Отговори
# 945
  • Мнения: X
Ако имат две дъщери и едната е обрязана, има опасност и другата да се обреже - детето се взима, за да се спаси от извършено зверско престъпление върху него.
Или си позабравила българския, или последния си пост.
Точно това казваш - че вземат необрязаното дете превантивно. Не казваш, че вземат обрязаното дете.
Въобще поне един материал за отнемане на дете поради FGM ще дадеш ли?

В статията се казва, че всички случаи на повдигнати обвинения са отпаднали. Това не се връзва с "работят хората". Какво точно работят? Нищо ли?

Значи Барне приема за достоверно, че майката може да не е разбрала за обрязването на дъщеря си? Никога не я е виждала гола, никога не е къпала малкото си момиче? Тези родители не са ли отговорни за здравето на децата си? Не са ли длъжни да ги проверяват обстойно и при проблем да докладват незабавно?
Значи незнанието за забраната на шамара не извинява чужденците и не ги спасява от отнемане на децата им; но незнанието за криминалния характер на обрязването извинява определени етнически групи. Странна логика.

# 946
  • Мнения: 4 393

Точно това казваш - че вземат необрязаното дете превантивно. Не казваш, че вземат обрязаното дете.

В статията се казва, че всички случаи на повдигнати обвинения са отпаднали. Това не се връзва с "работят хората". Какво точно работят? Нищо ли?

Значи Барне приема за достоверно, че майката може да не е разбрала за обрязването на дъщеря си? Никога не я е виждала гола, никога не е къпала малкото си момиче? Тези родители не са ли отговорни за здравето на децата си? Не са ли длъжни да ги проверяват обстойно и при проблем да докладват незабавно?
Значи незнанието за забраната на шамара не извинява чужденците и не ги спасява от отнемане на децата им; но незнанието за криминалния характер на обрязването извинява определени етнически групи. Странна логика.

Написах, че необрязаното може да се вземе превентивно, ако има едно вече обрязано. Нищо не съм писала какво се прави с обрязаното, защото нищо не пише в статията за това. Ти правиш извод, че то не се взема. За щастие правилно отбелязваш, че ''не казваш, че вземат обрязаното дете''. Няма как да кажа нещо, което не знам, и което не стои в източника ми на информация. Аз не спекулирам за разлика от теб.

В статията пише за полицията и за Барневерн. Смесили са се двете в главата ти кой какво приема за достоверно и колко сигурни доказателства трябва да има преди да се действа. Прочети пак статията, ама оригиналната. Прочети и моя пост. Правилно отбелязваш, че всички 53 повдигнати обвинения от полицията са отпаднали. Прочети отново защо това се получава. Но чети внимателно, не си съчинявай, не спекулирай, а чети внимателно.

Никъде не пише нито в моя пост, нито в статията, че ''незнанието за криминалния характер на обрязването извинява определени етнически групи''. Наистина ти е странна логиката да четеш неща, които не са там. Проблеми на четенето с разбиране. Отново прочети внимателно моя пост и оригиналната статия, на която е базиран.

Чудя се дали да не сложа и теб при Елеонора в групата потребители, за които няма смисъл да търся информация и превеждам. Показвате много сходни тенденции да изопачавате, спекулирате, подвеждате и като цяло да не се придържате към информацията, а към вашите собствени свободни съчинения. Много е неуважително да губите чуждо време по този начин.

# 947
  • Мнения: X
Тези дълги отговори ги пиши в темата за Норвегия. И не поствай текстове на норвежки в самата тема - против правилата е.
Честно, все ми е едно в коя група ме слагаш.

# 948
  • Мнения: 4 393
Тези дълги отговори ги пиши в темата за Норвегия. И не поствай текстове на норвежки в самата тема - против правилата е.
Честно, все ми е едно в коя група ме слагаш.

Отговарям там, където ме питат. Поствам оригиналния текст от оригиналната статия, но ще го редактирам, щом е против правилата.

# 949
  • София
  • Мнения: 596
Тези които ДНЕС яростно защитават Стратегията, утре ПЪРВИ ще плачат.

# 950
  • Мнения: 1 673
Ааа, това за обединението много ми харесва!
Заедно За Шамарите!
Как звучи само.
Не е "Заедно На Училище", "Заедно Срещу Престъпността", а е "Заедно За Шамарите".

Ф мейджър, ти така категорично изискваш, все едно съм задължена да ти обръщам внимание. Съжалявам, в калабалъка тук не успявам дословно на всички прищевки да отреагирам. Едната иска пълно СВ, иска тези и аргументи, другата иска коментари, третата иска да ме диагностицира. И вие не сте лесни, да си знаете.

Изобщо не съм ти бягала от въпроса. Всъщност, ти въпрос нямаш.
Вади се поредната шокираща, плашеща, неприемлива за Европа практика от изостаналите страни и се изтипосва в темата все едно е стандарт, норма.

Какво да ти кажа за ФГМ? Забранено е. Лекари, сестри, ПАТРОНАЖНИ СЕСТРИ (защо спряхте да дуднете за тях?), детегледачки и учителки в детски градини и училища - следят дискретно. Информирани са всички, които работят в райони с много имигранти, раздават се листовки в райони с много заселени от определени държави. Ужасно трудно е да се излови и докаже, защото момичетата го крият/се крият. Ако го изловят, почва се голямото шикалкавене. Всички предварително са предупредени, но всеки си носи от държавата ужасиите. Ето - идва Кенийката и си носи в сърцето ФГМ. Нея са я обрязали, и тя ще си обреже детето. След нея идва Българката да се засели. Нея са я били, и тя ще си бие детето. С кого по-напред да се оправяш?

Този линк, който си дала - не разбирам какво искаш да ти кажа по него? Да не би да си дала грешен линк? Статията разказва за това, че се прави ФГМ, че продължава да се прави, че родителките намират начини и си дават децата за това. Разказва се още, че се взимат още по-строги мерки, за да го борят. Организират се кампании, раздават се листовки, вадят се заповеди предварително за деца, за които се знае, че ще пътуват. Вдига се шум, за да може и глухите, и слепите, и тотално неграмотните да разберат, че в тая страна не се разрешава да се прави това на децата. Гледам - фотограф е снимал, цяла галерия. Гледам - клипчета с послания. Заканват се да прилагат закона - 5 години затвор, ако те хванат. Трудно се хваща, защото никой не може да дойде и да ти каже "сваляй гащи за проверка". Дава се и другата гледна точка - активистка казва, че в момента и на място са пренесени ритуалите и ги правят във Великобритания дори, значи който иска - намира начин. Дава се и академично изследване, според което мерките не са достатъчно ефективни, а по-скоро са символични. Може би е така, но какво друго могат да сторят, след като родителките го правят на децата си, а след това всеки крие. Какъв коментар очакваш да чуеш?

# 951
  • Мнения: 1 673
Тези които ДНЕС яростно защитават Стратегията, утре ПЪРВИ ще плачат.


Пера, ти ли си?? Nerd

# 952
  • София
  • Мнения: 596
Трябва ли да съм?

# 953
  • Мнения: X
Ааа, това за обединението много ми харесва!
Заедно За Шамарите!

Кой тва?

А за FGM...как тъй успяват да докажат еднократен шамар без никакви следи, извършен тайно вкъщи, но не успяват да докажат такова явно осакатяване? Как тъй българката не я спасява незнанието за незаконния шамар, но кенийката я спасява незнанието за КРИМИНАЛИЗИРАНОТО обрязване?

# 954
  • Мнения: 4 393
Ааа, това за обединението много ми харесва!
Заедно За Шамарите!

Кой тва?

А за FGM...как тъй успяват да докажат еднократен шамар без никакви следи, извършен тайно вкъщи, но не успяват да докажат такова явно осакатяване? Как тъй българката не я спасява незнанието за незаконния шамар, но кенийката я спасява незнанието за КРИМИНАЛИЗИРАНОТО обрязване?

Проблемът е да се докаже, че родителите са го направили, а не че е извършено. Трябват свидетели, трябват солидни доказателства за пред съда, а не едно голо твърдение ''ами сигурно родителите таковата'', особено когато те за нищо на света няма да си признаят. Няма как да се съди в Норвегия лелята в Сомалия за нещо, което тя може да е, а може и да не е направила, само защото родителите в Норвегия казват, че тя е виновна. Проблемът е юридически и се дължи на високите изисквания към доказателства към полицията. Полицията няма как да докаже таен шамар вкъщи, освен ако самото нашамарено дете не свидетелства за това. Българката не я спасява непознаването на закона, нито пък кенийката, сомалийката и англичанката. Просто се отрича до откат пред полицията, но Барневерн са длъжни да реагират и вземат мерки и при по-малко доказателства. Затова и всички случаи в полицията отпадат преди да стигнат съд. Наистина добре е обяснено в статията. Ако изобщо искаш да я прочетеш, де.

# 955
  • Мнения: X
Барневерн са длъжни да реагират и вземат мерки и при по-малко доказателства. Затова и всички случаи в полицията отпадат преди да стигнат съд.
И като се задейства, къде са описани случаите с отнетите деца? Макар и без доказателства?
Нали родителите са отговорни за децата и са длъжни да докладват? Нали незнанието не ги спасява? Че не докладват - това не значи ли безотговорност и неспособност да си гледат децата? Не е ли закононарушение?

Фенрис, защитаваш незащитима кауза. Просто здравият разум отказва да сложи на една везна двете неща - чудовищното престъпление срещу тези деца и някакви имагинерни, изсмукани от пръстите "причини", които обаче се оказват напълно ефективни и достатъчни за отнемане на деца.

# 956
  • Мнения: 4 393
Барневерн са длъжни да реагират и вземат мерки и при по-малко доказателства. Затова и всички случаи в полицията отпадат преди да стигнат съд.
И като се задейства, къде са описани случаите с отнетите деца? Макар и без доказателства?
Нали родителите са отговорни за децата и са длъжни да докладват? Нали незнанието не ги спасява? Че не докладват - това не значи ли безотговорност и неспособност да си гледат децата? Не е ли закононарушение?

Фенрис, защитаваш незащитима кауза. Просто здравият разум отказва да сложи на една везна двете неща - чудовищното престъпление срещу тези деца и някакви имагинерни, изсмукани от пръстите "причини", които обаче се оказват напълно ефективни и достатъчни за отнемане на деца.

Каузата ми е защитима и валидна. Просто тук не се разбира за какво става дума. Има едно нещо, наречено защита на личните данни. Това спира Барневерн да прави пропагандни филмчета с факти по случаите. На никой служител не му се влиза в затвора, задето е изкарал наяве поверителна информация за някакъв случай. Само родителите и адвокатите им имат достъп до тях. Така е и с лекарските журнали, рецептите на децата, и т.н. Родителите могат да представят каквато искат версия в медиите, Барневерн си представят версията в съда.
Да, родителите са отговорни за децата и длъжни да докладват в полицията. Една сомалийска майка няма да докладва, че момичето й е обрязано, докато е било на гости при леля си в Сомалия в коран училище. Защото обрязването е станало със знанието и одобрението на майката. Знаят, че е незаконно, но и знаят, че ако си траят и отричат, полицията няма как да докаже, че родителите са съучастници, ако не директни извършители. Полицията трябва да докаже вината на родителите.
Да, незнанието не ги спасява. Но полицията трябва да докаже вината на родителите, които са невинни до доказване на противното.
Недокладването значи точно безотговорност, да, и е знак, че родителите не си изпълняват съвестно родителските задължения. Ако знаеш, че детето ти ще се подложи или е подложено на зверско осакатяване, си длъжен да го предотвратиш или съобщиш. Защо не се прави написах горе.
Затова и всички 53 повдигнати обвинения са отпаднали преди да стигнат съд. Има ли нужда да го повтарям още веднъж?
Не виждам много здрав разум отсреща след като трябва да обяснявам едно и също няколко пъти.

# 957
  • Мнения: X
Постът ти е пълен с противоречия. Значи родителите на тези деца са доказано безотговорни и нарушават закона (като не докладват), но въпреки това Барне не им взема децата? А го прави за много по-нищожни нарушения на родители, които обаче не са част от подобни организирани общности? Няма друго определение за такъв тип поведение, освен "двоен стандарт". Оправдано е подозрението на българските родители, че така ще се процедира (и се процедира в момента) и на местна почва. Защото все пак дейност трябва да се отчита. Явно със сериозните престъпления не могат да се справят, защото онези общности (от МЕНА, нашите роми) са организирани и много трудно се прониква там. Все с нещо обаче трябва да си оправдаят присъствието. Ясно за чия сметка.

# 958
  • Мнения: 4 393
Постът ти е пълен с противоречия. Значи родителите на тези деца са доказано безотговорни и нарушават закона (като не докладват), но въпреки това Барне не им взема децата? А го прави за много по-нищожни нарушения на родители, които обаче не са част от подобни организирани общности? Няма друго определение за такъв тип поведение, освен "двоен стандарт". Оправдано е подозрението на българските родители, че така ще се процедира (и се процедира в момента) и на местна почва. Защото все пак дейност трябва да се отчита. Явно със сериозните престъпления не могат да се справят, защото онези общности (от МЕНА, нашите роми) са организирани и много трудно се прониква там. Все с нещо обаче трябва да си оправдаят присъствието. Ясно за чия сметка.

Постът ми е напълно логичен стига да има кой да чете. Пак си съчиняваш нещо, което уж съм написала, а не съм. Първият абзац е за Барневерн, останалите - за полицията. Не мога да ти помогна наистина, когато смесваш нещата.  Полиция и Барневерн са две различни неща, а и си объркала темата.

# 959
  • Мнения: 305
Забранено е със закон. Лекари и медински сестри, както и всички, които откриват това, са длъжни да уведомят. Полицията повдига обвинение срещу родителите. Те се кълнат във всички богове, че не са знаели, и че е самоинициатива на лели в родината, когато момичето е било на гости там. Няма свидетели, трудно за доказване, особено ако е извършено върху бебета и малки деца. Но ако обрязването е станало преди семейството да иде в Норвегия, родителите не се държат отговорни. Полицията има много строги изисквания за доказателства и случаите се запъват там, но Барневерн има по-ниски изисквания за доказателства от полицията и мерките се взимат на това ниво. Ако едно семейство (разбирай сомалийско най-вече) ще заминава на почивка в родината (какво търсят бежанци на почивка там е съвсем друга тема), Барневерн се свързва с тях да ги предупреди да не обрязват дъщерята. Ако имат две дъщери и едната е обрязана, има опасност и другата да се обреже - детето се взима, за да се спаси от извършено зверско престъпление върху него. Това е за Норвегия. Действат хората, но се изложиха, че разрешиха обрязването на момчета (заради натиска от разни религии) и никога няма да им го простя.

Мерси, Фернис
Наистина не се заяждам, ама защо в повечето случаи след "клетви във всички богове, че не са знаели, и че е самоинициатива на лели в родината, когато момичето е било на гости там" се разминава с мъмрене пред строя, а ако случайно родителите имат тежък развод клетвите  не минават.  Родителите уж са длъжни да бъдат едни факири, които нигога не губят самообладание и предвиждат живота 100 хода напред. Ама не важи за всички явно.   Не варвам някой да е против поправка в закона, която да "опреснява" паметта - ама за момента няма. В ОК уж  има, ама не работи...

Мари,
Според поправка в закона в ОК,  от 2015 насам, дори незащитата на момиченцата от ФМГ е престъпление.  Та на теория ако момичето е обрязано,  родителите вече са направили престъпление.  Резултат?  300 случая разглеждани от социалните за Н години, на фона 1600 регистрирани сигнала и още хиляди случаи годишно според различни оценки.  Тия деца и на лекар ходят, и в болница влизат и   патронажна сестра имат, въпреки че не е нужно дори да си медицинско лице за да забележиш обрязването.   И нищо.
Как да повярвам, че  в службите за защита на децата всичко е безпристрастно  и  не се работи за изпълнение на плана.
Линкът ми си е съвсем наред-показва това, което и ти твърдиш -  кенийските култрни особености биват извинявани, въпреки че ефектът е повече от опустошителен.

Ето го закона, родителите са в Секция 3А
https://www.cps.gov.uk/legal-guidance/female-genital-mutilation- … tion-guidance#a02
 

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 00:18 от F major

Общи условия

Активация на акаунт