Как да го накарам да направи спермограма?

  • 12 414
  • 176
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 71
Благодаря на всички за комантарите. Вече получих доста добър съвет от мой приятел,който познава добре и двама ни и мисля да се вслушам в съвета му, който не е толкова краен колкото повечето мнения тук. А и в крайна сметка един мъж най-добре може да прецени правилният подход в една толкова деликатна ситуация. Особено, когато той самият вече е минал през това. Благодаря на всички!

# 61
  • Мнения: 18 590
Какво е посъветвал приятеля, стана ми интересен мъжкия подход Simple Smile

# 62
  • Мнения: X
Благодаря на всички за комантарите. Вече получих доста добър съвет от мой приятел,който познава добре и двама ни и мисля да се вслушам в съвета му, който не е толкова краен колкото повечето мнения тук. А и в крайна сметка един мъж най-добре може да прецени правилният подход в една толкова деликатна ситуация. Особено, когато той самият вече е минал през това. Благодаря на всички!
Какъв е съветът от приятеля? Напишете го, може да е от полза за други хора в сходно положение.

# 63
  • София
  • Мнения: 17 780
Взел ти е страха твоя мухльо.
Повторила си "деликатен" двеста пъти.
Няма мищо деликатно в една спермограма. Това е изследване, което се прави първо, а не 3-4 години жената да ходи да се мъчи и накрая да се окаже, че проблемът е в мъжа. (Има много такива случаи).
Като забременееш, ще става още по- зле с тоя. Намери си нормален партньор, с когото ще си спокойна и той ще ти дава рамо и опора, а няма ти да го врънкаш за всяко нещо.

# 64
  • Мнения: 2 694
От спермограма не боли.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 16:38 от DonJon

# 65
  • Мнения: 71
Какво е посъветвал приятеля, стана ми интересен мъжкия подход Simple Smile
Жената на приятеля ми беше подходила рязко ”или отиваш на спермограма сега,или се изнасям”. Сега неговите мисли: „ жегна ме егото, че се съмнява в мъжките ми способности, излязох от дома да се разходя и да избистря съзнанието си, защото бях на ръба да я питам „защо ти, дето имаш цикъл на 2 месеца реши,че проблем а е в мен?”. Щеше да последва скандал,вероятно и раздяла. Помотал се по неговите думи и се прибрал, жена му вече била по-спокойна и се разбрали да отидат заедно при специалист. За мен съвета беше:„ обясни му първо,че те притеснява че може да има проблем (в никакъв случай да не намеквам,че може да е в него). Да му споделя,че ще си направя изследвания, но за мое успокоение да го помоля и той да провери дали всичко е наред. 

# 66
  • Мнения: 18 567
Дон-е, има много, които предпочитат да не знаят, дори когато виждат, че е време за изследвания.
Моя приятелка така и не можа да накара нейния да съдейства при изследванията и някъде на петата година се разделиха, надявам се да не го прибере отново.

# 67
  • Мнения: 71
Дон-е, има много, които предпочитат да не знаят, дори когато виждат, че е време за изследвания.
Моя приятелка така и не можа да накара нейния да съдейства при изследванията и някъде на петата година се разделиха, надявам се да не го прибере отново.
И човека с който се шосъветвах каза, че би предпочел да не знае,въпреки че при него всичко е наред каза че не бил искал повече да се подлага на това. Както той каза „ако има проблем, това би съсипало самочувствието ми като мъж”

# 68
  • Мнения: 31 791
Дон-е, има много, които предпочитат да не знаят, дори когато виждат, че е време за изследвания.
Моя приятелка така и не можа да накара нейния да съдейства при изследванията и някъде на петата година се разделиха, надявам се да не го прибере отново.
И човека с който се шосъветвах каза, че би предпочел да не знае,въпреки че при него всичко е наред каза че не бил искал повече да се подлага на това. Както той каза „ако има проблем, това би съсипало самочувствието ми като мъж”

Ти да видиш.
А защо само жената трябва да се бъхти по изследвания. Защо жената трябва да е виновна.
Мислех, че бебета се правят от двама човека.
А самочувствието на жената кучета го яли, нали!

# 69
  • Мнения: 1 324
Абе много чувствителни ще дойдат тия мъже..А жената да си съсипва самочувствието от евентуална бременност и всички негативизми от нея, няма проблем нали. Не дай си Боже пък да има проблем със забременяването и причината да е в нея. Аз не съм чула и видяла нито един мъж да се притеснява как по дяволите се отразяват всички тия неща на жената.

# 70
  • Мнения: 71
Абе много чувствителни ще дойдат тия мъже..А жената да си съсипва самочувствието от евентуална бременност и всички негативизми от нея, няма проблем нали. Не дай си Боже пък да има проблем със забременяването и причината да е в нея. Аз не съм чула и видяла нито един мъж да се притеснява как по дяволите се отразяват всички тия неща на жената.
И такъв случай съм виждала, мъжа беше се залепил за нея  и на ръце я носеше,защото жената имаше хормонален проблем. Това я дразнеше „аз да не съм саката”. Угодия няма.

# 71
  • Мнения: X
Какво е посъветвал приятеля, стана ми интересен мъжкия подход Simple Smile
Жената на приятеля ми беше подходила рязко ”или отиваш на спермограма сега,или се изнасям”. Сега неговите мисли: „ жегна ме егото, че се съмнява в мъжките ми способности, излязох от дома да се разходя и да избистря съзнанието си, защото бях на ръба да я питам „защо ти, дето имаш цикъл на 2 месеца реши,че проблем а е в мен?”. Щеше да последва скандал,вероятно и раздяла. Помотал се по неговите думи и се прибрал, жена му вече била по-спокойна и се разбрали да отидат заедно при специалист. За мен съвета беше:„ обясни му първо,че те притеснява че може да има проблем (в никакъв случай да не намеквам,че може да е в него). Да му споделя,че ще си направя изследвания, но за мое успокоение да го помоля и той да провери дали всичко е наред.
Много повърхностно мислене. Това колко сперматозоиди имаш в спермата не те прави повече и по-малко мъж, както и жената не е по-малко жена ако има проблеми с фертилността, с яйцеклетките, с хормоните и един куп други проблеми. Наскоро четох едно от по-новите генетични изследвания, което беше стигнало до заключението, че жените въпреки че живеят по-дълго от мъжете и са в по-добра кондиция на стари години, боледуват по-често през живота си (вкл. от хронични заболявания) и двете в общи линии вървят ръка за ръка, генетични фактори.

Иначе не знам как стигнахте от "ако му е лоша спермограмата, ще гризне шута" до "Да му споделя,че ще си направя изследвания, но за мое успокоение да го помоля и той да провери дали всичко е наред.". Щеше да е смешно, ако не беше тъжно. В последната седмица това е втора такава тема с изключително злобни изблици от страна на жена към партньора си и после смекчен тон. Не знам кого лъжете освен себе си, като е ясно, че при първия коментар или подмятане ще запалите яко и в някакъв момент и на него ще му се изсипе всичко това на главата.

Това е женският еквивалент на мъжкото шамарене. Колкото вярвам, че един шамарещ ще стане любящ и мил партньор, точно толкова вярвам, че в дългосрочен план ще превключите от "ще хапне шута" на "ще го помоля за мое успокоение без дори да намеквам, че проблемът може да е в него".

Рационалната позиция е, че проблемите при мъжа не са много и се тестват лесно, докато при жената е бездънна яма, особено като почнат имунните реакции и разни подобни зле изучени феномени. Затова при репродуктивни проблеми е най-смислено да се направят всички възможни тестове на мъжа за евентуалните проблеми там и да се продължи нататък. Но при неграмотни по репродуктивните въпроси хора къде да се търси рационалност.... Нещата се свеждат до това "дали да го изчеткам или да го засегна или да го изнудя". Или най-вероятно и трите в един и същ разговор, който започва с добри намерения и после се стига до там, където казват, че водели добрите намерения.... Simple Smile

Най-добрите съвети, които получихте по темата, бяха да идете заедно на специалист по проблемно забременяване и да следвате инструкциите ѝ.

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 15:31 от Анонимен

# 72
  • Мнения: 31 791
Имам познати с брак от над 10 години. Деца нямат, но искат.
Правили са изследвания. Къде е проблема, не знам. Но и двамата са си още заедно. Обичат се, разбират се прекрасно. Да, тежи им, че нямат деца. Дали ще осиновят или друго ще правят - тяхна си работа.
Но нито той и е бил шута затова, че не може да забременее. Нито тя го е натирила.

# 73
  • София
  • Мнения: 17 780
А самочувствието на жената кучета го яли, нали!
Нали..

Приятелят ти, авторке, е същият боклук като гаджето ти.
Само човек, който е егоистичен незрял идиот, може да отговори така на жена си и да му дойде първо това на ум.
Горката. Супер гнусно изказване, че и го споделя на приятелка.
Какво значение има в кого е проблемът... Двойката отива на изследвания- и те са за двамата, не само за оная, дето не е важно нейното самочувствие и организъм.

Изобщо, започне ли се със сочене с пръст у кого е проблемът, и то на такъв ранен етап, пиши я бегала работата.

# 74
  • Мнения: 5 508
Първо ревеш как си му дала покрив и си го издържала, а после се оказва, че покривът е на баба ти и като за капак сега той носи повече пари, че и ремонтира бабиното жилище.
Неблагодарност долавям?
Да се чуди човек как въобще му се прави секс на този мъж с такава жена ...
Зарязвай го, изгони го при техните, давай своите пари за ремонти и си търси нов мъж. С този явно няма да ви се получи.

Общи условия

Активация на акаунт