почивка.

Не знам какъв съвет очаквате - как да го преобразим свинаря в принц ли? Е, няма как да стане. Както Вие се ослушвате като става дума да се върнете на работа, така и той ще продължи и да пуши и да субсидира старците дето не им се работело и да мрънка и всичко останало.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 16:20 от Анонимен

# 48
  • Мнения: 18 562
Мъжът ти е нахален,безотговорен и манипулатор. Не очаквай да постави твоите нужди и нуждите на дедето пред тези на своите родители. Не стига,че живее у вас,ами иска и безплатно покрив над главата. И ние сме с моите родители,но си плащаме всичко.
Човека е неосъзнат или просто е истински тъпанар,съжалявам,че го казвам, но за мен не те чака добро с него.Мъж,който говори така на жена си преди секцио,който я заплашва с издръжки,който харчи парите по чужди дългове и не помага в къщи с нищо не те обича.Не те ли поставя на първо масто... Това е горчивата истина. Любящ мъж,кадърен и с акъл не може да се държи така. Мисли хубаво как за в бъдеще да не зависиш от него. Аз ако съм дори бих го изгонила от родния дом за момента. Виж как да намериш сигурна работа и доходи. По-добре сама,отколкото провален живот с ниправилен човек.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 16:21 от Мис Каролин Бингли

# 49
  • София
  • Мнения: 24 839
Да остави родителите си да си трошат главата, защото и двамата са на възраст в която им е още рано за пенсия, но отказват да работят на две места, защото е по-лесно да го молят него за пари, а те да не дават нищо. Може и да съм егоист до някъде, но мисля за детето първо, за мен си не искам пари.

Не че нещо, но ти написа, че баща му е пенсионер, но работи.
Преди това написа, че даваш половината от всички разходи- за храна, сметки и детето, и за твоите разходи, колкото и ограничени да са, а получаваш минималното майчинство.......

Защо е това разминаване във фактите и мислиш ли, че е по- важно просто да го изкараш него черен, с цената на невярна информация, отколкото да получиш правилните съвети и друга гледна точка? ?

# 50
  • Мнения: 15
Скрит текст:
Какво точно искаш от съпруга ти.  Как искаш да бъде?
Доколкото разбирам иска да се държи по-мило с нея, иска да гледа активно детето, когато е уикенд или в отпуска, иска да измисли някакви забавления за семейството, защото е изтрещяла с бебето по цял ден.

Отделно и тя и други в темата казват, че родителите му не трябвало да им помага - да мрат. Та и това иска - да не дава от приходите си на родителите. Но последното мисля че няма как да се изпълни (и слава Богу).

Може и да съм егоист до някъде, но мисля за детето първо, за мен си не искам пари.
black_rose__, определено сте егоистка. И мързелива може би също. И не е вярно, че не искате за себе си - почивка, дрън дрън, това е за бебето точно, нали... Заслужавате горе долу колкото получавате - хората се намират със себеподобни в живота обикновено. И Ви липсва еНпатия и на Вас, както се каза по-рано Stuck Out Tongue Та в общи линии сте се намерили. Също не казвайте, че Вие сте го приютили, защото доколкото разбирам и един лев не сте изкарали за изплащането на въпросното жилище, а товарите майка си да бачка, вместо да започва да мисли вече за пенсия и заслужена почивка.

Не знам какъв съвет очаквате - как да го преобразим свинаря в принц ли? Е, няма как да стане. Както Вие се ослушвате като става дума да се върнете на работа, така и той ще продължи и да пуши и да субсидира старците дето не им се работело и да мрънка и всичко останало.
И как точно разбрахте, че съм мързелива? Работила съм непрекъснато до майчинството, парите за лични разходи и сметки съм си ги изкарвала сама, както съм и помагала на майка ми, когато съм имала възможност с пари. НО тя никога по никакъв начин не ме е натоварвала с нейни дългове, нито ме е оставяла да и поемам разходите. Оправяла се е сама цял живот, с баща ми са разведени откакто съм била бебе. И не казвам родителите му да мрат, а да си поемат отговорността за това, което са причинили на себе си и сина си. Това са хора трудоспособни, а сина им вече си има семейство. И да, искам почивка, не мислите ли, че е нормално, като си постоянно с бебе и си изгубил всякакви социални контакти, защото няма кога да се видиш или чуеш с някого. Всичко останало е за детето, да. То вижда скандалитв и усеща напрежението.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 12:40 от Не се сърди, човече

# 51
  • Мнения: 1 262
Black rose, моля те да опишеш ти как си го представяш. Какво точно искаш от съпруга ти.  Как искаш да бъде?
Да си разпредели парите, така че да стигат, да не недоволства, когато му се искат пари, да спре да обвинява, че му харчим парите. Да не приема детето, като работа и играчка и нещо натоварващо. Да ме разбере и мен, че освен майка съм и жена. Да спре да заплашва, че ще си тръгне, защото му било писнало само да изискват от него и да му харчат парите. Да спре да ме заплашва, че ще ми го върне, защото едва ли не аз не правя нищо по цял ден. Да спре да крещи пред детето и после да се прави,че нищо не е станало. Да остави родителите си да си трошат главата, защото и двамата са на възраст в която им е още рано за пенсия, но отказват да работят на две места, защото е по-лесно да го молят него за пари, а те да не дават нищо. Може и да съм егоист до някъде, но мисля за детето първо, за мен си не искам пари.

А ти как подоходи, за да постигнеш поне някои от тези неща. Освен, че му триеш сол на главата през цялото време. Ето какво ти предлагам аз. Седнете и поговорете за семейният бюджет. От кредита, който плаща на родителите си, няма да избягате. Седни и сметни колко пари искаш от него на месец. Обясни му, че си се уморила всеки ден да се карате за пари и че така няма как да продължите. Кажи му че искаш да обсъдите няколко предложения от твоя страна, като му кажи и дай шанс, той също да предложи от своя. Аз бих те посъветвала да направиш една сметка месечно колко ти трябват и да го помолиш да ти ги даде и през останалото време до колкото е възможно да не говорите за пари. Спри да купуваш скъпо. Това не е гаранция за качество. Много бебета са отгледани и с най-евтиното и от тях хора е станало. Относно детето и домакинството. Честно казано след като майка ти ти помага, не разбирам защо искаш и мъжа ти да ти помага. Излиза така, че за теб домакинство няма да остане. Бъди по снизходителна към него. Все пак той не е легнал да лежи. Можеш поне за домакинство да не го тормозиш. Аз бих казала така. Ок, ти си много уморен и аз съм толкова уморена. Когато дойдат почивните дни искаме и двамата да почиваме. Предложи му единият ден той да гледа детето целият, а ти да излезеш, а другият ден ти да поемеш грижите и да го оставиш да подпира дивана цял ден и да спи колкото му се спи. Мисля, че ако с тези неща постигнете разбирателство, всичко останало, което си описала по-надолу ще се подреди от само себе си. Но за родителите му спри да мрънкаш. Положението е заварено. Дали се е минал или не все тая. Дали родителите му са мързеливи, безотговорни или го използват все тая. Ти си знаела за всичко това преди да създадеш семейство и въпреки това си решила да го направиш. Не на последно място аз съм за яслите и детските градини. Все още е малко. Но след година спокойно можеш да го дадеш и да започнеш работа почасово на първо време.
Между другото не спомена. Работила ли си? Имаш ли професия? След майчинството имаш ли къде да се върнеш на работа или ще търсиш? Това също са важни неща, за да погледнем по обективно на проблема.

# 52
  • Мнения: 7 006
Много претенции имаш, а ти какво даваш в тази връзка? Не знам как все още е при теб този мъж и докога. Целият ти поглед върху нещата е много егоистичен.

 Сериозно ли? Търпя родителите му, търпя това, че защитава тях, а не семейството си.

???????????

Защитава ги?
И от кого?!?
Ламята Спаска?


Самия ти изказ,говори много.

# 53
  • Мнения: 15
Да остави родителите си да си трошат главата, защото и двамата са на възраст в която им е още рано за пенсия, но отказват да работят на две места, защото е по-лесно да го молят него за пари, а те да не дават нищо. Може и да съм егоист до някъде, но мисля за детето първо, за мен си не искам пари.

Не че нещо, но ти написа, че баща му е пенсионер, но работи.
Преди това написа, че даваш половината от всички разходи- за храна, сметки и детето, и за твоите разходи, колкото и ограничени да са, а получаваш минималното майчинство.......

Защо е това разминаване във фактите и мислиш ли, че е по- важно просто да го изкараш него черен, с цената на невярна информация, отколкото да получиш правилните съвети и друга гледна точка? ?
Баща му е пенсионер по болест, но е трудоспособен. А относно моите пари, за лични разходи заминават за елементарни нужди. Колкото да си купя дезодорант и козметика, като шапоан, душ гел.,нещо за ядене и да си платя телефона. Останалото е за детето, сметки и храна. За колкото стигне.
Защо да е невярна информацията?

# 54
  • Мнения: 15
Много претенции имаш, а ти какво даваш в тази връзка? Не знам как все още е при теб този мъж и докога. Целият ти поглед върху нещата е много егоистичен.

 Сериозно ли? Търпя родителите му, търпя това, че защитава тях, а не семейството си.

???????????

Защитава ги?
И от кого?!?
Ламята Спаска?


Самия ти изказ,говори много.

Когато говорят против мен и майка ми, когато отново се забъркат с пари. Според Вас нормално ли е баща му с негодувание да се изкаже, че парите на сина му идват вкъщи всичките. Излиза едва ли не, че трябва да отиват другаде, не при семейството му.

# 55
  • Мнения: 15
Благодаря на всички за отговорите. Очаквах подобна критика, но някои ми помогнаха. Явно няма да се мине без разговор и разпределение на бюджета. Знам, че обяснявам доста объркано, но е много за писане и разказване. Относно въпроса за работата - да, работила съм и имам образование. Просто така се стекоха нещата, че работя за малко пари и по заместване.

# 56
  • Мнения: 1 262

 И да, искам почивка, не мислите ли, че е нормално, като си постоянно с бебе и си изгубил всякакви социални контакти, защото няма кога да се видиш или чуеш с някого. Всичко останало е за детето, да. То вижда скандалитв и усеща напрежението.

Ти изобщо имаш ли идея как звучиш пред многото родители, които нямат помощ от никъде. Ама наистина от никъде. До тоалетната да не могат да отидат, не за кино и ресторант. Да не споменавам самотните и разведени такива, които и мъж нямат да им помага. Мрънкаш наистина много. Това е бебе. Ако си мислеше, че ще е като на почивка, то си се объркала. Изтощаващо е. Повечето сме минали от там. Ама ти орева форума, как на теб ти е тежко. Относно социалните контакти, сама си си виновна. За какво си си ги изгубила. Защо нямаш с кого да се видиш. В началото мрънкаше, че нямате пари за кино. За да искаш да отидеш там, значи оставянето на бебето на бабата за два часа не е проблем. Не теб проблема ти бяха парите, а не че няма на кого да оставите детето. Та защо не излизаш с приятели.
Идете на гости на приятели с детето или си поканете такива.

# 57
  • Мнения: 1 001
Кръвта вода не става. Много ми е трудно да си представя, че някой ще остави родителите си или няма да им окаже помощ, било то и да са най-черните на света. Сигурно и аз да бях, и аз щях да постъпя по този начин.
Мъжът ми, въпреки че неговите родители са изключително добре финансово, също си позволява да им купува разни неща, и то никак евтини, но аз не му казвам нищо, защото не е моя работа. Щом сме си платили наема и режийните разходи, аз си получавах майчинство и купувам храна, кърмех, разходите за детето си ги покривах с детските от държавата. С риск да бъда оплюта от еманципираните майки тук, също не съм получавала кой знае колко помощ от мъжа ми. Смяната на 2 памперса не го наричам помощ. Помощ е някой да ми изчисти и наготви. Съгласна съм, че гледането на едно бебе по цял ден води до затъпяване даже, но поне имаш помощта на майка си, въпреки че тя работи. Не е малко. Ние след година и половина от раждането на детето излязохме за първи път сами, така че винаги може да е по-зле Joy
Подкрепям bgtatko, че е вариант да дадеш детето на ясла, а ти да се върнеш на работа, поне почасово. Ние имаме ипотечен кредит, дори половината от моята нормална заплата пак е значимо перо в бюджета. Но вие като семейство трябва да изясните концепцията за финанси и разпределение на задачите.

# 58
  • Мнения: 7 006
Много претенции имаш, а ти какво даваш в тази връзка? Не знам как все още е при теб този мъж и докога. Целият ти поглед върху нещата е много егоистичен.

 Сериозно ли? Търпя родителите му, търпя това, че защитава тях, а не семейството си.

???????????

Защитава ги?
И от кого?!?
Ламята Спаска?


Самия ти изказ,говори много.

Когато говорят против мен и майка ми, когато отново се забъркат с пари. Според Вас нормално ли е баща му с негодувание да се изкаже, че парите на сина му идват вкъщи всичките. Излиза едва ли не, че трябва да отиват другаде, не при семейството му.

И ти кво?
Веднага им падаш на нивото,та се стига до там,той да ги "защитава"?
Не знам дали ти просветва,но за танго за нужни двама!

# 59
  • Мнения: 46 558
Според мен не е точно, че ги защитава. А че поема само отговорността си за тях, а каквото се наложи да се плаща за неговото семейство се плаща с цената на унизителни приказки.
Ще се разделя с него. Ще си плаща издръжката и ще идва да си поиграе с него в събота и неделя. Разлика няма да има за детето, то така или иначе не го вижда. Но поне няма да има скандали, ще живее в тих дом без викане и нервни хора. Насила не става. Да си държи цялата заплата и да си я харчи за мама и тати, щом му е вътрешно да е за детето му.

ПП. НСЧ, да, работи на две места, за да плаща на майка си борча, всички го разбрахме, но не мога да схвана, какво променя това в картинката?
Авторката е знаела, че е така и се е съгласила да си играе на семейство, въпреки че тогава той е работил само на една заплата. А, когато започва да носи и втора, докато нейното майчинство е минималното, пак няма угодия.
Може би е очаквала, че освен да плаща на майка си, ще е също толкова отговорен и към собственото си семейство и няма да се репчи като трябва да плати млякото на детето си...
И да, мъжът трябва да издържа семейството, особено когато жената е в майчинство.
И той го прави...
Как го прави?
Осигурил ли им е дом? Не.
Плаща ли разходите - не разбирал защо трябва да го прави. Плаща ги след скандали и обвинения. Представяш ли си да накара мъжа си да плати млякото на бебето ви и отоплението, а  и той да те пита защо да плаща, щом като него цял ден го няма и на харчи нищо... Не наглост, а не знам какво е това.

Общи условия

Активация на акаунт