Промяна в отношенията след раждане

  • 3 954
  • 61
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
И как точно разбрахте, че съм мързелива? Работя от 22 годишна, в момента съм на 30, парите за лични разходи и сметки съм си ги изкарвала сама, както съм и помагала на майка ми, когато съм имала възможност с пари. НО тя никога по никакъв начин не ме е натоварвала с нейни дългове, нито ме е оставяла да и поемам разходите. Оправяла се е сама цял живот, с баща ми са разведени откакто съм била бебе. И не казвам родителите му да мрат, а да си поемат отговорността за това, което са причинили на себе си и сина си. Това са хора трудоспособни, а сина им вече си има семейство. И да, искам почивка, не мислите ли, че е нормално, като си постоянно с бебе и си изгубил всякакви социални контакти, защото няма кога да се видиш или чуеш с някого. Всичко останало е за детето, да. То вижда скандалитв и усеща напрежението.
Майка Ви е герой, отгледала Ви е сама, продължава да Ви гледа в дома СИ, докато Вие мечтаете за почивка, с парите без които свекър-инвалид и свекърва ще останат на улицата. Човек като не е мързелив намира начини да изкара отвъд лични разходи и сметки. Искате инвалидът да работел на 2 работи (доколкото разбирам на 1 вече работи), за да може Вие да ползвате 2 години майчинство, защото... защо? Нашето дете тръгна на 1 година на ясла, боледува първите 6 месеца доста, но нищо драматично, от тогава година и 1/2 не е боледувала - няма да видите в групата по-усмихнато, мило и здраво дете.

Пак казвам - това е като блок схема. Очевидно варианта "превъзпитвате" партньора не става - опитвали сте, стига се единствено до караници, викове пред детето (между другото това се води домашно насилие над детето по много световни дефиниции). Какви са другите варианти? Не са безброй. Два са - разделяте се с този човек е единият, другият е променяте нещо в себе си. И двата варианта изискват да сте с по-добро финансово положение от описаното, с по-висок доход от минималното майчинство (колко е то, 500лв?), да се насочите към осигуряване на реалната заплата, защото явно са Ви осигурявали на минималната или сте били изцяло в сивия сектор. Много майки намират варианти за почасова работа, работа от вкъщи. Наистина като знам някои хора колко работят, колко усилия полагат и т.н. и т.н.

Партньорът в някакъв момент е показал, че може да бъде добър и грижовен. Ако искате се борете за връзката си, ако не искате - борете се за оцеляване сама с детето и с майка си и търсете принца на бял кон. Може и да намерите, всякакви неща стават.

# 61
  • Мнения: 46 557
Заключвам по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт