Промяна в отношенията след раждане

  • 3 952
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Е, прочети де:
Скрит текст:
Цитат
Сядайте и говорете. Обясни му, че сте едно семейство и вижте какви са месечните разходи. Сметнете и доходите ви, предполагам си взимаш почти цялата заплата засега, така че съберете твоя и неговия доход и давайте 2/3 от разходите за храна, ток, вода и т.н. Детето също е ваш разход. От останалото - да, нека помага и на родителите си. И без да мрънка. Двама сте, млади, здрави и прави, имате и двамата доход, ще си плащате сметките, защото така трябва, не защото сте банкомати. Майка ти не стига, че ви е приютила и помага с детето, ами и да ви издържа...

А за детето. Когато е с него е с него. Като си играят и се наака, повръне и т.н. - кротко и ясно отказваш да се намесваш.
Всъщност очевидно е, че парите им стигат. Въпросът е, че като стане дума за семейни разходи, на него му е вътрешно, че трябва да дава. Ако положението се запази във финансово отношение, но той не прави такива фасони като си плати тока, твърде вероятно отношенията значително да се подобрят.
Това в скрития текст очевидно са го правили и не върши работа. Или аз нещо пропускам?

Очевидно е, че на него му е нанагорно да работи 12 часа на две места, с транспорта може би 14. И след това няма сили да обърне внимание на семейството си. Как по-точно ситуацията е "парите им стигат"? Вие между другото работили ли сте 12 часова работа, ама такава, при която човек няма време да отлепи от работата, не да си цъка през 2/3 от времето във фейсбук и форуми? Защото аз съм работил (като съм навлизал в нова област) и мога макс година да издържа на подобен режим и то единствено и само ако ми е супер интересна работата. Със семейство - никакъв начин. За постоянно? Абсурд.

# 31
  • Мнения: 46 557
Работи втора работа, за да плаща на майка си. Това е негово решение и е преценил, че е по силите му.
Всичко е за сметка на собственото му семейство, но както виждаш, жената е ок с това 5 дни детето да не го вижда (то спи, когато се прибере). В почивните си дни и отпуските проявява желание да си види детето, дотук добре, но го смята за играчка, която да остави, когато трябва да се почисти. Хубаво, работи на 2 места, никой не го закача през седмицата, но като е почивка и е с детето си, ами както може да си играе с него на нещо, така ще го и нахрани, ще му смени памперса и т.н., разлика няма, нито натоварването е по-голямо.

Че парите стигат съдя от това, че плаща, колкото трябва за кредита на майка си, стигат и за участието му в разходите на семейството му. Проблемът е, че ги дава след серия от обвинения и мрънкане. Иска жена му и тъщата да поемат всичко.

Поне по описаното.

# 32
  • София
  • Мнения: 24 839

 Ако беше банкомат до сега да съм го изцедила и за пари за лично харчене. Нито му искам пари за дрехи, маникюр и тн.,нито съм получавала подарък до сега и пак излиза, че го имам за банкомат. Интересно ми е каква е ролята на бащата?? Да работи и когато е вкъщи да спи и мързелува, защото е изморен и от време на време да вземе да обърне вниманив на детето и да измие някоя чиния.
..................
 Не съм взимала минималната заплата, но на толкова ми изчислиха майчинството. Съответно мъжа ми чака да започна работа, за да ми го върне за тия месеци.

За мен, това в поста ти е показателно.

ПП. НСЧ, да, работи на две места, за да плаща на майка си борча, всички го разбрахме, но не мога да схвана, какво променя това в картинката?
Авторката е знаела, че е така и се е съгласила да си играе на семейство, въпреки че тогава той е работил само на една заплата. А, когато започва да носи и втора, докато нейното майчинство е минималното, пак няма угодия.

Дори не си заслужава да се обсъжда. Mr. Green

Само се опитвам да си представя, как с това минимално майчинство, даваш наравно, че да се купуват само най- хубавите неща за бебето, как плащаш половината сметки и разходи за храна, как ходиш на маникюр, купуваш си дрехи!?

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 14:30 от absurT

# 33
  • Мнения: 46 557
А защо трябва да поема половината? Не стига, че 100% е осигурила покрив над главата им, той поне сметките да плаща...
Да приемем, че тя има пари, живеят в дом от нейна страна подсигурен, ще плаща и двете проблемни пера - сметките и храната, а той ще си почива като е вкъщи и ще го глезят и галят, щото е много убав...

Какво стана с приказките ви, че мъжът трябва да си издържа семейството? Simple Smile

# 34
  • Мнения: X
Че парите стигат съдя от това, че плаща, колкото трябва за кредита на майка си, стигат и за участието му в разходите на семейството му. Проблемът е, че ги дава след серия от обвинения и мрънкане. Иска жена му и тъщата да поемат всичко.
Т.е. смятате, че домакинството няма финансови проблеми, няма проблеми с организацията на ежедневието и разпределяне на натоварването има единствено проблеми в отношението на мъжа към съпругата си и детето?

ОК, всеки има право на гледна точка. Пак казвам, че аз родители не бих оставил да умрат на улицата каквито и ще да са. Пък те освен лоши финансови решения (който не е правил такива, да хвърли първия камък) не са го малтретирали, оставили в дом и т.н. все пак, отгледали са го.

Друг въпрос е, че трябва да мислят хората кога и при какви условия правят деца, но тук очевидно и двамата са еднакво отговорни.

# 35
  • Мнения: 46 557
Финансови проблеми имат във връзка с това, че в момента не могат да си позволят наем или покупка на самостоятелен дом. Оставам с усещането, че тя е ок с това, като бебето тръгне на ясла/градина, като изплатят затъванията на майка му, тогава ще дойде ред и на тяхното жилище.
Но без наем/ипотека към момента, парите стигат и за помощ за майка му, и за консумативи и мляко, както се вижда. Скандалите идват като трябва да плати за храна на детето си или ток/вода. Не че ги няма, не разбира защо той трябва да участва. Тук смятам, че е проблемът. Ако съм по майчинство, ако по един или друг начин съм осигурила сигурен покрив на главите на трима ни, ако не го закачам за нищо през седмицата, а когато го накарам да купи мляко за детето да ми се репчи, че не бил банкомат. Ами хич и тема няма да пускам, съвсем друго ще направя.

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839
А защо трябва да поема половината? Не стига, че 100% е осигурила покрив над главата им, той поне сметките да плаща...
Да приемем, че тя има пари, живеят в дом от нейна страна подсигурен, ще плаща и двете проблемни пера - сметките и храната, а той ще си почива като е вкъщи и ще го глезят и галят, щото е много убав...

Какво стана с приказките ви, че мъжът трябва да си издържа семейството? Simple Smile

Никъде не съм написала, че трябва, но ТЯ пише, че поема наполовина всички разходи, а своите напълно.
Та, затова се питам, как точно става тая работа с 500 лева майчинство?
И не, не мога да фантазирам какво би станало, ако тя имаше достатъчно пари, а той ходеше само на една работа, защото тя е написала това, което е по- важно от хипотетични ситуации:
След като родих всичко беше наред, грижеше се за сина ни наравно с мен. След като се върна на работа и се наложи да започне и втора такава, проблемите започнаха.

И да, мъжът трябва да издържа семейството, особено когато жената е в майчинство.
И човекът го прави, но тук болката е, че няма как бидейки 12 часа на работа, да вземе и бебето в една раница там, че да е "добър баща".

# 37
  • Мнения: 9 389
При положение, че мъжът ти ще излиза в отпуска, защо не отидете двамата накъде, а трябва той да гледа детето, а ти сама за си почиваш? Като оставим настрана другите проблеми виж ситуацията: той работи по 12 часа на ден, ти също, гледаш детето. Но той си взима отпуска и вместо двамата да отидете някъде за ден  и да оставите бебето на някоя баба, той ще трябва да гледа детето, а ти да си почиваш сама, някъде.

# 38
  • Мнения: 15

 Ако беше банкомат до сега да съм го изцедила и за пари за лично харчене. Нито му искам пари за дрехи, маникюр и тн.,нито съм получавала подарък до сега и пак излиза, че го имам за банкомат. Интересно ми е каква е ролята на бащата?? Да работи и когато е вкъщи да спи и мързелува, защото е изморен и от време на време да вземе да обърне вниманив на детето и да измие някоя чиния.
..................
 Не съм взимала минималната заплата, но на толкова ми изчислиха майчинството. Съответно мъжа ми чака да започна работа, за да ми го върне за тия месеци.


Само се опитвам да си представя, как с това минимално майчинство, даваш наравно, че да се купуват само най- хубавите неща за бебето, как плащаш половината сметки и разходи за храна, как ходиш на маникюр, купуваш си дрехи!?


Дрехи не купувам, нося вече каквото имам. На маникюр не съм ходила никога, не съм такъв тип жена. Ето така се справям.

# 39
  • Мнения: X
Ами хич и тема няма да пускам, съвсем друго ще направя.
Какво ще направите?

# 40
  • Мнения: 15
При положение, че мъжът ти ще излиза в отпуска, защо не отидете двамата накъде, а трябва той да гледа детето, а ти сама за си почиваш? Като оставим настрана другите проблеми виж ситуацията: той работи по 12 часа на ден, ти също, гледаш детето. Но той си взима отпуска и вместо двамата да отидете някъде за ден  и да оставите бебето на някоя баба, той ще трябва да гледа детето, а ти да си почиваш сама, някъде.
Пари за почивка няма...отново. Идеята беше аз да съм тук и да го гледа, за да свърша нещо, да излезна за час-два и да си почина поне един ден. Няма как да ходя да си почивам някъде.Ако го питам него, пари за заведение няма, пари за кино няма, пари за театър няма.

# 41
  • Мнения: 1 262
Black rose, ако така говориш със съпруга си, както тук във форума с хората, които не са съгласни с теб, то разбирам защо мъжа ти мрънка. Пари за ресторанти, кино и театър няма в много много семейства. И как изобщо си мислиш да идеш на тези места с 8 месечно бебе. Особено на кино. Ако ти е до тези работи, значи грижите по бебето ти са малко.
Не разбирам нещо. Когато жената живее в имот на мъжа, всички в един глас повтарят, че е голям праз, че е осигурил жилището и че е длъжен да работи и помага. А тук когато жената е осигурила жилище, всички обръщате палачинката и започвате. Не  стига, че жилище му е осигурила ами и...... Авторката сто пъти каза, че е кълбо от нерви. Да хване да се поуспокои малко. Аз честно казано, дори не разбирам от какво се ядосва толкова. Дете на 8 месеца вероятно спи в по-голямата част  от нощта. Със сигурност спи и следобеден сън. Майка и помага за домакинството, а мъжа и си играе с детето. Ами хубаво е и тя да свърши нещо. Добавям и че купуват най-скъпите неща за бебето. Аз проблем не виждам. Хора, които могат да си позволят скъпи неща, нямат кой знае какъв финансов проблем. И аз искам вила на Карибите, но не мога да си позволя. Ако авторката имаше толкова голям проблем, нямаше как да купуват най-скъпото. Проблема според мен е, че тя иска още и още. Просто това за сега не стига. Иска освен най-доброто, да може на кръчма да иде и на кино и на театър и на луната ако може. И аз бих се чувствала като банкомат. Представям си картинката. Мъжа се прибира след 12 часов работен ден и вкъщи го чака жената на буква Ф и от вратата започва да му крещи (тя спомена, че крещи, защото е кълбо от нерви), че не е измил чиниите, че не е гледал детето, че не изкарва повече пари, че трябва да и се даде за кино и театър. Щом авторката мисли за забавления, то парите със сигурност не са проблем. Да си вечно недоволен от това какво другият прави за семейството е голям проблем.

# 42
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Аз нещо драмата не я разбрах и то защото имам отворени въпроси към авторката
На минимално майчинство си. Нали разбираш, че няма как да участваш наравно с мъжа ти в покриването на разходите? Колкото и да искаш, колкото и да ги смяташ.
Прочетох, че майка ти е работещ пенсионер. Тя къде е в картинката с разходите след като живеете под един покрив? И какъв е проблемът да участва по-често в отглеждането на детето/когато нещо на теб ти се налага/. Останах с усещането, че не е особено активна в това? Може и да греша.
Мъжът ти работи на две работи. По колко часа работно време му се събира на денонощие, за двете работи?
Ако моите родители са в несъстоятелност, и аз бих сторила същото като него. Разбираш ли ме?
Опитвала ли си се да се поставиш на негово място?
Имаш ли трудов стаж?
Не разбирам защо парадираш, че си му дала покрив над главата?! Та ти самата се държиш все едно не сте семейство.
Не всички мъже могат да се включват в отглеждането на детето. Абе, факт е, въпреки че някои майки сега могат да подскочат като прочетат това и темата рязко да се измени. Satisfied Аз имах примери около мен. Да, разхождат го, играят си с детето, но нито могат много часове, нито като че ли им идва отвътре. Ама, отгледаха ги тия деца, не са резведени. Майката си е майка.
Като ми отговориш на тези въпроси, може да питам после пак...

# 43
  • Мнения: 1 262
На едното място работи 8 часа, а на другото 4. Като се добави и ходенето и връщането от работа и ходенето от едната работа до другата, то най-вероятно отсъства от вкъщи около 13-14 часа. При това положение аз дори незнам кога точно и се иска на авторката мъжа и да мие чинии и да гледа дете.

# 44
  • Мнения: 15
Black rose, ако така говориш със съпруга си, както тук във форума с хората, които не са съгласни с теб, то разбирам защо мъжа ти мрънка. Пари за ресторанти, кино и театър няма в много много семейства. И как изобщо си мислиш да идеш на тези места с 8 месечно бебе. Особено на кино. Ако ти е до тези работи, значи грижите по бебето ти са малко.
Не разбирам нещо. Когато жената живее в имот на мъжа, всички в един глас повтарят, че е голям праз, че е осигурил жилището и че е длъжен да работи и помага. А тук когато жената е осигурила жилище, всички обръщате палачинката и започвате. Не  стига, че жилище му е осигурила ами и...... Авторката сто пъти каза, че е кълбо от нерви. Да хване да се поуспокои малко. Аз честно казано, дори не разбирам от какво се ядосва толкова. Дете на 8 месеца вероятно спи в по-голямата част  от нощта. Със сигурност спи и следобеден сън. Майка и помага за домакинството, а мъжа и си играе с детето. Ами хубаво е и тя да свърши нещо. Добавям и че купуват най-скъпите неща за бебето. Аз проблем не виждам. Хора, които могат да си позволят скъпи неща, нямат кой знае какъв финансов проблем. И аз искам вила на Карибите, но не мога да си позволя. Ако авторката имаше толкова голям проблем, нямаше как да купуват най-скъпото. Проблема според мен е, че тя иска още и още. Просто това за сега не стига. Иска освен най-доброто, да може на кръчма да иде и на кино и на театър и на луната ако може. И аз бих се чувствала като банкомат. Представям си картинката. Мъжа се прибира след 12 часов работен ден и вкъщи го чака жената на буква Ф и от вратата започва да му крещи (тя спомена, че крещи, защото е кълбо от нерви), че не е измил чиниите, че не е гледал детето, че не изкарва повече пари, че трябва да и се даде за кино и театър. Щом авторката мисли за забавления, то парите със сигурност не са проблем. Да си вечно недоволен от това какво другият прави за семейството е голям проблем.
По-горе споменаха да отидем някъде, когато е отпуска. Къде можем да отидем, за да си починем според Вас? Не сме излизали никъде от 2 години. Според Вас дали ми е до забавления, дали държа да ходя точно на кръчма? Но и аз съм човек и имам нужди. И не, не купуваме всичко най-скъпо. Памперси и мляко, толкова. Дрехите не са от скъпите, купувам само от намаления. Пари за забавления няма, за скъпи удоволствия също. Дори и за евтини. Това не е искам и още и още. Вкъщи правя каквото мога, а детето не е от най-спящите през деня.

Общи условия

Активация на акаунт