Дневникът - тема 97 - Да отслабнем всички заедно!

  • 49 064
  • 744
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 7 743
споко, не си сама  Mr. Green
тази седмица ще ти отстъпя палмата, само защото съм болна Laughing

и браво на теб, 2кг са си 2кг  Peace

# 391
  • София
  • Мнения: 1 434
Мерси, Herzen! Flowers Hibiscus
Оздравявай и стягай гаща, че ще пием на Кораба Beers
Другата седмица те чакам на палмата Sunglasses
Дано не прецакам работата уикендно, че пак ме почва гърло..аман!

# 392
  • София
  • Мнения: 11 575
И аз съм -2 кг от това моно, но ям малко. Утре имам повод и ще ям и нережимни храни, но няма да прекалявам, само на вечеря ще е и без преяждане. В неделя мисля да съм на нещо леко и за другата седмица не съм го измислила още, но ми се върти в главата - мляко с овесени ядки и банан.

# 393
  • Мнения: 241
Здравейте дами, гледам темата във фейса позамря,викам си дай да ви проверя в бг мама.Ми то се оказа,че тук сте по- активни.Аз си седя на едни 72 килограма.Гледам да контролирам количествата,откъм качество само хлябът от време на време дето ме прецаква,тренирам си всеки ден- домашни тренировки
Заложих на позитивно мислене,чиста храна и много движение- гледам цялата визия,а не кантара,е ако показва минус,няма да се мръщя.

# 394
  • Мнения: 7 743
подкарвам Марк Аврелий от28% мия процент, безсрамно тънка книжка, ще я дочета, стоик от мен няма да стане, но пъъъъък, да видим Simple Smile
Аз съм набелязала Ленард Коен през Атина за проучване

По нашата си тема - още не съм яла Simple Smile

# 395
  • София
  • Мнения: 2 934
Я кажете някоя готина книга за мотивация, за това да се харесвате, да се приемете каквито сте? Споменавахте че четете такива....


Аз съм на едно хранене дневно. Не мога да ям на работа, нямам свободна секунда..... Лошото е че и вода не се сещам да пия. Ще видим в края на месеца как са нещата. Посвила съм се определено, но целулита е в пика си.


# 396
  • Мнения: 10 012
Марк Аврелий може и да не е идеален за възрастни. Но в ученическа възраст сме по-впечатлителни.
Как е лунуването? Ние се излюпихме в ранни зори. Аз в 4:20, едното хлапе в 5:30. Rolling Eyes Сега заспиваме прави.

Аз си ям. И много течности пих де, но ядох.

Аз чета Джордън Питърсън- 12те правила за живота.  Но не е за приемането какъвто си, което е пагубно, а защо трябва да се развиваш, ако ти е мил живота.

Сигурно е преведена на български език.
https://www.amazon.com/12-Rules-Life-Antidote-Chaos-ebook/dp/B01 … %2C226&sr=1-1

За целулит- кремовете на Еveline- червения термокрем, и зеления 4Д. Ползвам ги от 2 седмици, ефектът е поразителен! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Скрит текст:


# 397
  • София
  • Мнения: 2 934
Благодаря Дези. Редуваш ли ги двата крема?

# 398
  • Мнения: 10 012
Благодаря Дези. Редуваш ли ги двата крема?

Ползвам ежедневно и двата. Червения, затоплящия ползвам преди тренировка и нощем, а зеления охлаждащ след тренировка.
Сега започнах да ползвам нощем зеления. Май той е по-добрия, но не мога да преценя. Абсолютно си струват, имат ефект, а цената е икономична. Купих си по още един, не смятам да ги спирам в близко бъдеще.
Преди това измазах един на Елансил, но не забелязах ефект, въпреки че през 2те седмици в които го ползвах тичах по 80км и правех масаж. Може и пуканките и задържането на вода да бяха виновни.
Сега понеже бях болна не тичах изобщо. Ще видим какво ще стане, от вчера възобнових тичането и мажа преди, след, и нощем.

Много парят и двата. Имай предвид. Нощем не заспивам повече от час. Така че мажи по-рано. Peace

# 399
  • тук и там
  • Мнения: 11 536
Преди доста време Духче беше споменала една книга “Четирите споразумения“.Прочетох я тогава и се оказа че доста се доближава до моите собствени усещания и възприятия за нещата .  Не на всички би се харесала, разбира се,   но можеш да я погледнеш . Мисля пак да я прочета тези дни ,когато ми стане по-малко натоварено-да си припомня някои неща.

Скрит текст:
"Тъй като не сме съвършени, ние отхвърляме самите себе си.  Ние не сме достатъчно добри за себе си, защото не отговаряме на собствената си представа за съвършенство. Не можем да си простим, че не сме онова, което желаем да бъдем, или по-скоро онова, което вярваме, че трябва да бъдем. Не можем да си простим, че не сме съвършени.

  Имаме нужда да бъдем приемани и обичани от другите, но не можем да приемем и обичаме себе си. Колкото по-голяма е любовта ни към самите нас, толкова по-малко ще се самоизмъчваме. Самоизмъчването идва от самоотхвърлянето, а самоотхвърлянето — от представата ни за съвършенството и непостижимостта на този идеал. Представата ни за съвършенство е причина и да се самоотхвърляме и да не приемаме и себе си, и другите такива, каквито са. "  

Едно от споразуменията е това : "НЕ ПРИЕМАЙ НИЩО ЛИЧНО!  Хората не правят нищо заради теб. Казаното и стореното от тях е проекция на собствената им реалност, на собствения им сън."

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 01:01 от Kaisia

# 400
  • Мнения: 7 743
Библия са за мен 4те споразумения, как ми олекна живота след тях...
‘Не предполагай’ най- помогна, естествено след ‘ не приемай нищо лично’, което може да си е заглавие на книгата Simple Smile
Марк Аврелий не ми върви, защото като прочета 3 страници и трябва да се върна 4ри, то досега съм го циклила няколко пъти отначало, но ми е от книгите, четени с химикалка и тефтерче, финито за неделя си пожелах

Елена от Авалон, аз в огледалото няма да казвам какво виждам, ей така се се е случило друг да вижда нещо хубаво... и ако не е той, всъщност май няма да се справя със себе си
Но пък така си сама в битката с 10те килограма... ех, лесно няма

# 401
  • Мнения: X
Аз не чета такива книги. Освен споразуменията, де. Преди четях за мъжете и жените - на Хорхе Букай и Салина Гомес изчетох книгите - Да се обичаме с отворени очи и Да продължа без теб.
Като цяло за мен подобни книги имат минимален ефект и то понякога - негативен. За разлика от психоанализата, която е само и единствено за теб и твоите лични усещания и житейски преломи.
Но гледам клипчета, които ако събудят нещо у мен, после коментирам с когото трябва и решавам какво от тях ми пасва и мога да си взема за себе си. Ако някоя тема ме интересува, пускам търсене в ю туб, гледам кой какво има да каже по въпроса и така. Напоследък са ми интересни видеата на Teal Swan
Всъщност, за мен това видео е задължително за всеки, който има проблеми с теглото си:
https://www.youtube.com/watch?v=wzJiMp-P_lY&t=2s

# 402
  • Мнения: X
Преди доста време Духче беше споменала една книга “Четирите споразумения“.Прочетох я тогава и се оказа че доста се доближава до моите собствени усещания и възприятия за нещата .  Не на всички би се харесала, разбира се,   но можеш да я погледнеш . Мисля пак да я прочета тези дни ,когато ми стане по-малко натоварено-да си припомня някои неща.

Скрит текст:
"Тъй като не сме съвършени, ние отхвърляме самите себе си.  Ние не сме достатъчно добри за себе си, защото не отговаряме на собствената си представа за съвършенство. Не можем да си простим, че не сме онова, което желаем да бъдем, или по-скоро онова, което вярваме, че трябва да бъдем. Не можем да си простим, че не сме съвършени.

  Имаме нужда да бъдем приемани и обичани от другите, но не можем да приемем и обичаме себе си. Колкото по-голяма е любовта ни към самите нас, толкова по-малко ще се самоизмъчваме. Самоизмъчването идва от самоотхвърлянето, а самоотхвърлянето — от представата ни за съвършенството и непостижимостта на този идеал. Представата ни за съвършенство е причина и да се самоотхвърляме и да не приемаме и себе си, и другите такива, каквито са. "  

Едно от споразуменията е това : "НЕ ПРИЕМАЙ НИЩО ЛИЧНО!  Хората не правят нищо заради теб. Казаното и стореното от тях е проекция на собствената им реалност, на собствения им сън."
Много, много вярно! Simple Smile

# 403
  • Мнения: 2 317
Аз си поднових интервалното гладувне. Днес ми е трети ден и се чувствам страхотно. Започнах покрай пълнолунието. Източих 1,5 кг вода само за два дни. И най-хубавото е, че за сега ям всичко което искам. С времето се надявам да оправя храненето и да не ям тесто и сладко. Правя едно леко хранене към 15:30 и след това едно дълго между 18 и 20 часа, чак ми става тежко вечер. Обаче заспивам сита и доволна, не се тормозя че съм яла много и на сутринта корема ми е така, все едно нищо не съм яла. И определено не ми е тежко, както при честото хранене.
Дези, от къде купуваш тези кремове?

# 404
  • София
  • Мнения: 1 434
Тъкмо и аз ги потърсих дали ги има в БГ. На сайтът им излизат. Ще погледна дали не ги продават в DM или Лили.

Общи условия

Активация на акаунт