Отговори
# 1 605
  • Варна
  • Мнения: 36 868
Европейски демократичен... Хайде няма да напиша по-подходящо определение, че ще ме подключат.

# 1 606
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

На въпроса ти - и дефиниции има, и контрол. Както казах - вижда се от 100 километра с какви родители живее едно дете. Виждат се ясно откъде идват проблемите в поведението. Вижда го специалистът, човекът, минал обучение.


В кръг се въртим с едни и също въпроси и отговори, Елеонора.


Разбира се, че се вижда. Затова ми е интересно, защо някой много държат на системата на доносничество. В детската градина детската учителка може да каже за всяко дете, какъв точно му е проблемът. Няма нужда съседите да слухтят и да подават доноси. Не ми стана ясно, ти дали разбра, че повечето хора са против системата на доностичество, защото тя позволява спекулации, злоупотреби, клеветене, реванши и т.н.


Друго, което не разбирам, е, защо толкова се акцентира на тия шамари. Психическият и емоционалният тормоз е в пъти по-травматичен и с дълготрайни последици за децата. Ти това как искаш да го контролираш точно?

Не става!

Трето, което не разбирам, е, защо се плюе толкова по българските родители при положение, че те сигурно са едни от най-либералните. Какво българският родител забранява на децата си, с какво ги ограничава (което е в материалните му възможности)? Че те българчетата са си направо разлигавени и им се позволява абсолютно всичко модерно, напреднало, скъпо и т.н.

Другото е обръщането на внимание на децата. Е те това е световен проблем. Всички ги знаем тия неща. Но не всички могат да ги изпълняват, защото не сме супермени и супер-жени.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 13:13 от Eleonora_27

# 1 607
  • Мнения: 1 308

На въпроса ти - и дефиниции има, и контрол. Както казах - вижда се от 100 километра с какви родители живее едно дете. Виждат се ясно откъде идват проблемите в поведението. Вижда го специалистът, човекът, минал обучение.


В кръг се въртим с едни и също въпроси и отговори, Елеонора.


Разбира се, че се вижда. Затова ми е интересно, защо някой много държат на системата на доносничество. В детската градина детската учителка може да каже за всяко дете, какъв точно му е проблемът. Няма нужда съседите да слухтят и да подават доноси. Не ми стана ясно, ти дали разбра, че повечето хора са против системата на доностичество, защото тя позволява спекулации, злоупотреби, клеветене, реванши и т.н.


Друго, което не разбирам, е, защо толкова се акцентира на тия шамари. Психическият и емоционалният тормоз е в пъти по-травматичен и с дълготрайни последици за децата. Ти това как искаш да го контролираш точно?

Не става!

Трето, което не разбирам, е, защо се плюе толкова по българските родители при положение, че те сигурно са едни от най-либералните. Какво българският родител забранява на децата си, с какво ги ограничава (което е в материалните му възможности)? Че те българчетата са си направо разлигавени и им се позволява абсолютно всичко модерно, напреднало, скъпо и т.н.

Другото е обръщането на внимание на децата. Е те това е световен проблем. Всички ги знаем тия неща. Но не всички могат да ги изпълняват, защото не сме супермени и супер-жени.
Другото е в сферата на фантастиката, няма как да създадем идеални условия на всички нива, че да се случат идеалите на Мари и Фернис, на това му се вика утопия и до сега не се е сбъднала, поради простата причина, че сме хора, не свръх човеци, не - роботи, а хора!

# 1 608
  • Мнения: 1 673
Елеонора, да не се повтаряме. Отговори по страниците - колкото искаш.

Европейски демократичен...

За мен е демократичен.
За теб - твой си е проблемът.
Авторитарните и диктаторски режими, като тия на Изток, не са ми на сърце.
Не ми е на сърце и да е анархия и всичко да е позволено, като на толкова места по света.
Понеже не съм и неглижиращ/отчужден родител, избирам за себе си да съм демократичен родител.
Демокрацията в моя дом работи. Аз уважавам свободата и правата на другите, те - уважават моите. Без бой.
За вашите си домове - вие си знаете.



# 1 609
  • София
  • Мнения: 2 747
Коментарът за Грета е от Илиян Василев
в пост от вчера във ФБ  https://www.facebook.com/ilian.vassilev.9
още анализи има на сайта http://bulgariaanalytica.org/2019/02/21/without-sound-business-l … policy-is-doomed/
И други автори излязоха с подобни коментари.
Оливие Бабо, “Фигаро”
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/greta-tunberg-ikona- … ivniya-ekologizym

# 1 610
  • Мнения: 4 398

Извинявай, но тази информация ... по какъв точно начин е релевантна за настоящата тема?



Именно. По какъв начин младежкото правосъдие (juvenile justice или както ти го наричаш ювенална юстиция) е релевантно за настоящата тема? Никакъв. Затова и не разбирам защо ти и другата потребителка го намесвате тук. Няма нищо общо със стратегията.

# 1 611
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Извинявай, но тази информация ... по какъв точно начин е релевантна за настоящата тема?



Няма нищо общо със стратегията.

Това, което е написала другата потребителка, има много общо със стратегията. Прочети й постовете отново и ще ти стане ясно.

# 1 612
  • Мнения: 4 398

Извинявай, но тази информация ... по какъв точно начин е релевантна за настоящата тема?



Няма нищо общо със стратегията.

Това, което е написала другата потребителка, има много общо със стратегията. Прочети й постовете отново и ще ти стане ясно.

Много удобно изрязваш поста ми. Младежкото правосъдие няма нищо общо с тази тема, така че другата потребителка явно пише за други неща.

# 1 613
  • Мнения: 1 673
Коментарът за Грета е от Илиян Василев


Ааа, ясно, ясно. Блогър с про-руска ориентация...
Ма как не се сетих...
Надеждно инфо, което представя проблемите от много ъгли, как!

# 1 614
  • Варна
  • Мнения: 36 868
Добре, разбрахме, че в твоя дом властва европейската демокрация и моделът работи за вас. Тогава какво те вълнува как е в чуждите домове и защо се опитваш да промениш статуквото, след като ти и сега си доволна? Написала си, че в нашите домове ние си знаем как е и си е наш проблем. Така е. Но такива като теб ритат да стане на тяхното, незачитайки чуждото мнение и приемайки, че единствено техният модел е правилен.

# 1 615
  • Мнения: 1 057
Цитат на: Маpи
По 24 май щели да бъдат изборите. Въпросът е патриархалния руски възпитателен метод на "бащицата" ли ще спечели или европейския демократичен модел на съвременното семейство? И разбира се, включват се всякакви шарани на куката - хоп, да си напишат колко много няма да мине това "тук".

За мен е демократичен.
За теб - твой си е проблемът.
Авторитарните и диктаторски режими, като тия на Изток, не са ми на сърце.
Не ми е на сърце и да е анархия и всичко да е позволено, като на толкова места по света.

Май не сте наясно с това какво е "европейски и демократичен модел". Или на теория го размахвате, ама на практика не Ви изнася да го прилагате. Може и да Ви е странно, но българските родители са и европейци (уф, това май не се връзва с писанията колко са прости и нецивилизовани). Освен това, както се вижда ясно от анкетата по-горе, доста категорично отхвърлят предлаганата им Стратегия за детето. Така, че "европейския и демократичен модел" предполага тази Стратегия в този й вид да бъде отхвърлена, нещо против?

Иначе европейската "демокрация" напоследък е в небивал възход. И няма как да не е така покрай политкоректното говорене, липсата на цензура, незначителността и маргиналността на дребни случки като тези в Кьолн, Телфорд и т.н., съвсем по случайност прикривани от властите. Ама европейска "демокрация" в действие, какво да правиш.

Но пък който не му харесва европейската "демокрация" прав му път, като не иска да го "демократизираме" дим да го няма. В тази връзка ще съм благодарен ако ни информирате къде са толковата места по света където "има анархия и всичко е позволено" както твърдите?

# 1 616
  • София
  • Мнения: 5 884
Ама това е съвременната демокрация - да ти похлопат на вратата и да те цивилизоват доброволно. SunglassesStuck Out Tongue Winking Eye

# 1 617
  • София
  • Мнения: 2 747
Децата са използвани за политически цели. Последно по повод Грета и политиката
https://www.forbes.com/sites/davekeating/2019/02/24/what-does-me … sts-that-we-dont/

# 1 618
  • Мнения: 12 421

Ааа, ясно, ясно. Блогър с про-руска ориентация...
Ма как не се сетих...
Надеждно инфо, което представя проблемите от много ъгли, как!

Бивш посланик в Русия, мисля със забрана да влиза там, после заема различни постове, аналитик. Яростен русофоб, защитник на американските газови и не само интереси в Европа и най-вече в България.  Така е по-точно.

ПП. Естествено, това с ориентацията би станало ясно и при най-повърхностен прочит на пуснатия текст от него.

Това с правилата за цялото семейство е доста условно и може би затова идват оттам бедите. Децата и родителите няма как да спазват еднакви правила и не е редно. Аз мога да пия чаша вино, но мога да го забраня на детето си. Може да пуша, но да го забранявам. Аз съм пълнолетен човек и отговарям за здравето си, отговарям и за здравето на децата си. Може да гледам тв до 02:00 часа през нощта, без да позволявам на децата си да го правят - може  ритъмът на работата ми  да не съвпада с техния режим, така че отмората ни не винаги да съвпада. Може изобщо да не гледам тв /както всъщност правя/, но да не го забранявам на тях.

Изобщо мисълта, че еднакви правила важат за пълноправни дееспособни граждани, които имат отговорност да възпитават, и недееспособни деца, които трябва да бъдат възпитавани, ми е някак чужда. Което не значи, че няма да се вслушам в желанията им и веднъж седмично да ядат Кентъки /което лично аз няма да докосна при все равноправието ни/, но ако трябва да ядат с отвращение спанак или броколи, ще ги ядат, защото е в техен интерес, макар и в разрез с желанията им.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 16:57 от Vapor

# 1 619
  • Мнения: 4 398
Децата са използвани за политически цели. Последно по повод Грета и политиката
https://www.forbes.com/sites/davekeating/2019/02/24/what-does-me … sts-that-we-dont/

Какво общо имат протестите на учениците със стратегията? Изчерпа ли се темата, та се започна да се пише за непълнолетните престъпници, младежкото правосъдие и училищни стачки срещу климатичните промени? Нямате ли други теми за тия неща?

Общи условия

Активация на акаунт